Με μισω, θελω να πεθανω - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40
  1. #31
    george1520
    Guest
    Αυτό που σε ενόχλησε περισσότερο δεν είναι η στύση σαν στύση αλλά ότι δεν αντιδρασες και άφησες τον μικρό πάνω σου. Σαν εικόνα οκ δεν είναι ωραία. Σαν φάση δεν είναι καλή.. Εγώ έχω και λίγο θέμα με τα παιδιά και νευριαζω όταν ακούω αυτά. Αλλααα βλέπω ένα άνθρωπο που κατάλαβε πως αυτό ήταν λάθος, νιώθει άσχημα και δεν έχει σκοπό να το ξανά κάνει. Αυτό να δεις και να σταματήσεις να βασανίζεσαι.. Καλό είναι να ψάξεις να δεις κάποιον ειδικό γιατί όλο αυτό κάποια στιγμή θα σε φάει..

  2. #32
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αυτό που σε ενόχλησε περισσότερο δεν είναι η στύση σαν στύση αλλά ότι δεν αντιδρασες και άφησες τον μικρό πάνω σου. Σαν εικόνα οκ δεν είναι ωραία. Σαν φάση δεν είναι καλή.. Εγώ έχω και λίγο θέμα με τα παιδιά και νευριαζω όταν ακούω αυτά. Αλλααα βλέπω ένα άνθρωπο που κατάλαβε πως αυτό ήταν λάθος, νιώθει άσχημα και δεν έχει σκοπό να το ξανά κάνει. Αυτό να δεις και να σταματήσεις να βασανίζεσαι.. Καλό είναι να ψάξεις να δεις κάποιον ειδικό γιατί όλο αυτό κάποια στιγμή θα σε φάει..

    Σ ευχαριστώ.
    Θα κάνω ότι μπορώ γιατί δεν αντέχω άλλο να νιώθω το χειρότερο είδος ανθρώπου που έχει ζήσει ποτέ.
    Με σκοτώνει, δεν το χωράει η συνείδησή μου. Θα πρέπει να μιλήσω με κάποιον ειδικό αλλά και επειδή έχω οικονομικές δυσκολίες μπορώ να απευθυνθώ μόνο σε νοσοκομεία που όμως αργούν παρά πολύ για να σου κλείσουν ραντεβού.
    Το ξέρω γιατί έκλεισα χθες, και το ραντεβού είναι Δυστυχώς τον άλλο μήνα.
    Μέχρι τότε πρέπει κάπως να την παλέψω

  3. #33
    george1520
    Guest
    Θα έχεις στο μυαλό σου ότι μετανιωσες και θα περιμένεις να έρθει η μέρα να πας..

  4. #34
    Ευχαριστώ.

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Καλησπερα φιλε, πρωτα απο ολα η μετανοιασου, η πικρα σου και οι τοσο δυνατες τυψεις που εχεις για αυτο που εγινε τωτες δειχνει οτι εχεις εναν πολυ καλο χαρακτηρα με ηθικη και με αξιοπρεπεια. Αποψημου ειναι οτι δεν προκεται πωτες να κανεις κατις καακο σε καποιο παιδακι λογο του οτι εχεις πολυ δυνατους ηθικους φραγμους τοσους οπου οτι και σε οποιο πηρασμο σεξουαλικο κι να βρεθεις θα το αποτρεψεις.
    Ομως υπαρχει ενα μεγα "ΟΜΩς" εαν αυτομαστιγονεσαι λογο της ηθικης σου η αν γινετς λογο ψυχολογικης ασθενειας, δλδ εαν ειναι η καταθλιψη , η μανια να νιωθεις ασχημα! και το δευτερο να ειναι δςν ανερει το πρωτο, το ηθος σου δλδ.
    Τελος , για να σε καμω να νιωσεις πιο χαλαρα θα σου πω οτι αυτο με την στυση δεν ειναι κατις το τρομερο- δεν αναφερομαι για το παιδακι αλλα για την στυση - για να καταλαβεις θα σου πω μια προσωπικη μου φαση σε ιδια περιπου ηλικια με εσενα.Οταν εκανα προπονησεις κι προετιμασιες για τους αγωνες -σε ηλικια γυρο στα 15-17) υπηρχε μια ασκηση η οποια επρεπε να "ψυθουν" καποιασημεια του σωματος μου και η ασκηση αυτη ηθελε να με χτυπουν με το καλαμι του ο συναθλητης μου σττα πλερα μου κι να εχω τα χερι μου ψυλα, πισω απο τον αυχενα μου, χωρις δλδ να αμυνομαι. Λοιπον οταν εκανα αυτη την ασκηση με ενα ανδρα συναθλητη μου θυμαμαι οτι μετα απο καποια χτυπηματα μου ρθε κι εμενα στυση εντωνη κι μαλιστα κοντευα να τελειωσω!! οσο ερχοταν χτυπηματα, θυμαμαι οτι ειχα ξενερωσειπαρα πολυ στο φευγα, στον δρομο ενιωθα ντροπη και νευρα με τον ανδρισμο μου διοτις μπορει να ειχα σεξουαλικα εμπειρια με κοπελιτσα αλλα λογο του δεν ειχα πολλλες εμπειριες φοβομουν μην ειμουν βαθια μεσα μου ομοφυλοφιλος!! θυμαμαι οτι ειχα τοσο ντροπη! ελεγα οτι εαν ειμαι γκει/?? εαν εχω δλδη προβλημα στον εγκεφαλο μου?? εαν ειμαι γκει, θα πρεπει να παω σε κλινικη!! πως θα το πω στον πατερα μου??? θα με σκοτωσει στο ξυλο συγουρα! και θα το αξιζω!! ελεγα οτι γκει?? πρεπει να παψω να ζω, ειμαι παρασιτο της φυσης!!
    Ωσπου μια μερα, προσκαλεσα μια κοπελα , συναθλητρια μου, να κανουμε μαζι την ασκηση, και ειχα το ιδιο θεμα! Μετα νομιζα οτι ειχα σαδομαζοχιστικα θεματα!! οτι ο πονος μου φερνει στυση, κι οτι εχω τετοιο προβλημα, χαχα πολυ γελειο!! Τελικα φιλε μου την εψαξα και εμαθα οτι το κορμι μας -ειδικα σε τετοιες ηλικιες οπου οι ορμονες μας ειναι στο κοκκινο κι οπου με το παραμικρο ειχαμε στυση- εμαθα λοιπον οτι σε πολλα αγορια διαφορα μεροι του σωμτος μας με την επαφη απο αλλον ανθρωπο υπαρχει στυση ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ,ΕΡΩΤΙΚΗ ΟΡΜΗ! ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΚΟΡΜΙΟΥ ΜΑς, αρα φιλε μου μην εισαι τοσο αυστηρος με τον εαυτοσου, μπορει να ειναι το ιδιο με εμενα.

  6. #36
    Παιδιά είμαι πολύ καλύτερα.
    Πηγα σε γιατρό ξανά, το συζητήσαμε και καταλήξαμε στο ότι ευθύνεται το OCD που έχω και με κάνει να υποφέρω τόσο πολύ από αυτό το άσχημο γεγονός του παρελθόντος.
    Ναι οκ, ήταν απαίσιο που ένιωσα κάτι σεξουαλικό με παιδί και το άφησα πάνω μου (μπερδεύτηκα-δεν καταλάβαινα τι έκανα), αλλά δεν υπήρξε (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ) συνέχεια και (εύχομαι) να μην κατάλαβε και τίποτα.
    Οπότε θα το αφήσω πίσω μου και θα συνεχίσω όσο δύσκολο κι αν είναι.
    Οι σκέψεις και οι ιδέες ότι ειμαι ένα τέρας συνεχίζουν να παίζουν nonstop στο μυαλό μου, αλλά πρέπει απλά να το αποδεχτώ και να μάθω να ζω με αυτό.
    Αυτά από μένα, να έχετε ένα όμορφο βράδυ όλοι εσείς που μου δώσατε σημασία.

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3
    Νικόλα κατ΄αρχήν και μόνο που εξμολογήθηκες το βάσανό σου αυτό ήταν μια πολύ δυνατή πράξη.Η αρχή της θεραπείας σου. Η λίμπιντο ειδικά των αντρών στα 17 είναι πάρα πολύ έντονη και οι στύσεις δημιουργούνται πολύ εύκολα και σίγουρα όχι απαραίτητα λόγω σεξουαλικής διέγερσης.
    Από την στιγμή που μετάνιωσες προχώρα μπροστά.ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω.ιδανικά θα μπορούσες να πεις να σταματήσει το αμάξι ή ακόμα να πεις ότι δεν μπορείς να έχεις πάνω στα πόδια σου ένα βάρος και ας σε παρεξηγουσαν,τουλάχιστον θα έκανες ένα διάλειμμα και θα το διαχειριζόσουν αλλιώς.
    δυστυχώς πολλές φορές σκεφτόμαστε πολύ την γνώμη των άλλων,μην μας παρεξηγήσουν,μην δημιουργήσουμε πρόβλημα κτλ και μένουμε στήλη άλατος μετανιώνοντας μετά.
    ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ που πας σε θεραπευτή για αυτό και να θυμάσαι πως ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΗ (ΚΑΙ ΤΡΑΓΙΚΑ) για τα οποία ίσως ντρεπόμαστε ή καταθλιβόμαστε/αυτοκαταστρεφόμαστε...
    πιστεύω πως μπορεί να σε βοηθήσει το να σταματάς ακαριαία πλέον από εδώ και πέρα ο,τιδήποτε σε φέρνει σε δύσκολη/άσχημη θέση ,βάζοντας τα όριά σου.
    και να λες πιο εύκολα όχι.και να σε συγχωρείς για τα λάθη σου.να σε συγχωρείς ειδικά από την στιγμή που έχεις μετανιώσει.και να δράσεις εθελοντικά υπέρ της προστασίας των παιδιών.
    Μια στιγμή λάθους είναι μια ευκαιρία για αφύπνιση,ισχυρή συνειδητοποίηση και αναγνώρισης της δύναμης του ανθρώπινου ασυνειδήτου και των ορμών αλλά και της δύναμης να επιλέγουμε να είμαστε εμείς κύριοι των εαυτών μας.
    χρειάζεται να πάψουμε να αυτομαστιγωνόμαστε και να επανορθώνουμε άμεσα,να επανορθώνουμε άμεσα και στον εαυτό μας συγχωρώντας τον.
    από την στιγμή που είσαι καλός άνθρωπος και συνειδητοποιημένος για το πως το γιατί ,μια στιγμή
    κυριαρχίας της σκοτεινής πλευράς του ασυνειδήτου δεν αναιρεί την ηθική σου.
    Και μόνο που ήθελες να πεθάνεις γιατί δεν άντεχες αυτό το λάθος δείχνει πως είσαι άνθρωπος.
    άνθρωπος με ευαισθησία και ήθος.
    να σε αγαπάς να σε συγχωρείς και να σε σέβεσαι και να είσαι δυνατός να προστατεύεις τα παιδιά από οποιονδήποτε πάει να τα βλάψει σε οποιοδήποτε επίπεδο.
    όλα να σου πάνε καλά από εδώ και πέρα και να αγαπάς το παιδί που είσαι μέσα σου!

  8. #38
    Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    30
    Αδελφέ και εγω κάπως έτσι νιώθω όλα ξεκίνησαν οταν ήμουν 15 η14 να ξεκαθαρίσω πως και εγω δν ελκυομαι από παιδιά αλλά ναι ήμουν με την ξαδέλφη μου που ηταν 4 ετών πάνω και σε κάποια στιγμή με έγλυψε στο πρόσωπο και μου άρεσε και μου ήρθε στύση αργότερα την είπα άμα μπορεί να με ξανά γλύψει Και το έκανε και μετά πήγα σπίτι μου Αφτο ξανά εγεινε άλλη μια φορά και δν ξέρω πως μου ηρθε στο άρρωστο μυαλό μου αλλά ήθελα να με γλυψει στην ρωγα μου την ρώτησα και δν θυμάμαι να πω την αλήθεια και η είπε όχι η εγω είπα όχι γιατί τω βρήκα άρρωστο και μετά δν ξανά έγινε τίποτα αφτο το ειχα ξεχάσει και μου ήρθε αυτό των χρωνο και εδω και δυο μήνες με πιάνει αναγούλα άγχος και και τάσης αυτοκτονίας κάθε μέρα λέω συγνώμη στον θεό και εκείνη την στιγμή δν ειχα σκέψη ότι αυτό που έκανα ήταν ανώμαλο μετά μου ήρθε οταν σας είπα για την ρωγα και να πω το μυνημα σου με έδωσε δηναμη να πω και εγω αφτω εδω κάθε φορά που το σκέφτομαι εύχομαι να μην με είχε γλυψει και να μην ειχα ρωτήσει αυτήν την αιδια τώρα είμαι 18 και επίσης την πρώτη φορά δν μου ήρθε στύση και το κάναμε για πλάκα την δεύτερη φορά μου ήρθε στύση να ελπίζω ο Χριστός να με συνχωρεσει
    Last edited by Stathis; 11-12-2019 at 23:02.

  9. #39
    Quote Originally Posted by Stathis View Post
    Αδελφέ και εγω κάπως έτσι νιώθω όλα ξεκίνησαν οταν ήμουν 15 η14 να ξεκαθαρίσω πως και εγω δν ελκυομαι από παιδιά αλλά ναι ήμουν με την ξαδέλφη μου που ηταν 4 ετών πάνω και σε κάποια στιγμή με έγλυψε στο πρόσωπο και μου άρεσε και μου ήρθε στύση αργότερα την είπα άμα μπορεί να με ξανά γλύψει Και το έκανε και μετά πήγα σπίτι μου Αφτο ξανά εγεινε άλλη μια φορά και δν ξέρω πως μου ηρθε στο άρρωστο μυαλό μου αλλά ήθελα να με γλυψει στην ρωγα μου την ρώτησα και δν θυμάμαι να πω την αλήθεια και η είπε όχι η εγω είπα όχι γιατί τω βρήκα άρρωστο και μετά δν ξανά έγινε τίποτα αφτο το ειχα ξεχάσει και μου ήρθε αυτό των χρωνο και εδω και δυο μήνες με πιάνει αναγούλα άγχος και και τάσης αυτοκτονίας κάθε μέρα λέω συγνώμη στον θεό και εκείνη την στιγμή δν ειχα σκέψη ότι αυτό που έκανα ήταν ανώμαλο μετά μου ήρθε οταν σας είπα για την ρωγα και να πω το μυνημα σου με έδωσε δηναμη να πω και εγω αφτω εδω κάθε φορά που το σκέφτομαι εύχομαι να μην με είχε γλυψει και να μην ειχα ρωτήσει αυτήν την αιδια τώρα είμαι 18 και επίσης την πρώτη φορά δν μου ήρθε στύση και το κάναμε για πλάκα την δεύτερη φορά μου ήρθε στύση να ελπίζω ο Χριστός να με συνχωρεσει

    Φίλε μου σε καταλαβαίνω απόλυτα.
    Ξέρω πως δεν είναι εύκολο να συγχωρέσεις τον εαυτό σου όταν νομίζεις ότι έχεις βλάψει άλλον (ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΑΙΔΙ). Και βοήθεια δεν μπορώ να προσφέρω εγώ, αλλά κάποιος ειδικός με τον οποίο πρέπει να μιλήσεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ. Μην το αφήσεις. Εγώ πάσχω από μια αγχώδη διαταραχή που με κάνει γενικώς να το σκέφτομαι όλη την ώρα (όταν βρίσκεται σε έξαρση). Δεν λέω πως έχεις και εσύ Αυτή την διαταραχή (OCD) γιατί απαγορεύονται οι διαγνώσεις σε αυτό εδώ το σάιτ. Αυτό που λέω είναι να ψάξεις ειδικό. Μην το αμελείς. Αυτό.

    Καλή συνέχεια σου εύχομαι και να μην Είσαι τόσο σκληρός με τον εαυτό σου. Είναι η μόνη συμβουλή που μπορώ να δώσω εγώ, που όμως ξέρω ότι δεν θα βοηθήσει ιδιαιτέρως.

  10. #40
    Quote Originally Posted by NIKH2020 View Post
    Νικόλα κατ΄αρχήν και μόνο που εξμολογήθηκες το βάσανό σου αυτό ήταν μια πολύ δυνατή πράξη.Η αρχή της θεραπείας σου. Η λίμπιντο ειδικά των αντρών στα 17 είναι πάρα πολύ έντονη και οι στύσεις δημιουργούνται πολύ εύκολα και σίγουρα όχι απαραίτητα λόγω σεξουαλικής διέγερσης.
    Από την στιγμή που μετάνιωσες προχώρα μπροστά.ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω.ιδανικά θα μπορούσες να πεις να σταματήσει το αμάξι ή ακόμα να πεις ότι δεν μπορείς να έχεις πάνω στα πόδια σου ένα βάρος και ας σε παρεξηγουσαν,τουλάχιστον θα έκανες ένα διάλειμμα και θα το διαχειριζόσουν αλλιώς.
    δυστυχώς πολλές φορές σκεφτόμαστε πολύ την γνώμη των άλλων,μην μας παρεξηγήσουν,μην δημιουργήσουμε πρόβλημα κτλ και μένουμε στήλη άλατος μετανιώνοντας μετά.
    ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ που πας σε θεραπευτή για αυτό και να θυμάσαι πως ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΗ (ΚΑΙ ΤΡΑΓΙΚΑ) για τα οποία ίσως ντρεπόμαστε ή καταθλιβόμαστε/αυτοκαταστρεφόμαστε...
    πιστεύω πως μπορεί να σε βοηθήσει το να σταματάς ακαριαία πλέον από εδώ και πέρα ο,τιδήποτε σε φέρνει σε δύσκολη/άσχημη θέση ,βάζοντας τα όριά σου.
    και να λες πιο εύκολα όχι.και να σε συγχωρείς για τα λάθη σου.να σε συγχωρείς ειδικά από την στιγμή που έχεις μετανιώσει.και να δράσεις εθελοντικά υπέρ της προστασίας των παιδιών.
    Μια στιγμή λάθους είναι μια ευκαιρία για αφύπνιση,ισχυρή συνειδητοποίηση και αναγνώρισης της δύναμης του ανθρώπινου ασυνειδήτου και των ορμών αλλά και της δύναμης να επιλέγουμε να είμαστε εμείς κύριοι των εαυτών μας.
    χρειάζεται να πάψουμε να αυτομαστιγωνόμαστε και να επανορθώνουμε άμεσα,να επανορθώνουμε άμεσα και στον εαυτό μας συγχωρώντας τον.
    από την στιγμή που είσαι καλός άνθρωπος και συνειδητοποιημένος για το πως το γιατί ,μια στιγμή
    κυριαρχίας της σκοτεινής πλευράς του ασυνειδήτου δεν αναιρεί την ηθική σου.
    Και μόνο που ήθελες να πεθάνεις γιατί δεν άντεχες αυτό το λάθος δείχνει πως είσαι άνθρωπος.
    άνθρωπος με ευαισθησία και ήθος.
    να σε αγαπάς να σε συγχωρείς και να σε σέβεσαι και να είσαι δυνατός να προστατεύεις τα παιδιά από οποιονδήποτε πάει να τα βλάψει σε οποιοδήποτε επίπεδο.
    όλα να σου πάνε καλά από εδώ και πέρα και να αγαπάς το παιδί που είσαι μέσα σου!

    Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά λόγια.
    Γενικώς έχω βασανιστεί πάρα πολύ από 13 μου που ανακάλυψα την έλξη μου για άντρες. Και από τότε ΠΑΝΤΑ βρίσκει κάτι το μυαλό μου να με βασανίζει. Και να με κάνει να μισώ τον εαυτό μου.
    Ότι κακοποίησα ένα παιδί, ΤΟ.ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΟΥ. Ότι οι γονείς μου θα μάθουν Αλλά πράγματα που έχω κάνει για τα οποία είμαι δεν είμαι περήφανος και θα μου γυρίσουν την πλάτη για πάντα.
    Εχω και αυτή τη δυσμορφοδοβια που με κάνει να αισθάνομαι όλη την ώρα άσχημος.
    Δεν έχω φιληθει ποτέ και είμαι τώρα 20, Θέλω να φιληθω. Και είμαι ερωτευμένος με ένα παιδί αλλά σκέφτομαι ότι ποτέ δεν πρόκειται να γυρίσει να κοιτάξει εμένα με αυτό το πρόσωπο και το σώμα που έχω.
    Γενικώς χρειάζομαι δουλειά σαν άνθρωπος.
    Όλα τα χρόνια δεν μιλούσα για τα προβλήματά μου. Θεωρούσα ότι μου αξίζει να υποφέρω. Είχα ήδη αρχίσει να γίνομαι εχθρός του εαυτού μου, από την τρυφερή ηλικία των 13.
    Δεν ξέρω νομίζω μου αξίζει μια ευκαιρία στη ζωή.
    Και μια δεύτερη ευκαιρία όσο αφορά τα λάθη για τα οποία έχω μετανιώσει.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ
    By thanasis21 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 34
    Last Post: 13-12-2017, 11:30
  2. Θελω να πεθανω
    By panikos168 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 19-04-2017, 19:25
  3. Θέλω να πεθάνω
    By Mystic in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 129
    Last Post: 13-03-2016, 19:24
  4. Θέλω να πεθάνω
    By STORM LORD in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 28
    Last Post: 03-06-2012, 03:03
  5. θελω να πεθανω!!!!
    By marinaxx in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 21-01-2012, 21:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •