Κακοποίηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    161

    Κακοποίηση

    Άραγε πρέπει η μπορουμε να συγχωρήσουμε ένα συγγενικό πρόσωπο που είναι πλήρως μετανιωμενο για όλα και λέει ότι άλλαξε και δεν θα ξανακάνει τίποτα που μας κακοποίησε σωματικά και λεκτικά; Θα μπορέσει το θύμα να τον βλέπει καλά μετά από όσα πέρασε; Και γιατί να συμβιβαστεί το θύμα; Και πως θα αποβάλλει τον θυμό τόσων χρόνων

  2. #2
    george1520
    Guest
    Δεν νομίζω μια συγνώμη να μπορεί να κλείσει πληγές. Αυτό που θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιον είναι να κλείσει αυτές τις ανοιχτές πληγές για να μπορεί να ζήσει φυσιολογικά.. Δουλειά με τον εαυτό του. Να ξέρεις όμως πως κάποιοι άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν ποτέ ότι είναι η αιτία που καταστράφηκε μια ψυχή. Το να το καταλάβουν θέλει δύναμη. Εγώ προσωπικά θα ήθελα να ακούσω από αυτόν που με πλήγωσε ότι κατάλαβε το λάθος του.. Όχι πως θα με κάνει καλά. Αλλά θα νιώσω καλύτερα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    161
    Σε ευχαριστώ για την βοήθεια. Όλα τα λέει ότι έκανε λαθος, ζητά συγγνώμη αλλά μετά τα ξανακάνει. Πώς λοιπόν ν συγχωρήσω ένα ατομο έστω και με το ίδιο αίμα που άπλωσε τ χέρια του πάνω μου;

  4. #4
    george1520
    Guest
    Αααα το ξανακάνει. Εμένα με βαρουσαν. Αλλά συγνώμη δεν έλεγαν. Γιαυτό το είδα έτσι.. Όταν ένας άνθρωπος ζητά συγνώμη και το ξανακάνει.. Μένεις μακριά του. Ότι και να είναι. Ίδιο αίμα; ίδια αντιμετωπίση!!! Δεν σέβεται το σώμα σου; δεν σέβεται η ψυχή σου; μακρια

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    161
    Ακόμα όμως και να μην το ξανακάνει όπως λέει. Εγώ θα μαι η κακία που δεν μπορώ να ξεχάσω; Ότι αυτό το χέρι με έκανε να πονάω και να κλαίω; Πώς γίνεται να μιλάω καλά σε αυτό το άτομο και ν ξεχάσω 30 χρόνων κοπέλα; Ποιος θα το έκανε αυτό;

  6. #6
    george1520
    Guest
    Να σου.. Και εγώ κοντά στην ηλικία σου είμαι. Και το ίδιο νιώθω. Οπότε ούτε κακία είσαι.. Ούτε τίποτα. Κανένας δεν έχει δικαίωμα να σε ακουμπάει. Πόσο μάλλον να σε πονάει..
    Σε βαράει ακόμη αν κατάλαβα καλά;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    161
    Είναι ψυχασθενής. Και τα ρίχνει όλα στην ασθένεια της. Εγώ όμως τι φταίω; Γτ να ποναω; Όχι τώρα δεν με χτυπά γτ την αποφεύγω σχεδόν ένα μήνα από την τελευταία φορά που με πείραξε. Για αυτό την αποφεύγω

  8. #8
    george1520
    Guest
    Η μητέρα σου φαντάζομαι;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    161
    Όχι η αδερφή μου

  10. #10
    george1520
    Guest
    Η αδελφή σου τι θέματα έχει; έχεις ανοίξει θέμα στο φόρουμ; δεν κοίταξα καθόλου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    161
    Μπορώ να σου μιλήσω ιδιαιτέρως; Δεν ξέρω πως γίνεται

  12. #12
    george1520
    Guest
    Θα πρέπει να συμπληρώσεις 50 μηνύματα. Είσαι 39. Γράψε εδώ οτ σκέφτεσαι και όταν πας 50 και θες να μου στείλεις...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    161
    Δεν θέλω να δώσω γνκ πολλές πληροφορίες. Έχω μιλήσει για αυτήν την κατάσταση και σε άλλην κατηγορία. Απλά τώρα το θέμα μου έγινε πιο βαθύ δηλ. με τρωει.

  14. #14
    george1520
    Guest
    Είχα δει το θέμα σου.. Αλλά δεν σχολίασα.. Το να στηριζεις ένα άνθρωπο δεν σημαίνει ότι θα χάνεσαι δίπλα του. Για να είσαι δίπλα σε ένα άνθρωπο πρέπει πρώτα να είσαι εσύ καλά.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    161
    Γιατί να μαι δίπλα του; Έστω και μια φορά να απλώσεις χέρι στην ενήλικη ζωή δεν είναι παράνομο; Δεν σε γεμίζει.θλιψη κ και μίσος στην καρδιά σου;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Κακοποίηση
    By ariana in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 04-11-2019, 11:08
  2. Νοσηλεια και κακοποιηση
    By Snowball99 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 05-08-2019, 16:27
  3. κακοποιηση...
    By αλεξανδρος_77 in forum Κακοποίηση
    Replies: 71
    Last Post: 23-01-2019, 23:04
  4. Κακοποίηση
    By nikiii in forum Κακοποίηση
    Replies: 44
    Last Post: 22-01-2015, 00:16
  5. Κακοποίηση
    By oXe in forum Κακοποίηση
    Replies: 51
    Last Post: 19-09-2010, 10:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •