Διαζύγιο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 112
  1. #16
    george1520
    Guest
    18 θα εννοούσε σίγουρα.

  2. #17
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Ναι το έγραψα λάθος και το διόρθωσα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    127
    Πάλι εγώ τα βλέπω περίεργα ρε παιδιά; ότι έκανες εσύ αλεξ έκανε και αυτή φίλε μου. Απλά αυτή το συνεχισε. Παντρευτηκατε μικροί, δεν κάνατε παιδιά και βαρεθήκατε. Λογικό μου φαίνεται. 15χρονια είναι μια ζωή. Είσαι φρικαρισμενος, θα σου περάσει όμως. Συνέχισε τη ζωή σου και άστη. Εκανε την επιλογή της.πηγαινε εσύ κάνε εξετάσεις να δεις αν είσαι οκ στο θέμα της γονιμότητας εφόσον επιθυμείς παιδιά κάποια στιγμή και προχωρα
    Χρόνος... Ο καλύτερος γιατρός κ εχθρός!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Alexis74 View Post
    Ωχ λάθος μου Νοέμβριο του 18 άρχισα να μιλάω,να το διορθώσω κιόλας.
    οκ, αρα εσυ το ξεκινησες...
    ενταξει βρε παιδι μου, λαθος ξελαθος οι αιτιες ειναι πολυ ξεκαθαρες.
    ειχατε προβληματα κι αντι να κατσετε να τα λυσετε οι δυο σας, εσυ το εριξες στο διαδικτυακο φλερτ για να ξεχνιεσαι και η απομακρυνση σας μεγαλωσε. ειδε και αποειδε και η συζυγος και αρχισε τα ιδια με σενα που τελικα της βγηκαν σε σχεση, ενω εσυ μιλας με μια στην αυστραλια...
    προσπαθησε να της προτεινεις να το ξαναδειτε. να ξαναπροσπαθησετε να τα βρειτε.
    αν ομως τα εχει καλοβρει με την νεα γνωριμια, δεν ξερω κατα ποσον θα ανταποκριθει.
    κατι αλλο δεν βλεπω να μπορεις να κανεις.

    ερωτηση: η υπογονιμοτητα για την οποια κανατε προσπαθειες, ηταν δικη σου η δικη της;

  5. #20
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Η σχέση μας μαζί με το γάμο μας κράτησε 17 χρόνια 35 χρόνων εγώ όταν παντρεύτηκα,32 η σύζυγος μού.
    Είναι πολύ πολύ δύσκολο να συνεχίσω τη ζωή μου χωρίς να είμαι μαζί τής, όπου και να πάω λέω εδώ ήμουν με τη σύζυγό μου.. πίστεψε με δεν έχω πλέον σκοπό να προχωρήσω στην απόκτηση παιδιού με άλλη γυναίκα πλέον.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Alexis74 View Post
    Η σχέση μας μαζί με το γάμο μας κράτησε 17 χρόνια 35 χρόνων εγώ όταν παντρεύτηκα,32 η σύζυγος μού.
    Είναι πολύ πολύ δύσκολο να συνεχίσω τη ζωή μου χωρίς να είμαι μαζί τής, όπου και να πάω λέω εδώ ήμουν με τη σύζυγό μου.. πίστεψε με δεν έχω πλέον σκοπό να προχωρήσω στην απόκτηση παιδιού με άλλη γυναίκα πλέον.
    το καταλαβαινω βρε παιδι μου, αλλα αν η απομακρυνση σας ειχε σαν αποτελεσμα να βρει εναν αλλον συντροφο, τι αλλο μπορει να γινει;
    δεν σου ειπα να κανεις παιδι με αλλη, ρωτησα αν ηταν δικο σου το προβλημα η δικο της.

  7. #22
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Αυτή τι στιγμή είναι άλλος άνθρωπος τελείως δεν υπάρχει περίπτωση να μου μιλήσει ( βασικά έχει κόψει σχεδόν όλες της επαφές με τούς γονείς της και με τής αδερφές τής)
    Όσο για το νέο φλερτ η γυναίκα μου είναι 42 και ο λεγαμενος 35 και παντρεμένος εδώ και δύο χρόνια..

  8. #23
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Είχαμε και οι δύο πρόβλημα η σύζυγος "γερασμένα" ωάρια λόγο ρευματοειδούς αρθρίτιδας και εγώ χαμηλή κηνιτικοττα σπέρματος.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Alexis74 View Post
    Αυτή τι στιγμή είναι άλλος άνθρωπος τελείως δεν υπάρχει περίπτωση να μου μιλήσει ( βασικά έχει κόψει σχεδόν όλες της επαφές με τούς γονείς της και με τής αδερφές τής)
    Όσο για το νέο φλερτ η γυναίκα μου είναι 42 και ο λεγαμενος 35 και παντρεμένος εδώ και δύο χρόνια..
    το 35 δεν ειναι κανενα προβλημα. μην σου πω, οτι αντιθετα μπορει και να το θελει. το προβλημα ειναι το παντρεμενος...
    ο θυμος της μας εξηγεις για ποιον λογο ειναι; για την διαδικτυακη σου σχεση;

  10. #25
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Οχι έχει θυμό με όλο τον κόσμο που της λένε κάτσε και σκέψου, είχε τρελή αδυναμία στη μητέρα τής και έφτασε στο σημείο να την βρίσει το ίδιο και με τής αδερφές τής.
    Δυστυχώς το μόνο άτομο που ακούει και συμβουλεύεται είναι μια φίλη τής με την οποία εγώ έχω μαλώσει και δεν μιλάμε εδώ και μήνες.
    Να συμπληρώσω ότι η αδερφή της μίλησε με ψυχολόγους και ψυχιάτρους γνωστούς τής τούς είπε τι έγινε και όλοι της είπαν ότι η αδερφή σου χρειάζεται βοήθεια..με λίγα λόγια της έχει γυρίσει το μυαλό ανάποδα ας πούμε

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    127
    Αυτή το θελει το 35,η ουσία είναι ο 35αρης τι θέλει από μια 42..
    Χρόνος... Ο καλύτερος γιατρός κ εχθρός!

  12. #27
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Και με προβλήματα υγείας η σύζυγος μού,και όσο και αν την αγαπώ και θέλω να γυρίσει πίσω είναι δύσκολη η συμβίωση μαζί της.
    Ναι μέν με αγαπούσε πολύ αλλά από την άλλη αν τής έφερνα αντιρρήσεις σε οτιδήποτε μαλώναμε και μου κρατούσε μούτρα για μέρες.. γενικά νευρικό άτομο.
    Last edited by Alexis74; 25-11-2019 at 13:41.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Νομίζω ότι η σχέση σας είχε πεθάνει προ πολλού και κάθεστε και προσπαθείτε να τα ρίξετε σε εξωτερικούς παράγοντες. Λογικό είναι να τσακωθεί με τους γύρω της αν της λένε π.χ. είσαι από πιτσιρίκα με αυτόν τον άνθρωπο, είναι καλό παιδί, μη χαλάσεις τον γάμο σου, κάνεις τρέλες. Δεν γίνεται να της επιβάλουν πως αισθάνεται ούτε μπορούν να ξέρουν τι γίνεται στο σπίτι σας ή στο κεφάλι της. Αν υπάρχουν συνεχώς τσακωμοί και ο καθένας κάθεται με τις ώρες και καβλαντίζει στο ίντερνετ και κρύβεται πίσω από το δάχτυλό του, απλά προσωρινά επιβραδύνει το μεγάλο ξεκαθάρισμα και θολώνει την εικόνα. Ενώ έχει φύγει ήδη από το σπίτι και έχει μεγαλώσει η απόσταση μεταξύ σας, δεν έχω καταλάβει πως βάλατε μπροστά για παιδί. Το παιδί δεν λύνει τα προβλήματα, τα μεγαλώνει και τα περιπλέκει. Το ότι τώρα έχει άλλον είναι το λιγότερο, υπάρχουν ένα σωρό λάθη που οδήγησαν στο σήμερα. Εγώ το βλέπω τελειωμένη υπόθεση,συγγνώμη που στο λέω. Είσαι σίγουρος ότι την βλέπεις πραγματικά ερωτικά σαν σύντροφό σου κι όχι απλά ότι την αγαπάς σαν άνθρωπο, δεν θέλεις να αλλάξεις την ρουτίνα σου και ότι δεν χτυπάνε οι ανασφάλειες για το αν θα κάνεις οικογένεια;
    Αν βλέπεις ερωτικά τον σύντροφό σου και αρχίζουν τα προβλήματα, κοιτάς να τα λύσεις και να βελτιώσεις την καθημερινότητά σου, δεν κοιτάς να ξεφύγεις από αυτά και να αποσπάς την προσοχή σου σε άλλα πράγματα. Νομίζω ότι σας έχει τελειώσει απλά η γυναίκα σου το έχει παραδεχτεί ενώ εσύ όχι.
    Απλά την γνώμη μου λέω.

  14. #29
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Αν η σχέση μας είχε τελειώσει πρό πολλού γιατί επισκεφτηκαμε κέντρο για εξωσωματική το 2019?
    Η ίδια είχε αναφέρει σε μία θεία μού περίπου 4-5 μήνες πρίν ότι θα μετακομίζαμε και τον Ιούνιο του 19 κανονίζαμε (με δική της πρωτοβουλία που θα πάμε διακοπές)
    Όσο για το αν την βλέπω ερωτικά η όχι 17 χρόνια που είμαστε μαζί δεν άγγιξα ποτέ άλλη γυναίκα

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Η αλήθεια είναι πως πολλοί άνθρωποι πνιγμένοι στην καθημερινότητα και στην ρουτίνα δείχνουν έκπληκτοι με τον χωρισμό και δεν μπορούν να τον εξηγήσουν ενώ στην ουσία βρίσκονται σε νεκρές σχέσεις πολύ πριν έρθει το οριστικό τέλος.

    Η γυναίκα σου για ποιο λόγο σου είπε ότι θέλει να χωρίσετε; Για ποια θέματα σε κατηγορεί και λες πως σχεδόν σε μισεί;

    Το ότι δεν άγγιξες ποτέ ερωτικά άλλη γυναίκα δεν σημαίνει απαραίτητα πως νιώθεις ερωτικά για την γυναίκα σου. Εξάλλου το ότι μιλούσες για τόσο διάστημα με μια άλλη γυναίκα έστω κι αν ήταν στην άλλη άκρη του κόσμου, κάτι δείχνει αυτό από μόνο του.

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Διαζύγιο;;;
    By Marilena27 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 27-06-2016, 17:37
  2. Διαζυγιο επιμελια
    By ριας in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 29-03-2014, 09:39
  3. Μετα το διαζυγιο
    By skropi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 14-03-2014, 11:22
  4. ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΚΑΙ ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΣ
    By MAGDALIN in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 15-09-2011, 22:39
  5. διαζύγιο
    By arktos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 24-07-2010, 15:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •