Κανεις πια δεν έχει πάει σε τσεκποιντ;;;; - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 111 of 111
  1. #106
    george1520
    Guest
    Ότι και να σου πούμε θα ηρεμήσεις για λίγο και μετά πάλι το ίδιο. Θες να πας; πήγαινε. Θα ηρεμήσεις; πήγαινε.

  2. #107
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ότι και να σου πούμε θα ηρεμήσεις για λίγο και μετά πάλι το ίδιο. Θες να πας; πήγαινε. Θα ηρεμήσεις; πήγαινε.
    Αν ήμουν σίγουρη για οτιδήποτε θα το έκανα. Δεν είμαι όμως. Αυτή είναι η γαμοδιαταραχη. Η διαταραχή της αμφιβολίας. Όσοι το έχουν ξέρουν καλά σε τι αναφερομαι...
    Όλοι μου λένε να μην πάω γιατί μετά θα αρχίσει νέος κύκλος....

  3. #108
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Αν ήμουν σίγουρη για οτιδήποτε θα το έκανα. Δεν είμαι όμως. Αυτή είναι η γαμοδιαταραχη. Η διαταραχή της αμφιβολίας. Όσοι το έχουν ξέρουν καλά σε τι αναφερομαι...
    Όλοι μου λένε να μην πάω γιατί μετά θα αρχίσει νέος κύκλος....
    Νεφέλη , καλημέρα . Έχω διαβάσει αρκετά μηνύματά σου που αφορούν στη φοβία σου σχετικά με τον ιό hiv. Καταρχάς , διαβάζοντας ο,τι έχεις γράψει, δεν πιστεύω σε καμία περίπτωση ότι είσαι οροθετική όπως φοβάσαι. Ωστόσο , επειδή φοβάσαι ιδιαίτερα ότι ίσως σε έχει τρυπήσει βελόνα που δεν ήταν μιας χρήσης ( πράγμα που εγώ προσωπικά αποκλείω ), νομίζω ότι η μόνη λύση είναι η εξής : βρες το κουράγιο και πήγαινε για μια τελευταία φορά σε ένα μικροβιολογικό εργαστήριο για να υποβληθεις σε εξέταση αντισωμάτων για το συγκεκριμένο ιό που φοβάσαι. Ζήτησε να ανοιχτεί μπροστά σου η βελόνα ώστε να είσαι σίγουρη εσύ η ίδια ότι όντως είναι μιας χρήσης και περίμενε έπειτα τα αποτελέσματα. Είμαι σίγουρη ότι θα είναι αρνητικά, όπως όλες οι προηγούμενες σχετικές εξετάσεις έδειξαν . Εφόσον λάβεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς, προσπάθησε να μην ξαναασχοληθεις με το συγκεκριμένο θέμα.

  4. #109
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    1
    Νεφέλη μου γλυκιά διαβάζω τα μηνύματα σου και στεναχωριέμαι πάρα πολύ. Έχω ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή, έχω περάσει από όλες τις φάσεις, κάθε φορά να έχω και κάτι διαφορετικό με το μυαλό μου. Κορίτσι μου δεν έχεις τίποτα. Να μην ξανά πας για εξετάσεις, όλα είναι στο μυαλουδακι σου. Εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί έχω περάσει τα ίδια και περνάω, δε φεύγει αλλά μαθαίνεις να ζεις με αυτό και να το διώχνεις. Κανονικά δεν πρέπει να σου απαντήσω σε αυτό γιατί σε καθησυχαζω προσωρινά αλλά θα ξανά αρχίσει το ίδιο τέρατακι να δουλεύει στο μυαλό σου,αλλα άκου τα λόγια μου και μετά από αυτό ΣΤΑΜΆΤΑ. Σε τέτοια εργαστήρια δεν προκειται ποτέ να κολλήσεις τίποτα. Οι άνθρωποι δε θέλουν να μπουν φυλακή για μια βελόνα η ένα μηχανηματάκι που γιαυτους δεν κοστίζει τίποτα. Επίσης θέλω να βάλεις καλά στο μυαλό σου ότι ο ιος του aids ζει στο περιβάλλον, λιγότερο από ένα λεπτό, μετά τέλος ΠΕΘΑΙΝΕΙ. Οπότε ούτε σε βελόνα πάνω θα ζούσε ούτε πουθενά. Ξέρεις πολύ καλά και η ίδια ότι αυτό που λες δεν είναι αληθινό. Δεν σου αρέσει να σε θεωρούν άρρωστη το ξέρω. Ούτε να σε λυπούνται. Αυτά τα λεφτά που θες να δώσεις για να κάνεις εξετάσεις πήγαινε πάρε δώρα στα παιδάκια σου να περάσετε όμορφα χριστουγεννα γιατί σου αξίζει να περάσεις όμορφα Χριστούγεννα και σε σένα και στα παιδάκια σου. Αντε να δουν τη μανούλα τους χαρούμενη. Μην ξανά ρωτήσεις τίποτα καμία άλλη γνώμη, η ζωή είναι έξω με τα παιδιά όχι μέσα σε υπολογιστές ψάχνοντας για αρρώστιες. Θα περάσουν τα χρόνια θα ξυπνήσουμε μια μέρα χωρίς δόντια (από τα γεράματα) και θα λέμε τι κάναμε χαχαχ. Είσαι υγιέστατη, αντε μια αγκαλιά στα μωρά σου, βάλε μουσική, χορέψτε, γελάστε, αυτό περιμένουν. Όσο για τις σκέψεις που θα έρθουν ο γέροντας παΐσιος έλεγε, άσε τον σκύλο να γαβγίζει. Βούλωσε στόματα που μπορεί να κοροιδεψαν η είπαν κάτι κακό για σένα, γίνε άλλος άνθρωπος απο σήμερα. Αντε καλές γιορτές!!

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Νεφέλη τι έκανες τελικά?

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Παιδιά έχουμε κανένα νέο από την Νεφέλη? Δε μπορώ να στείλω π.μ. και δεν εχει γραψει για μέρες...

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Similar Threads

  1. εχει παρει κανεις
    By Mary93 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 14
    Last Post: 09-03-2023, 18:07
  2. Replies: 8
    Last Post: 10-09-2015, 14:49
  3. το εχει δοκιμασει κανεις?
    By sokalataki29 in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 1
    Last Post: 23-07-2011, 11:17
  4. Θα παει κανεισ στον Δρογωση αποψε????Στην συναυλια????
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 18-03-2010, 15:31
  5. Εχει σκεφτεί κανείς
    By 2sweet2b4go10_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 1
    Last Post: 09-11-2008, 22:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •