Θέλει χρόνο γιατί την πιέζω η δεν ξέρει τι θέλει; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 161
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by giannis97 View Post
    Γιατί το πάω μια χαρά ; Βλακεία έκανα που κάθε φορά της έλεγα να βρεθούμε... Αν και εκείνη από την πλευρά της ποτέ αυτόν τον μήνα που γνωριζόμαστε δεν είπε να βρεθούμε
    ναι αλλα εχει σου δειξει ανταποκριση φανταζομαι.....περα απ τα ραντεβου...μιλατε καθολου με μυνηματα ξερω γω....σεξ εχετε κανει???ειναι νωρις,και αναλογα τον τυπο της κοπελας,τι εχει περασει,τι φαση θα βρεις τον αλλο ανθρωπο....σε κτλβαινω εαν παιφτεις με τα μουτρα αλλα συγγρατησε το λιγο να δεις εαν θα σου μιλησει αυτη πρωτα.....οχι για προτασεις να κανει να βρεθειτε....αλλα ενα μυνημα πχ τι κανεις.....εσυ εισαι στον ενθουσιασμο....δεν ειναι λαθος να καταπιεζεσαι και ειναι καιρος να ξεκαθαρισεις οτι θες να ειστε μαζι

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    127
    Δεν θα σου πω. Είπε να σκεφτεί. Να σκεφτεί τι δηλαδή; σπίτι θα αγοράσει; ένα μήνα τα έχετε. Θα έπρεπε να είστε χαλαρά και να περνάτε ζάχαρη. Ειδικά στην ηλικία που είστε.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν πρέπει να πνιγούμε τον άλλον.. Είναι σε σχέση αλλά πρέπει να νιώθει ελεύθερος. Αν από τον 1 μήνα ζητάς να μείνει μαζί σου.. Σε 3μηνες τι θα κάνεις? Γάμο? Γιατί δεν το αφήνεις χαλαρά να εξελιχθεί; Όταν πέφτουμε με τα μούτρα σε μια σχέση συνήθως ή βαριόμαστε ή τα τρωμε.

    Τι μπορείς να κάνεις... Μπορείς να την πάρεις τηλέφωνο ή ένα μήνυμα και να της πεις αυτά που σκέφτεσαι. Οχι δράματα. Ωριμα! Και μετά θα την αφήσεις να σκεφτεί. Δεν θα την πιέσεις. Η πίεση δεν βοηθά. Αν επιστρέψει καλώς. Αν όχι.....
    της ειπες να δυγκατηκοισετε δλδ??για ποιο λογο ειναι υπερβολικα νωρις.....και αυτα ερχονται απο μονα τους....τωρα το να μενει σπιτι σου καμια φορα και να κοιματε εκει τα βραδυα ειναι αλλο θεμα και εχεις δικιο σε αυτο.....αλλα να λες στον αλλον να μεινουμε μαζι ειναι λιγο κουλο

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276
    Εγώ το καταλαβαίνω ότι είναι νωρις 2-3 φορές μείναμε μαζί, μετά από μια εβδομάδα της ήρθε να μου πει ότι με πιέζεις γιατί μου έχεις πει 7 φορές να μείνουμε μαζί και μείναμε τις 3; Πραγματικά έχω απελπιστει, ξενερώσει, και στεναχωρηθεί ασχέτως που δεν γνωριζόμαστε πολύ καιρό..

  5. #20
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by giannis97 View Post
    Εγώ το καταλαβαίνω ότι είναι νωρις 2-3 φορές μείναμε μαζί, μετά από μια εβδομάδα της ήρθε να μου πει ότι με πιέζεις γιατί μου έχεις πει 7 φορές να μείνουμε μαζί και μείναμε τις 3; Πραγματικά έχω απελπιστει, ξενερώσει, και στεναχωρηθεί ασχέτως που δεν γνωριζόμαστε πολύ καιρό..
    Ε αφού καταλαβαίνεις και εσύ ότι είναι νωρίς γιατί απορείς με την συμπεριφορά της;
    Και την πιέσες στο να μείνετε περισσότερο μαζί και αμφισβητείς ότι σε θέλει.. Ιδανικός συνδιασμος!
    Πρέπει να χαλαρωσεις, να είσαι ηρεμος να της δείχνεις ότι την θέλεις αλλα να μην την πιέζεις.. Μικρά παιδιά είστε ακόμη.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    φιλε Γιαννη ποσο ειναι η κοπελα?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    φιλε Γιαννη ποσο ειναι η κοπελα?
    Εγώ στα 22 εκείνη στα 19 σε λίγες ημέρες

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    26
    Φίλε Γιάννη δεν το πας καλά το κορίτσι και εσύ βέβαια είστε μικρά για συγκατοίκηση. Τωρα εσύ επειδή μένεις μόνος σου αντιδράς έτσι για 2 λόγους είτε επειδή θες παρέα μέσα στο σπίτι το βράδυ επειδή βαριέσαι (στην περίπτωση αυτή μπορείς να βρεις κάποιον συγκάτοικο) η θες κάποια να σε νοικοκυρευει (σε αυτή την περίπτωση πάλι δεν ξέρω βρες μια γυναίκα να έρχεται μια φορά την εβδομάδα να σε συμμαζευει). Ξεκόλλα γιατί έτσι όπως πας ούτε καλημέρα δεν θα σου λέει.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276
    Quote Originally Posted by Irindrag View Post
    Φίλε Γιάννη δεν το πας καλά το κορίτσι και εσύ βέβαια είστε μικρά για συγκατοίκηση. Τωρα εσύ επειδή μένεις μόνος σου αντιδράς έτσι για 2 λόγους είτε επειδή θες παρέα μέσα στο σπίτι το βράδυ επειδή βαριέσαι (στην περίπτωση αυτή μπορείς να βρεις κάποιον συγκάτοικο) η θες κάποια να σε νοικοκυρευει (σε αυτή την περίπτωση πάλι δεν ξέρω βρες μια γυναίκα να έρχεται μια φορά την εβδομάδα να σε συμμαζευει). Ξεκόλλα γιατί έτσι όπως πας ούτε καλημέρα δεν θα σου λέει.
    Μα δεν είπα ποτέ για συγκατοίκηση εννοείται δεν θα μπορώ να ανταπεξέλθω με τίποτα από τώρα. Μάλλον εγώ δεν το έγραψα σωστά..
    Απλά κάποιες φορές της είπα να μείνουμε μαζί και κάποιες έφαγα άκυρο γιατί είχε κανονίσει και άλλες 2-3 μείναμε μαζί και μου έδειξε της άρεσε πάρα πολύ . Ήταν και πρώτη της φορά που είχε μείνει έτσι βράδυ με αγόρι

  10. #25
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by giannis97 View Post
    Μα δεν είπα ποτέ για συγκατοίκηση εννοείται δεν θα μπορώ να ανταπεξέλθω με τίποτα από τώρα. Μάλλον εγώ δεν το έγραψα σωστά..
    Απλά κάποιες φορές της είπα να μείνουμε μαζί και κάποιες έφαγα άκυρο γιατί είχε κανονίσει και άλλες 2-3 μείναμε μαζί και μου έδειξε της άρεσε πάρα πολύ . Ήταν και πρώτη της φορά που είχε μείνει έτσι βράδυ με αγόρι
    Η τελευταία σου πρόταση δικαιολογεί και την αντίδραση της όσο αφορά να μένει εκεί τα βράδια. Θα έπρεπε να καταλάβεις και όχι να πιέζεις.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Η τελευταία σου πρόταση δικαιολογεί και την αντίδραση της όσο αφορά να μένει εκεί τα βράδια. Θα έπρεπε να καταλάβεις και όχι να πιέζεις.
    Τώρα όχι παραδέχτηκα το λάθος.. αυτή δεν φαίνεται να θέλει να γυρίσει από εχθές μεσημέρι δεν έχει στείλει καθόλου...

  12. #27
    george1520
    Guest
    Υπομονή. Να σκεφτεί.. Δεν πήγε να βάψει τα μαλλιά της. Δώσε χρόνο. Αν θέλει καλώς. Της είπες τι σκέφτεσαι? Ότι την καταλαβαίνεις? Να το έχει υπόψη της?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Υπομονή. Να σκεφτεί.. Δεν πήγε να βάψει τα μαλλιά της. Δώσε χρόνο. Αν θέλει καλώς. Της είπες τι σκέφτεσαι? Ότι την καταλαβαίνεις? Να το έχει υπόψη της?
    Εννοείται και πραγματικά με στεναχώρησε και ο τρόπος που φέρθηκα τόσο καιρο

  14. #29
    Miliva21
    Guest
    Αν θες τη γνώμη μου ναι.....Την πιέσες.....Όταν γνωρίζεις κάποια και δεν έχετε κλείσει ούτε ένα μήνα γνωριμίας.......Καλό είναι να αποφεύγεις δηλώσεις τύπου: θέλω να περνάς τον περισσότερο χρόνο σου μαζί μου ........

    Αυτό δεν είναι κάτι να το απαιτείς.....
    Αυτό βγαίνει αυθόρμητα στον άλλον.. αν βγει.....

    Δεν σου λέω να το πας στο άλλο άκρο και να είσαι ψυχρός η να μην της δίνεις σημασία......Αλλά δεν είναι ωραίο λεκτικά να πιέζεις καταστάσεις η να επιβαλεις στον άλλο εξ αρχής πως να φερθεί απέναντι σου.....

    Μπορείς να είσαι δοτικος μέχρι ένα σημείο...να ενδιαφέρεσαι γι αυτήν και να χαίρεσαι όταν τη βλέπεις....αλλα παραλληλα να είσαι χαλαρός και να τις δώσεις τον χρόνο της να έρθει εκείνη σε εσένα.....να της δημιουργηθεί η ανάγκη να θέλει να βλεπεστε συχνά .......να είσαι λίγο κουλ για να δεις πως θα πάει η σχέση....νωρίς είναι ακόμα....

    Μπορεί να μην έχετε το ίδιο ταιμινγκ.....εσένα μπορεί να σου αρέσει και να θες να είστε 24ωρες το 24ωρο μαζί...εκείνη όμως μπορεί να είναι πιο συγκρατημένη και να το βλέπει πιο χαλαρά ....ότι οκει τώρα γνωριστήκαμε....και δεν ξέρω αν θέλω να είμαι μαζι του....δεν ξέρω αν ταιριάζουμε δεν είμαι σίγουρη......

    Όταν ο άλλος είναι σε αυτή τη θέση και δεν ξέρει ακόμα αν ταιριάζετε πιέζεται να του δηλώσεις επιτακτικά αυτό που έχεις ανάγκη

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,597
    Quote Originally Posted by giannis97 View Post
    Μα δεν είπα ποτέ για συγκατοίκηση εννοείται δεν θα μπορώ να ανταπεξέλθω με τίποτα από τώρα. Μάλλον εγώ δεν το έγραψα σωστά..
    Απλά κάποιες φορές της είπα να μείνουμε μαζί και κάποιες έφαγα άκυρο γιατί είχε κανονίσει και άλλες 2-3 μείναμε μαζί και μου έδειξε της άρεσε πάρα πολύ . Ήταν και πρώτη της φορά που είχε μείνει έτσι βράδυ με αγόρι
    γιαννη, γινεσαι πιεστικος.
    ειστε στην αρχη μιας γνωριμιας.
    η κοπελα δειχνει να μην εχει πεσει με τα μουτρα. εχει τις δραστηριοτητες της και θελει να τις συνεχισει.
    φυσικα και θα ηταν πολυ λογικο να θελει να κοιμαστε μαζι, αλλα αφου δεν θελει, μην επανερχεσαι συνεχως κι εσυ.
    το ιδιο και για τις συναντησεις.
    για να εχεις εναν μπουσουλα και να μη υπερβαλεις, φροντισε να κανεις μια προταση, αντε δυο και μετα να περιμενεις απο την αλλην.
    μην βομβαρδιζεις με προτασεις συνεχως. περιμενε να υπαρξει καποια ανταποκριση πρωτα.
    κι αν δεν υπαρξει;;;;;;;
    να μην να κανεις τιποτε. να περιμενεις.
    τωρα που ζητησε χρονο, δωστης χρονο.
    μπορει να γυρισει μονη της, μπορει και να εχει ξενερωσει τελειως και να εξαφανιστει.
    αν εξαφανιστει, ξεχνα την, μην την ψαξεις, πηγαινε παρακατω.
    αν ξαναγυρισει, πηγαινε ηρεμα. μην την πνιγεις. ασε να δειξει εκεινη τι θελει να κανετε.

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ξέρει τι θέλει η με παίζει ;
    By giannis97 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 109
    Last Post: 02-05-2018, 23:44
  2. δεν είναι σίγουρη.. θέλει χρόνο..
    By giannis97 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 01-09-2014, 18:41
  3. χωριςαμε επειδη θελει χρονο να σκεφτει
    By christos___1985 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 25-08-2014, 19:16
  4. Θελει χρονο....
    By jennyjuly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 19-09-2012, 16:41
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΛΩ+ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ!
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-2008, 15:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •