Διαζύγιο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 112
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40

    Διαζύγιο

    Καλημέρα σε όλους
    Το όνομα μου είναι Αλέξης και θέλω και εγώ να διηγηθώ την ιστορία μου.
    Το 2002 γνώρισα μια κοπέλα με την οποία παντρευτηκαμε το 2009.η σχέση μας σε γενικές γραμμές ήταν αρκετά καλή, καλή ερωτική ζωή μέτρια τα οικονομικά μας, αλλά πάντα υπήρχε αμοιβαία εμπιστοσύνη και πάντα στήριζε ο ένας τον άλλον.
    Τα πρώτα σύννεφα εμφανίστηκαν το Νοέμβρη του 18 όταν σε μία σελίδα που έχω στο fb γνώρισα μία κοπέλα που μένει στην Αυστραλία και αρχίσαμε να μιλάμε αρκετά.η γυναίκα μου το ήξερε και μιλούσαν και οι δύο τούς ( δεν είχα να κρύψω κάτι).
    Από το 2019 τα προβλήματα αρχίσαν να μεγαλώνουν και η γυναίκα μου έφυγε δυο φορές από το σπίτι.την πρώτη φορά για δέκα μέρες περίπου και την δεύτερη για δύο μήνες.και τής δύο φορές γύρισε σπίτι έπειτα από δική μου πρωτοβουλία.
    Τον Αύγουστο του 19 έφυγε πάλι και παρότι προσπάθησα να την φέρω πίσω δεν το κατάφερα.εδω και ένα μήνα περίπου ζεί στην Αθήνα σε μία θεία τής ενώ λίγες μέρες πριν μου ήρθε η αίτηση διαζυγίου (έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μού).οι συγγενείς γονείς τής και αδερφές τής μου λένε ότι πλέον δεν την αναγνωρίζουν ( πολύ επιθετική με όλους).
    Τελικά έμαθα ότι έχει συναψυ σχέση με ένα Άντρα 7 χρόνια μικρότερο τής η γυναίκα μου 42 αυτός 35(παντρεμένος και αυτός).
    Είμαι απελπισμένος δεν ξέρω τι να κάνω... πάω σε ψυχολόγο δεν έχω δεί καμία βελτίωση,και πλέον εδώ και ένα μήνα έχω καταφύγει σε ηρεμιστικά χάπια τα οποία όμως δεν με βοηθούν καθόλου.εχω χάσει πολύ βάρος, έφυγα από το σπίτι που μέναμε μαζί,δεν έχω όρεξη πλέον για τίποτα.δεν θέλω τη ζωή μου αν δεν είμαστε μαζί.να αναφέρω επίσης ότι τον Οκτώβριο του 18 κάναμε μια αποτυχημένη εξωσωματική,ενώ το Μάρτη του 19 πήγαμε και ρωτήσαμε και σε ένα άλλο κέντρο.επισης το καλοκαίρι του 19 μετά από δική της επιθυμία θα αλλάζαμε σπίτι δηλαδή σχεδιάζαμε το μέλλον μας.
    Έχω χάσει την όρεξη για ζωή, έχω κλειστεί στον εαυτό μού,και πλέον μόνο μεσα στο σπίτι Νοιώθω ασφαλής.στο πίσω μέρος τού μυαλού μου σκεφτομαι πάντα ότι θα γυρίσει κοντά μού..δεν μπορώ και δε θέλω να ζήσω μακριά τής...
    Σας παρακαλώ βοηθήστε με!!!
    Να συμπληρώσω ότι έχω μάθει τα πάντα για τον δεσμό που έχει τώρα είναι παντρεμένος ξέρω το τηλέφωνο τού,το όνομα, τηλέφωνο της γυναίκας του κλπ..δεν ξέρω πως να φερθώ.
    Υ.Γ ξέχασα να γράψω ότι έχει ρευματοειδή αρθρίτιδα από τα 25 της αλλά αυτό δεν με ενόχλησε ποτέ παρότι είχε φοβερά ξεσπάσματα λόγο τον πόνων που είχε (απολύτως δικαιολογημένα) αλλά ήμουν πάντα δίπλα τής, μαζί στις γιατρούς, μαζί στης θεραπείες που έκανε ποτέ δεν την άφησα.
    Last edited by Alexis74; 25-11-2019 at 14:05.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    127
    Α) γιατί έφυγε από το σπίτι? Β) ποιος είχε το θέμα με το παιδί που δεν μπορούσατε να κάνετε;
    Χρόνος... Ο καλύτερος γιατρός κ εχθρός!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Είχαμε πρόβλημα και οι δύο και για αυτό το λόγο,θα κάναμε εξειδικευμένες εξετάσεις bna.
    Είχαμε πολλούς καυγάδες

  4. #4
    george1520
    Guest
    Τι έγινε με αυτή που μιλούσες;;;

    Ποιοι ήταν οι λόγοι που μαλωνατε με την γυναίκα σου;

  5. #5
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Με αυτή που μιλούσα πλέον έχω κόψει κάθε επαφή για η γυναίκα μου το ξέρει.
    Fb ίσως ο μεγαλύτερος λόγος (από τη μεριά μού στην αρχή) αλλά από Φεβρουάριο - Μάρτη του 19 ειχε αρχίσει και αυτή τα ίδια, καθόμασταν στο σπίτι με το κντ στο χέρι και οι δύο

  6. #6
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Alexis74 View Post
    Με αυτή που μιλούσα πλέον έχω κόψει κάθε επαφή για η γυναίκα μου το ξέρει.
    Fb ίσως ο μεγαλύτερος λόγος (από τη μεριά μού στην αρχή) αλλά από Φεβρουάριο - Μάρτη του 19 ειχε αρχίσει και αυτή τα ίδια, καθόμασταν στο σπίτι με το κντ στο χέρι και οι δύο
    Wow... Αναρωτιέσαι τι πήγε λάθος αφού ήρθε η αίτηση διαζυγίου και μετά..

    Δεν μου απάντησες μέχρι που προχωρησατε με την συγκεκριμένη κοπέλα.. Μιλούσαμε πχ "καλημέρα είσαι καλά;" ή είχατε πιο ιδιαίτερες συζητήσεις;

  7. #7
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Μιλούσαμε δυστυχώς πολλές ώρες την ημέρα αλλά μέχρι εκεί, προφανώς είχα νιώσει κολακευμενος ( ο ηλίθιος) αλλά ούτε να το πώ ωμά έστειλα ποτέ γυμνή μου φωτό ούτε αυτή κάτι παρόμοιο σε μένα.

  8. #8
    george1520
    Guest
    Πόσο ωραία πιστεύεις ότι θα ένιωθε η γυναίκα σου βλέποντας τον άντρα της να μιλάει τόσο πολύ με μια άλλη γυναίκα; Γιατί για μένα η φράση "το ήξερε" δεν μου λέει κάτι.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Δυστυχώς δεν μπορούσα να το καταλάβω αλλά μιλάμε για γυναίκα που ζεί στην Αυστραλία μόνιμα.

  10. #10
    george1520
    Guest
    Τι σχέση έχει;

    Δεν είμαι εδώ για να σε κρίνω.. Να σε προβληματισω θέλω. Αν θες να κάνεις μια τελευταία προσπάθεια.. Μάζεψε τα κομμάτια σου και πήγαινε βρες την. Πες ότι μετανιωσες, ότι δεν ξέρεις τι σκεφτόσουν κτλ.. Ζήτησε της να ξανά προσπαθήσετε. Όχι υστερίες και κλάματα. Κανένας δεν παίρνει στα σοβαρά ένα άνθρωπο που φέρεται έτσι. Με ειλικρίνεια και σοβαρότητα. Μην δείξεις απελπισμένος. Δείξε της ότι πραγματικά μετανιωσες και είσαι εκεί να λύσετε όλα αας τα προβλήματα.

    Μετά δεν θα ενοχλήσεις ξανά. Θα σεβαστείς οποιαδήποτε απόφαση. Δυστυχώς όσο είμαστε με ένα άνθρωπο ρουτινιαζουμε και ψαχνόμαστε αλλού. Μια διέξοδο. Και είναι λάθος. Αν δεν είσαι καλά στην σχέση σου φεύγεις.
    Στάσου στα πόδια σου. Βρες κάποια ασχολία, βγες με φίλους, κάνε κάτι.. Βοήθησε τον εαυτό σου και μην αυτομαστιγωνεσαι. Χαλάς την υγεία σου και αυτή σίγουρα θα σε λυπάται. Δεν νομίζω να θες κάποιο από τα δύο.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Δυστυχώς δεν θέλει πλέον καμία επικοινωνία μαζί μου
    ,έχει αλλάξει κντ και θα έλεγα όσο ακραίο και να φανεί ότι πλέον με μισεί..έχω σκεφτεί να πάω να τη βρω αλλά φοβάμαι μήπως κάνω τα πράγματα ακόμη χειρότερα ( δεν ξέρω αν γίνεται)..να φανταστείς ότι στην αίτηση διαζυγίου που έκανε ζητά να πληρώσω και τα έξοδα του δικηγόρου τής...είναι δυνατόν η αγάπη να γίνει τόσο μίσος?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Alexis74 View Post
    Καλημέρα σε όλους
    Το όνομα μου είναι Αλέξης και θέλω και εγώ να διηγηθώ την ιστορία μου.
    Το 2002 γνώρισα μια κοπέλα με την οποία παντρευτηκαμε το 2009.η σχέση μας σε γενικές γραμμές ήταν αρκετά καλή, καλή ερωτική ζωή μέτρια τα οικονομικά μας, αλλά πάντα υπήρχε αμοιβαία εμπιστοσύνη και πάντα στήριζε ο ένας τον άλλον.
    Τα πρώτα σύννεφα εμφανίστηκαν το Νοέμβρη του 19 όταν σε μία σελίδα που έχω στο fb γνώρισα μία κοπέλα που μένει στην Αυστραλία και αρχίσαμε να μιλάμε αρκετά.η γυναίκα μου το ήξερε και μιλούσαν και οι δύο τούς ( δεν είχα να κρύψω κάτι).
    Από το 2019 τα προβλήματα αρχίσαν να μεγαλώνουν και η γυναίκα μου έφυγε δυο φορές από το σπίτι.την πρώτη φορά για δέκα μέρες περίπου και την δεύτερη για δύο μήνες.και τής δύο φορές γύρισε σπίτι έπειτα από δική μου πρωτοβουλία.
    Τον Αύγουστο του 19 έφυγε πάλι και παρότι προσπάθησα να την φέρω πίσω δεν το κατάφερα.εδω και ένα μήνα περίπου ζεί στην Αθήνα σε μία θεία τής ενώ λίγες μέρες πριν μου ήρθε η αίτηση διαζυγίου (έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μού).οι συγγενείς γονείς τής και αδερφές τής μου λένε ότι πλέον δεν την αναγνωρίζουν ( πολύ επιθετική με όλους).
    Τελικά έμαθα ότι έχει συναψυ σχέση με ένα Άντρα
    7 χρόνια μικρότερο τής η γυναίκα μου 42 αυτός 35(παντρεμένος και αυτός).
    Είμαι απελπισμένος δεν ξέρω τι να κάνω... πάω σε ψυχολόγο δεν έχω δεί καμία βελτίωση,και πλέον εδώ και ένα μήνα έχω καταφύγει σε ηρεμιστικά χάπια τα οποία όμως δεν με βοηθούν καθόλου.εχω χάσει πολύ βάρος, έφυγα από το σπίτι που μέναμε μαζί,δεν έχω όρεξη πλέον για τίποτα.δεν θέλω τη ζωή μου αν δεν είμαστε μαζί.να αναφέρω επίσης ότι τον Οκτώβριο του 18 κάναμε μια αποτυχημένη εξωσωματική,ενώ το Μάρτη του 19 πήγαμε και ρωτήσαμε και σε ένα άλλο κέντρο.επισης το καλοκαίρι του 19 μετά από δική της επιθυμία θα αλλάζαμε σπίτι δηλαδή σχεδιάζαμε το μέλλον μας.
    Έχω χάσει την όρεξη για ζωή, έχω κλειστεί στον εαυτό μού,και πλέον μόνο μεσα στο σπίτι Νοιώθω ασφαλής.στο πίσω μέρος τού μυαλού μου σκεφτομαι πάντα ότι θα γυρίσει κοντά μού..δεν μπορώ και δε θέλω να ζήσω μακριά τής...
    Σας παρακαλώ βοηθήστε με!!!
    Quote Originally Posted by Alexis74 View Post
    Δυστυχώς δεν θέλει πλέον καμία επικοινωνία μαζί μου
    ,έχει αλλάξει κντ και θα έλεγα όσο ακραίο και να φανεί ότι πλέον με μισεί..έχω σκεφτεί να πάω να τη βρω αλλά φοβάμαι μήπως κάνω τα πράγματα ακόμη χειρότερα ( δεν ξέρω αν γίνεται)..να φανταστείς ότι στην αίτηση διαζυγίου που έκανε ζητά να πληρώσω και τα έξοδα του δικηγόρου τής...είναι δυνατόν η αγάπη να γίνει τόσο μίσος?
    καλημερα, αλεξη.
    η αγαπη δεν ειναι επιπλο....
    δεν ειναι κατι που το βαζεις σε μια γωνια του σπιτιου κι αν δεν του αλλαξεις θεση, μενει εκει για παντα.
    εδω μας μιλας για μια απομακρυνση πολυ μεγαλου διαστηματος, και σοβαρο κλονισμο της σχεσης σας, που δεν ξερω αν εχεις συνειδητοποιησει καν.
    μας λες οτι συνομιλεις με μια κοπελα, το ιδιο και η γυναικα σου, σαν να προκειται για οικογενειακη φιλη, ενω προκυπτει οτι μαλλον μιλουσες ερωτικα μαζι της (ασχετως αν δεν ανταλλαξατε γυμνες φωτος). αυτο το προσπερνας ετσι, στο ανωδυνο.
    δεν λες για ποιον λογο εφυγε στα ξαφνικα απο το σπιτι, λες και δεν υπηρχε κανενας λογος, ενω οι λογοι ηταν πολυ ξεκαθαροι.

    η σχεση με τον αλλον ανδρα απο ποτε δημιουργηθηκε; ξερεις;

    και στο κλεισιμο μας πετας και μια ρουκετα για μια αποτυχημενη εξωσωματικη, χωρις να εχεις αναφερει καθολου πρωτυτερα για θεματα υπογονιμοτητας, προσπαθειες, διαφωνιες, κλπ...
    ΠΡΟΦΑΝΩΣ η περιπετεια σας με την υπογονιμοτητα, η αποτυχια, οι εξωσυζυγικες διαδικτιακες περιπετειες, ειναι πολυ σοβαροι λογοι απομακρυνσης σας, δεν εγινε κατι ξαφνικα...
    και μια ερωτηση ακομα βρε αλεξη. με τετοιες περιπετειες, με εξωσωματικες, ειχατε εσεις καλη ερωτικη ζωη; γιατι ετσι μας ειπες. εξακολουθουσατε να εχετε καλη ερωτικη ζωη με τα προβληματα αυτα; γιατι οσα ζευγαρια ξερω εγω, οταν αρχιζουν τετοιου ειδους διαδικασιες, και ειδικα αν υπαρχουν και διαφωνιες οπως μας λες, το σεξ πεθαινει..

  13. #13
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Καλησπέρα.. ξέρω ότι έκανα μεγάλο λάθος όσο αφορά την κοπέλα που μιλούσα.πλεον έχω κόψει κάθε επαφή μαζί της ( ναι το ξέρω ότι ήταν μεγα λάθος μού) ξεκίνησε να μιλάει με τον άλλον άνδρα περίπου Ιανουάριο του 19 και μου είχε πει κιολας ότι ο τάδε μου έστειλε αίτημα φιλίας στο fb.της είχα τυφλή εμπιστοσύνη και δεν πήγε το μυαλό μου στο πονηρό ποτέ.
    Η ερωτική μας ζωή σιγουρα δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο αλλά όχι και αδιάφορη.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Alexis74 View Post
    Καλησπέρα.. ξέρω ότι έκανα μεγάλο λάθος όσο αφορά την κοπέλα που μιλούσα.πλεον έχω κόψει κάθε επαφή μαζί της ( ναι το ξέρω ότι ήταν μεγα λάθος μού) ξεκίνησε να μιλάει με τον άλλον άνδρα περίπου Ιανουάριο του 19 και μου είχε πει κιολας ότι ο τάδε μου έστειλε αίτημα φιλίας στο fb.της είχα τυφλή εμπιστοσύνη και δεν πήγε το μυαλό μου στο πονηρό ποτέ.
    Η ερωτική μας ζωή σιγουρα δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο αλλά όχι και αδιάφορη.
    εσυ λες οτι γνωρισες την κοπελα του φμ νοεμβριο του 19. αρα η γυναικα σου, ηδη συνομιλουσε επι πολλους μηνες με τον τυπο που εχει σχεση...

  15. #15
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Ωχ λάθος μου Νοέμβριο του 18 άρχισα να μιλάω,να το διορθώσω κιόλας.

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Διαζύγιο;;;
    By Marilena27 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 27-06-2016, 18:37
  2. Διαζυγιο επιμελια
    By ριας in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 29-03-2014, 10:39
  3. Μετα το διαζυγιο
    By skropi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 14-03-2014, 12:22
  4. ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΚΑΙ ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΣ
    By MAGDALIN in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 15-09-2011, 23:39
  5. διαζύγιο
    By arktos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 24-07-2010, 16:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •