Θέλει χρόνο γιατί την πιέζω η δεν ξέρει τι θέλει;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 161
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    273

    Θέλει χρόνο γιατί την πιέζω η δεν ξέρει τι θέλει;

    Καλησπερα, θα μπω στο θέμα κατευθείαν να μην κουράζω μάτια και μυαλά.. είμαι 22 ετών και σπουδάζω επαρχία. Ζω μόνος όπως καταλαβαίνετε γιατί είναι επαρχία η σχολή.. γνωρίσα μια κοπέλα 2 χρόνια μικροτερη μέσω Instagram.. η οποία είναι στην ίδια σχολή, βρεθήκαμε μιλούσαμε και εν τέλει βγήκαμε σε σχέση .. νιώθει ότι την πιέζω γιατί της έλεγα να βρεθούμε να μείνουμε μαζί να κοιμόμαστε μαζί δηλαδή , αυτή όμως είχε κάνει μια σχέση πριν χρόνια Και αυτή από απόσταση κ;ι δεν είχε μείνει ποτέ με κάποιον για ύπνο κλπ, προχωρήσαμε την τρίτη η τέταρτη φορά που βρεθήκαμε της αρεσε που δεν βιαστηκα για να προχωρήσουμε όπως λέει ότι κάνουν όλοι οι άντρες.. εγώ ήθελα να την βλέπω πιο συχνά και να κάνουμε πράγματα μαζί έξω εκείνη λέει πως δεν έχει χρόνο λόγος σχολής και πως βαζει πάντα τις φίλες πάνω από τις σχέσεις της.. και σήμερα κου είπε ότι θέλει χρόνο να σκεφτεί. Αυτό ξεκίνησε επειδή εχθές της είπα και γενικά αμφισβητούσα ότι με θέλει..
    Πώς το βλέπετε ολο αυτό ;
    Last edited by giannis97; 10-11-2019 at 17:34.

  2. #2
    george1520
    Guest
    Καλησπέρα φίλε μου. Τι εννοείς με την φράση "θέλω να μένουμε μαζί";

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    273
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Καλησπέρα φίλε μου. Τι εννοείς με την φράση "θέλω να μένουμε μαζί";
    Να κοιμόμαστε μαζί :/

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by giannis97 View Post
    Καλησπερα, θα μπω στο θέμα κατευθείαν να μην κουράζω μάτια και μυαλά.. είμαι 22 ετών και σπουδάζω επαρχία. Ζω μόνος όπως καταλαβαίνετε γιατί είναι επαρχία η σχολή.. γνωρίσα μια κοπέλα 2 χρόνια μικροτερη μέσω Instagram.. η οποία είναι στην ίδια σχολή, βρεθήκαμε μιλούσαμε και εν τέλει βγήκαμε σε σχέση .. νιώθει ότι την πιέζω γιατί της έλεγα να βρεθούμε να μείνουμε μαζί να κοιμόμαστε μαζί δηλαδή , αυτή όμως είχε κάνει μια σχέση πριν χρόνια Και αυτή από απόσταση κ;ι δεν είχε μείνει ποτέ με κάποιον για ύπνο κλπ, προχωρήσαμε την τρίτη η τέταρτη φορά που βρεθήκαμε της αρεσε που δεν βιαστηκα για να προχωρήσουμε όπως λέει ότι κάνουν όλοι οι άντρες.. εγώ ήθελα να την βλέπω πιο συχνά και να κάνουμε πράγματα μαζί έξω εκείνη λέει πως δεν έχει χρόνο λόγος σχολής και πως βαζει πάντα τις φίλες πάνω από τις σχέσεις της.. και σήμερα κου είπε ότι θέλει χρόνο να σκεφτεί. Αυτό ξεκίνησε επειδή εχθές της είπα και γενικά αμφισβητούσα ότι με θέλει..
    Πώς το βλέπετε ολο αυτό ;
    εσυ μια χαρα το πας....αυτη καποιο θεμα εχει

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    273
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    εσυ μια χαρα το πας....αυτη καποιο θεμα εχει
    Γιατί το πάω μια χαρά ; Βλακεία έκανα που κάθε φορά της έλεγα να βρεθούμε... Αν και εκείνη από την πλευρά της ποτέ αυτόν τον μήνα που γνωριζόμαστε δεν είπε να βρεθούμε

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Συγγνώμη, καλά κάνεις και της λες αυτά που αισθάνεσαι, αλλά η κοπέλα τι ακριβώς περιμένεις να σου πει σε ένα μήνα γνωριμίας; Πως να ξέρει τι θέλει από εσένα δηλαδή; Ακόμα σε στάδιο γνωριμίας είστε. Προσωπικά δεν βρίσκω τίποτα πιο ξενερωτικό μόλις κάτι πάει να παιχτεί με κάποιον να μου αρχίζει τις συζητήσεις και να περιμένει δηλώσεις. Άστο ότι είναι να έρθει να έρθει αυθόρμητα, δηλαδή αν σου πει αυτό που θέλεις να ακούσεις πάει να πει κι ότι θα ισχύει;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    273
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Συγγνώμη, καλά κάνεις και της λες αυτά που αισθάνεσαι, αλλά η κοπέλα τι ακριβώς περιμένεις να σου πει σε ένα μήνα γνωριμίας; Πως να ξέρει τι θέλει από εσένα δηλαδή; Ακόμα σε στάδιο γνωριμίας είστε. Προσωπικά δεν βρίσκω τίποτα πιο ξενερωτικό μόλις κάτι πάει να παιχτεί με κάποιον να μου αρχίζει τις συζητήσεις και να περιμένει δηλώσεις. Άστο ότι είναι να έρθει να έρθει αυθόρμητα, δηλαδή αν σου πει αυτό που θέλεις να ακούσεις πάει να πει κι ότι θα ισχύει;
    Δεν πολύ καταλαβαίνω τι εννοείται :/

  8. #8
    Quote Originally Posted by giannis97 View Post
    Καλησπερα, θα μπω στο θέμα κατευθείαν να μην κουράζω μάτια και μυαλά.. είμαι 22 ετών και σπουδάζω επαρχία. Ζω μόνος όπως καταλαβαίνετε γιατί είναι επαρχία η σχολή.. γνωρίσα μια κοπέλα 2 χρόνια μικροτερη μέσω Instagram.. η οποία είναι στην ίδια σχολή, βρεθήκαμε μιλούσαμε και εν τέλει βγήκαμε σε σχέση .. νιώθει ότι την πιέζω γιατί της έλεγα να βρεθούμε να μείνουμε μαζί να κοιμόμαστε μαζί δηλαδή , αυτή όμως είχε κάνει μια σχέση πριν χρόνια Και αυτή από απόσταση κ;ι δεν είχε μείνει ποτέ με κάποιον για ύπνο κλπ, προχωρήσαμε την τρίτη η τέταρτη φορά που βρεθήκαμε της αρεσε που δεν βιαστηκα για να προχωρήσουμε όπως λέει ότι κάνουν όλοι οι άντρες.. εγώ ήθελα να την βλέπω πιο συχνά και να κάνουμε πράγματα μαζί έξω εκείνη λέει πως δεν έχει χρόνο λόγος σχολής και πως βαζει πάντα τις φίλες πάνω από τις σχέσεις της.. και σήμερα κου είπε ότι θέλει χρόνο να σκεφτεί. Αυτό ξεκίνησε επειδή εχθές της είπα και γενικά αμφισβητούσα ότι με θέλει..
    Πώς το βλέπετε ολο αυτό ;
    Βρε συ , είστε ακόμα στην αρχή. Σιγά,σιγά πάνε αυτά τα πράγματα. Η κοπέλα ακόμα σε γνωρίζει, μπορεί να μην νιώθει άνετα να μείνετε μαζί και να κοιμάστε μαζί. Μπορεί εν τέλει να μην είναι και σίγουρη για σένα, για το τι νιώθει, για τη σχέση σας. Σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενα σου. Το πάει πιο χαλαρά. Ίσως δεν έχετε και τα ίδια συναισθήματα, νομίζω ότι εσύ την θέλεις περισσότερο στη παρούσα φάση.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εννοώ ότι μου θυμίζεις κάτι παιδιά στο δημοτικό που πάει ο Γιαννάκης στην Αννούλα, της πιάνει το χεράκι, τη φιλάει στο μάγουλο και λένε "τώρα τα έχουμε".

    Δηλαδή τι σχέση έχετε μέσα σε ένα μήνα; Σε διερευνητικό στάδιο βρίσκεστε να δείτε πως θα πάει, εσύ της έκανες σαφές ότι θέλεις να κοιμάστε μαζί, να ξοδεύετε πιο πολύ χρόνο μαζί, αυτή δε αισθάνεται έτσι σε αυτή τη φάση. Αφού είστε στην πολύ αρχή της γνωριμίας, δίνεις λίγο χρόνο να δεις πως θα πάει και αν θα σας βγει αυθόρμητα να ταιριάζουν τα θέλω σας. Δεν κάθεσαι να πιρπιρίζεις τα μυαλά του αλλουνού ότι τώρα έχουμε σχέση και να επαναλαμβάνεις τα ίδια αν εκείνου δεν του βγαίνει! Μπορεί να έχεις δίκιο και να μην θέλει αυτά που θες κι εσύ ή να μην ξέρει τι θέλει ή να θέλει να το πάει πολύ πιο αργά. Αλλά δεν νομίζω ότι ξεκινάνε όλες οι σχέσεις -κι ακόμα περισσότερο σε αυτή την ηλικία- με τον να ξέρει ο άλλος ακριβώς τι θέλει από κάποιον που γνωρίζει μόλις ένα μήνα. Ισχύει κάπως το βλέποντας και κάνοντας. Αν μου έλεγες ότι αυτό συμβαίνει π.χ. κάνα 6μηνο και ότι δεν σε καλύπτει η συμπεριφορά της, να το καταλάβω, αλλά 1 μήνα; Τι περιμένεις να σου πει;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    273
    Το ξέρω βιαστηκα πάρα πολύ... Μου το είπε μήπως βιαστηκαμε είχα όχι.. δεν το είχα συνειδητοποιήσα.. τώρα τι να κάνω όμως ; :(

  11. #11
    george1520
    Guest
    Δεν πρέπει να πνιγούμε τον άλλον.. Είναι σε σχέση αλλά πρέπει να νιώθει ελεύθερος. Αν από τον 1 μήνα ζητάς να μείνει μαζί σου.. Σε 3μηνες τι θα κάνεις? Γάμο? Γιατί δεν το αφήνεις χαλαρά να εξελιχθεί; Όταν πέφτουμε με τα μούτρα σε μια σχέση συνήθως ή βαριόμαστε ή τα τρωμε.

    Τι μπορείς να κάνεις... Μπορείς να την πάρεις τηλέφωνο ή ένα μήνυμα και να της πεις αυτά που σκέφτεσαι. Οχι δράματα. Ωριμα! Και μετά θα την αφήσεις να σκεφτεί. Δεν θα την πιέσεις. Η πίεση δεν βοηθά. Αν επιστρέψει καλώς. Αν όχι.....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    127
    Σε πρώτη φάση Γιάννη άσε τη συγκατοίκηση να έρθει, αν έρθει. Αν θες την γνώμη μου κακώς το πας χαλαρά. Σου είπε ότι της αρέσει που πάτε χαλαρά. Οκ και τώρα; τι θα γίνει; τι περίμενες να σου πει; βιάσου; έλεος.22ειστε

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    273
    Θέλει χρόνο να σκεφτεί λέει.. και ίσως η απορασταση να βγει σε καλό ;/

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    127
    Αυτό που σου είπε για τις φίλες δεν είναι καλό να ξέρεις. Όχι που το πιστεύει αλλά που στο είπε. Δεν θα σου πω τι να κάνεις η τι θα έκανα εγώ αλλά δεν χρειάζεται να είσαι τόσο καλός..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    273
    Quote Originally Posted by driveme View Post
    Αυτό που σου είπε για τις φίλες δεν είναι καλό να ξέρεις. Όχι που το πιστεύει αλλά που στο είπε. Δεν θα σου πω τι να κάνεις η τι θα έκανα εγώ αλλά δεν χρειάζεται να είσαι τόσο καλός..
    Τι να έκανα δηλαδή ;

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ξέρει τι θέλει η με παίζει ;
    By giannis97 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 109
    Last Post: 03-05-2018, 00:44
  2. δεν είναι σίγουρη.. θέλει χρόνο..
    By giannis97 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 01-09-2014, 19:41
  3. χωριςαμε επειδη θελει χρονο να σκεφτει
    By christos___1985 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 25-08-2014, 20:16
  4. Θελει χρονο....
    By jennyjuly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 19-09-2012, 17:41
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΛΩ+ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ!
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-2008, 16:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •