Διαζύγιο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 112
  1. #31
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Την τελευταία φορά που μιλήσαμε μου είπε ότι χαθεί η εμπιστοσύνη της προς εμένα.. είπε επίσης ότι δεν έδειχνα ενδιαφέρον για τα προβλήματα της υγείας τής (μεγάλο ψέμα και το ξέρει και η ίδια)... και στήν αίτηση διαζυγίου που έχει κάνει λέει πράγματα που αν τα διαβάσει κάποιος θα πει αυτός πρέπει να είναι πολύ κακός άνθρωπος..

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Alexis74 View Post
    Την τελευταία φορά που μιλήσαμε μου είπε ότι χαθεί η εμπιστοσύνη της προς εμένα.. είπε επίσης ότι δεν έδειχνα ενδιαφέρον για τα προβλήματα της υγείας τής (μεγάλο ψέμα και το ξέρει και η ίδια)... και στήν αίτηση διαζυγίου που έχει κάνει λέει πράγματα που αν τα διαβάσει κάποιος θα πει αυτός πρέπει να είναι πολύ κακός άνθρωπος..
    Η αίτηση διαζυγίου δεν σημαίνει τίποτα. Εκεί αναλαμβάνουν δικηγόροι και γράφονται συνήθως τερατώδη ψέματα.

    Αυτό που έχει σημασία είναι τι λόγους σου έδωσε η ίδια για τον χωρισμό σας, όχι τώρα, όταν σου ανακοίνωσε πως θέλει να χωρίσετε. Δεν μπορεί να ξύπνησε μια μέρα και να σου είπε ότι χωρίζετε έτσι απλά χωρίς εξήγηση.

    Αυτό που συμβαίνει συχνά φίλε μου είναι ο ένας να υποφέρει μέσα στην σχέση και ο άλλος να είναι τόσο απορροφημένος με άλλα θέματα πέρα της σχέσης που να μην το αντιλαμβάνεται.

    ¨Οταν μιλούσες με την άλλη είχατε καβγάδες; Η γυναίκα σου διαμαρτύρονταν για τον χρόνο που ξόδευες με την άλλη;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by Alexis74 View Post
    Οχι έχει θυμό με όλο τον κόσμο που της λένε κάτσε και σκέψου, είχε τρελή αδυναμία στη μητέρα τής και έφτασε στο σημείο να την βρίσει το ίδιο και με τής αδερφές τής.
    Δυστυχώς το μόνο άτομο που ακούει και συμβουλεύεται είναι μια φίλη τής με την οποία εγώ έχω μαλώσει και δεν μιλάμε εδώ και μήνες.
    Να συμπληρώσω ότι η αδερφή της μίλησε με ψυχολόγους και ψυχιάτρους γνωστούς τής τούς είπε τι έγινε και όλοι της είπαν ότι η αδερφή σου χρειάζεται βοήθεια..με λίγα λόγια της έχει γυρίσει το μυαλό ανάποδα ας πούμε
    οκ καταλαβα. αλλα μου λες γιατι θυμωνει με τους γυρω σας. προφανως γιατι την πιεζουν να τα ξαναβρειτε.
    ΜΕ ΕΣΕΝΑ γιατι ειναι θυμωμενη; για την επικοινωνια με την αυστραλεζα;

  4. #34
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Ναι δυστυχώς είχαμε καβγάδες και τώρα αν και είναι πλέον αργά αναγνωρίζω τα λάθη που έχω κάνει.
    Επίσης δεν θυμάμαι αν έχω αναφέρει στο πόστ μου ότι είχε φύγει άλλες δύο φορές από το σπίτι αλλά μετά από κουβέντα που κάναμε επέστρεφε.
    Ο λόγος που μου έχει πει είναι ότι πλέον δεν έχει εμπιστοσύνη ( τουλάχιστον αυτό μου έχει πει)

  5. #35
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Ειλικρινά δεν μπορώ να απαντήσω γιατί έχει θυμώσει τόσο πολύ μαζί μού..

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by Alexis74 View Post
    Ναι δυστυχώς είχαμε καβγάδες και τώρα αν και είναι πλέον αργά αναγνωρίζω τα λάθη που έχω κάνει.
    Επίσης δεν θυμάμαι αν έχω αναφέρει στο πόστ μου ότι είχε φύγει άλλες δύο φορές από το σπίτι αλλά μετά από κουβέντα που κάναμε επέστρεφε.
    Ο λόγος που μου έχει πει είναι ότι πλέον δεν έχει εμπιστοσύνη ( τουλάχιστον αυτό μου έχει πει)
    επομενως, ενω εφευγε παντα για τον ιδιο λογο, οταν ξαναγυριζε εσυ συνεχιζες τα ιδια, γι αυτο και ξαναεφευγε.

  7. #37
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Κοίτα ναι μέν μιλούσα μαζί τής αλλά πολύ πολύ λιγότερο,και τίς πιο πολλές μέρες, όταν ήμουν σπίτι ίσως και καθόλου..το πρόβλημα ήταν ότι η σύζυγος μού πλέον ήταν αυτή που ήταν την περισσότερη ώρα με το κντ στο χέρι..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by Alexis74 View Post
    Κοίτα ναι μέν μιλούσα μαζί τής αλλά πολύ πολύ λιγότερο,και τίς πιο πολλές μέρες, όταν ήμουν σπίτι ίσως και καθόλου..το πρόβλημα ήταν ότι η σύζυγος μού πλέον ήταν αυτή που ήταν την περισσότερη ώρα με το κντ στο χέρι..
    κοιτα, απ οτι βλεπω απο την ημερομηνιες, οταν αρχισε να φευγει απο το σπιτι, ειχε ηδη ξεκινησει τις συνομιλιες με τον αλλον, επομενως μαλλον καπου το τελειωσε μεσα της το μεταξυ σας και νομιζε οτι θα συνεχισει μονη η με τον αλλον.
    οταν γυρισε, δεν της εδειξες οτι θα γινει και καμια μεγαλη αλλαγη, και εφυγε οριστικα.
    τι να πω. αν ειναι ερωτευμενη και βρισκει ανταποκριση, δεν εχεις καμια ελπιδα σε αυτην την φαση. αν απογοητευθει, δεν ξερω.
    ουτε επιχειρηματα εχεις, γιατι ενω την ξαναγυριζες, εσυ συνεχιζες τα ιδια...

    το μονο που βλεπω ειναι να της αντιπροτεινεις να παρει τον χρονο της και να δειτε τι θα κανετε οταν ηρεμησει.
    αν επιμενει στο διαζυγιο εδω και τωρα, δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις τπτ αλλο απο το να το παρεις αποφαση και να προσπαθησεις να συνεχισεις κι εσυ την ζωη σου.
    αν καταφερετε να κανετε μια ηρεμη συζητηση, γιατι δεν την ρωτας τι προσδοκα απο τον παντρεμενο;
    θεωρει οτι χωριζοντας θα συνεχισει μαζι του; πως;;

  9. #39
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Πολύ πιθανό με βάση της ημερομηνίες να έχεις δίκιο.
    Βέβαια δύο βδομάδες πριν καταθέσει την αίτηση διαζυγίου είχε πάει ξανά στο δικιγορο αλλά έκανε πίσω την τελευταία στιγμή ( μετά το έκανε βέβαια)
    Χρόνο?
    Πόσο χρόνο?
    Τρείς μήνες λείπει πλέον από το σπίτι ????

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Alexis74 View Post
    Πολύ πιθανό με βάση της ημερομηνίες να έχεις δίκιο.
    Βέβαια δύο βδομάδες πριν καταθέσει την αίτηση διαζυγίου είχε πάει ξανά στο δικιγορο αλλά έκανε πίσω την τελευταία στιγμή ( μετά το έκανε βέβαια)
    Χρόνο?
    Πόσο χρόνο?
    Τρείς μήνες λείπει πλέον από το σπίτι ????
    Έκανε πίσω γιατί προφανώς ούτε κι εκείνη δεν ήθελε να χωρίσει και αμφιταλαντευόταν. Αλλά εδώ που τα λέμε, αν είχε φύγει άλλες δυο φορές όπως λες και ξαναγυρνούσε και συ συνέχιζες στην κοσμάρα σου ...λογικό μετά να την χάσεις εντελώς.

    Η μόνη σου ελπίδα είναι να μην τα βρει με τον καινούργιο και να επιστρέψει. Τώρα βέβαια κατά πόσο θα θες μια γυναίκα που θα ξέρεις ότι επέστρεψε όχι γιατί σε θέλει αλλά γιατί δεν τα βρήκε με τον άλλον...αυτό είναι προσωπικό σου θέμα.

  11. #41
    φιλε μου απ οτι καταλαβα η γυναικα σου ερωτευτηκε αλλον αντρα και δυστυχως εβαλες και εσυ το χερακι σου.... μαλλον η σχεση σας ειχε πεθανει εδω και καιρο και ο 35ρης σταθηκε η αφορμη να παρει αυτη την αποφαση... τωρα αν θα το μετανοιωσει εξαρταται απο πολλους παραγοντες!! και βασικα θα εξαρτηθει απο τη σχεση που εχει με τον μικροτερο!! οπως ειπωθηκε παραπανω μπορει να ξαναγυρισει αν φαει πορτα σπο τον αλλον... ξερω οτι δεν σε βαζει το σπιτι δεν σ ευχαριστει τιποτα και ηρεμεις μοναχα οταν εισαι μονος μεσα στις βαθειες σου σκεψεις!!! το μονο που θα σου πω ειναι οτι ολα περνανε και θελουν το χρονο τους... σημερα σου φαινεται βουνο μετα απο καποιους μηνες βουναλακι και καποια στιγμη θα δεις και την πεδιαδα... προσεχε μονο μην σου μεινει μονιμη αυτη η μελαγχολια γιατι εχασες τη ζωη σου.... αργα και μικρα βηματα καθε φορα μεχρι να ξαναβγεις στην επιφανεια!!

  12. #42
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Πφφφφ το θέμα είναι ότι την αγαπώ πολύ οπότε δύσκολα να μην την δεχθώ (αν γυρίσει ποτέ πίσω)

  13. #43
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Τα τελευταία λόγια στο Μνμ σού είναι όλα τα λεφτά...σε ευχαριστώ πολύ aris45

  14. #44
    εχω περασει διαζυγιο και ξερω πως ειναι.. οταν φτασεις τα 50 post θα σου στειλω πρωσοπικο μηνυμα για οδηγιες...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by Alexis74 View Post
    Πολύ πιθανό με βάση της ημερομηνίες να έχεις δίκιο.
    Βέβαια δύο βδομάδες πριν καταθέσει την αίτηση διαζυγίου είχε πάει ξανά στο δικιγορο αλλά έκανε πίσω την τελευταία στιγμή ( μετά το έκανε βέβαια)
    Χρόνο?
    Πόσο χρόνο?
    Τρείς μήνες λείπει πλέον από το σπίτι ????
    δεν ειπα να αφησεις τον χρονο να περασει.
    ειπα να συζητησεις ΜΑΖΙ ΤΗΣ μηπως εχει νοημα να παγωσετε το διαζυγιο κι αφου ηρεμησετε και οι δυο να δειτε τι θ κανετε.
    επισης να την ρωτησεις αν σκεφτεται να ειναι μονη της, γιατι ενας παντρεμενος ανδρας μαλλον δεν εχει σκοπο να ζει μαζι της.
    επισης, καλο ειναι να αναλαβεις τις ευθυνες σου και να της πεις για τα λαθη σου και για το οτι εχεις μετανιωσει για την σταση σου, οτι φταις πολυ για την απομακρυνση σας, οτι οταν εκεινη διελυε τον οργανισμο της για να μπορεσετε να κανετε ενα παιδι, εσυ πετουσες αετο...
    αληθεια, με την αυστραλεζα συνεχιζεται η επικοινωνια;

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Διαζύγιο;;;
    By Marilena27 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 27-06-2016, 17:37
  2. Διαζυγιο επιμελια
    By ριας in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 29-03-2014, 09:39
  3. Μετα το διαζυγιο
    By skropi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 14-03-2014, 11:22
  4. ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΚΑΙ ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΣ
    By MAGDALIN in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 15-09-2011, 22:39
  5. διαζύγιο
    By arktos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 24-07-2010, 15:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •