Κολονοσκοπηση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Απο τον πονο εκανες εμετο;

  2. #32
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    ωραια δεν ειναι τπτ αυτο....... το εχουν πολλα ατομα...... θελει απλα καλη διατροφη κλπ...!

    μπραβο που τα καταφερες ομως.... ποση ωρα ηταν η εξεταση?



    Δέκα λεπτά περίπου. Μου είπαν ότι εξαρτάται από το έντερο του καθένα η διάρκεια.

  3. #33
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Απο τον πονο εκανες εμετο;
    Όχι, από την πίεση,όταν ανέβηκε το ενδοσκοπιο πιο ψηλά. Ήταν σαν κάποιος να μου ταρακουνουσε το στομάχι.

    Τελικά μάλλον έκανα αλλεργική αντίδραση στο καθαρτικό. Ξύπνησα στις πέντε το πρωί από φαγούρα,ανοίγω το φως και βλέπω ότι είμαι γεμάτους πομφούς και κοκκινίλες. Πήγα επειγοντα,μου έκαναν ένεση αντιισταμινικο νομίζω και μου έγραψαν αγωγή για πέντε μέρες λέει. Εγώ δεν είμαι σίγουρος ότι είναι αλλεργική αντίδραση. Μπορεί να είναι κάτι στους ηλεκτρολύτες,πχ χαμηλό νάτριο. Έκανα αιματολογικές έξω, περιμένω να μου τις στείλουν το μεσημέρι να δω.

    Και πώς ξέρω πάλι ότι δεν θα είμαι αλλεργικός στα φάρμακα που μου έδωσαν; Ένας φαύλος κύκλος.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Όχι, από την πίεση,όταν ανέβηκε το ενδοσκοπιο πιο ψηλά. Ήταν σαν κάποιος να μου ταρακουνουσε το στομάχι.

    Τελικά μάλλον έκανα αλλεργική αντίδραση στο καθαρτικό. Ξύπνησα στις πέντε το πρωί από φαγούρα,ανοίγω το φως και βλέπω ότι είμαι γεμάτους πομφούς και κοκκινίλες. Πήγα επειγοντα,μου έκαναν ένεση αντιισταμινικο νομίζω και μου έγραψαν αγωγή για πέντε μέρες λέει. Εγώ δεν είμαι σίγουρος ότι είναι αλλεργική αντίδραση. Μπορεί να είναι κάτι στους ηλεκτρολύτες,πχ χαμηλό νάτριο. Έκανα αιματολογικές έξω, περιμένω να μου τις στείλουν το μεσημέρι να δω.

    Και πώς ξέρω πάλι ότι δεν θα είμαι αλλεργικός στα φάρμακα που μου έδωσαν; Ένας φαύλος κύκλος.
    Ωχ πολυ περιεργο. Σιγουρα αλλεργια ειναι, αλλα στο καθαρτικο;

  5. #35
    Antonis8
    Guest
    Δεν έφαγα κάτι καινούργιο ή πήρα κάποιο άλλο φάρμακο. Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να είναι. Κι εμένα μου φαίνεται περίεργο να είναι στο καθαρτικό, αλλά τι άλλο μπορεί να είναι; Το belifax πήρα μόνο που το παίρνω εδώ και μήνες. Και τους ηλεκτρολύτες,τους almora, τους οποίους τους είχα σταματήσει για κάποιο διάστημα αλλά τους ξανάρχισα εχθές.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Tι να πω... Παντως καλα εκανες και πηγες στα επειγοντα.

  7. #37
    Antonis8
    Guest
    Ναι, μου το είπαν κι εκεί "καλά έκανες και ήρθες αυτή τη φορά"

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •