ΑΡΡΩΣΤΟΦΟΒΙΑ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 183
  1. #31
    Και τι μπορεί να είναι?
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αυτό το ότι αν δεν πιάσει η θεραπεία είναι από το άγχος δεν ισχύει..

  2. #32
    Τι πέρασες εσύ με γαστρεντερολογικα? Ρε συ είσαι πολύ μικρή για να πας μέσα σε ένα 6μηνο πάλι για μαγνητική. Είχα τρομερούς πονοκεφάλους και έλεγα πονάει το κεφάλι μ έκανα το λάθος και έμπαινα στο Google και διάβαζα τα χειρότερα και γινόμουν ακόμα πιο χάλια. Μην δίνεις απλά σημασία.,και θα φύγει
    Quote Originally Posted by Alexandramaria96 View Post
    Ρανια αυτο με τα πεπτικα και τα γεστρεμτερικα παιζει πολυ μεγαλο ρολο το αγχος. Το περασα σε μεγάλο βαθμο. Ναι και εχω και κατι ηπιους πονοκεφαλους
    Ρε συ λες να πρέπει να παω παλι για μαγνητική? Δε ξερω ειναι μακρυα το 6μηνο που εκανα ξανα?

  3. #33
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    43
    Ειχα διάρροια μετα δυσκοιλιότητα
    Μετα το αντίστροφο
    Ακουγα συνέχεια τη κοιλαι μου να γουργουριζει ολη την ωρα
    Πονούσε το στομαχι μου πολυ
    Γενικα διάφορα
    Δε ξερω εχω ανησυχήσει με το κεφαλι μου παλι πφφφφ

  4. #34
    Πόναγε κι εσένα το στομάχι σου? Είχες πάει σε γιατρό? Επερνεσ κανένα χάπι? Και τελικά πως σου πέρασε?
    Quote Originally Posted by Alexandramaria96 View Post
    Ειχα διάρροια μετα δυσκοιλιότητα
    Μετα το αντίστροφο
    Ακουγα συνέχεια τη κοιλαι μου να γουργουριζει ολη την ωρα
    Πονούσε το στομαχι μου πολυ
    Γενικα διάφορα
    Δε ξερω εχω ανησυχήσει με το κεφαλι μου παλι πφφφφ

  5. #35
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    43
    Πηρα ibutin
    Ναι ειχα παει σε γαστρεντερολογο
    Μου πέρασε οταν βρηκα κατι αλλο να ασχοληθώ
    Χαχαχχα

  6. #36
    Τι σου είπε ο γαστρεντερολογοσ?
    Quote Originally Posted by Alexandramaria96 View Post
    Πηρα ibutin
    Ναι ειχα παει σε γαστρεντερολογο
    Μου πέρασε οταν βρηκα κατι αλλο να ασχοληθώ
    Χαχαχχα

  7. #37
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    43
    Αγχος αγχος αγχος αγχος αγχος

  8. #38
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by rania86 View Post
    Και τι μπορεί να είναι?
    Δεν είπα ότι δεν είναι άγχος. Είπα ότι ο πόνος στο στομάχι από άγχος αντιμετωπίζεται..

  9. #39
    Για. Πες μ πως αντιπετωπιζεται? Είπα ότι ο γιατρός μου είπε ότι αν δεν σε πιάνει η θεραπεία είναι από αγχοσ τότε ο πόνος και μου είπες ότι αυτό δεν ισχυει
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν είπα ότι δεν είναι άγχος. Είπα ότι ο πόνος στο στομάχι από άγχος αντιμετωπίζεται..

  10. #40
    Και τι σου είπε να κάνεις? Εντάξει εγώ έχω και μια γαστριτιδα και το άγχος το κάνει χειροτερο
    Quote Originally Posted by Alexandramaria96 View Post
    Αγχος αγχος αγχος αγχος αγχος

  11. #41
    george1520
    Guest
    Σου έχω πει την θεραπεία που εκανα. Στην αρχή της κατάθλιψης μου το στομάχι μου ήταν χάλια. Δεν πήγαινε τίποτα κάτω. Ακόμη και οι μυρωδιές με ενοχλούσαν στο στομάχι. Και όλα ήταν καθαρά άγχος.. Κάθε πρωί έπινα nexium και απόγευμα librax. Αυτό με ηρεμουσε..
    Κόπηκε μαχαίρι όταν άρχισα ψυχοθεραπεία, άρχισα θεραπεία με ομοιοπαθητικα (για το στομάχι), σταμάτησα το γάλα με λαχτοζη.. Αυταααααα

  12. #42
    Εμένα που δεν με πιάνει η θεραπεία ούτε με nexium ούτε με pariet ούτε με losec? Τι είναι?
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Σου έχω πει την θεραπεία που εκανα. Στην αρχή της κατάθλιψης μου το στομάχι μου ήταν χάλια. Δεν πήγαινε τίποτα κάτω. Ακόμη και οι μυρωδιές με ενοχλούσαν στο στομάχι. Και όλα ήταν καθαρά άγχος.. Κάθε πρωί έπινα nexium και απόγευμα librax. Αυτό με ηρεμουσε..
    Κόπηκε μαχαίρι όταν άρχισα ψυχοθεραπεία, άρχισα θεραπεία με ομοιοπαθητικα (για το στομάχι), σταμάτησα το γάλα με λαχτοζη.. Αυταααααα

  13. #43
    george1520
    Guest
    Μηηηηπως να βάλουμε στο πρόγραμμα και ένα καλό ψυχολόγο; ο συνδυασμός θα δεις ότι θα κάνει θαύματα.. Αφού ξέρεις τι είναι. Τι συμβαίνει.

  14. #44
    Μπορείς να μου πεις πιο ομοιοπαθητικα επερνεσ? Ναι αυτό πρέπει να το βάλουμε στο πρόγραμμα. Άρα συμφωνείς ότι αφού δεν με πιάνουν όλα αυτά είναι από το άγχος έτσι?
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μηηηηπως να βάλουμε στο πρόγραμμα και ένα καλό ψυχολόγο; ο συνδυασμός θα δεις ότι θα κάνει θαύματα.. Αφού ξέρεις τι είναι. Τι συμβαίνει.

  15. #45
    george1520
    Guest
    Έκανα με αλάτι.. Και μετά με ιγνατια για κρίσεις πανικού και μετά ψευδαργυρο αλλά το σταμάτησα.


    Ο κάθε άνθρωπος όμως παίρνει αυτό που του ταιριάζει. Αν μπεις Google και διαβάσεις για το αλάτι είναι σαν και περιγράφει εμένα.. Θα πρέπει να πας σε ομοιοπαθητικο να σου βρει αυτό που σου ταιριάζει. Θα του πεις αυτά που νιώθεις και λιγα πράγματα για σένα..

    Δεν σου λέω ότι 100% αυτό με βοήθησε.. Αλλά ποοοοση σύμπτωση;

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αρρωστοφοβια
    By nenh in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 16
    Last Post: 13-10-2019, 14:50
  2. Αρρωστοφοβια
    By Sonataa in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 10
    Last Post: 07-07-2018, 20:37
  3. Αρρωστοφοβια
    By Χριστίνα 95 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 04-07-2018, 22:51
  4. αρρωστοφοβία
    By balzac in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 2
    Last Post: 23-05-2012, 06:58
  5. Αρρωστοφοβια
    By kyknos25 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 09-05-2012, 22:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •