Θέλει χρόνο γιατί την πιέζω η δεν ξέρει τι θέλει; - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 151 to 161 of 161
  1. #151
    george1520
    Guest
    Γιάννη έχει καιρό αυτή η ιστορία. Δεν έχει να κάνει με τα γενέθλια σου. Δες το και θετικά. Δεν θα έχεις να κεράσεις..

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276
    Δεν θα έχω να κεράσω τι εννοείς;

  3. #153
    george1520
    Guest
    Ήταν ένα κακόγουστο αστείο. Το γεγονός ότι έτυχε και φέτος να μην έχεις κοπελα την μέρα των γενεθλίων σου είναι απλά ένα τυχαίο γεγονός.. Ίσως όμως είναι καιρός να σκεφτείς γιατί όλες οι κοπέλες φεύγουν και να κάνεις αλλαγές. Ίσως η πίεση που τους ασκεις; ίσως επειδή γαντζωνεσαι πάνω τους; Πήγαινε σε ένα ειδικό να συζητήσετε και να βρείτε από που προκύπτουν όλες αυτές οι ανασφάλειες που έχεις και να τις δουλέψετε μαζί.

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Δεν είναι ότι δεν ξέρει τι θέλει απλά πιστεύω ότι την πιέζεις. Βασικά βιάζεσαι και οι βιαστικές κινήσεις δεν βγαίνουν σε καλό γιατί σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα ούτε εσύ είσαι σίγουρος για το τι θέλεις.

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Δεν είναι ότι δεν ξέρει τι θέλει απλά πιστεύω ότι την πιέζεις. Βασικά βιάζεσαι και οι βιαστικές κινήσεις δεν βγαίνουν σε καλό γιατί σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα ούτε εσύ είσαι σίγουρος για το τι θέλεις.
    Δεν διαφωνώ σε αυτά που λες, ωστόσο.... περσινά ξινά σταφύλια.

    Έχει πολύ πλάκα που έχει ανοίξει ένα θέμα εδώ και βδομάδες, έχουν προηγηθεί διάφορα, η συζήτηση έχει απλωθεί σε 11 σελίδες κι εσύ απαντάς στο αρχικό μήνυμα χωρίς να διαβάσεις τι έγινε στο μεταξύ...

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Γενικά βλέπω ότι τον πιέζει κάπως το θέμα σχέση η μάλλον δέσμευση και σε γενικές γραμμές "πέφτει" με τα μούτρα. Γι αυτό του απάντησα στο αρχικό μήνυμα.

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν έχεις άδικο στις διαπιστώσεις σου.

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276
    Καλησπέρα και πάλι. Πώς είστε ;
    Λοιπόν ήθελα μέρες τώρα να γράψω σε αυτό το νήμα συγκεκριμένα για να συνεχίσω η να ξεκινήσω βασικά κάτι καινούργιο στην ζωή μου.

    Το πρώτο που ήθελα να πω είναι πως γνώρισα μια κοπελα καινούργια εδώ που σπουδάζω, αυτή τώρα φέτος ήρθε ενώ εγώ είμαι 3 χρόνια εδώ.
    Με κοιτούσε πολύ στην σχολή κλπ και τις είχα σχολιάσει πριν από αυτό κάποια στορυ στο γνωστό Instagram. Κάποια ημέρα με κοιτούσε υπερβολικά και λέω θα στείλω μήνυμα πάλι! Και τελικά εκείνη την στιγμή έγραφε εκείνη, έπαθα έκπληξη λέω δεν υπάρχει περίπτωση όνειρο ζω, να μου στείλει κοπέλα μήνυμα;
    Και αυτό είχε 1 μήνα πριν και είμαστε μαζί.
    Είναι πάρα πολύ καλή κοπέλα, πραγματικά δεν είναι όπως κάποιες άλλες που είχα κάνει κάτι στο παρελθόν και αυτό με βοηθάει γιατί τον τελευταίο καιρό έχω κάποια θεματακια μικρά βέβαια.
    Δηλαδή φαίνεται ότι με θέλει πάρα μα πάρα πολύ αν και γνωριζόμαστε 1 μήνα και είναι 18 ετών εγώ 22. αλλά δε έχω ξανά γνωρίζει κοπέλα που να με θέλει τόσο πολύ και να μου το δείχνει. Και αυτό με κάνει να καταπολεμάω τα αρνητικά που έχω η τις σκέψεις αρνητικές που κάνω. Αλλά ως τώρα δεν με έχει βοηθήσει. Γιατί ρε παιδιά σκέφτομαι ακόμα την πρώην μου πολύ... Αυτή η κοπέλα που είμαστε μαζί τώρα δεν είναι ομορφη όσο η πρώην μου , αυτό σκέφτομαι συνέχεια..

    Ένα άλλο θέμα που είχε προκύψει και ήθελα να το πω και αυτό, όπως είχα αναφέρει είχα αγοράσει αυτοκίνητο και το έφερα εδώ που σπουδάζω, ωστόσο πριν από 2 εβδομάδες ένα βράδυ έτρεχα σε μια στροφή σε βουνό, δεν είδα τη στροφή και έφυγα σε εκείνη, στα κάγκελα πες το αν θες που έχει στα βουνά με αποτέλεσμα να ψιλό χαλάσει το αυτοκίνητο αλλά εντάξει είναι , εγώ προσωπικά δε έπαθα κάτι. Γιατί όλα σε εμένα; Γιατί; Τι έχω κάνει; Πείτε μου να το αλλάξω εδώ και τώρα θα το κάνω. Γιατί μόλις τρακαρω να σκέφτομαι την πρωην μου; Γιατί όταν ήμασταν μαζί με την πρωην μουειδα όνειρο ότι έτρεχα με το αμάξι ΠΡΙΝ το αγοράσω ΠΡΙΝ πάρω το δίπλωμα και χτύπησα; Και έγινε; Μόνο που δε χτύπησα εγώ σωματικά....
    Καλή συνέχεια

  9. #159
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by giannis97 View Post
    Καλησπέρα και πάλι. Πώς είστε ;
    Λοιπόν ήθελα μέρες τώρα να γράψω σε αυτό το νήμα συγκεκριμένα για να συνεχίσω η να ξεκινήσω βασικά κάτι καινούργιο στην ζωή μου.

    Το πρώτο που ήθελα να πω είναι πως γνώρισα μια κοπελα καινούργια εδώ που σπουδάζω, αυτή τώρα φέτος ήρθε ενώ εγώ είμαι 3 χρόνια εδώ.
    Με κοιτούσε πολύ στην σχολή κλπ και τις είχα σχολιάσει πριν από αυτό κάποια στορυ στο γνωστό Instagram. Κάποια ημέρα με κοιτούσε υπερβολικά και λέω θα στείλω μήνυμα πάλι! Και τελικά εκείνη την στιγμή έγραφε εκείνη, έπαθα έκπληξη λέω δεν υπάρχει περίπτωση όνειρο ζω, να μου στείλει κοπέλα μήνυμα;
    Και αυτό είχε 1 μήνα πριν και είμαστε μαζί.
    Είναι πάρα πολύ καλή κοπέλα, πραγματικά δεν είναι όπως κάποιες άλλες που είχα κάνει κάτι στο παρελθόν και αυτό με βοηθάει γιατί τον τελευταίο καιρό έχω κάποια θεματακια μικρά βέβαια.
    Δηλαδή φαίνεται ότι με θέλει πάρα μα πάρα πολύ αν και γνωριζόμαστε 1 μήνα και είναι 18 ετών εγώ 22. αλλά δε έχω ξανά γνωρίζει κοπέλα που να με θέλει τόσο πολύ και να μου το δείχνει. Και αυτό με κάνει να καταπολεμάω τα αρνητικά που έχω η τις σκέψεις αρνητικές που κάνω. Αλλά ως τώρα δεν με έχει βοηθήσει. Γιατί ρε παιδιά σκέφτομαι ακόμα την πρώην μου πολύ... Αυτή η κοπέλα που είμαστε μαζί τώρα δεν είναι ομορφη όσο η πρώην μου , αυτό σκέφτομαι συνέχεια..

    Ένα άλλο θέμα που είχε προκύψει και ήθελα να το πω και αυτό, όπως είχα αναφέρει είχα αγοράσει αυτοκίνητο και το έφερα εδώ που σπουδάζω, ωστόσο πριν από 2 εβδομάδες ένα βράδυ έτρεχα σε μια στροφή σε βουνό, δεν είδα τη στροφή και έφυγα σε εκείνη, στα κάγκελα πες το αν θες που έχει στα βουνά με αποτέλεσμα να ψιλό χαλάσει το αυτοκίνητο αλλά εντάξει είναι , εγώ προσωπικά δε έπαθα κάτι. Γιατί όλα σε εμένα; Γιατί; Τι έχω κάνει; Πείτε μου να το αλλάξω εδώ και τώρα θα το κάνω. Γιατί μόλις τρακαρω να σκέφτομαι την πρωην μου; Γιατί όταν ήμασταν μαζί με την πρωην μουειδα όνειρο ότι έτρεχα με το αμάξι ΠΡΙΝ το αγοράσω ΠΡΙΝ πάρω το δίπλωμα και χτύπησα; Και έγινε; Μόνο που δε χτύπησα εγώ σωματικά....
    Καλή συνέχεια
    Το γεγονός ότι έτρεχες και τράκαρες είναι καθαρά λάθος δικό σου.. Δεν φτάνει η μαύρη σου ή μοίρα... Παρε το ως μάθημα και να είσαι προσεκτικός από εδώ και πέρα.
    Θέλεις ακόμη την πρωην σου γιατί την έχεις φτιάξει μέσα στο μυαλό σου ως την τέλεια γυναίκα... Άσε που μπορεί και η απόρριψη να σε έκανε να κολλήσεις κι άλλο..
    Ίσως να ήταν καλύτερα να ήσουν ξεκάθαρος μέσα σου και μετά να πας στην επόμενη σχέση. Δεν είναι ωραίο να συγκρίνεις δύο διαφορετικούς ανθρώπους και ας το κάνεις μέσα σου. Αυτή η κοπέλα λες ότι σε θέλει ενώ εσύ λες ότι δεν είναι τόσο όμορφη και σκέφτεσαι την πρώην σου. Δεν σου φταίει κάπου αυτή η κοπέλα για να βρίσκεται σε αυτή την θέση. Μη κάνεις αυτά που δεν θες να σου κάνουν!!! Σε αυτή την θέση δεν θα ήθελες να τοποθετήσεις τον εαυτό σου. Ή βάζεις τα πράγματα κάτω και λες ότι τελείωσε με την άλλη (πρώην) και συνεχίζεις με αυτήν που είσαι τώρα ... Ή άσε την κοπέλα ήσυχη και μείνε να κλαις την καταραμένη σου τύχη..

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by giannis97 View Post
    Καλησπέρα και πάλι. Πώς είστε ;
    Λοιπόν ήθελα μέρες τώρα να γράψω σε αυτό το νήμα συγκεκριμένα για να συνεχίσω η να ξεκινήσω βασικά κάτι καινούργιο στην ζωή μου.

    Το πρώτο που ήθελα να πω είναι πως γνώρισα μια κοπελα καινούργια εδώ που σπουδάζω, αυτή τώρα φέτος ήρθε ενώ εγώ είμαι 3 χρόνια εδώ.
    Με κοιτούσε πολύ στην σχολή κλπ και τις είχα σχολιάσει πριν από αυτό κάποια στορυ στο γνωστό Instagram. Κάποια ημέρα με κοιτούσε υπερβολικά και λέω θα στείλω μήνυμα πάλι! Και τελικά εκείνη την στιγμή έγραφε εκείνη, έπαθα έκπληξη λέω δεν υπάρχει περίπτωση όνειρο ζω, να μου στείλει κοπέλα μήνυμα;
    Και αυτό είχε 1 μήνα πριν και είμαστε μαζί.
    Είναι πάρα πολύ καλή κοπέλα, πραγματικά δεν είναι όπως κάποιες άλλες που είχα κάνει κάτι στο παρελθόν και αυτό με βοηθάει γιατί τον τελευταίο καιρό έχω κάποια θεματακια μικρά βέβαια.
    Δηλαδή φαίνεται ότι με θέλει πάρα μα πάρα πολύ αν και γνωριζόμαστε 1 μήνα και είναι 18 ετών εγώ 22. αλλά δε έχω ξανά γνωρίζει κοπέλα που να με θέλει τόσο πολύ και να μου το δείχνει. Και αυτό με κάνει να καταπολεμάω τα αρνητικά που έχω η τις σκέψεις αρνητικές που κάνω. Αλλά ως τώρα δεν με έχει βοηθήσει. Γιατί ρε παιδιά σκέφτομαι ακόμα την πρώην μου πολύ... Αυτή η κοπέλα που είμαστε μαζί τώρα δεν είναι ομορφη όσο η πρώην μου , αυτό σκέφτομαι συνέχεια..

    Ένα άλλο θέμα που είχε προκύψει και ήθελα να το πω και αυτό, όπως είχα αναφέρει είχα αγοράσει αυτοκίνητο και το έφερα εδώ που σπουδάζω, ωστόσο πριν από 2 εβδομάδες ένα βράδυ έτρεχα σε μια στροφή σε βουνό, δεν είδα τη στροφή και έφυγα σε εκείνη, στα κάγκελα πες το αν θες που έχει στα βουνά με αποτέλεσμα να ψιλό χαλάσει το αυτοκίνητο αλλά εντάξει είναι , εγώ προσωπικά δε έπαθα κάτι. Γιατί όλα σε εμένα; Γιατί; Τι έχω κάνει; Πείτε μου να το αλλάξω εδώ και τώρα θα το κάνω. Γιατί μόλις τρακαρω να σκέφτομαι την πρωην μου; Γιατί όταν ήμασταν μαζί με την πρωην μουειδα όνειρο ότι έτρεχα με το αμάξι ΠΡΙΝ το αγοράσω ΠΡΙΝ πάρω το δίπλωμα και χτύπησα; Και έγινε; Μόνο που δε χτύπησα εγώ σωματικά....
    Καλή συνέχεια
    αυτο που περιγραφεις λεγεται "αυτοεκπληρουμενη προφητεια".
    ησουν προκατειλλημενος απο τοτε, οτι θα χτυπησεις με αυτοκινητο και οδηγησες τα πραγματα μονος σου ετσι ωστε να χτυπησεις.
    δεν φταιει η μοιρα σου.
    συμβαινουν ολα σε σενα γιατι εσυ τα προκαλεις...
    δεν σου φταιει κανεις αν παιρνεις απροσεκτα τις στροφες και φευγεις απ τον δρομο.
    κι αντι να μας λες ποσο ΕΛΕΕΙΝΑ ΚΩΛΟΦΑΡΔΟΣ ΕΙΣΑΙ που δεν χτυπησες με τετοια βλακεια που εκανες, παλι κλαιγεσαι και μας λες ποσο γκαντεμης εισαι. πλακα κανεις;
    ξερεις πολλους που εφυγαν απ τον δρομο χωρις να χτυπησουν πολυ σοβαρα;
    για την κοπελα παρομοιως.
    εσυ τα προκαλεις ολα. μπηκες σε σχεση χωρις να πολυγουσταρεις εφοσον καθεσαι και συγκρινεις ποια ειναι πιο ομορφη λες και εισαι τα πελοπονησιακα καλλιστεια.
    δεν φταιει το οτι η πρωην ειναι πιο ομορφη.
    φταιει οτι εισαι ακομα κολλημενος και την νεα σχεση την εκανες μονο και μονο επειδη εκεινη το επεδιωξε. χωρις να πολυγουσταρεις.
    ουτε η κοπελα σου φταιει να την ταλαιπωρεις για το δικο σου κολλημα, ουτε η αλλη προκειται να γυρισει επειδη δεν γουσταρεις τοσο την καινουρια.
    τι να κανεις;
    ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ να ξεμπερδεψεις το μπερδεμα που εχεις στο μυαλο σου ΓΙΑ ΟΛΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ.

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    και κατι ακομα.
    την νεα δεν την πολυγουσταρεις, ακριβως επειδη σε θελει και οχι επειδη δεν ειναι αρκετα ομορφη.
    αν αρχισει να σε αποφευγει κι αυτη, θ αρχισεις να την κυνηγας οπως και τις προηγουμενες.
    αυτο που φταιει ειναι οτι εσυ ο ιδιος πιστευεις οτι δεν αξιζεις να αγαπηθεις απο αξιολογο ατομο και γι αυτο σαμποταρεις τις καλες σχεσεις. αν καποια δεν φευγει μονη της, δεν την θελεις εσυ, γιατι νομιζεις οτι για να σε θελει, πρεπει να ειναι μπαζο, αλλιως θα ηθελε καποιον καλυτερο σου.
    φευγεις λοιπον, και κυνηγας αυτες που σε φτυνουν.
    γι αυτο και μιλαω συνεχεια για ψυχοθεραπεια.
    αν δεν λυσεις αυτο το προβλημα, δεν θα βρεθεις σε αμοιβαιες σχεσεις. παντα για καποια θα κλαις.

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011

Similar Threads

  1. Ξέρει τι θέλει η με παίζει ;
    By giannis97 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 109
    Last Post: 02-05-2018, 23:44
  2. δεν είναι σίγουρη.. θέλει χρόνο..
    By giannis97 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 01-09-2014, 18:41
  3. χωριςαμε επειδη θελει χρονο να σκεφτει
    By christos___1985 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 25-08-2014, 19:16
  4. Θελει χρονο....
    By jennyjuly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 19-09-2012, 16:41
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΛΩ+ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ!
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-2008, 15:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •