ΓΑΣΤΡΙΤΙΔΑ Η ΑΓΧΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1

    ΓΑΣΤΡΙΤΙΔΑ Η ΑΓΧΟΣ

    Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος που περνάει το ίδιο πρόβλημα. Εδώ και κάποιους μήνες είχα τρελούς πόνους στο στομάχι πήγα σε 2 γαστρεντερολογους έκανα γαστροσκοπηση και μου βρήκαν και οι δύο μια ήπια γαστριτιδα. Μου έδωσε τα pariet για ένα μήνα. Ενώ τα έχω ξεκινήσει δεν έχω δει καμία διαφορά, δεν πονάω όλες τις μέρες αλλά κάποιες δεν παλεύεται. Όταν τον πήρα τηλ τον γιατρό μου είπε δεν είναι φυσιολογικό να πονάω τόσο και ότι είναι ψυχολογικό. Γενικά είμαι πολύ αγχωδεισ άνθρωπος από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου. Ξέχασα να σας πω ότι είχε βρεθεί και ελικοβακτηρίδιο το οποίο έκανα θεραπεία και εκριζωθηκε με βιοψία που μ πήρε. Ο γιατρός μου είπε ότι θέλει χρόνο το στομάχι για να επανέλθει στα φυσιολογικά του. Ισχύει αυτό? Ξέρει κανείς? Η είναι στο μυαλό μ όλα αυτά και πονάω? Αν κάποιος μπορεί να βοηθησει.

  2. #2
    george1520
    Guest
    Έχω θέμα με το στομάχι μου χρόνια. Από καθαρό άγχος. Τον τελευταίο χρόνο ηρεμησα λίγο αλλά αυτές τις μέρες έχω θέμα πάλι. Αυτό που με βοήθησε ήταν το nexium κάθε πρωί.. Άλλαξα και το γάλα που πίνω και αγοράζω πλέον χωρίς λαχτοζη. Για ένα διάστημα είχα κάνει θεραπεία με ομοιοπαθητικα χάπια για αυτό το θέμα. Δεν ξέρω αν βοήθησαν. Είναι σαν ένα μαχαίρι που σου το καρφωνει κάποιος και στο γυρίζει. Ξέρω πως ξανά άρχισε ο πόνος μετά από κάτι που έγινε στο σπίτι. Οπότε ξέρω ότι είναι ψυχολογικό

  3. #3
    Ξέρω ότι έχω γαστριτιδα αλλά είναι ήπια και επουλωνεται μου είπε ο γιατρός.. Εσύ τι συμπτωματα είχες με το στομάχι?

  4. #4
    george1520
    Guest
    Έχω σάλια στο στόμα.. Συνέχεια. Και έντονο πόνο. Σαν μαχαιρια. Κάποτε πονάω και την πλάτη.. Όταν έκανα θεραπεία κανονική. Έπινα το πρωί nexium και το απόγευμα librax. Το librax είναι και αγχολυτικό..

  5. #5
    Πόνο στο στομάχι εχεις? Τώρα σου έχει περάσει? Τα librax τι είναι?
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Έχω σάλια στο στόμα.. Συνέχεια. Και έντονο πόνο. Σαν μαχαιρια. Κάποτε πονάω και την πλάτη.. Όταν έκανα θεραπεία κανονική. Έπινα το πρωί nexium και το απόγευμα librax. Το librax είναι και αγχολυτικό..

  6. #6
    george1520
    Guest
    Πόνος στο στομάχι ναι. Το έχω χρόνια.. Ηρεμησα 1 χρόνο. Και εδώ και 2 βδομάδες πονάω πάλι..
    Το librax είναι για τον πόνο αλλά και αγχολυτικό. Διάβασε στο Google.

  7. #7
    Έχεις κάνει γαστροσκοπηση? Έχεις κάτι? Η είναι καθαρά από το άγχος?
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Πόνος στο στομάχι ναι. Το έχω χρόνια.. Ηρεμησα 1 χρόνο. Και εδώ και 2 βδομάδες πονάω πάλι..
    Το librax είναι για τον πόνο αλλά και αγχολυτικό. Διάβασε στο Google.

  8. #8
    george1520
    Guest
    Είναι άγχος. Άγχος. Άγχος.... Καιιιι άγχος.

  9. #9
    Άρα το έχεις ψάξει και έχεισ καταλήξει ότι είναι αγχοσ... Πως την παλεύεις με τον πόνο κάθε μέρα? Αχ αυτό το μυαλό τι κανει

  10. #10
    george1520
    Guest
    Σου έχω πει.. Εδώ και 2 βδομάδες περίπου πίνω nexium... Εχω δοκιμάσει ομοιοπαθητικη. Και τότε κόπηκε μαχαίρι. Έχω να πονέσω από τότε. Αλλά ααα.. Είχα αρχίσει και ψυχοθεραπεία τότε, είχα κόψει και το γάλα με λαχτοζη.. Δεν ξέρω ποιο από όλα με βοήθησε.

  11. #11
    Μάλιστα κατάλαβα. Εγώ με το στομάχι τώρα τελευταία με έχει πιάσει δεν είναι πολύ καιρό. Αλλά πριν από αυτό είχα αλλά σωματικά. Πάντως μηπωσ ξέρεις αν η γαστριτιδα φεύγει ποτέ?γτ άλλοι λένε όχι άλλοι λένε νναι.

  12. #12
    george1520
    Guest
    Δεν έχω ιδέα... Γενικά η ψυχολογία σου πως είναι;

  13. #13
    Χάλια. Ανέφερα και στο πρώτο μήνυμα ότι γενικά όλο ψάχνομαι για κάθε τι. Αυτό το μυαλό μ δεν λέει να σταματήσει να ψάχνεται. Έχω παρατηρήσει ότι όσο είμαι πιο ήρεμη είμαι καλύτερα. Έχω πάει σε πάρα πολλούς γιατρούς για διάφορα και όλα καλά αλλά κάθε φορά με χτυπάει κάπου αλλου

  14. #14
    george1520
    Guest
    Άσε τους γιατρούς του σώματος... Τους γιατρούς της ψυχής; έχεις πάει σε ψυχολόγο;

  15. #15
    Όχι δεν έχω πάει. Το προσπαθώ μόνη μ. Από το καλοκαίρι ξεκίνησε όλο αυτό όταν γύρισα Αθήνα γτ ήμουν διακοπές είπα θα το παλέψω μόνη και όντως σιγά σιγά μέρα με την μέρα ήμουν καλύτερα δεν έδινα σημασία στα συμπτωματα και ένα ένα φεύγαμε. Τώρα που έπιασε μια νέα δουλειά αγχώθηκα και άρχισαν πάλι οι ταχυκαρδιεσ τα πρωινά και το στομάχι. Δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσει να με βοηθήσει ένας ψυχολόγος. Εσύ είδες διαφορά?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Αγχος,κριση πανικου,αγχος προσμονης
    By manolis23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 19-02-2019, 00:39
  2. Γαστρίτιδα κ Διαφραγματοκήλη
    By maria2016 in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 1
    Last Post: 25-06-2016, 01:54
  3. γαστρίτιδα
    By high focus in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 7
    Last Post: 02-01-2013, 19:20
  4. Γαστρίτιδα
    By desperate_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 27
    Last Post: 15-06-2011, 11:15
  5. Replies: 11
    Last Post: 19-03-2011, 12:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •