Κανεις πια δεν έχει πάει σε τσεκποιντ;;;; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 111
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Σίγουρα έτσι θα είναι. Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι κάπως αλλιώς. Αλλά επειδή ξέρω πως είναι, έτσι απλά για να βγει τελείως από το μυαλό σου.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μιλάς για αυτό το πραγματάκι που σε τρυπάει μία βελόνα στο δάχτυλο για να σου πάρει δείγμα αίματος;
    Δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιηθεί ξανά αυτό, μην το σκέφτεσαι καν.

  3. #33
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Μιλάς για αυτό το πραγματάκι που σε τρυπάει μία βελόνα στο δάχτυλο για να σου πάρει δείγμα αίματος;
    Δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιηθεί ξανά αυτό, μην το σκέφτεσαι καν.
    Ναι Σονια μου γι’αυτο μιλάω.
    Δεν μπορεί από κατασκευής του να χρησιμοποιηθεί ξανά; Είναι έτσι η χρήση του;;;

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ναι, έτσι είναι η κατασκευή του. Μην αγχώνεσαι τσάμπα.

  5. #35
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ναι, έτσι είναι η κατασκευή του. Μην αγχώνεσαι τσάμπα.
    Αχ, μακάρι να είναι έτσι! Αυτό με καθησυχάζει....
    Αν πραγματικά δεν μπορει να χρησιμοποιηθεί 2η φορά.....

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Έμπαινε εδώ μία κοπέλα που νομίζω είναι νοσηλεύτρια, μακάρι να δει το θέμα και να σου πει πως λέγεται αυτό και να σου δώσει και καμια σοβαρή ιστοσελίδα να διαβάσεις, αλλά ναι, είμαι 100% σίγουρη ότι αυτό δεν ξαναχρησιμοποιείται.

  7. #37
    Nefeli28
    Guest
    Ήταν ένα κίτρινο κυλινδρικό πραγματακι που με τρύπησε σαν συρραπτικο στο δάχτυλο και πήρε μια σταγόνα αίμα....

  8. #38
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Έμπαινε εδώ μία κοπέλα που νομίζω είναι νοσηλεύτρια, μακάρι να δει το θέμα και να σου πει πως λέγεται αυτό και να σου δώσει και καμια σοβαρή ιστοσελίδα να διαβάσεις, αλλά ναι, είμαι 100% σίγουρη ότι αυτό δεν ξαναχρησιμοποιείται.
    Μακάρι να το δει κάποιος όπως λες που να ξέρει από αυτά....
    Last edited by Nefeli28; 01-12-2019 at 14:43.

  9. #39
    Nefeli28
    Guest
    Ας γράψει κάποιος νοσηλευτής που να ξέρει απ’αυτα. Η από τη διαδικασία του τσεκποιντ.....

  10. #40
    Nefeli28
    Guest
    Μήπως έτυχε σε μένα να με τρυπήσουν με κάτι χρησιμοποιημένο; Παίζει τέτοια πιθανότητα;;;;
    Νομίζω ότι θα τρελαθώ....

  11. #41
    Nefeli28
    Guest
    Δεν είμαι καθόλου καλά. Πιστεύω ότι με τρυπησαν με κάτι χρησιμοποιημένο. Δεν μπορώ να λειτουργήσω. Δεν μπορώ να ηρεμήσω με τίποτα. Φοβάμαι μήπως κολλήσω τα παιδιά. Δεν ζω, θέλω να πεθάνω.

  12. #42
    george1520
    Guest
    Καλημέρα.. Έχει περάσει τόσος καιρός.. Αν ήταν να πάθεις κάτι θα γινόταν. Σταμάτα να ασχολησε συνέχεια με το ίδιο πράγμα. Δεν σε βοηθάει δεν το βλέπεις; Οι άνθρωποι ξέρουν να κάνουν την δουλειά τους δεν θα έβαζαν κανένα άνθρωπο σε κίνδυνο. Ηρέμησε σε παρακαλώ και βάλε την λογική μπροστά.. Ξέρω πως είναι αυτό που περνάς και ότι κόλλησες εκεί δεν μπορείς να το ελέγξεις. Πρέπει όμως να βάλεις τα δεδομένα σου κάτω και να δεις τι πραγματικά συμβαίνει και να μην ασχολησε με το ΑΝ. Αν έγινε αυτό, αν έγινε το άλλο. Χάνεις στιγμές από την ζωή σου φτιάχνοντας υποθετικά σενάρια. Νομίζεις ότι έτσι θα προλάβεις το κακό.. Αυτό γίνεται με όλους όσους περνάνε την φάση σου. Φοβούνται τοσο τον θάνατο που προσπαθούν να βρουν τον εχθρό για να προλάβουν και που καταλήγουν; στο να μην ζουν και να ακολουθούν τους φόβους τους. Αν θες να συνεχίσεις έτσι τότε συνέχισε. Αλλιώς δώσε ένα χαστούκι του εαυτού σου και ξύπνα. Μη αφήνεις το μυαλό σου να σε οδηγεί. Εσύ έχεις τον έλεγχο και ξέρεις την αλήθεια.

  13. #43
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Καλημέρα.. Έχει περάσει τόσος καιρός.. Αν ήταν να πάθεις κάτι θα γινόταν. Σταμάτα να ασχολησε συνέχεια με το ίδιο πράγμα. Δεν σε βοηθάει δεν το βλέπεις; Οι άνθρωποι ξέρουν να κάνουν την δουλειά τους δεν θα έβαζαν κανένα άνθρωπο σε κίνδυνο. Ηρέμησε σε παρακαλώ και βάλε την λογική μπροστά.. Ξέρω πως είναι αυτό που περνάς και ότι κόλλησες εκεί δεν μπορείς να το ελέγξεις. Πρέπει όμως να βάλεις τα δεδομένα σου κάτω και να δεις τι πραγματικά συμβαίνει και να μην ασχολησε με το ΑΝ. Αν έγινε αυτό, αν έγινε το άλλο. Χάνεις στιγμές από την ζωή σου φτιάχνοντας υποθετικά σενάρια. Νομίζεις ότι έτσι θα προλάβεις το κακό.. Αυτό γίνεται με όλους όσους περνάνε την φάση σου. Φοβούνται τοσο τον θάνατο που προσπαθούν να βρουν τον εχθρό για να προλάβουν και που καταλήγουν; στο να μην ζουν και να ακολουθούν τους φόβους τους. Αν θες να συνεχίσεις έτσι τότε συνέχισε. Αλλιώς δώσε ένα χαστούκι του εαυτού σου και ξύπνα. Μη αφήνεις το μυαλό σου να σε οδηγεί. Εσύ έχεις τον έλεγχο και ξέρεις την αλήθεια.
    Έχεις δίκιο. Όλοι έχετε δίκιο. Το δικό μου το μυαλό είναι κολλημένο και δεν ξέρω πως θα ξεκολλησει. Παίρνω φάρμακα ρε γαμωτο. Έκανα 5 χρόνια ψυχοθεραπεία κι είμαι σε αυτά τα χαλια.
    Χάνω τη ζωή μου όπως ακριβώς το λες. Το ξέρω ότι την χάνω. Κάθομαι και τη βλέπω να περνάει μέσα σε έναν φρικαλέο φόβο. Είναι κόλαση αυτό που ζω. Δεν περιγράφεται αλλιώς.
    Μου λένε όλοι να μη φοβάμαι και ότι δεν έχω τίποτα. Πως θα το πιστέψω αυτό;;;

  14. #44
    george1520
    Guest
    Δεν χρειάζεται να πιστέψεις κάποιον. Απλά να δεις τα γεγονότα.. Ξέρεις ότι όλα είναι καλά και άδικα ανησυχείς.. Θεωρείς τώρα λογικό να κάθεσαι να αγχώνεσαι μην πάθεις κάτι και να χάνεις τις μέρες σου σκεπτόμενη αυτό; Για πόσες μέρες; για πόσο καιρό;

  15. #45
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν χρειάζεται να πιστέψεις κάποιον. Απλά να δεις τα γεγονότα.. Ξέρεις ότι όλα είναι καλά και άδικα ανησυχείς.. Θεωρείς τώρα λογικό να κάθεσαι να αγχώνεσαι μην πάθεις κάτι και να χάνεις τις μέρες σου σκεπτόμενη αυτό; Για πόσες μέρες; για πόσο καιρό;
    Μάλλον θα μπορούσα για πάντα να είμαι έτσι. Και να περάσω τη ζωή μου με αυτό. Ζω με τον φόβο αυτό για δεκαετίες. Αλλά τώρα με το τσεκποιντ απογειώθηκε.

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. εχει παρει κανεις
    By Mary93 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 14
    Last Post: 09-03-2023, 19:07
  2. Replies: 8
    Last Post: 10-09-2015, 15:49
  3. το εχει δοκιμασει κανεις?
    By sokalataki29 in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 1
    Last Post: 23-07-2011, 12:17
  4. Θα παει κανεισ στον Δρογωση αποψε????Στην συναυλια????
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 18-03-2010, 16:31
  5. Εχει σκεφτεί κανείς
    By 2sweet2b4go10_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 1
    Last Post: 09-11-2008, 23:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •