Με μισω, θελω να πεθανω - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40
  1. #16
    Για κάποιο λόγο Εγώ δεν μπορώ να προχωρήσω.
    Μαλλον φταίει το μυαλό μου που είναι άρρωστο. Όλη την ώρα εμμονές και καταναγκασμοι και άγχος.
    Το μυαλό μου δεν με έχει αφήσει ούτε για μια μέρα να ηρεμήσω.
    Δεν ξέρω, νιώθω να ζω σε μια κόλαση.
    Σας ευχαριστώ όλους για τον κόπο που καταβαλατε να με βοηθήσετε, το εκτιμώ.

  2. #17
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Ρόδος, Ελλάδα
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by Nikolask19999 View Post
    Για κάποιο λόγο Εγώ δεν μπορώ να προχωρήσω.
    Μαλλον φταίει το μυαλό μου που είναι άρρωστο. Όλη την ώρα εμμονές και καταναγκασμοι και άγχος.
    Το μυαλό μου δεν με έχει αφήσει ούτε για μια μέρα να ηρεμήσω.
    Δεν ξέρω, νιώθω να ζω σε μια κόλαση.
    Σας ευχαριστώ όλους για τον κόπο που καταβαλατε να με βοηθήσετε, το εκτιμώ.
    Έχεις σκεφτεί να κάνεις κάποια θεραπεία; Ίσως αν μιλήσεις σε κάποιον ειδικό να ελαφρωσει η ψυχούλα σου .

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,117
    Κι εγώ ζω πολύ δύσκολα με την ιδψ, όλο ενοχλήσεις μου "πετάει" το μυαλό μου. Αλλά να ξέρεις ότι ο Θεός συγχωρεί ακόμα και το Διάβολο αν μετανοήσει, οπότε εσύ αφού μετανόησες- ό,τι και να έκανες- είσαι καθαρός!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μα το καταλαβαίνεις το πρόβλημά σου βρε Νικόλα. Ότι το μυαλό σου τα μεγαλοποιεί και τα παραμορφώνει τα πράγματα και βασανίζεσαι τσάμπα και βερεσέ που λένε. Αυτό πρέπει να κοιτάξεις να το ξεπεράσεις με την βοήθεια ειδικού και όχι να το αφήνεις να γίνεται χειρότερο όσο περνάει ο καιρός!

    ΥΓ: Το site δεν σε αφήνεις να στείλεις/λάβεις μηνύματα αν δεν έχεις συμπληρώσει τα 50 posts.

  5. #20
    Γεια σας.
    Ελειψα αυτες τις μερες για να δω τι πρεπει να κανω.
    Αποφασισα να μιλησω εδω και να πω τι εχω κανει, οσο αηδιαστικο κι αν ειναι.
    Λοιπον πριν απο 3 χρονια, στα 17 μου, ημασταν μια παρεα μαζεμενοι και στριμωγμενοι σε ενα αυτοκινητο και ειχαμε μαζι και παιδια.
    Επειδη δε χωρουσαμε τα παιδια καθισαν στα ποδια μας.
    Στα δικα μου ποδια καθισε ενα παιδι 10 χρονων και για καποιον ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΟ λογο, αυτο μου προκαλεσε στυση.
    Δεν μπορω να πιστεψω οτι αφησα το παιδι να παραμεινει πανω μου οση ωρα αυτο συνεβαινε, αλλα ΤΟ ΕΚΑΝΑ.
    Νιωθω οτι εχω ασελγησει σε ανηλικο και υποφερω.
    ΔΕΝ ΜΕ ΕΛΚΥΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΑ ΒΛΑΨΩ, απλως εκεινη τη φορα συνεβη αυτο.
    Ελπιζω μονο και ευχομαι να μην καταλαβε τιποτα το καημενο το παιδακι.

  6. #21
    Περιμενω τις γνωμες σας, εχω μετανιωσει για αυτο και θελω να προχωρησω παρακατω.
    Αλλα δεν ξερω αν μου αξιζει...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εκείνη τη φορά συνέβη αυτό, συνεβη αργότερα κάποιο άλλο περιστατικό; Για εμένα πιο ανησυχητικό είναι να στριμώχνεστε 100 άτομα σε ένα αυτοκίνητο και να βάζετε τα παιδιά στα πόδια σας, κίνδυνος-θάνατος σε περίπτωση τροχαίου παρά αυτό που λες, Δηλαδή το παιδί που θα το πήγαινες, θα φώναζες "έχω καβλώσει" σταματήστε το αυτοκίνητο? Χλωμό το βλέπω. Το παιδί κατάλαβε εκείνη την ώρα ότι έχεις στύση; Έκανες κάποια κίνηση να το φέρεις στη στύση σου ή απλά καθόταν μπροστά στα πόδια σου; Όπως και να έχει κάθεσαι και βασανίζεσαι για κάτι που έγινε πριν 3 χρόνια, δεν το έκανες επίτηδες και δεν αλλάζει.

    Μεθαύριο θα βρεις κάτι άλλο να κάθεσαι και να αυτομαστιγώνεσαι. Κολλάει το μυαλό σου. Πρέπει επειγόντως να δουλέψεις με ειδικό, άσε τις δικαιολογίες.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Συμφωνώ με τη Σόνια, δεν το έκανες επίτηδες ούτε ασέλγησες στο παιδάκι... Μακάρι όσοι το κάνουν στην πραγματικότητα να είχαν τόση ευσυνειδησία....
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #24
    Καλησπέρα σας.
    Κι όμως το έκανα επίτηδες.
    Το θυμάμαι. Και Ναι, Παρ ότι είναι παλιό το γεγονός θυμάμαι ότι παιδί ερχόταν στη στύση μου και το άφηνα.
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας πάντως.

  10. #25
    Ξέρω τι έκανα, δεν προσπαθώ καν να δικαιολογήσω τον εαυτό μου.
    Λέω τα πράγματα όπως είναι

  11. #26
    Αυτο που ισως οφειλεις να κανεις ειναι να μιλας με ειδικο ψυχικης υγειας οπου δεν κατακρινει λογοκρινει αυτο που σου συμβαινει. Σημασια εχει η αναγνωριση η αποδοχη και η μαχη να μην το αφησεις να επηρεασει μελλοντικα αθεμιτα καποιο παιδι. Στο εξωτερικο θεωρειται μορφη αναπηριας. Ναι εδω Ελλαδα δεν λεγονται με το ονομα τους. Αν ψαχτεις στο εξωτερικο υπαρχουν ομαδες που ομολογουν ποσο παλευουν με αυτη τη παρορμηση τους. Ελπιζω να σε βοηθησα. Η ευθυνη σου ειναι αν επιτρεψεις να συμβεί κατι περισσότερο και κατι σε μεγαλυτερη συχνοτητα συνειδητα. Η προδιαθεση εαν υπαρχει δεν ειναι βαριδι στο λαιμο σου.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  12. #27
    Καταλαβαίνω τι λέτε αλλά ΔΕΝ με ελκύουν τα παιδιά.
    Δεν έχω άρνηση, λέω την αλήθεια.
    Είμαι ομοφυλόφιλος και με ελκύουν άντρες μεγάλοι.
    Απλώς Τότε συνέβη απλά αυτό.
    Δεν ξέρω γιατί.

  13. #28
    Quote Originally Posted by Nikolask19999 View Post
    Καλησπέρα σας.
    Κι όμως το έκανα επίτηδες.
    Το θυμάμαι. Και Ναι, Παρ ότι είναι παλιό το γεγονός θυμάμαι ότι παιδί ερχόταν στη στύση μου και το άφηνα.
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας πάντως.
    Δεν κατάλαβα τη διατύπωση γι αυτό το μάρκαρα... και γι αυτό ρωτάω, αν αυτό συνέβη μόνο μια φορά?
    Αν όντως έτσι είναι, απλά ήταν μια επιθυμία της στιγμής και πάει τέλειωσε και γιατί να σε βασανίζει αυτό το συμβάν εδώ και 15 μέρες? Ένας ψυχολόγος που είχα δει παλιά, μου είπε για την "ουδετεροποίηση". Δλδ εκει που βασανίζει τη σκέψη μας κάτι, μια τραυματική ή άλλη αρνητική εμπειρία, αν δεν μπορούμε να την απωθήσουμε πλήρως από τη σκέψη μας, ας την θυμόμαστε απλά ως ένα γεγονός ουδέτερο από συναισθήματα (δλδ αποκομμένο, αποχρωματισμένο από συναισθήματα) και άλλες σκέψεις (που προφανώς γεννιούνται από τέτοια συναισθήματα), δλδ όπως θύμόμαστε ένα οποιοδήποτε γεγονός. Η εσωτερική παρατήρηση επίσης ως μέθοδος αναγνώρισης και απώθησης αρνητικών σκέψεων είναι μια μέθοδος που βοηθάει καθώς και δραστηριότητες στη ζωη σου που πραγματικά κάνουν τη σκέψη σου να ξεφεύγει.
    Η ομοφυλία είναι άλλο δικό σου θέμα, ίσως και να το χες από τότε κι αυτη είναι η αιτία για το συμβάν.
    γιάννης

  14. #29
    Quote Originally Posted by Nikolask19999 View Post
    Καταλαβαίνω τι λέτε αλλά ΔΕΝ με ελκύουν τα παιδιά.
    Δεν έχω άρνηση, λέω την αλήθεια.
    Είμαι ομοφυλόφιλος και με ελκύουν άντρες μεγάλοι.
    Απλώς Τότε συνέβη απλά αυτό.
    Δεν ξέρω γιατί.
    Ε ενα τυχαιο γεγονος που σε σοκαρε ναι. Αφου δεν εχει ξανα συμβει ασε το πισω καλε μου. Μη σε αυτο μαστιγωνεις.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  15. #30
    Ναι ήταν ένα συμβάν της στιγμής.
    Δεν σκέφτομαι παιδιά ποτέ.ΜΑ ΠΟΤΕ.
    Θεωρώ πως ήταν απλώς μια ατυχή στιγμή και συνέβη ο,τι συνέβη.
    Εχω μετανιώσει που το άφησα να γίνει.
    Αλλά δεν μπορώ να σταματήσω να αισθάνομαι χάλια για αυτό.
    Θα προσπαθήσω να κάνω ο,τι με συμβουλεψατε και να προχωρήσω με την ζωή μου γιατί απλώς δεν αντέχω άλλο

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ
    By thanasis21 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 34
    Last Post: 13-12-2017, 11:30
  2. Θελω να πεθανω
    By panikos168 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 19-04-2017, 19:25
  3. Θέλω να πεθάνω
    By Mystic in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 129
    Last Post: 13-03-2016, 19:24
  4. Θέλω να πεθάνω
    By STORM LORD in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 28
    Last Post: 03-06-2012, 03:03
  5. θελω να πεθανω!!!!
    By marinaxx in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 21-01-2012, 21:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •