Αντιψυχωτικα Πόσο βοηθουν στο αγχος;; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Ε το έπαιρνα και ειχα πολυ αγχος δεν μπορουσα να κοιμηθώ δεν ξερω έφταιγε αυτο πάντως στους ψυχαναγκασμους εκανε λιγα πράγματα βοηθησε στο κοινωνικο αγχος με φιλους αλλο οχι με κοπελες ο γιατρός εκρινε ότι δεν με βοήθησε
    σου προτινε τιποτα για καποιο αλλο?η αλλο τυπο φαρμακου?dumyrox εχεις δοκιμασει....εγω ειμαι στη φαση που σκεφτομαι εαν αξιζει να δοκιμασω αλλο αντικαταθλιπτικο γιατι απ οτι βλεπω κ ακουω τα ιδια ειναι πανω κατω,μου πε για ζολοφτ,αλλα δεν νομιζω να μ κανει τιποτα,ντυμθροξ μου μενει και μετα σε αλλες κατηγοριες,εννοω αλλο τυπο,γτ και αναφρανιλ εχω δοκιμασει αλλα δεν μ κανε τιποτα

  2. #17
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    σου προτινε τιποτα για καποιο αλλο?η αλλο τυπο φαρμακου?dumyrox εχεις δοκιμασει....εγω ειμαι στη φαση που σκεφτομαι εαν αξιζει να δοκιμασω αλλο αντικαταθλιπτικο γιατι απ οτι βλεπω κ ακουω τα ιδια ειναι πανω κατω,μου πε για ζολοφτ,αλλα δεν νομιζω να μ κανει τιποτα,ντυμθροξ μου μενει και μετα σε αλλες κατηγοριες,εννοω αλλο τυπο,γτ και αναφρανιλ εχω δοκιμασει αλλα δεν μ κανε τιποτα
    Και εγω ετσι νομιζα οτι τα ssri ειναι ολα τα ιδια αλλα ο γιατρός μου λεει δεν ισχύει έχουν διαφορετικο μηχανισμό και αλλον μπορει να τον πιασει σιπραλεξ αλλον σεροξατ δεν εχω δοκιμάσει ντουμιτοξ,λαντοζ και σεροπραμ και σιμπαλτα που είναι πιο πολυ για κατάθλιψη αναφρανιλ και εγω πηρα μέχρι 300δεν εκανε τιποτα θελω ομως να το ξαναδοκιμασω τα Αντιψυχωτικα δεν κάνουν τιποτα λες;

  3. #18
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Και εγω ετσι νομιζα οτι τα ssri ειναι ολα τα ιδια αλλα ο γιατρός μου λεει δεν ισχύει έχουν διαφορετικο μηχανισμό και αλλον μπορει να τον πιασει σιπραλεξ αλλον σεροξατ δεν εχω δοκιμάσει ντουμιτοξ,λαντοζ και σεροπραμ και σιμπαλτα που είναι πιο πολυ για κατάθλιψη αναφρανιλ και εγω πηρα μέχρι 300δεν εκανε τιποτα θελω ομως να το ξαναδοκιμασω τα Αντιψυχωτικα δεν κάνουν τιποτα λες;
    Τα αντιψυχωσικα μειώνουν τις φοβίες και τις εμμονές ...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Και μενα δν μου καναν τπτ τα αντικαθλιπτικα σε αγχος και καταθλιψη μετα δοκιμασα απο αντιψυχωσικα σεροκουελ αμπιλιφαι ρισπερνταλ..το σεροκουελ λιγο στο ανχος με βοηθησε αλλα τπτ παραπανω..και τωρα με λεει ο γιατρος να δοκιμασουμε λεει και σταθεροποιητες διαθεσης μηπως τελικα αυτα με πιασουν ...αλλα τα φοβαμαι αυτα τα χαπια..

  5. #20
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Και μενα δν μου καναν τπτ τα αντικαθλιπτικα σε αγχος και καταθλιψη μετα δοκιμασα απο αντιψυχωσικα σεροκουελ αμπιλιφαι ρισπερνταλ..το σεροκουελ λιγο στο ανχος με βοηθησε αλλα τπτ παραπανω..και τωρα με λεει ο γιατρος να δοκιμασουμε λεει και σταθεροποιητες διαθεσης μηπως τελικα αυτα με πιασουν ...αλλα τα φοβαμαι αυτα τα χαπια..
    Τι ακριβώς έχεις;;ιδψ;;; κοινωνικη φοβια;;το κυριο πρόβλημα ποιο ειναι άγχος η κατάθλιψη;;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Και εγω ετσι νομιζα οτι τα ssri ειναι ολα τα ιδια αλλα ο γιατρός μου λεει δεν ισχύει έχουν διαφορετικο μηχανισμό και αλλον μπορει να τον πιασει σιπραλεξ αλλον σεροξατ δεν εχω δοκιμάσει ντουμιτοξ,λαντοζ και σεροπραμ και σιμπαλτα που είναι πιο πολυ για κατάθλιψη αναφρανιλ και εγω πηρα μέχρι 300δεν εκανε τιποτα θελω ομως να το ξαναδοκιμασω τα Αντιψυχωτικα δεν κάνουν τιποτα λες;
    σου ειπα,ζυπρεξα και σεροκελ,πιστευω για μας με αγχωδεις κανουν,ζυπρεξα εχει πιο λιγες παρενεργειες απο σεροκελ,το σεροκελ ειναι καλυτερο για διαθεση ομως

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    να δοκιμασεις τα υπολοιπα αντικαταθλιπτικα που δεν εχεις δοκιμασει δεν το ψηνεις?παραλληλα με τα αντιψυχ

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Τα αντιψυχωσικα μειώνουν τις φοβίες και τις εμμονές ...
    ολα?για εμμονες δεν νομιζω να κανουν ολα,εσενα ποιο σε βοηθησε?

  9. #24
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    ολα?για εμμονες δεν νομιζω να κανουν ολα,εσενα ποιο σε βοηθησε?
    Από όσα δοκίμασα το risperdal περισσότερο

  10. #25
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Τα αντιψυχωσικα μειώνουν τις φοβίες και τις εμμονές ...
    Σε μειωσαν φοβιες και εμμονες;εμενα μονο σε εμμονές στην κοινωνική φοβια τιποτα νομίζω και η ιδια το λες παντως οτι δεν σε βοηθανε

  11. #26
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    να δοκιμασεις τα υπολοιπα αντικαταθλιπτικα που δεν εχεις δοκιμασει δεν το ψηνεις?παραλληλα με τα αντιψυχ
    Δεν παιρνω τωρα αντιψυχωτικα μονο σεροκουελ 100το απλο για υπνο μαζι με νοζιναν το ludiomil είναι η κυρια θεραπεία μου δεν εκανε τιποτα Όμως ο γιατρός ειχε πει επόμενη κινηση συνδυασμός σιπραλεξ με εφεξορ αλλα εχω απογοητευτεί πιστεύω δεν θα γινω καλα

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ανχωδη διαταραχη με εχουν πει αλλοι με ειπαν καταθλιψη ..ανχος και καταθλιψη αυτα..
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Τι ακριβώς έχεις;;ιδψ;;; κοινωνικη φοβια;;το κυριο πρόβλημα ποιο ειναι άγχος η κατάθλιψη;;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Serogouel 100 to απλο μου φενεται πολυ δοση..εγω περνω το 25 που κ που και με θολονει πολυ το μυαλο..
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Δεν παιρνω τωρα αντιψυχωτικα μονο σεροκουελ 100το απλο για υπνο μαζι με νοζιναν το ludiomil είναι η κυρια θεραπεία μου δεν εκανε τιποτα Όμως ο γιατρός ειχε πει επόμενη κινηση συνδυασμός σιπραλεξ με εφεξορ αλλα εχω απογοητευτεί πιστεύω δεν θα γινω καλα

  14. #29
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Serogouel 100 to απλο μου φενεται πολυ δοση..εγω περνω το 25 που κ που και με θολονει πολυ το μυαλο..
    τι πολυ ρε φιλε μεχρι 300 εφτασα στο XR αλλα εχω τοσο αγχος που δν φερνουν υπνηλια ελαχιστη ισως και ανοχη λεει ο γιατρος

  15. #30
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    τι πολυ ρε φιλε μεχρι 300 εφτασα στο XR αλλα εχω τοσο αγχος που δν φερνουν υπνηλια ελαχιστη ισως και ανοχη λεει ο γιατρος
    ποσο χρονων εισαι τωρα mikestam??? γιατι βλεπω οτι ταλαιπωρεισαι πολυ καιρο και ολο αλλαζεις φαρμακα.απο τι πασχεις ακριβως και σε ποια ηλικια ξεκινησαν τα προβληματα ψυχικςη φυσεως??

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Βοηθουν τα αντιψυχωτικα στην κοινωνική φοβια;;
    By MikeStam 3 in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 0
    Last Post: 22-07-2019, 23:26
  2. Αντιψυχωτικα και αγχος
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 0
    Last Post: 08-04-2019, 11:02
  3. Κατάθλιψη-αδράνεια: Τα φάρμακα βοηθούν;
    By titanic in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 46
    Last Post: 13-11-2012, 17:15
  4. δεν ημουν ετσι... ποσο λυπαμαι.. ποσο φοβαμαι... Ποσο...
    By darsel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 28-08-2012, 22:57
  5. ποσο εχει χαλασει το αγχος τη ποιοτητα ζωης μας?
    By ζωζα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 25-07-2009, 13:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •