Bullying απο υπαλληλους - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ορέστη αυτό είπες. Δεν ανάφερες τίποτα άλλο. Και για το ειρωνικό σχόλιο. Αυτό που λες τώρα είναι άλλο..
    Δεν καταλαβα.

  2. #17
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Κανω κι εγω ωραια αστεια με κουτουλιες και κλωτσιες.
    Αυτο δεν το έχεις αναφέρει στο αρχικό σου ποστ. Έχω διαβάσει και τα άλλα ποστ σε αυτό το θέμα και δεν είδα να αναφέρεις πουθενά ότι σου έδωσε κάποιος κλωτσιές και κουτσουλιές. Εγώ είπα ότι μπορεί να σου έκανε πλάκα σχετικά με το περιστατικό που είπες στο αρχικό σου ποστ.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αυτο δεν το έχεις αναφέρει στο αρχικό σου ποστ. Έχω διαβάσει και τα άλλα ποστ σε αυτό το θέμα και δεν είδα να αναφέρεις πουθενά ότι σου έδωσε κάποιος κλωτσιές και κουτσουλιές. Εγώ είπα ότι μπορεί να σου έκανε πλάκα σχετικά με το περιστατικό που είπες στο αρχικό σου ποστ.
    Δεν καταλαβες. Λεω οτι αν καποιος μου κανει πλακες μπορω να του κανω κι εγω πλακες αλλου ειδους δηλαδη να τον αρχισω στις κλωτσιες.

  4. #19
    george1520
    Guest
    Ορέστη το πήρες στο αλλο άκρο. Το να σου πει κάποιος ότι είναι σε άλλο όροφο για πλάκα δεν μπορείς να το βαφτίσεις bullying. Δεν είπα ότι είναι ωραίο αστείο. Είναι ένα κακόγουστο αστείο.. Το γεγονός ότι έγινε μια φορά είναι αποδείξη ότι δεν είναι bullying και το πιο πιθανόν είναι πως το θεώρησε αστείο ή ότι μπερδεύτηκε..
    Αν σε βαρουσε όπως μου έδωσες σαν παράδειγμα τότε δεν θα σκεφτόμουν καν ότι είναι αστείο,. Ο κάθε άνθρωπος την πλάκα την έχει διαφορετικά μέσα στο μυαλό του.. Το ξύλο όμως δεν μπορεί να θεωρηθεί με κανένα τρόπο πλάκα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ορέστη το πήρες στο αλλο άκρο. Το να σου πει κάποιος ότι είναι σε άλλο όροφο για πλάκα δεν μπορείς να το βαφτίσεις bullying. Δεν είπα ότι είναι ωραίο αστείο. Είναι ένα κακόγουστο αστείο.. Το γεγονός ότι έγινε μια φορά είναι αποδείξη ότι δεν είναι bullying και το πιο πιθανόν είναι πως το θεώρησε αστείο ή ότι μπερδεύτηκε..
    Αν σε βαρουσε όπως μου έδωσες σαν παράδειγμα τότε δεν θα σκεφτόμουν καν ότι είναι αστείο,. Ο κάθε άνθρωπος την πλάκα την έχει διαφορετικά μέσα στο μυαλό του.. Το ξύλο όμως δεν μπορεί να θεωρηθεί με κανένα τρόπο πλάκα.
    Προσβολη ηταν. Που μου δημιουργει προβληματα γιατι εγω με αυτους τους υπαλληλους πρεπει να συνεννοουμαι. Μονο στο ελλαδισταν γινονται αυτα.

  6. #21
    george1520
    Guest
    Δεν ξέρεις γιατί το έκανε όμως.. Λες αυτό που πιστεύεις. Παρακολουθησε όλη την συμπεριφορά του απέναντι σου και όχι ένα μεμονωμένο περιστατικό.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Του είπες ξεκάθαρα κάτι τύπου "Εδώ δεν είναι η έκθεση βιβλίου?" και σε έστειλε αλλού; Μήπως έγινε κάποια παρεξήγηση, νόμιζε ότι ψάχνεις κάτι άλλο ή χρειαζόταν κάποια τυπική διαδικασία πριν μπεις;

    Μήπως πράγματι νόμιζε ότι είναι η έκθεση αλλού ή ότι έψαχνες κάτι άλλο;
    Μου κάνει εντύπωση το να σε στείλει αλλού για αλλού για πλάκα. Λες και δεν θα το καταλάβαινες και δεν θα ξαναγύριζες έτσι κι αλλιώς?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Τι εγινε τελικα με τον υπαλληλο?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Του είπες ξεκάθαρα κάτι τύπου "Εδώ δεν είναι η έκθεση βιβλίου?" και σε έστειλε αλλού; Μήπως έγινε κάποια παρεξήγηση, νόμιζε ότι ψάχνεις κάτι άλλο ή χρειαζόταν κάποια τυπική διαδικασία πριν μπεις;

    Μήπως πράγματι νόμιζε ότι είναι η έκθεση αλλού ή ότι έψαχνες κάτι άλλο;
    Μου κάνει εντύπωση το να σε στείλει αλλού για αλλού για πλάκα. Λες και δεν θα το καταλάβαινες και δεν θα ξαναγύριζες έτσι κι αλλιώς?
    Πηγα να μπω στην αιθουσα και πεταχτηκε μονος του και μου ειπε αυστηρα να παω στον αλλο οροφο δεξια. Εκει γινοταν μια ομιλια. Του απανταω οτι θελω την εκθεση βιβλιου και επαναλ;αμβανει την ιδια φραση. Ειχε και μια ευθυμια η φωνη του. Δε μπορει να μην γνωριζε γιατι ηταν μια εβδομαδα η εκθεση και πηγε ενας σωρο κοσμος και δεν πεταχτηκε σαν την τσουτσου να τους πει να πανε αλλου. Μονο εμενα σκλαβωθηκε να με εξυπηρετησει; Για ολους τους αλλους δε νοιαστηκε; Δεν καταλαβαινω γιατι τον δικαιολογειτε και δε με πιστευετε.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    Τι εγινε τελικα με τον υπαλληλο?
    Τιποτα. Αν εννοεις για κατι που ηθελα τη Δευτερα απο τη γραμματεια, απλα δεν πηγα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν τον δικαιολογώ, να προσπαθήσω να καταλάβω τι μπορεί να έγινε προσπαθώ. Αν είναι όπως τα λες, γιατί δεν του την είπες επιτόπου; Αν τον ξαναδείς και έχει περίεργη συμπεριφορά μίλα του στα ίσια και πήγαινε και διαμαρτυρήσου στους ανωτέρους του. Το να μην πας να κάνεις τη δουλειά σου για να μην τον συναντήσεις δεν είναι λύση.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Τιποτα. Αν εννοεις για κατι που ηθελα τη Δευτερα απο τη γραμματεια, απλα δεν πηγα.
    Βρε ορεστη δεν ειναι αυτη λυση ομως....Κανενας δεν πρεπει να σε πτοει....Δεν εχεις πεισμα να πεις θα παω και δεν με νοιαζει κανενας?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Βασανισμος απο κρατικους υπαλληλους
    By Ορέστης in forum Κακοποίηση
    Replies: 12
    Last Post: 16-03-2019, 23:15
  2. bullying
    By stefanos14587 in forum Κακοποίηση
    Replies: 18
    Last Post: 24-01-2018, 22:36
  3. Μια περίπτωση Bullying
    By Vaexianis in forum Κακοποίηση
    Replies: 63
    Last Post: 18-01-2017, 08:03
  4. bullying
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 24
    Last Post: 17-08-2014, 23:46
  5. BULLYING
    By Winston_man in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 38
    Last Post: 09-03-2008, 20:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •