Αίτημα φιλίας στο Instagram και ζήλια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Αίτημα φιλίας στο Instagram και ζήλια

    Καλησπέρα σας, θα ήθελα να θέσω μια ερώτηση. Αφορά τα αιτήματα φιλίας στο ινσταγκραμ. Είμαι με τον φίλο μου αρκετά χρόνια και ξέρω όλες του τις παρέες. Πρόσφατα, του έκανε αίτημα φιλίας μια, η οποία δεν κατάγεται από το χωριό μας αλλά από ένα άλλο μέρος του νησιού. Ενώ το είδα και το διέγραψα, αυτή του έκανε ξανά. Εγώ ζήλεψαν πολύ και ενώ το διέγραψα ξανά, της έκανα αίτημα φιλίας από τον δικό μου προσωπικό λογαριασμό και ανέβασα μια φωτό με το αγόρι μου για να την δει και ενώ δεν την γνωρίζω αντέδρασε με αυτοκόλλητο στην ιστορία μου.
    Last edited by guest1; 23-11-2019 at 23:41.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by guest1 View Post
    Καλησπέρα σας, θα ήθελα να θέσω μια ερώτηση. Αφορά τα αιτήματα φιλίας στο ινσταγκραμ. Είμαι με τον φίλο μου αρκετά χρόνια και ξέρω όλες του τις παρέες. Πρόσφατα, του έκανε αίτημα φιλίας μια, η οποία δεν κατάγεται από το χωριό μας αλλά από ένα άλλο μέρος του νησιού. Ενώ το είδα και το διέγραψα, αυτή του έκανε ξανά. Εγώ ζήλεψαν πολύ και ενώ το διέγραψα ξανά, της έκανα αίτημα φιλίας από τον δικό μου προσωπικό λογαριασμό και ανέβασα μια φωτό με το αγόρι μου για να την δει και ενώ δεν την γνωρίζω αντέδρασε με αυτοκόλλητο στην ιστορία μου. Τι νομίζετε ότι συμβαίνει εδώ, γιατί δεν θέλω να τσακωθω με τον φίλο μου αν δεν υπάρχει λόγος. Ανυπομονώ τις απαντήσεις σας. Σας ευχαριστώ πολύ!
    καλημερα.
    πως δεν θα τσακωθεις, αν απαντας για λογαριασμο του;; το ξερει οτι χειριζεσαι τον λογαριασμο του;
    κι αν εχει πραγματικη επαφη με αυτην την κοπελα, πχ μιλανε στο τηλεφωνο και μαθει τις κινησεις που κανεις απο τον λογαριασμο του, οτι της εκανες αιτημα και της στειλες φωτο σας κλπ, δεν θα τσακωθειτε;
    το καλυτερο που θα ειχες να κανεις ηταν εξ αρχης να τον ρωτησεις ποια ειναι αυτη , αν την γνωριζει.

  3. #3
    Ναι εννοείται ότι ξέρει ότι έχω τους κωδικούς του όπως και εκείνος έχει τους δικούς μου. Πότε δεν μου έχει δώσει τέτοια δικαιώματα και τώρα βρέθηκα προ εκπλήξεων για αυτό και κινήθηκα με αυτόν τον τρόπο. Τώρα, τι θα με συμβουλεύατε να κάνω;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Να ρωτησεις απλα και ομορφα το αγορι σου.....Εγω σαν αντρας αμα εκανε τετοια πισω απο την πλατη μου η εκάστοτε κοπελα μου θα ξενερωνα.
    Πες το και το....Να σου εξηγησει.

  5. #5
    george1520
    Guest
    Θεωρώ πως κανένας.. Μα κανένας δεν έχει δικαίωμα να ακουμπάει το κινητό του άλλου χωρίς την συγκατάθεση του. Πόσο μάλλον να μπει σε ένα προσωπικό λογαριασμό και να κάνει κινήσεις. Αν δεν μπορείς να εμπιστευτεις τον φίλο σου τότε αυτό έπρεπε να σε προβληματίζει. θεωρείς πως τώρα που την διέγραψες είναι όλα οκ; αν θέλει να πάει με άλλη πρέπει να την έχει φίλη; Λάθος σκεπτικό. Λάθος κίνηση γιατί χάνεις το δίκιο σου έτσι. Αφού είδες μια άγνωστη κοπέλα να του στέλνει αίτημα θα έπρεπε να ρωτήσεις ποια είναι και να ακούσεις τι έχει να σου πει..
    Last edited by george1520; 23-11-2019 at 20:23.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by guest1 View Post
    Καλησπέρα σας, θα ήθελα να θέσω μια ερώτηση. Αφορά τα αιτήματα φιλίας στο ινσταγκραμ. Είμαι με τον φίλο μου αρκετά χρόνια και ξέρω όλες του τις παρέες. Πρόσφατα, του έκανε αίτημα φιλίας μια, η οποία δεν κατάγεται από το χωριό μας αλλά από ένα άλλο μέρος του νησιού. Ενώ το είδα και το διέγραψα, αυτή του έκανε ξανά. Εγώ ζήλεψαν πολύ και ενώ το διέγραψα ξανά, της έκανα αίτημα φιλίας από τον δικό μου προσωπικό λογαριασμό και ανέβασα μια φωτό με το αγόρι μου για να την δει και ενώ δεν την γνωρίζω αντέδρασε με αυτοκόλλητο στην ιστορία μου. Τι νομίζετε ότι συμβαίνει εδώ, γιατί δεν θέλω να τσακωθω με τον φίλο μου αν δεν υπάρχει λόγος. Ανυπομονώ τις απαντήσεις σας. Σας ευχαριστώ πολύ!

    E????? Δηλαδή επειδή κάποιος έχει σχέση δεν δικαιούται να έχει ιδιωτικότητα; Τι καραγκιοζιλίκια είναι αυτά; Μέσα στο βρακί σου τον έχεις βάλει; Άκου μπαίνεις στους λογαριασμούς του και διαγράφεις και απαντάς εσύ για αυτόν... Με αυτά που κάνετε σύντομα θα πάτε για διάλυση, να το ξέρεις. Πόσο να αντέξει κανείς να τον ελέγχουν για το παραμικρό, δεν είναι λογικό.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by guest1 View Post
    Ναι εννοείται ότι ξέρει ότι έχω τους κωδικούς του όπως και εκείνος έχει τους δικούς μου. Πότε δεν μου έχει δώσει τέτοια δικαιώματα και τώρα βρέθηκα προ εκπλήξεων για αυτό και κινήθηκα με αυτόν τον τρόπο. Τώρα, τι θα με συμβουλεύατε να κάνω;
    Αφού ξέρει πως έχεις τους κωδικούς του (προφανώς εκείνος τους έδωσε) ποιος ο λόγος να το κάνεις πίσω από την πλάτη του αυτό από την αρχή; Τι πιο απλό από το να είχες ρωτήσει εξ αρχής ποια είναι η κοπέλα;

    Τίνος ιδέα ήταν να έχει ο ένας τους κωδικούς του άλλου αλήθεια;

  8. #8
    Δεν είπα ποτέ ότι απάντησα εγώ αντί για εκείνον παιδιά!

  9. #9
    Και συγνώμη ρε παιδιά, κρίνετε αλλά μου την έδωσε που του έκανε δύο φορές συνεχόμενα αίτημα! Τώρα καταλαβαίνω ότι έπραξα απερίσκεπτα αλλά τώρα έγινε!

  10. #10
    george1520
    Guest
    Δεν σε έκρινε κανένας.. Να σε βοηθήσουμε θέλουμε. Μην παρεξηγήσεις τον τρόπο. Ο κάθε άνθρωπος έχει τον δικό του. Κάνε μια συζήτηση με τον φίλο σου για να ηρεμήσεις και εσύ.. Μην σου μπαίνουν ιδέες άδικα..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by guest1 View Post
    Καλησπέρα σας, θα ήθελα να θέσω μια ερώτηση. Αφορά τα αιτήματα φιλίας στο ινσταγκραμ. Είμαι με τον φίλο μου αρκετά χρόνια και ξέρω όλες του τις παρέες. Πρόσφατα, του έκανε αίτημα φιλίας μια, η οποία δεν κατάγεται από το χωριό μας αλλά από ένα άλλο μέρος του νησιού. Ενώ το είδα και το διέγραψα, αυτή του έκανε ξανά. Εγώ ζήλεψαν πολύ και ενώ το διέγραψα ξανά, της έκανα αίτημα φιλίας από τον δικό μου προσωπικό λογαριασμό και ανέβασα μια φωτό με το αγόρι μου για να την δει και ενώ δεν την γνωρίζω αντέδρασε με αυτοκόλλητο στην ιστορία μου.
    Quote Originally Posted by guest1 View Post
    Δεν είπα ποτέ ότι απάντησα εγώ αντί για εκείνον παιδιά!
    το οτι διεγραψες το αιτημα που του εκανε, δεν σημανει οτι απαντησες για εκεινον;

    απο την στιγμη που εχετε τους κωδικους ο ενας του αλλου, του ειναι γνωστο οτι βλεπεις την σελιδα του.
    επομενως μπορουσες ανοιχτα και ειλικρινα να πεις τι ειδες και να τον ρωτησεις αν την ξερει την κοπελα κι αν ξερει γιατι επιμενει στα αιτηματα φιλιας.

    απο την αλλη, αφου ξερει οτι βλεπεις τον λογαριασμο του, αν ειχε κατι υποπτο δεν θα της ελεγε να του μιλαει εκει, γιατι το βλεπεις.
    απλο δεν ειναι;

    η εμπιστοσυνη δεν κερδιζεται με την παρακολουθηση, αλλα με την αμεμπτη συμπεριφορα εκ μερους του αλλου, και την αψογη μεταξυ σας σχεση. αν η συμπεριφορα του ειναι αψογη οπως μας ειπες ηδη, η σχεση υπεροχη καιε ρωτικη, ωστοσο εσυ τρωγεσαι με τα ρουχα σου χωρις αφορμες, τοτε το προβλημα το εχεις εσυ, και φροντισε να το λυσεις γιατι θα χαλασεις την σχεση σου μονη σου..

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by guest1 View Post
    Καλησπέρα σας, θα ήθελα να θέσω μια ερώτηση. Αφορά τα αιτήματα φιλίας στο ινσταγκραμ. Είμαι με τον φίλο μου αρκετά χρόνια και ξέρω όλες του τις παρέες. Πρόσφατα, του έκανε αίτημα φιλίας μια, η οποία δεν κατάγεται από το χωριό μας αλλά από ένα άλλο μέρος του νησιού. Ενώ το είδα και το διέγραψα, αυτή του έκανε ξανά. Εγώ ζήλεψαν πολύ και ενώ το διέγραψα ξανά, της έκανα αίτημα φιλίας από τον δικό μου προσωπικό λογαριασμό και ανέβασα μια φωτό με το αγόρι μου για να την δει και ενώ δεν την γνωρίζω αντέδρασε με αυτοκόλλητο στην ιστορία μου.
    Με ποια λογική σε αφήνει να μπαίνεις και να χειρίζεσαι τον προσωπικό του λογαριασμό; Και όχι απλά αυτό αλλα διαγράφεις και τα αιτήματα. Ειναι τουλαχιστον εξοργιστικό. Δεν ξέρω γιατί σε ανέχεται ακόμα εκτός αν αυτό το κάνεις κρυφά. Αν το ξέρει και σπάει πλάκα με τη ζήλεια σου τότε είσαι κι εσυ άξια της μοιρας σου.

Similar Threads

  1. τελος φιλιας
    By tzo1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 30-07-2019, 16:39
  2. Αιτημα προς διαχειριστες
    By iwannaaa in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 120
    Last Post: 05-03-2019, 13:24
  3. Κοινωνικά δίκτυα (facebook, instagram κλπ)
    By DelMem201217a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 15-12-2017, 08:44
  4. Replies: 3
    Last Post: 22-02-2017, 23:16
  5. αποριψη φιλιας
    By vasilistz in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 03-12-2013, 19:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •