Μούδιασμα στη γλώσσα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    119
    Έυερεθιστο έντερο το σκέφτηκες ποτέ? Περιτονίτιδα δεν συμβαίνει από την μια στιγμή στην άλλη.. το έυερεθιστο συνδέεται άμεσα με στρες... Στρες ίσον σουβλιες πόνοι, ταχυπαλμιες, ξηροστομια και τοοοοσα αλλά...

  2. #17
    Antonis8
    Guest
    Έκανα κολονοσκόπηση πριν μια βδομάδα, με αυτό με διέγνωσε (ευερέθιστο) αλλά μου φαινεται απίθανο γιατί μέχρι πριν δυο μήνες, δεν είχα ποτέ θέμα το έντερο. Όλα ξεκίνησαν από κάτι παράσιτα που είχα. Ξεκίνησα να έχω διάρροια και μετά εναλλαγή διάρροιας με δυσκοιλιότητα. Αλλά παράλληλα έχω και βλέννη συνέχεια. Μπορεί να έχω καμιά λόιμωξη ή κάτι άλλο. Και πονάω και στο λεπτό έντερο κάποιες φορές. Τώρα με πιάνει και ένας πόνος κάτω αριστερά, τι είναι εκεί;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    119
    Το έυερεθιστο έχει πολλες διαφορετικές ενοχλήσεις δεξιά αριστερά κλπ οπότε μη σε παραξενευει το αριστερά.... Δεν είχες πριν δύο μήνες θέμα, έχεις τώρα... Οκ... Όπως πολλοί άλλοι...αν σε προβληματίζει κάτι μιλά με τον ιατρό σου να σου λύσει απορίες

  4. #19
    Antonis8
    Guest
    Μου έγραψε μια καλλιέργεια για να επιβεβαιωθεί η βλέννη, δεν την έκανα ακόμα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    119
    Στο τέλος θα δεις ότι είσαι ένας από τους πολλούς που ταλαιπωρεί το έυερεθιστο.. όσο αγχώνεσαι θα σε ταλαιπωρει, χαίρεται με τέτοια..

  6. #21
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by giannis78 View Post
    Στο τέλος θα δεις ότι είσαι ένας από τους πολλούς που ταλαιπωρεί το έυερεθιστο.. όσο αγχώνεσαι θα σε ταλαιπωρει, χαίρεται με τέτοια..


    εσύ τι συμπτώματα είχες; Τα έχεις ακόμα; Παίρνεις κάποια αγωγή;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    119
    Πόνο κυρίως δεξιά, προχτές με έπιασε και αριστερα, φούσκωμα, γουργουρητα, μια διάρροια μια το αντίθετο, ενοχλήσεις στη μεση.. ο φιλαρακος μου ο γαστρεντερολογος στο τέλος μου έγραψε ένα zanax. Παλιά έπαιρνα ibutin κλπ αλλά όταν ο γιατρός κατάλαβε πόσο με τυραναει το άγχος έγραψε το xanax. Πάντα με ακολουθεί το έυερεθιστο όταν αγχωθω κλπ... Πλέον το αναγνωρίζω και δε με ανησυχεί τόσο!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Ποιο έχεις στο μυαλό σου? Εμένα δεν μου ξανασυνέβη έκτοτε, αλλά γενικά έχω συμπτώματα που θα μπορούσαν να είναι από κάποιο αυτοάνοσο. Θα μου γράψει εξετάσεις ο γιατρός που με βλέπει.
    Ξερω μονο οτι ειχε παραλυσει η γλωσσα του θειου μου και στην αρχη οι γιατροι νομισαν οτι ειναι εγκεφαλικο αλλα τελικα ηταν αυτοανοσο. Εσυ δεν εχεις τετοιο συμπτωμα ομως.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Έκανα κολονοσκόπηση πριν μια βδομάδα, με αυτό με διέγνωσε (ευερέθιστο) αλλά μου φαινεται απίθανο γιατί μέχρι πριν δυο μήνες, δεν είχα ποτέ θέμα το έντερο. Όλα ξεκίνησαν από κάτι παράσιτα που είχα. Ξεκίνησα να έχω διάρροια και μετά εναλλαγή διάρροιας με δυσκοιλιότητα. Αλλά παράλληλα έχω και βλέννη συνέχεια. Μπορεί να έχω καμιά λόιμωξη ή κάτι άλλο. Και πονάω και στο λεπτό έντερο κάποιες φορές. Τώρα με πιάνει και ένας πόνος κάτω αριστερά, τι είναι εκεί;
    Χαμηλα αριστερα ειναι το παχυ εντερο, ψηλα το στομαχι. Η βλεννη ειναι καθαρη ενδειξη φλεγμονης. Τρωγε γιαουρτι και κεφιρ να στρωσει η μικροβιακη χλωριδα.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Γλωσσα
    By karamela_09 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 15
    Last Post: 29-07-2023, 20:02
  2. μούδιασμα στη γλώσσα....
    By akis1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 01-09-2019, 22:57
  3. Γλωσσα
    By krinoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 22-10-2017, 06:55
  4. Μουδιασμα στη γλώσσα
    By glamshine4ever in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 13-06-2015, 21:32
  5. η γλωσσα του σωματος
    By Μαντω in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 29-02-2008, 23:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •