Κανεις πια δεν έχει πάει σε τσεκποιντ;;;; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 111
  1. #16
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Νεφέλη πόσο καιρό έχει που έκανες την εξέταση;;
    Τον Ιούνιο την εκανα

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ουτε εχω ξανακοσει την εκφραση ' check point '..........................................

  3. #18
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ουτε εχω ξανακοσει την εκφραση ' check point '..........................................
    Ένα κέντρο στο οποίο εξετάζεσαι για hiv και ηπατίτιδα...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Ένα κέντρο στο οποίο εξετάζεσαι για hiv και ηπατίτιδα...

    Μαλιστα , το μαθαμε κι αυτο .......

  5. #20
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Τον Ιούνιο την εκανα
    Και τα αποτελέσματα ήταν αρνητικά, δεν έχεις τίποτα.

    Έχουν περάσει 5 μήνες από την εξέταση. Λες τοσο καιρό να μην είχε κάποιο σύμπτωμα τόσους μήνες; έχεις διαβάσει φαντάζομαι τα συμπτώματα του hiv είναι πολλά και δεν θα μπορούσες να μην δεν τα παρατηρήσεις.. Έχεις κάποιο από αυτά τα συμπτώματα;;

  6. #21
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Και τα αποτελέσματα ήταν αρνητικά, δεν έχεις τίποτα.

    Έχουν περάσει 5 μήνες από την εξέταση. Λες τοσο καιρό να μην είχε κάποιο σύμπτωμα τόσους μήνες; έχεις διαβάσει φαντάζομαι τα συμπτώματα του hiv είναι πολλά και δεν θα μπορούσες να μην δεν τα παρατηρήσεις.. Έχεις κάποιο από αυτά τα συμπτώματα;;
    Εντάξει έχω αρρωστήσει με ίωση, πονόλαιμο, βήχε και δέκατα. Δουλεύω σε σχολείο όπου εκτίθεμαι σε πολλά μικρόβια.
    Δεν ξέρω αν ήταν συμπτώματα hiv....

  7. #22
    Nefeli28
    Guest
    Τι να κάνω; Να πάω ξανά εκει στο τσεκποιντ και να τους ρωτήσω; Αν όλα είναι αποστειρωμένα, να τους μιλήσω για τη φοβία μου; Να ξανακάνω την εξέταση να δω πως γίνεται; Να πάω αλλού να εξεταστω;
    Να μην κάνω τίποτα από αυτά;
    Δεν ξέρω, έχω τρελαθεί πια. Το μυαλό μου με βασανίζει τόσο πολύ.....
    Πείτε μου την γνώμη σας, σας παρακαλώ...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μια απλή ίωση έχεις Νεφέλη, δεν είναι λύση κάθε λίγο και λιγάκι να πηγαίνεις για εξετάσεις!
    Δες το με κάποιον ψυχίατρο που κάνει και ψυχοθεραπεία όπως λες, δεν ξέρω.
    Το θέμα σου είναι το ψυχολογικό και τι γίνεται στο μυαλό σου, τι να σου κάνουν και οι λοιμωξιολόγοι και οι παθολόγοι και οι αιματολόγοι;

  9. #24
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Μια απλή ίωση έχεις Νεφέλη, δεν είναι λύση κάθε λίγο και λιγάκι να πηγαίνεις για εξετάσεις!
    Δες το με κάποιον ψυχίατρο που κάνει και ψυχοθεραπεία όπως λες, δεν ξέρω.
    Το θέμα σου είναι το ψυχολογικό και τι γίνεται στο μυαλό σου, τι να σου κάνουν και οι λοιμωξιολόγοι και οι παθολόγοι και οι αιματολόγοι;
    Αχ Σονια μου, αυτό το σκατομυαλο που έχει κολλήσει τόσο πολύ σε αυτό το πράγμα και ο,τι προσπάθεια και να κάνω όλο εκει γυρνάει....
    Πρέπει να δω ψυχίατρο ψυχοθεραπευτή μαλλον

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    18
    Έχω πάει εγώ και οι εντυπώσεις μου είναι οι καλύτερες ! Πολλοί καλοί εξυπηρετικοί ! Δεν παίζει να έχεις κολλήσει κάτι ! Όλα είναι αποστειρωμένα και τα ανοίγουν μπροστά στα μάτια σόυ

  11. #26
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Arou View Post
    Έχω πάει εγώ και οι εντυπώσεις μου είναι οι καλύτερες ! Πολλοί καλοί εξυπηρετικοί ! Δεν παίζει να έχεις κολλήσει κάτι ! Όλα είναι αποστειρωμένα και τα ανοίγουν μπροστά στα μάτια σόυ
    Αυτό που με τρύπησε (ένα κίτρινο πραγματάκι) δεν ήταν σε κάποιο σακουλάκι κλεισμένο. Νομίζω το έβγαλε από το συρτάρι.
    Ήταν οκ ρε παιδιά;
    Χάνω τη ζωή μου από αυτό το πράγμα. Έχω σκέψεις αυτοκτονίας γιατί νομίζω ότι κόλλησα εκει......

  12. #27
    Nefeli28
    Guest
    Μπορώ να καθησυχαστώ ότι δεν έχω τίποτα έχοντας πάει στο τσεκποιντ;;;;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Νεφάλη, ειλικρινά καταλαβαίνω ότι είναι πολύ δύσκολο για εσένα να αποβάλεις αυτές τις έμμονες ιδέες. Ωστόσο όσο το ανακυκλώνεις το θέμα, ότι και να σου πούμε, δεν νομίζω ότι σε βοηθάει. Ο μόνος τρόπος είναι να βρεις κάποια ασχολία να στρέφεις την σκέψη σου αλλού. Καλύτερα ας πούμε να μπεις στο chess com να παίζεις live καμια παρτίδα σκάκι παρά να μπαίνεις εδώ να μας ρωτάς.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Λοιπόν Νεφέλη νομίζω για να ηρεμήσεις πήγαινε μια βόλτα κάποια στιγμή από κει κ μπες μέσα κ μίλα τους. Ζήτα συγνώμη, πεστους πως έχει να κάνει με δική σου φοβία, δεν έχει να κάνει με αυτούς.. Ότι κόλλησε το μυαλό σου λόγω διαταραχής κ δε μπορείς να ηρεμήσεις. Πεστους ότι υποφέρεις κ ρώτα τους ξανά. Το σίγουρο είναι ότι θα σου δειξουν τι κάνουν. Επειδή έχω βρεθεί στα ίδια στάδια, κάποτε θυμάμαι ρώτησα έναν μικροβιολογο για τις σύριγγες και με πήρε από το χέρι κ μου λέει λοιπόν για να μην αγχώνεσαι, από δω τις βγάζουμε κλπ. και μου έδειξε ο άνθρωπος την διαδικασία που ακολουθείται κάθε φορά.

  15. #30
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by lloullou00 View Post
    Λοιπόν Νεφέλη νομίζω για να ηρεμήσεις πήγαινε μια βόλτα κάποια στιγμή από κει κ μπες μέσα κ μίλα τους. Ζήτα συγνώμη, πεστους πως έχει να κάνει με δική σου φοβία, δεν έχει να κάνει με αυτούς.. Ότι κόλλησε το μυαλό σου λόγω διαταραχής κ δε μπορείς να ηρεμήσεις. Πεστους ότι υποφέρεις κ ρώτα τους ξανά. Το σίγουρο είναι ότι θα σου δειξουν τι κάνουν. Επειδή έχω βρεθεί στα ίδια στάδια, κάποτε θυμάμαι ρώτησα έναν μικροβιολογο για τις σύριγγες και με πήρε από το χέρι κ μου λέει λοιπόν για να μην αγχώνεσαι, από δω τις βγάζουμε κλπ. και μου έδειξε ο άνθρωπος την διαδικασία που ακολουθείται κάθε φορά.
    Μου έγραψε ένας από τη θετική φωνή που ενεργοποιείται σε αυτά ότι το μηχανηματακι που σε τρυπάει είναι μιας χρήσης και ότι μετά τη χρήση μπλοκάρει και δρν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ξανά.
    Αυτό που λες πάντως το σκεφτόμουν τις τελευταίες μέρες, να πάω από κει να κάνω μια κουβέντα μπας και ξέ αγχωθώ....
    Αυτός πάντως με ξέ άγχωσε που μου είπε ότι μπλοκάρει και δεν χρησιμοποιείται ξανά....
    Μακάρι να είναι έτσι....

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. εχει παρει κανεις
    By Mary93 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 14
    Last Post: 09-03-2023, 18:07
  2. Replies: 8
    Last Post: 10-09-2015, 14:49
  3. το εχει δοκιμασει κανεις?
    By sokalataki29 in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 1
    Last Post: 23-07-2011, 11:17
  4. Θα παει κανεισ στον Δρογωση αποψε????Στην συναυλια????
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 18-03-2010, 15:31
  5. Εχει σκεφτεί κανείς
    By 2sweet2b4go10_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 1
    Last Post: 09-11-2008, 22:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •