Υποψία συμπτώματα γενικευμένης αγχωδεις διαταραχής
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591

    Υποψία συμπτώματα γενικευμένης αγχωδεις διαταραχής

    Καλημέρα παιδιά...είναι πολύ σύνθετο το πρόβλημα μου και δεν ξέρω αν είναι και πρόβλημα...μπορεί να μην έχω και τίποτα...μπορεί όμως και να έχω..κάθε γνώμη δεκτή.
    Όσοι με ξέρουν λίγο πολύ θα θυμούνται ότι και στο παρελθόν έχω αναφερθεί στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω ανά περιόδους( ευτυχώς) στο θέμα εργασίας...
    Εδώ και ένα μισή μήνα δουλεύω σε ένα εργοστάσιο εποχιακά(ευτυχώς και πάλι)
    Το τελευταίο ένα χρόνο αντιμετωπίζω πρόβλημα άγχους πάνω στη δουλειά ευτυχώς δεν με πιάνει πάντα αυτό το άγχος με πιάνει περίπου μία με δύο φορές το μήνα για κάνα δυο το πολύ τρεις μέρες μετά φεύγει.
    Όταν με πιάνει όμως το άγχος γίνομαι χαλιά χαλάει η ψυχολογία μου θέλω να φύγω απτή δουλειά γιατί έτσι ηρεμώ..ευτυχώς έχω πάρει χαμπάρι ότι κρατάει μια δυο το πολύ τρεις μέρες και κάνω υπομονή μέχρι να υποχωρήσει.οταν υποχωρεί λέω δόξα το θεό..και ξανά αρχιζω να χερομαι την εργασία μου και το γεγονός ότι εργάζομαι..αλλά όταν με πιάνει το άγχος περνάω κόλαση.δεν θέλω ούτε μια μέρα να πάω η να είμαι στη δουλειά..όταν παρετηθω είμαι περδικι δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα πλην την ενοχή και της τύψεις για το λόγο το ότι παραιτήθηκα αρχίζω να θεωρώ τον εαυτό μου ένοχο και άχρηστο...ότι δεν μπορώ να φέρω στο σπίτι μου ένα κομμάτι ψωμί..αλλά δεν έχω το άγχος όμως μετά. ...ναι αλλα αυτό δεν είναι λύση..
    Αυτό το πρόβλημα γινεται εμπόδιο στη ζωή μου και δεν με αφήνει να κάνω βήματα μπροστά..
    Υπάρχουν όμως περιπτώσεις που μπορεί να πιάσω δουλειά να είμαι μια χαρά να μην αγχωθω καθόλου μα καθόλου και να χερομαι που είμαι στη δουλειά..αλλά πλέον σπάνια τυχαίνει να μην αγχομαι στη δουλειά..
    Της πιο πολλές φορές αγχώνομαι..
    Τελευταία είχα προτάσεις από εργασίες και στη συνέντευξη ακόμα αγχώθηκα τόσο πολύ που νόμιζα ότι διακόπτεται η αναπνοή μου έκανα αμάν να φύγω απτη συνέντευξη..και εννοείται ότι με θέλαν στη δουλειά με εγκριναν αλλά δεν εγκριναν εγώ δυστυχώς..
    Διότι αγχώθηκα πολύ και μόλις τους έριξα άκυρο συνήλθα.
    Επισεις ένα άλλο πρόβλημα που το έχω τελευταία ενώ ποτέ δεν το είχα είναι ότι μου περνάει απτή σκέψη ότι η εργοδοσία κάνει συνομωσία πίσω απτή πλάτη μου για να με βάζουν να δουλεύω σε δύσκολα πόστα και γενικότερα ότι με εκμεταλλεύονται.εννοειται ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο και ξέρω ότι είναι ιδέα μου...διότι όλοι η εργάτες μέσα εργάζονται κανένας δεν κάθεται να πιει καφέ και ο μόνος που να δουλεύει είμαι εγώ όλοι μας εργαζόμαστε και κουραζόμαστε...ξέρω ότι αυτό δεν είναι αλήθεια .και ότι είναι μέσα στο μυαλό μου..αλλά γιατί έχω τέτοιες σκέψεις???γιατί αγχομαι σε τεράστιο βαθμό σε σημείο να με κάνει το άγχος να παραιτουμαι από δουλειές???τη Παρασκευή το μεσημέρι εκεί που ειμουν μια χαρά στη δουλειά και δούλευα ξαφνικά με έπιασε ένα άγχος με τσάκισε..ευτυχώς μετά από μια ώρα σχολίασα...χθες το μεσημέρι σηνυλθα λίγο τώρα είμαι αγχομενος αλλά ευτυχώς όχι τόσο πολύ..αυτή τη στιγμή είναι πολύ λίγο αγχωμενος..ελπίζω της επόμενες ώρες να αισθανθω καλύτερα και να μου φύγει τελείως το άγχος...
    Η πιο πολλοι φίλοι μου που με ξέρουν μου λένε μάλλον είναι γιατί δεν έχεις βρει μια δουλειά που να σου αρέσει και πας στή δουλειά από αγγαρεία...
    Αυτό στέκει πάρα πολύ. Αλλά δεν γίνεται όμως σε κάθε δουλειά να αισθάνομαι έτσι και να γμφευγω η απτής δέκα δουλειές στης οχτώ να αισθάνομαι έτσι και να φεύγω...θέλω πολύ να δουλέψω δεν είμαι και δεν ειμουν τεμπέλης ποτέ το ορκίζομαι..δεν το κάνω από τεμπελιά δουλεύω από 14 χρονών παιδάκι ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα οκ έχω φύγει παλιότερα από δουλειές αλλά ήταν δουλειές όντως που είχε εκμετάλλευση χωρίς ένσημα με λίγα λεφτά οπότε ναι παλιότερα είχα δίκιο που έφευγα..
    Όπως έλεγα δουλεύω απτά 14 μου δεν ξέρω το τελευταίο χρόνο τι με έχει πιάσει και το παίρνω αυτό.
    Θέλω να δουλέψω θέλω να πάω τη ζωή μου μπροστά θελω να προσφέρω στο σπίτι μου και στη γυναίκα μου
    Αλλά όταν με πιάνει το άγχος καταρρέω..
    Δεν το κάνω επίτηδες ούτε και θέλω να το παθαινω αυτό ούτε και το επέλεξα..δεν ξέρω πως να βοηθήσω τον εαυτό μου..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    καλημέρα, σίγουρα κάτι υπάρχει, μια γενικευμένη αγχώδη διαταραχή, ίσως και χρόνια υπερκόπωση, θα σε συμβούλευα να πας σε ψυχολόγο να δείτε μαζί τί ακριβώς είναι ώστε να το αντιμετωπίσεις.
    Από εκεί και και πέρα, δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγχώνεσαι στην εργασία επειδή το εργοστάσιο δεν είναι δικό σου! Εργάτης είσαι και εκτελείς εντολές. Αν πιάσεις το στόχο, καλώς, αν πάλι δεν τον πιάσεις, πάλι καλώς επειδή έτσι και αλλιώς έχεις βγάλει παραγωγή. Μην έχεις την εντύπωση οτι όλοι οι άλλοι είναι καλύτεροι και τα κάνουν όλα σωστά και με το παραπάνω.
    Κάνε ακριβώς οτι σου λένε αλλά ποτέ παραπάνω! Μην παίρνεις πρωτοβουλίες.
    Αν ποτέ απολυθείς, θα βρεις αλλού δουλειά.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    καλημέρα, σίγουρα κάτι υπάρχει, μια γενικευμένη αγχώδη διαταραχή, ίσως και χρόνια υπερκόπωση, θα σε συμβούλευα να πας σε ψυχολόγο να δείτε μαζί τί ακριβώς είναι ώστε να το αντιμετωπίσεις.
    Από εκεί και και πέρα, δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγχώνεσαι στην εργασία επειδή το εργοστάσιο δεν είναι δικό σου! Εργάτης είσαι και εκτελείς εντολές. Αν πιάσεις το στόχο, καλώς, αν πάλι δεν τον πιάσεις, πάλι καλώς επειδή έτσι και αλλιώς έχεις βγάλει παραγωγή. Μην έχεις την εντύπωση οτι όλοι οι άλλοι είναι καλύτεροι και τα κάνουν όλα σωστά και με το παραπάνω.
    Κάνε ακριβώς οτι σου λένε αλλά ποτέ παραπάνω! Μην παίρνεις πρωτοβουλίες.
    Αν ποτέ απολυθείς, θα βρεις αλλού δουλειά.
    Το ξέρω φίλε μου ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγχωνομαι αλλά το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να μην αγχώνομαι όταν με πιάνει...δεν είναι στο χέρι μου...άσε που αρχίζω μετά να νιώθω ότι δεν είμαι ασφαλής η ότι δεν είμαι σε ασφαλής περιβάλλον...αγχώνομαι πολύ..
    Μετά είμαι στεναχωρημένος..πέφτει η ψυχολογία μου..αυτή τη στιγμή νιώθω μια ελαφριά θλίψη...και αγχως μέσα μου ...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Το ξέρω φίλε μου ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγχωνομαι αλλά το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να μην αγχώνομαι όταν με πιάνει...δεν είναι στο χέρι μου...άσε που αρχίζω μετά να νιώθω ότι δεν είμαι ασφαλής η ότι δεν είμαι σε ασφαλής περιβάλλον...αγχώνομαι πολύ..
    Μετά είμαι στεναχωρημένος..πέφτει η ψυχολογία μου..αυτή τη στιγμή νιώθω μια ελαφριά θλίψη...και αγχως μέσα μου ...
    Το ξέρω οτι δεν είναι πάντα στο χέρι μας, για αυτό επιμένω να πας σε ψυχολόγο να δείτε τί είναι αυτό που υποσυνείδητα, στα ενδόμυχα της ψυχής σου, προκαλεί όλη αυτή την αναστάτωση και έχει στοχοποιήσει ότι έχει να κάνει με εργασία.
    Εγώ δεν είχα πάει και το άγχος αυτό για την εργασία. ο φόβος, ο εκνευρισμός, η ανησυχία προκάλεσαν ψυχοσωματικά όπως έκτακτες, αίσθημα δυνατών παλμών, ανησυχία, ζάλη, αδυναμία. Σε συμβουλεύω ως παθών και όχι ως σύμβουλος.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Το ξέρω οτι δεν είναι πάντα στο χέρι μας, για αυτό επιμένω να πας σε ψυχολόγο να δείτε τί είναι αυτό που υποσυνείδητα, στα ενδόμυχα της ψυχής σου, προκαλεί όλη αυτή την αναστάτωση και έχει στοχοποιήσει ότι έχει να κάνει με εργασία.
    Εγώ δεν είχα πάει και το άγχος αυτό για την εργασία. ο φόβος, ο εκνευρισμός, η ανησυχία προκάλεσαν ψυχοσωματικά όπως έκτακτες, αίσθημα δυνατών παλμών, ανησυχία, ζάλη, αδυναμία. Σε συμβουλεύω ως παθών και όχι ως σύμβουλος.
    Το έχω πάρει απόφαση πλέον..όταν πληρωθώ θα πάω σε ψυχολόγο...δεν θέλω βέβαια από τώρα να πάρω φάρμακα μόλις στα 39 μου χρόνια..αλλα αν μπορεί με τη κουβέντα να με βελτιώσει θα το χαρώ πολύ...
    Πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού μου έχω ότι μήπως βρω να κάνω κάτι μια δουλειά χωρίς να με αγχωνει..
    Όταν μυραζα διαφηστικα πριν από αυτή τη δουλειά δεν είχα άγχος κανένα πέρσι το καλοκαίρι όταν ειμουν σε εργοστάσιο με φρούτα δούλεψα δύο μήνες χωρίς να έχω αγχωθει ούτε 5 λεπτά..άρα λέω μήπως η συγκεκριμένη δουλειά είναι που με χαλάει...δεν ξέρω γιατί και πώς αλλά λέω ότι μήπως η συγκεκριμένη δουλειά με χαλάει και με αγχωνει...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Το έχω πάρει απόφαση πλέον..όταν πληρωθώ θα πάω σε ψυχολόγο...δεν θέλω βέβαια από τώρα να πάρω φάρμακα μόλις στα 39 μου χρόνια..αλλα αν μπορεί με τη κουβέντα να με βελτιώσει θα το χαρώ πολύ...
    Πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού μου έχω ότι μήπως βρω να κάνω κάτι μια δουλειά χωρίς να με αγχωνει..
    Όταν μυραζα διαφηστικα πριν από αυτή τη δουλειά δεν είχα άγχος κανένα πέρσι το καλοκαίρι όταν ειμουν σε εργοστάσιο με φρούτα δούλεψα δύο μήνες χωρίς να έχω αγχωθει ούτε 5 λεπτά..άρα λέω μήπως η συγκεκριμένη δουλειά είναι που με χαλάει...δεν ξέρω γιατί και πώς αλλά λέω ότι μήπως η συγκεκριμένη δουλειά με χαλάει και με αγχωνει...
    Φυσικά και παίζει και το σενάριο να έχεις βρει μια άσχημη δουλειά. Δεν είναι όλες οι δουλειές καλές. Μου έχει τύχει και εμένα δουλειά που ναι μεν είχε πολύ φόρτο αλλά δεν με άγχωνε καθόλου, οι συνάδελφοι ήταν και γαμώ, ακόμα και τα αφεντικά...αν μας πλήρωναν θα ήταν ακόμα καλύτερα!
    Προσέγγισε το εργοστάσιο με τα φρούτα αφού εκεί αισθανόσουν καλά....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Φυσικά και παίζει και το σενάριο να έχεις βρει μια άσχημη δουλειά. Δεν είναι όλες οι δουλειές καλές. Μου έχει τύχει και εμένα δουλειά που ναι μεν είχε πολύ φόρτο αλλά δεν με άγχωνε καθόλου, οι συνάδελφοι ήταν και γαμώ, ακόμα και τα αφεντικά...αν μας πλήρωναν θα ήταν ακόμα καλύτερα!
    Προσέγγισε το εργοστάσιο με τα φρούτα αφού εκεί αισθανόσουν καλά....
    Δυστυχώς είναι 60 χλμ μακριά από κει που μένω και δεν με συμφέρει καθόλου στη βενζίνη..ότι θα περνώ τα μισά θα τα δίνω στης βενζίνες..Τοτες που πήγα έβαζε λεωφορείο ο ίδιος και πηγεναμε τώρα πια δεν βάζει..
    Μακάρι να μπορούσα να κάνω μια δικιά μου δουλειά..ίσως Τοτες τα πράγματα να ήταν πολύ καλύτερα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Φιλε εσυ λες για τη δουλεια. Εγω ειμαι μουσικός και εχω να παίξω σε λαιβ απο τον Μάιο γιατι πηγα σεζόν μετα. Τωρα με έχουν φωνάξει για πολλοστή φορα σε ενα λαιβακι σε ενα μαγαζι να παίξω. Παίζω κλαρίνο. Απο χθες εχω αγχωθεί. Τωρα ειμαι στο αμάξι εχω κοκκινίσει και πρέπει να παω. Εχω παρκάρει κοντα στο μαγαζι και απλά κάθομαι στο αμάξι προσπαθώντας να χαλαρώσω αλλα δεν.. τα μάγουλα μου γίνανε κόκκινα μουδιαζω αριστερά στο σαγονι εχω και ψιλό ανεβασμένους παλμούς αλλα μολις σηκωθώ να παω εκει θα ανέβουν παρά πολυ. Εχω παρει ενα φυτικό ηρεμιστικό για κρίση πανικού και περιμένω μηπως και κανει τιποτα αλλα προς το παρόν δεν κανει κατι.. το κακό ειναι οτι πρέπει να παω μη τους στήσω και αν δεν παω δεν θα μπορώ να δουλέψω και θα μείνω χωρίς μια! Όπως βλέπεις κ εγω ειμαι σε τραγική κατάσταση.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Φιλε εσυ λες για τη δουλεια. Εγω ειμαι μουσικός και εχω να παίξω σε λαιβ απο τον Μάιο γιατι πηγα σεζόν μετα. Τωρα με έχουν φωνάξει για πολλοστή φορα σε ενα λαιβακι σε ενα μαγαζι να παίξω. Παίζω κλαρίνο. Απο χθες εχω αγχωθεί. Τωρα ειμαι στο αμάξι εχω κοκκινίσει και πρέπει να παω. Εχω παρκάρει κοντα στο μαγαζι και απλά κάθομαι στο αμάξι προσπαθώντας να χαλαρώσω αλλα δεν.. τα μάγουλα μου γίνανε κόκκινα μουδιαζω αριστερά στο σαγονι εχω και ψιλό ανεβασμένους παλμούς αλλα μολις σηκωθώ να παω εκει θα ανέβουν παρά πολυ. Εχω παρει ενα φυτικό ηρεμιστικό για κρίση πανικού και περιμένω μηπως και κανει τιποτα αλλα προς το παρόν δεν κανει κατι.. το κακό ειναι οτι πρέπει να παω μη τους στήσω και αν δεν παω δεν θα μπορώ να δουλέψω και θα μείνω χωρίς μια! Όπως βλέπεις κ εγω ειμαι σε τραγική κατάσταση.
    Και εγώ που νόμιζα ότι μόνο εγώ ειμαι έτσι...και εγώ χρόνια εργάτης όπως είπα δουλεύω απτά 14 μου σε διάφορες δουλειές και στα εργοστάσια από μικρό παιδάκι..το τελευταίο χρόνο με έπιασε αυτό...αυτή τη στιγμή είμαι λιγοοο καλύτερα..ελπίζω να ηρεμήσω..πάντως αν συνεχιστεί αυτό λέω να μην ξανά δουλέψω ποτέ στη ζωή μου...αλλά και τι θα κάνω..
    Δεν ξέρω μπορεί να προσπαθήσω να πάρω κάποιο επίδομα για ψυχολογικά αν όχι απτό ΙΚΑ ίσως απτη πρόνοια.οσα και αν είναι δεν με νοιάζει ούτε σι άλλος και στο εργοστάσιο δεν περνώ και κανενα τρομερό μισθό το βασικό περνώ και λίγο λιγότερο οπότε το ίδιο είναι...αλλά λέω αν δεν μου εκτιμούν τα ποσοστα μετά τι γίνεται??είμαι νέο παιδί ακόμα..
    Σου εύχομαι και εσένα υγεία ...ευχομε μια μέρα να το ξεπεράσουμε και να γίνουμε καλά όπως παλιά...εγώ θα γίνω περδική όταν τελειώσω τη δουλειά προς τέλος Δεκέμβρη...θα τελειώσει η δουλειά και θα είμαι περδικη .αλλα δεν είναι λύση αυτή όπως είπα..μέχρι πότε δεν θα δουλεύω ???δεν ξέρω ελπίζω και εύχομαι να βρεθεί λύση...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Φιλε εσυ λες για τη δουλεια. Εγω ειμαι μουσικός και εχω να παίξω σε λαιβ απο τον Μάιο γιατι πηγα σεζόν μετα. Τωρα με έχουν φωνάξει για πολλοστή φορα σε ενα λαιβακι σε ενα μαγαζι να παίξω. Παίζω κλαρίνο. Απο χθες εχω αγχωθεί. Τωρα ειμαι στο αμάξι εχω κοκκινίσει και πρέπει να παω. Εχω παρκάρει κοντα στο μαγαζι και απλά κάθομαι στο αμάξι προσπαθώντας να χαλαρώσω αλλα δεν.. τα μάγουλα μου γίνανε κόκκινα μουδιαζω αριστερά στο σαγονι εχω και ψιλό ανεβασμένους παλμούς αλλα μολις σηκωθώ να παω εκει θα ανέβουν παρά πολυ. Εχω παρει ενα φυτικό ηρεμιστικό για κρίση πανικού και περιμένω μηπως και κανει τιποτα αλλα προς το παρόν δεν κανει κατι.. το κακό ειναι οτι πρέπει να παω μη τους στήσω και αν δεν παω δεν θα μπορώ να δουλέψω και θα μείνω χωρίς μια! Όπως βλέπεις κ εγω ειμαι σε τραγική κατάσταση.
    Φίλε μου νομίζω ότι έχουμε το ίδιο πρόβλημα.. νομίζω!!!
    Μήπως διαγνωστικές??και αν ναι τη σου είπε ότι έχεις ο γιατρός???

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    204
    Τα ιδια θεματα αντιμετωπιζω και εγω περιπου. Το προβλημα μας ειναι νομιζω οτι δεν ειμαστε δυνατοι χαρακτηρες και εκει πρεπει να εστιασουμε.Τι στο διαλο δλδ; Αγχωνομαστε για ποιο λογο; Για το αν θα τα καταφερουμε στη δουλεια; Ναι θα τα καταφερουμε! Πεισμα θελει και δυναμη ψυχης.Οσο αδυναμοι και να ειμαστε σιγουρα υπαρχει μεσα μας η δυναμη.Εγω που δινω συμβουλες τωρα τις δθνω καθημερινα και στον εαυτο μου,πολλες φορες χωρις αποτελεσμα. Αλλα εδω ειμαστε για να παλεψουμε τις φοβιες μας μαζι και να πατησουμε γερα στα ποδια μας

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by makis1984 View Post
    Τα ιδια θεματα αντιμετωπιζω και εγω περιπου. Το προβλημα μας ειναι νομιζω οτι δεν ειμαστε δυνατοι χαρακτηρες και εκει πρεπει να εστιασουμε.Τι στο διαλο δλδ; Αγχωνομαστε για ποιο λογο; Για το αν θα τα καταφερουμε στη δουλεια; Ναι θα τα καταφερουμε! Πεισμα θελει και δυναμη ψυχης.Οσο αδυναμοι και να ειμαστε σιγουρα υπαρχει μεσα μας η δυναμη.Εγω που δινω συμβουλες τωρα τις δθνω καθημερινα και στον εαυτο μου,πολλες φορες χωρις αποτελεσμα. Αλλα εδω ειμαστε για να παλεψουμε τις φοβιες μας μαζι και να πατησουμε γερα στα ποδια μας
    Δεν νομίζω ότι είναι θα δυνατές χαρακτήρες αν και παραδέχομαι ότι είμαι ευαίσθητος άνθρωπος δεν ξέρω αν εννοείς αυτό..αλλά και παλι δεν νομίζω να είναι από αυτό δεν το αποκλείω κι όλας..τι να πω δεν ξέρω..
    Το καλό είναι ότι τώρα είμαι πολύ καλύτερα...άρχισε να μου φεύγει...αισθάνομαι καλύτερα τώρα αν με αφήσει τελείως θα με αφήσει πάλι για κάνα μήνα μετά πάλι θα αρχίσει...η μετά από μια δυο εβδομάδες θα με πιάσει πάλι..ευτυχώς δεν είναι μόνιμο έρχεται και φεύγει μετά πάλι έρχεται μετά πάλι φεύγει...αμάν ήταν μόνιμο δεν θα ησύχασα αν δεν δηλαωνα παραίτηση..μόνο έτσι θα ηρεμούσε και θα με άφηνε...ευτυχώς όμως είναι παροδικό..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Πηγα φιλε τελικά ολα καλα. Αλλα εχω μείνει με ενα κεφάλι καζάνι γιατι όταν αγχώνομαι κοκκινιζω και καίει το πρόσωπο μου και εχω και ταχυπαλμία! Δεν εχω παει σε ψυχολόγο όχι εχω παει σε καρδιολόγο και ομοιοπαθητικο. Παίρνω κατι ομοιοπαθητικά που έχουν κανει δουλεια αλλα όχι στο 100% απλά δεν ειμαι όπως ήμουν! Πάντα πριν παω κάπου για δουλεια εχω άγχος. Ειδικα όταν δεν ξερω που παω και ειναι κατι καινούργιο! Εσυ τι ακριβώς εχεις όταν αγχώνεσαι; Σου βγάζει σωματικά συμπτώματα;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Πηγα φιλε τελικά ολα καλα. Αλλα εχω μείνει με ενα κεφάλι καζάνι γιατι όταν αγχώνομαι κοκκινιζω και καίει το πρόσωπο μου και εχω και ταχυπαλμία! Δεν εχω παει σε ψυχολόγο όχι εχω παει σε καρδιολόγο και ομοιοπαθητικο. Παίρνω κατι ομοιοπαθητικά που έχουν κανει δουλεια αλλα όχι στο 100% απλά δεν ειμαι όπως ήμουν! Πάντα πριν παω κάπου για δουλεια εχω άγχος. Ειδικα όταν δεν ξερω που παω και ειναι κατι καινούργιο! Εσυ τι ακριβώς εχεις όταν αγχώνεσαι; Σου βγάζει σωματικά συμπτώματα;
    Τα ίδια με εσένα..δεν ξέρω μόνο αν κοκκινίζει το πρόσωπο μου...όλα τα άλλα ναι..ταχυπαλμια.νιωθο φόβο άγχος..μου κόβεται η ορεξη δεν μπορώ να φάω..νιώθω μια ζάλη..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Πηγα φιλε τελικά ολα καλα. Αλλα εχω μείνει με ενα κεφάλι καζάνι γιατι όταν αγχώνομαι κοκκινιζω και καίει το πρόσωπο μου και εχω και ταχυπαλμία! Δεν εχω παει σε ψυχολόγο όχι εχω παει σε καρδιολόγο και ομοιοπαθητικο. Παίρνω κατι ομοιοπαθητικά που έχουν κανει δουλεια αλλα όχι στο 100% απλά δεν ειμαι όπως ήμουν! Πάντα πριν παω κάπου για δουλεια εχω άγχος. Ειδικα όταν δεν ξερω που παω και ειναι κατι καινούργιο! Εσυ τι ακριβώς εχεις όταν αγχώνεσαι; Σου βγάζει σωματικά συμπτώματα;
    Χερομαι που όλα πήγαν καλά..και εγώ που χθες το βράδυ νιωθω καλά...αφού κατάφερε και μου γαμισε πάλι το Σαββατοκύριακο Κυριακή βράδυ με άφησε το άγχος και τώρα νιώθω μια χαρά...αλλά δεν ξέρω μετά πως θα νιώθω...ούτε εγώ δεν πήγα ακόμα σε ψυχολόγο..μίλησα με τη γυναίκα μου και θα πάμε όταν πληρωθώ...ευτυχώς που έχω μια γυναίκα που με καταλαβαίνει απόλυτα..
    Το πρόβλημα μας εν κάποιος δεν μας ξέρει μοιάζει με τεμπελιά...ευτυχώς όμως η γυναίκα μου με πέτυχε όταν ήμουν καλά 10 χρόνια παντρεμένοι πλέον..και ξέρει πολύ καλά ότι δεν είμαι τεμπέλης έχουμε δουλεψει μαζί με τη γυναίκα μου σε τρεις δουλειές..αλλά κάποιος που δεν μας ξέρει το πρώτο πράγμα που θα σκεφτεί είναι ότι δεν θέλουμε να δουλέψουμε ...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Γενικευμένη αγχώδεις διαταραχή και συμπτώματα Κατάθλιψης
    By illlusionistSoul in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 14-11-2016, 11:54
  2. Η σύντροφός μου έχει συμπτώματα ναρκισσιστικής διαταραχής προσωπικότητας?
    By Wolfcry in forum Ναρκισσιστική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 94
    Last Post: 07-09-2016, 19:08
  3. Υποψία ψύχωσης.
    By IPPOKRATIS1991 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 32
    Last Post: 08-07-2016, 23:58
  4. ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By bouboumg in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 08-10-2010, 23:49
  5. Υποψία...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 03-06-2010, 03:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •