Πριν πολύ καιρό είχα δημοσιεύσει και είχα ξαναπεί για την μητέρα μου η οποία έχει ψύχωση με την καθαριότητα.Το κλίμα από τότε είχε ηρεμήσει σχετικά και ήμουν πολύ ήρεμη,και πιο συγκεντρωμένη στον στόχο μου,να περάσω τις πανελληνιες εξετάσεις οι οποίες για μένα είναι κρίσιμες για να φύγω από αυτό το σπίτι.
Τώρα όμως,ξαναγύρισε όλο αυτό το αποπνικτικό κλίμα,να ξέρω ότι τα πράγματα μου ουσιαστικά δεν είναι προσωπικά μου.Δηλαδη,όταν φεύγω απ το σπίτι,που είναι πολλές ώρες,βρισκει την ευκαιρία και την δικαιολογία 《Καθαρίζω》,και ψάχνει τα πράγματα μου. Καλώς ή κακώς είχα αρχίσει το κάπνισμα. Όχι συστηματικά προς θεού, ξέρω ότι αυτό το πράγμα είναι σκοτωστρα,απλά μέσα σε όλη αυτή τη πίεση θεώρησα ότι ίσως βοηθήσει κι εμένα όπως βοηθάει τον πατέρα μου,και τον οποιονδήποτε καπνιστή. "Βοηθαει",ηρεμεί σε γενικές γραμμές. Γενικά θεωρώ ότι είμαι αρκετά συνειδητοποιημένη πάνω στο θέμα και πλέον ούτε καπνίζω,απλά τα έχω μαζί μου γιατί τα λυπάμαι να τα πετάξω τόσα χρήματα.Ολο και κάποιος θα τα θέλει.Ελα που όμως τα ανακάλυψε μέσα από την τσάντα μου.Ελα μου όμως που η τσάντα μου δεν σηκώνει δικαιολογίες για καθαριότητες. Νομίζει ότι είναι τόσο σωστή και τόσο έξυπνη. Εγώ θεωρώ το αντίθετο.Απο μια οπτική τη θεωρώ χαζή, και παρά πολύ λάθος.Οταν δεν υπάρχει εμπιστοσύνη από το παιδί σου σε εσένα, σου ζητάει άπειρες φορες άφησε με λίγο μόνη, θέλω δικό μου χώρο και τα σχετικά και δεν το κάνεις,χάνεις την μπάλα.προφανώς και δεν θα της έλεγα μετά για τα τσιγάρα,ούτε για τα προβλήματα μου.
Μου έκανε και παρατήρηση ότι ξοδεύω τα λεφτά μου παίρνοντας δώρα στο αγόρι μου.Που ανάθεμα να του χω πάρει 2 δώρα όλα κι όλα.Κι αυτός να έχει δώσει διπλάσια χρήματα για εμενα από αυ τα που έδωσα εγω.Και πραγματικά δεν καταλαβαίνω.Νομιζει ότι τα ξερει ολα ,νευριαζει οταν της λεω ψεμματα,απαιτεί να της μιλάω και να προσπαθεί να μου κάνει τα σωστά παραδείγματα ενώ αυτή δεν κάνει το πιο βασικό.Να με αφήσει λίγο να ηρεμήσω και να έχω δικό μου χώρο.
Δηλαδή,φοβάμαι πλέον να μιλήσω μέσα σε αυτό το σπίτι.
Θέλω να πάω σε ψυχολόγο γιατι απλά αυτή η γυναίκα μου έχει καταστρέψει την ψυχολογία κι μαζί με αυτή χάνω και τους στόχους που έχω θέσει. απλά θέλω να το ξέρει μόνο ο πατέρας μου.Δεν ξέρω πώς θα το καταφέρω αυτό αλλά γενικά νιώθω τόσο χάλια.Και επειδή είμαι στην εφηβεία και περνάνε πολλά από το μυαλό μου, φοβάμαι μην κάνω κάτι ηλίθιο και κακό.