Κανεις πια δεν έχει πάει σε τσεκποιντ;;;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 111
  1. #1
    Nefeli28
    Guest

    Κανεις πια δεν έχει πάει σε τσεκποιντ;;;;

    Όσες φορές έγραψα και ρώτησα....τίποτα.
    Έχει κανεις εμπειρία από το Athens checkpoint στου Ψυρρη σχετικά με την εξέταση για τον hiv?
    Επειδή βασανίζομαι πολύ καιρό τώρα, αν κάποιος έχει εμπειρία ας την μοιραστεί....

  2. #2
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Όσες φορές έγραψα και ρώτησα....τίποτα.
    Έχει κανεις εμπειρία από το Athens checkpoint στου Ψυρρη σχετικά με την εξέταση για τον hiv?
    Επειδή βασανίζομαι πολύ καιρό τώρα, αν κάποιος έχει εμπειρία ας την μοιραστεί....
    εχω παει εγω πριν 2 με τρια χρονια γιατι ειχα ολοκληρωμενη σχεση(πολλες φορες μαλιστα) με μια κοπελα που οι γονεις της ειχαν ηπατιτιδα(μπορει να ειχε και η ιδια γιατι ηταν κιτρινη) εκανα και για aids δεν μου βρηκαν τιποτα μου τρυπησαν το δαχτυλο με μια βελονα και το εβαλαν το αιμα σε μια συσκευη και αναλογως τους χρωματος που θα βγαζε θα δειχνε aids εκανα και για ηπατιτιδα νομιζω

  3. #3
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    εχω παει εγω πριν 2 με τρια χρονια γιατι ειχα ολοκληρωμενη σχεση(πολλες φορες μαλιστα) με μια κοπελα που οι γονεις της ειχαν ηπατιτιδα(μπορει να ειχε και η ιδια γιατι ηταν κιτρινη) εκανα και για aids δεν μου βρηκαν τιποτα μου τρυπησαν το δαχτυλο με μια βελονα και το εβαλαν το αιμα σε μια συσκευη και αναλογως τους χρωματος που θα βγαζε θα δειχνε aids εκανα και για ηπατιτιδα νομιζω
    Θεωρείς πως ήταν ασφαλές το τεστ εκει;
    Φοβάμαι μήπως κόλλησα τίποτα από τη βελόνα και το τρύπημα....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Βρε Νεφέλη, επανέρχεσαι συνεχώς σε αυτό το θέμα. Αφού σου έχει γίνει εμμονή, όσο λογικά επιχειρήματα και να σου φέρουν, ότι και να σου πουν κάποιοι που πήγαν, σε λίγο πάλι τα ίδια θα σκέφτεσαι. Εγώ θεωρώ ότι αυτές οι ιδεοληψίες έχουν αιτία σε άλλα πράγματα κι όσο δεν βάζεις σε σειρά αυτά τα πράγματα, τόσο θα διαιωνίζονται. Μόλις καλυτερεύσουν οι συνθήκες της καθημερινότητάς σου ας πούμε κι αρχίσεις και έχεις όμορφα πράγματα να κάνεις και θετικές σκέψεις, τόσο λιγότερο χώρο θα έχουν αυτές οι αρνητικές σκέψεις και εμμονές στο μυαλό σου και στην μέρα σου. Κάτι πρέπει να κάνεις κι εσύ για να αλλάξει η ζωή σου προς το καλύτερο όμως.

  5. #5
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Βρε Νεφέλη, επανέρχεσαι συνεχώς σε αυτό το θέμα. Αφού σου έχει γίνει εμμονή, όσο λογικά επιχειρήματα και να σου φέρουν, ότι και να σου πουν κάποιοι που πήγαν, σε λίγο πάλι τα ίδια θα σκέφτεσαι. Εγώ θεωρώ ότι αυτές οι ιδεοληψίες έχουν αιτία σε άλλα πράγματα κι όσο δεν βάζεις σε σειρά αυτά τα πράγματα, τόσο θα διαιωνίζονται. Μόλις καλυτερεύσουν οι συνθήκες της καθημερινότητάς σου ας πούμε κι αρχίσεις και έχεις όμορφα πράγματα να κάνεις και θετικές σκέψεις, τόσο λιγότερο χώρο θα έχουν αυτές οι αρνητικές σκέψεις και εμμονές στο μυαλό σου και στην μέρα σου. Κάτι πρέπει να κάνεις κι εσύ για να αλλάξει η ζωή σου προς το καλύτερο όμως.
    Προσπαθώ Σονια μου πολύ. Να σκέφτομαι θετικά, να κάνω πράγματα ππυ μου αρέσουν και να αποβάλλω αυτά που μου δυσκολεύουν την καθημερινότητα. Η αλήθεια είναι ότι έχω και καλες μέρες και νιώθω σαν πριν από όλα αυτά.
    Αλλά κάποιες φορές ξανάρχονται οι εμμονικες σκέψεις και ο φόβος.

  6. #6
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Θεωρείς πως ήταν ασφαλές το τεστ εκει;
    Φοβάμαι μήπως κόλλησα τίποτα από τη βελόνα και το τρύπημα....
    οχι δεν κολλησες κατι μου την ανοιξαν τη βελονα εκεινη τη στιγμη ηταν σφραγισμενη και επιπλεον ξαναεκανα εξετασεις για ολα τα σεξουλικα νοσηματα πριν τρεις μηνες με τη παραδοσιακη μεθοδο δηλαδη με τη ληψη αιματος και δε ειχα απολυτως τιποτα οπως και ενα χτρονο πριν ειχα κανει παλι δεν ειχα τιποτα.κακως φοβασαι τοσο πολυ

  7. #7
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    43
    Κοριτσι εχω παει εγω
    Ως γνωστη αρρωστοφοβικη
    Πηγα και εκει
    Το κλιμα ειναι μια χαρα
    Οι ανθρωποι εξυπηρετικοι
    Ολα ειναι ανωνυμα και παιρνεις γρηγορα το αποτελεσμα

  8. #8
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Alexandramaria96 View Post
    Κοριτσι εχω παει εγω
    Ως γνωστη αρρωστοφοβικη
    Πηγα και εκει
    Το κλιμα ειναι μια χαρα
    Οι ανθρωποι εξυπηρετικοι
    Ολα ειναι ανωνυμα και παιρνεις γρηγορα το αποτελεσμα
    Ναι έχεις δίκιο. Όλοι ήταν εξυπηρετικοί και το κλίμα πολύ καλό κ να σου μιλησουν αρκετή ώρα κι όλα αυτά. Από τον πολύ φόβο μου εκείνη την ώρα είδα ότι απλά έβγαλε από καπου το πραγματακι που θα μου τρυπούσε το δάχτυλο αλλά δεν ήταν σφραγισμένο. Ήταν πιθανόν σε κάποιο κουτί σε συρτάρι δεν ξέρω....
    Κι από τότε μου κόλλησε η ιδέα μήπως δεν ήταν αποστειρωμένο μιας χρήσης κλπ και κόλλησα hiv στο τσεκποιντ.....
    Έχω χάσει τον εαυτό μου πια απ αυτή την ιστορια. Είμαι με χούφτες ψυχοφάρμακα.....
    Ας με βοηθήσει ειλικρινά οποιος μπορεί με την απάντηση του...σας ευχαριστώ όλους που γράφετε...

  9. #9
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Ναι έχεις δίκιο. Όλοι ήταν εξυπηρετικοί και το κλίμα πολύ καλό κ να σου μιλησουν αρκετή ώρα κι όλα αυτά. Από τον πολύ φόβο μου εκείνη την ώρα είδα ότι απλά έβγαλε από καπου το πραγματακι που θα μου τρυπούσε το δάχτυλο αλλά δεν ήταν σφραγισμένο. Ήταν πιθανόν σε κάποιο κουτί σε συρτάρι δεν ξέρω....
    Κι από τότε μου κόλλησε η ιδέα μήπως δεν ήταν αποστειρωμένο μιας χρήσης κλπ και κόλλησα hiv στο τσεκποιντ.....
    Έχω χάσει τον εαυτό μου πια απ αυτή την ιστορια. Είμαι με χούφτες ψυχοφάρμακα.....
    Ας με βοηθήσει ειλικρινά οποιος μπορεί με την απάντηση του...σας ευχαριστώ όλους που γράφετε...
    Έχω πάει πριν 2 η 3 χρόνια, δεν θυμάμαι ακριβώς,ως εθελόντρια για μια μέρα στο check point της Θεσσαλονίκης.

    Δεν υπάρχει περίπτωση κάτι να μην ήταν σφραγισμένο η αποστειρωμενο.. Στο λέω με σιγουριά αυτό, δεν χρειάζεται να ανησυχείς.
    Νεφέλη μου ξέρεις όμως και εσύ ότι το πρόβλημα δεν είναι αυτό.. Εξάλλου άμα είχες κάτι τόσο καιρό και εφόσον έχεις κάνει και την εξέταση δεν θα είχες συμπτώματα;; θα υπήρχε διάγνωση μετά την εξέταση..
    Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά πρέπει να βγάλεις το μυαλό σου από αυτήν την κατάσταση, όσο το ανακυκλώνεις τόσο χειρότερα γίνεται.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    πήγε ο κολλητός μου ο οποιο ειχε σχέση με οροθετικο.εννοειται ότι όλα ήταν μιας χρήσης και έμεινε πολύ ικανοποιημένος
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #11
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Έχω πάει πριν 2 η 3 χρόνια, δεν θυμάμαι ακριβώς,ως εθελόντρια για μια μέρα στο check point της Θεσσαλονίκης.

    Δεν υπάρχει περίπτωση κάτι να μην ήταν σφραγισμένο η αποστειρωμενο.. Στο λέω με σιγουριά αυτό, δεν χρειάζεται να ανησυχείς.
    Νεφέλη μου ξέρεις όμως και εσύ ότι το πρόβλημα δεν είναι αυτό.. Εξάλλου άμα είχες κάτι τόσο καιρό και εφόσον έχεις κάνει και την εξέταση δεν θα είχες συμπτώματα;; θα υπήρχε διάγνωση μετά την εξέταση..
    Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά πρέπει να βγάλεις το μυαλό σου από αυτήν την κατάσταση, όσο το ανακυκλώνεις τόσο χειρότερα γίνεται.
    Εθελόντρια ε; Και προφανώς είδες την διαδικασία.
    Άρα αυτό με το οποίο με τρυπησαν ήταν μιας χρήσης; Γιατί δεν βγήκε από κάποιο σακουλάκι.
    Έχεις δίκιο ότι ανακυκλώνοντας το δρν με βοηθάει. Δρν ξέρω πως να το κάνω να σταματήσει....

  12. #12
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Εθελόντρια ε; Και προφανώς είδες την διαδικασία.
    Άρα αυτό με το οποίο με τρυπησαν ήταν μιας χρήσης; Γιατί δεν βγήκε από κάποιο σακουλάκι.
    Έχεις δίκιο ότι ανακυκλώνοντας το δρν με βοηθάει. Δρν ξέρω πως να το κάνω να σταματήσει....
    Ναι είδα την διαδικασία, δεν την θυμάμαι βέβαια γιατί έχουν περάσει χρόνια, αλλά άμα δεν βγήκε από κάποιο σακουλάκι σφραγισμένο τότε ναι ήταν σίγουρα μια χρήσης..

    Μην αφήνεις το μυαλό σου να σκέφτεται τόσο πολύ και να ανακυκλώνει τα ίδια και τα ίδια.
    Κράτησε το απασχολημένο.
    Όσο λιγότερο χρόνο έχεις να τα σκεφτείς τόσο καλύτερα είναι.. Παράλληλα βεβεια θέλει και ψυχοθεραπεία για να μάθεις να το διαχειρίζεσαι όλο αυτό.
    Βρες ένα χόμπι, κάτι που σου αρέσει πολύ και ασχολήσου με αυτό, μην αφήνεις μεγάλα κενά μέσα στην ημέρα γιατί αλλιώς πως να μην το σκεφτείς;
    Εγώ είμαι άνθρωπος που αναλύω τα πάντα πάρα πολύ άμα είχα πολύ ελεύθερο χρόνο σίγουρα θα ήμουν χειρότερα από ότι τώρα που δουλεύω, βγαίνω, γυμναστήριο, βλέπω ταινίες, ακούω μουσική.. Οτιδήποτε για να μην σκέφτομαι τόσο πολύ..
    Στον ψυχολόγο πας ακόμη;;;

  13. #13
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Ναι είδα την διαδικασία, δεν την θυμάμαι βέβαια γιατί έχουν περάσει χρόνια, αλλά άμα δεν βγήκε από κάποιο σακουλάκι σφραγισμένο τότε ναι ήταν σίγουρα μια χρήσης..

    Μην αφήνεις το μυαλό σου να σκέφτεται τόσο πολύ και να ανακυκλώνει τα ίδια και τα ίδια.
    Κράτησε το απασχολημένο.
    Όσο λιγότερο χρόνο έχεις να τα σκεφτείς τόσο καλύτερα είναι.. Παράλληλα βεβεια θέλει και ψυχοθεραπεία για να μάθεις να το διαχειρίζεσαι όλο αυτό.
    Βρες ένα χόμπι, κάτι που σου αρέσει πολύ και ασχολήσου με αυτό, μην αφήνεις μεγάλα κενά μέσα στην ημέρα γιατί αλλιώς πως να μην το σκεφτείς;
    Εγώ είμαι άνθρωπος που αναλύω τα πάντα πάρα πολύ άμα είχα πολύ ελεύθερο χρόνο σίγουρα θα ήμουν χειρότερα από ότι τώρα που δουλεύω, βγαίνω, γυμναστήριο, βλέπω ταινίες, ακούω μουσική.. Οτιδήποτε για να μην σκέφτομαι τόσο πολύ..
    Στον ψυχολόγο πας ακόμη;;;
    Δεν πάω στον ψυχολογο, σταμάτησα γιατί δεν με βοηθούσε. Τώρα είμαι σε αναζήτηση καινουριου. Αισθάνθηκα ότι χρειαζόμουν κι ένα διάλειμμα από την ψυχοθεραπεία, κουραστηκα, πάνε 5 χρόνια που κάνω....Με βλέπει μια φορά το μηνα ψυχοατρος. Προσανατολίζομαι στο να βρω ψυχίατρο ψυχοθεραπευτή κι όχι ψυχολογο.
    Σε δυο πήγα και δεν με βοήθησαν στο συγκεκριμένο πρόβλημα. Έκανα κάποια πρόοδο γενικά σε άλλα θέματα, όμως στο κατεξοχήν πρόβλημα μου που είναι ο φόβος του hiv δρν έγινε τίποτα. Δυστυχώς.
    Βασανίζομαι παρα πολύ....
    Και στενοχωριέμαι γιατί έχω οικογένεια και παιδιά και δεν μπορώ να είμαι όπως θα ήθελα καλά....

  14. #14
    Nefeli28
    Guest
    Υπάρχει έστω και μια πιθανότητα να κόλλησα κάτι από το τσεκποιντ η είμαι υπερβολική; Εσείς θα το σκεφτόσασταν αν είχατε πάει;
    Πρέπει να ξαναπάω για εξετάσεις;;
    Πείτε μου θα τρελαθώ...

  15. #15
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Υπάρχει έστω και μια πιθανότητα να κόλλησα κάτι από το τσεκποιντ η είμαι υπερβολική; Εσείς θα το σκεφτόσασταν αν είχατε πάει;
    Πρέπει να ξαναπάω για εξετάσεις;;
    Πείτε μου θα τρελαθώ...
    Νεφέλη πόσο καιρό έχει που έκανες την εξέταση;;

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. εχει παρει κανεις
    By Mary93 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 14
    Last Post: 09-03-2023, 18:07
  2. Replies: 8
    Last Post: 10-09-2015, 14:49
  3. το εχει δοκιμασει κανεις?
    By sokalataki29 in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 1
    Last Post: 23-07-2011, 11:17
  4. Θα παει κανεισ στον Δρογωση αποψε????Στην συναυλια????
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 18-03-2010, 15:31
  5. Εχει σκεφτεί κανείς
    By 2sweet2b4go10_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 1
    Last Post: 09-11-2008, 22:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •