1ος έρωτας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    1

    1ος έρωτας

    Καλησπέρα έχω την προσωπική μου ιστορία,ήθελα να ακούσω γνώμες,συμβουλές και απόψεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Πριν από 4 χρόνια γνώρισα ένα παιδί, το παιδί αυτό το ερωτεύτηκα από την πρώτη στιγμή, ήμασταν Καλά βρισκόμασταν πολύ συχνά όλα ήταν τέλεια. Μέχρι που κάποια στιγμή σχεδόν δύο εβδομάδες μετά έμαθα ότι είναι παντρεμένος με μικρό παιδί, απομακρύνθηκα, δεν ήθελα άλλο να του μιλάω, παρόλα αυτά Αυτός με έψαχνε με έπαιρνε τηλέφωνά, μου έστελνε μηνύματα και δεν ήξερα τι να κάνω, κάποια στιγμή βρεθήκαμε και του είπα τι ακριβώς έγινε και τι έμαθα, στην τελική καταλήξαμε πάλι να είμαστε μαζί γιατί δεν μπορούσα να είμαι μακριά του δεν μπορούσα να τον αφήσω, παρόλο που ήξερα ότι όλο αυτό ήταν λάθος. Βγαίναμε για αρκετό διάστημα χανομασταν και ξανά βγαίναμε και αυτό γινόταν επί 3 χρόνια. πριν ένα χρόνο παντρεύτηκα εγώ απέκτησα έναν γιο και είμαι εντάξει με τον άντρα μου, παρόλα αυτά όμως δεν μπορώ να ξεχάσω εκείνον, δεν περνάει μέρα χωρίς να τον σκεφτώ, κάθε μέρα μπαίνω στο προφίλ του και βλέπω φωτογραφίες του και δεν ξέρω τι να κάνω για να το ξεπεράσω απλά για να φύγει από το μυαλό μου αυτός ο άνθρωπος. Τι να κάνω Υπάρχει κάποια λύση Δεν μπορώ άλλο έτσι μου είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    η κορη μου ειναι τωρα τι γνωρισα τα εχω πει σε παλιοτερα μυνηματα κατσε διαβασε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    γραψε λαθοσ δεν εχω παιδια ειμαι παρθενοσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    ακου να δεισ τι εγινε τα φιλαρακια μου τα καινουρια οι σερβιτοροι ειχαν τα κλσσικα προβληματα 20χρονου 25χρονου και επειδη εγω τα ειχα αντιμετωπισει τοτε με συμπληρωματα επειδη εκανα γυμναστικη τουσ ειπα παρτε συμπληρωματα και καντε γυμναστικη το γραφω κι εδω για να το πω σε ολουσ γτ δεν ηταν σωστο να το ξερουν μονο αυτοι τα βλαμμενα εδω που το γραψα τα πηραν και θεραπευτηκαν το μαθαινει το νατο πλακωνουν ολοι εδω και βρισκουν τισ δραστικεσ ουσιεσ που ηταν φαγητα με βαζουν και δουλευω ολη μερα να βρουμε τουσ συνδυασμουσ απο τα φαγητα ειναι τοσο καταπληκτικο που με βασανισαν κι ολα τωρα μενω με αυτουσ του νατο με πληρωνουν 15 ευρω και τα δινω ολα στα κοριτσια ειναι δουλεια ολη μερα ολη νυχτα τουσ εξηγησα κι ολα οτι ηξερα αυτα τα κοριτσια ειναι κορεσ μου δεν ειναι δεν ξερω οτι λεφτα εχω τα δινω λογω ενοχων μπλεξιματοσ κλπ αυτη που λεσ βλεπει φωτογραφιεσ πρεπει να ειναι η κορη μου και κοιταει σε ποιο σημειο ειμαστε μια θεραπεια που ξερω ειναι συμπληρωμα εχινακεια 2 κομτρεξ 1 νορτζεσικ και πρωτεινεσ αυτο πρεπει να ειναι για σχιζο οι τουρκοι ηρθαν γτ οι κουζινεσ ελληνικη τουρκικη μοιαζουν να πεθανω δε χρειαζεται φυλακη δεν παω με βασανισαν αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Xristina1906 View Post
    Καλησπέρα έχω την προσωπική μου ιστορία,ήθελα να ακούσω γνώμες,συμβουλές και απόψεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Πριν από 4 χρόνια γνώρισα ένα παιδί, το παιδί αυτό το ερωτεύτηκα από την πρώτη στιγμή, ήμασταν Καλά βρισκόμασταν πολύ συχνά όλα ήταν τέλεια. Μέχρι που κάποια στιγμή σχεδόν δύο εβδομάδες μετά έμαθα ότι είναι παντρεμένος με μικρό παιδί, απομακρύνθηκα, δεν ήθελα άλλο να του μιλάω, παρόλα αυτά Αυτός με έψαχνε με έπαιρνε τηλέφωνά, μου έστελνε μηνύματα και δεν ήξερα τι να κάνω, κάποια στιγμή βρεθήκαμε και του είπα τι ακριβώς έγινε και τι έμαθα, στην τελική καταλήξαμε πάλι να είμαστε μαζί γιατί δεν μπορούσα να είμαι μακριά του δεν μπορούσα να τον αφήσω, παρόλο που ήξερα ότι όλο αυτό ήταν λάθος. Βγαίναμε για αρκετό διάστημα χανομασταν και ξανά βγαίναμε και αυτό γινόταν επί 3 χρόνια. πριν ένα χρόνο παντρεύτηκα εγώ απέκτησα έναν γιο και είμαι εντάξει με τον άντρα μου, παρόλα αυτά όμως δεν μπορώ να ξεχάσω εκείνον, δεν περνάει μέρα χωρίς να τον σκεφτώ, κάθε μέρα μπαίνω στο προφίλ του και βλέπω φωτογραφίες του και δεν ξέρω τι να κάνω για να το ξεπεράσω απλά για να φύγει από το μυαλό μου αυτός ο άνθρωπος. Τι να κάνω Υπάρχει κάποια λύση Δεν μπορώ άλλο έτσι μου είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω!!!
    Να κάνεις φορμάτ στο μυαλό σου...
    Η αλήθεια είναι ότι η πρώτη αγάπη ΔΕΝ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΠΟΤΕ...αλλά θα σου πω και το άλλο ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός..με το πέρασμα του χρόνου θα επουλωθούν οι πληγές ..θα μείνουν όμως σημάδια...αλλά δεν θα πονάς...τα έχω περάσει και τα ξέρω ..επισεις ξέρω πόσο πολύ πονάει. ...αλλά πρέπει να βοηθήσεις και εσύ λίγο τον εαυτό σου για να επουλωθούν οι πληγές...
    Ρίξε την προσοχή σου στον άνδρα και στο παιδί σου....δες τα καλά του γάμου σου και του άνδρα σου....
    Ακόμα και αν δεν τον αγαπάς προσπάθησε τουλάχιστον να δεις τα καλά του και να τον εκτιμας...και σιγά σιγά όλα θα περάσουν ...μιλάω εκ πειρας

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    αυτο με τη διατροφη το εκανα εγω απο μικρο παιδι δηλαδη λαδι δικο μου παραγωγοσ τυρι απο παραγωγο μελι απο παραγωγο και δουλευα κι επαιζα κ μπαλλα δεν παθαινα τιποτα ποτε ουτε φαρμακα επαιρνα μεχρι τα 25 δηλαδη το 07 εκει αποφασισαν οτι πρεπει να παθω 08 στρατο 09 10 μνημονιο κλπ το ερωτημα ειναι φταιω γτ εμενα αυτα μου ειπε ο πατερασ μου να τα τρωω κι εμενα απλα μ αρεσαν και τα τρωω ακομα το αλλο ειναι οτι ηταν αυτα μπροστα σε ολουσ και τα ανακαλυψαν τωρα αρα εγω τι φταιω οι αλλοι ηταν απο χωριο τα παραγανε και δε νομιζω να τα τρωγανε αρα εγω τι φταιω ο ανδρεασ παπανδρεου βγηκε τουσ ειπε τα εισαγομενα ειναι καλυτερα τον παιρνουν η δεν τον παιρνουν εσυ να μου πεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ψάξε μέσα σου να δεις τι φταίει και αισθάνεσαι την ανάγκη να πιάνεσαι από κάποιον και να τον αφήνεις να καθορίζει τη ζωή σου. Διότι μου φαίνεται ότι άγεσαι και φέρεσαι από καταστάσεις και άτομα και όχι από δικές σου αποφάσεις. Ποιά είσαι; Ποιά είναι τα πραγματικά θέλω τα δικά σου; Γιατί τόση ανασφάλεια;

  9. #9
    Quote Originally Posted by Xristina1906 View Post
    Καλησπέρα έχω την προσωπική μου ιστορία,ήθελα να ακούσω γνώμες,συμβουλές και απόψεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Πριν από 4 χρόνια γνώρισα ένα παιδί, το παιδί αυτό το ερωτεύτηκα από την πρώτη στιγμή, ήμασταν Καλά βρισκόμασταν πολύ συχνά όλα ήταν τέλεια. Μέχρι που κάποια στιγμή σχεδόν δύο εβδομάδες μετά έμαθα ότι είναι παντρεμένος με μικρό παιδί, απομακρύνθηκα, δεν ήθελα άλλο να του μιλάω, παρόλα αυτά Αυτός με έψαχνε με έπαιρνε τηλέφωνά, μου έστελνε μηνύματα και δεν ήξερα τι να κάνω, κάποια στιγμή βρεθήκαμε και του είπα τι ακριβώς έγινε και τι έμαθα, στην τελική καταλήξαμε πάλι να είμαστε μαζί γιατί δεν μπορούσα να είμαι μακριά του δεν μπορούσα να τον αφήσω, παρόλο που ήξερα ότι όλο αυτό ήταν λάθος. Βγαίναμε για αρκετό διάστημα χανομασταν και ξανά βγαίναμε και αυτό γινόταν επί 3 χρόνια. πριν ένα χρόνο παντρεύτηκα εγώ απέκτησα έναν γιο και είμαι εντάξει με τον άντρα μου, παρόλα αυτά όμως δεν μπορώ να ξεχάσω εκείνον, δεν περνάει μέρα χωρίς να τον σκεφτώ, κάθε μέρα μπαίνω στο προφίλ του και βλέπω φωτογραφίες του και δεν ξέρω τι να κάνω για να το ξεπεράσω απλά για να φύγει από το μυαλό μου αυτός ο άνθρωπος. Τι να κάνω Υπάρχει κάποια λύση Δεν μπορώ άλλο έτσι μου είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω!!!
    Κοίτα σίγουρα το να ξεπεράσεις τον πρώτο σου έρωτα είναι κάτι δύσκολο και πονάει αρκετά. Είχες μπλέξει σε περίεργη κατάσταση. Έπρεπε να σου ξεκαθαρίσει από την αρχή ότι είναι παντρεμένος και δε έπρεπε να σου στέλνει και να σε διεκδικεί. Ότι έγινε, έγινε βέβαια. Με τον άνδρα σου γιατί παντρεύτηκες και έκανες παιδί εφόσον ακόμα είσαι κολλημένη με τον πρώτο σου έρωτα ; Δε θέλω να σε κάνω να νιώσεις άσχημα, να νιώσεις τύψεις αλλά θεωρώ ότι θα έπρεπε πρώτα να προσπαθήσεις να ξεπεράσεις το κόλλημα σου με εκείνον τον άνθρωπο και μετά να προχωρήσεις σε κάτι σοβαρό με κάποιον άλλον. Σταμάτα κάθε επικοινωνία με εκείνον , αν μιλάτε, μην μπαίνεις στο προφίλ του και βλέπεις τις φωτογραφίες του, μόνο χειρότερα μπορεί να σε κάνει αυτό, ξέρω τι σου λέω, ίσως αν πήγαινες σε κάποιο ψυχολογό να συζητήσεις κάποια πράγματα θα σου έκανε καλό.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    127
    Δεν είσαι κολλημένη αγαπητή μου. Απλά είναι το αίσθημα του ανικανοποιητου. Ήσασταν μαζί και πότε δεν τον είχες δικό σου. Δεν τον έχεις απομυθποιησει στο μυαλό σου. Πάντα αυτό που δεν μπορούμε να έχουμε μας τρώει το μυαλό. Βάζω στοίχημα ότι αν χωριζατε και οι δύο από τους γάμους σας κάι ήσασταν μαζι θα χωριζατε μετά από λιγο οριστικά. Το έχω δει γύρω μου πολλές φορές το έργο από φίλους-ες. Δεν είναι τυχαίο που ποτέ δεν παντρεύεσαι τον έρωτα της ζωής σου και αυτό συνήθως γιατί αλλιώς είναι πλασμενα στο μυαλό μας αποτι στην πραγματικότητα. Εξαιρέσεις υπάρχουν πάντα αλλά πολύ λιγες

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    en chute libre
    Posts
    114
    Γιατί παντρεύτηκες; Σε καλύπτει ο άντρας σου;

  12. #12
    Miliva21
    Guest
    Αυτό που σου είπαν παραπανω βασικά....
    Δεν ήσασταν ουσιαστικά ποτέ μαζί, δεν συναντηθήκατε συναισθηματικα ποτέ....

    Αυτός ήταν παντα μη διαθέσιμος ....το γιατί το έπαιξε ελεύθερος δεν μου κάνει εντύπωση.......Δυστυχώς συμβαίνει....παντρεμένοι να το παίζουν ελεύθεροι και να ψάχνουν περιπέτειουλες....

    Η ιστορία σας ήταν πολύ μικρή και επιφανειακή...Στην πραγματικότητα δεν έχει το βάθος ούτε το συναίσθημα που θες......το έχεις εξιδανίκευσει...Και αυτή η εξιδανίκευση υπάρχει γιατί κάτι ικανοποιεί μέσα σου να την αναπαράγεις

    Ίσως ότι έχεις πλάσει στο μυαλό σου πως ο έρωτας ο αληθινός είναι ο ανικανοποιητος; ίσως ότι πάντα θες να είσαι σε αναζήτηση να ψάχνεις κάτι; ίσως ότι κάτι φταίει στο γάμο σου και βλέπεις τον άντρα σου προβλέψιμο και δεδομένο;;

    Απομυθοποιησε τη φούσκα στο κεφάλι σου με το να σκεφτείς τη κατάσταση ρεαλιστικά όσο και αν ο εγωισμός σου δεν το δέχεται....εκείνος δεν σε αγάπησε ποτέ και επίσης πολύ πιθανόν να είχε και άλλες εξωσυζυγικες σχέσεις εκτός από σένα ως διάλειμμα από τον γάμο του.....σκέψου όλα τα αρνητικά που είχε αυτός ο άνθρωπος και όλους τους λόγους που θα εμπόδιζαν να είχες μια ευτυχισμένη ζωή μαζί του

    Παράλληλα κοίτα πως να βελτιώσεις τον γάμο σου...να κάνεις πράγματα με τον άντρα σου για να αναψετε ξανά τη φλόγα και εστίασε εκεί

Similar Threads

  1. Έρωτας!
    By DL010117a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 36
    Last Post: 01-11-2017, 17:43
  2. Έρωτας
    By iraklis_s in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 30-07-2017, 05:20
  3. ερωτας με την πρώτη ματια? ερωτας εξ αποστάσεως? υπάρχουν? αντέχουν?
    By Angel_Love in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 20-05-2014, 12:52
  4. Σεξ&Ερωτας
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 11-06-2010, 20:45
  5. Έρωτας?
    By Moi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 13-11-2009, 13:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •