Ανυπ32όφορες ζαλαδες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040

    Ανυπ32όφορες ζαλαδες

    Εσείς που παλεύετε με τις κρίσεις πανικού και όλα τα συναφή αντιμετωπίζεται ζαλάδες σε καθημερινή ζάλη; πως την αντιμετώπιζετε;;; και πως την νιώθετε σαν βάρος σαν απόπραγματοποίηση;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    εγώ την ζαλάδα την νοιώθω σαν μια σκοτοδίνη, δεν ξέρω να το εκφράσω, κάτι στο κεφάλι, σαν να νοιώθω οτι θα χάσω την ισορροπία μου. Φυσικά πάντα μετά από εκνευρισμό, ανησυχία. Και μου παρουσιάστηκε φέτος, δεν το είχα ποτέ. Αλλά μόλις λάβω μια καλή είδηση, κάτι άλλο απασχολήσει το μυαλό μου, περνάει αμέσως. Όταν την νιώθω πάντως προσπαθώ να ξαπλώσω και να κοιμηθώ. Ο ύπνος με βοηθάει να ηρεμήσω, να χαλαρώσω

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Με φαρμακευτικη αγωγη.......!!!!!!!!!!!!

    συγνωμη αλλα εχεις ανοιξει 58topic συνεχεια κατι εχεις.... οκ καταλαβαινω οτι πραγματικα υποφερεις απο ολο αυτο..... αλλα το να μην πας σε ενα ψυχιατρο επιδει φοβασαι τα φαρμακα... ε θα σου πω κατι..... το ανχος να φοβασαι....... οχι τα φαρμακα......

    θες την συμβουλη μου? βγες απο το φορουμ....... κανε διατροφη... πηγενε σε ενα γυμναστιριο... και αν δεν περασουν ολα αυτα ασε για το τελος τα φαρμακα.......! απλα η διατροφη εχει μεγαλη σημασια στην ζωη μας......

    εγω στα λεω φιλικα ολα αυτα...!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    Με φαρμακευτικη αγωγη.......!!!!!!!!!!!!

    συγνωμη αλλα εχεις ανοιξει 58topic συνεχεια κατι εχεις.... οκ καταλαβαινω οτι πραγματικα υποφερεις απο ολο αυτο..... αλλα το να μην πας σε ενα ψυχιατρο επιδει φοβασαι τα φαρμακα... ε θα σου πω κατι..... το ανχος να φοβασαι....... οχι τα φαρμακα......

    θες την συμβουλη μου? βγες απο το φορουμ....... κανε διατροφη... πηγενε σε ενα γυμναστιριο... και αν δεν περασουν ολα αυτα ασε για το τελος τα φαρμακα.......! απλα η διατροφη εχει μεγαλη σημασια στην ζωη μας......

    εγω στα λεω φιλικα ολα αυτα...!
    Μ αρέσει που λες εμένα και υπάρχουν άλλοι που ανεβάζουν κάθε μέρα ότι κάνουν εξετάσεις κ τρέχουν σε γιατρούς. Εγώ λέω απλά τις φοβιες μου δεν τρεχω για ανύπαρκτες άρρωστιες για να μου βρουν κάτι με το ζόρι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    έχεις ακόμα ζαλάδες?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    έχεις ακόμα ζαλάδες?
    Έχω ναι είναι σχεδόν μόνιμο συναίσθημα

  7. #7
    Vickie είχα όλο το καλοκαίρι ζαλαδες με αίσθημα μια θολούρα στο μυαλό, αστάθεια, να μην μπορώ να συγκεντρώσω σε κάτι, από την ώρα που θα σηκωνομουν το πρωί μέχρι το βράδυ. Επί 3 μήνες αυτό και σκεφτόμουν φυσικά τα χειρότερα,πήγα σε πολλούς γιατρούς και όλα ήταν καλά και το έβγαλα από το μυαλό μου. Είναι καθαρά ψυχοσωματικο. Τώρα έχω το στομάχι μου κάθε μέρα
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Έχω ναι είναι σχεδόν μόνιμο συναίσθημα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Μ αρέσει που λες εμένα και υπάρχουν άλλοι που ανεβάζουν κάθε μέρα ότι κάνουν εξετάσεις κ τρέχουν σε γιατρούς. Εγώ λέω απλά τις φοβιες μου δεν τρεχω για ανύπαρκτες άρρωστιες για να μου βρουν κάτι με το ζόρι.
    ε κατσε τοτε ετσι να ζαλιζεσαι.......!

    το να λες της φοβιες σου στο φορουμ σε βοηθαει αυτο;

    δεν νομιζω.......

    διοτι εχεις κανει οπως ειπα 58 τοπικ.. με το να λες τι εχεις......

    δεν ειπα να τρεχεις σε γιατρους με το παραμικρο... αλλα ξεκινα απο ενα παθολογο μπορει πχ να εχεις χαμηλο σιδερο η θυροιδη....... τωρα αν εχεις κανει της γενικες εξετασεις ολες πηγενε σε ενα ψυχολογο και θα σε κατευθύνει τι πρεπει να κανεις αν το προβλημα σου δεν μπορεις να το ξεπερασεις με καπιο ψυχολογο θα πρεπει να πας σε καποιον ψυχιατρο...!

    αλλα μαλλον δεν θα με ακουσεις οπως και κανεναν δεν ακουσες περα απο το να λες της φοβιες σου στο φορουμ.......!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by rania86 View Post
    Vickie είχα όλο το καλοκαίρι ζαλαδες με αίσθημα μια θολούρα στο μυαλό, αστάθεια, να μην μπορώ να συγκεντρώσω σε κάτι, από την ώρα που θα σηκωνομουν το πρωί μέχρι το βράδυ. Επί 3 μήνες αυτό και σκεφτόμουν φυσικά τα χειρότερα,πήγα σε πολλούς γιατρούς και όλα ήταν καλά και το έβγαλα από το μυαλό μου. Είναι καθαρά ψυχοσωματικο. Τώρα έχω το στομάχι μου κάθε μέρα
    *Είναι καθαρά ψυχοσωματικο.


    ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ κάθε είδους διάγνωση μεσα στο forum...

    δεν μπορεις να ερχεσαι και να λες οτι ειναι ψυχοσωματικο ποτε δεν ξερεις τι μπορει να ειναι.....!

    το σωστο ειναι να κανει γενικες εξετασεις αφου παει σε ενα παθολογο και πει οτι εχει ζαλαδες...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Σιγά ρε άποψη είναι όχι διάγνωση...και τι έγινε , την είδες αστυνομία του φόρουμ?
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by akis1 View Post

    ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ κάθε είδους διάγνωση μεσα στο forum...

    δεν μπορεις να ερχεσαι και να λες οτι ειναι ψυχοσωματικο ποτε δεν ξερεις τι μπορει να ειναι.....!

    το σωστο ειναι να κανει γενικες εξετασεις αφου παει σε ενα παθολογο και πει οτι εχει ζαλαδες...
    Ούτε εσύ μπορείς να μου λες τι θα κάνω. Και δεν ξέρεις ρο ιστορικό μου. Οσο για τσ τοπίκ μπορώ να ανοίγω όσα θελω υπάρχουν άλλοι που ανοίγουν κάθε μέρα δε βλέπω εκεί να λες κάτι. Και γι αυτό μπήκα σ αυτήν την ομάδα για συμπαράσταση αλλά μάλλον κακό μου κάνετε μερικοι. Αν ήθελα ανθρώπους να μου την λένε είχα δεν χρειαζοταν να μπω εδώ. Με όλα αυτά που λες είναι σαν να μας απαγορεύσεις να γράφουμε, λες κ εμείς δεν ξέρουμε που πρέπει να πάμε κ τι να κάνουμε. Αν είναι έτσι οποίος γράφει οτιδήποτε γράφε από κάτω Πήγαινε κάνε εξετάσεις κ πάνε σε ψυχίατρο. Ευχαριστούμε Άκη μας βρήκες τη λύση.

Similar Threads

  1. ζαλαδες........
    By akis1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 09-06-2019, 22:52
  2. ζαλαδες
    By boo in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 2
    Last Post: 11-05-2018, 16:46
  3. Άγχος κ ζαλάδες!
    By lawyer in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 25-09-2017, 16:58
  4. Ζαλάδες!!
    By Nikoss12 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 08-06-2016, 15:59
  5. ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΕΣ ΖΑΛΑΔΕΣ
    By lapgarou in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 27-05-2016, 20:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •