Καλώς ήρθα στο club
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549

    Καλώς ήρθα στο club

    Oh yes ! ... χθες διαγνωστηκα με νευρική ανορεξία μετά από 7 μήνες δίαιτα ! Το γαμώτο είναι ότι μου είπαν ότι αν χάσω ακόμα τρία κιλά θα μπώ νοσοκομείο για νοσηλεία ... το άλλο είναι .. ότι εγώ θέλω να χάσω άλλα οχτώ ! Με σιγουριά και νοιώθω καλύτερα από ποτέ γιατί μπορώ να φοράω ότι θέλω κ μάλιστα στο extra small γιατί να πρέπει τώρα να γίνεται αυτό δεν θέλω να αλλάξω ... δεν θέλω να παχύνω ! Δεν θέλω να με βλέπουν σαν άρρωστη ... δεν θέλω να μιλήσω με ψυχολόγο ..θέλω μόνο να συνεχίσω να τρώω το γιαουρτάκι μου ... έτσι απλά ... και να μην ξαναπαχύνω ποτέ ...ευχαριστώ !
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    279
    Ναι αλλά με το...δε θέλω και δε θέλω...δε γίνεται δουλίτσα!

    Τι ύψος και τι βάρος έχεις τώρα παρεπιπτόντως?

    Να συνεχίσεις να τρως το γιαουρτάκι σου αλλα και άλλα πράγματα που δε χρειάζεται κατ ανάγκη να είναι πολύ παχυντικά. Στο λέω γιατί και εγώ πολύ παλια, απο αυστηρές δίαιτες, λιποθυμούσα στους δρόμους και απ αυτό μου μείνανε φοβίες τώρα κ άντε να τις ξεπεράσεις..
    Γενικώς δε θέλει πολύ άγχος....παν μετρον άριστον!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ρε χελωνακι συνελθε μια χαρα καυλερη ησουν γτ αυτο με το φαγητο συνελθε να πουμε μια χαρα ησουν γτ πιστευετε στα λογια μυαλο δεν εχετε να κρινετε χωρισ αυτα βαλτο να δουλεψει το ρημαδι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Anna137 View Post
    Ναι αλλά με το...δε θέλω και δε θέλω...δε γίνεται δουλίτσα!
    ν!
    Πεστα βρε Αννα ...........

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    1.58 h 45kg δεν είναι τραγικό ...40 έστω θέλω να φτάσω κ να μείνω εκεί ...απλά άκουσα της χρονιάς μου ότι αν συνεχίσω μια εβδομάδα ακόμα θα με βάλουν μέσα ..μάλλον φταίει το ότι δεν θυμάμαι για πόσο διάστημα δυο τρεις μήνες ? είχα ρίξει τις θερμίδες στις 500-600 τη μέρα ή τίποτα γιατί έβλεπα ότι δεν έχανα ...
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ρε χελωνακι συνελθε μια χαρα καυλερη ησουν γτ αυτο με το φαγητο συνελθε να πουμε μια χαρα ησουν γτ πιστευετε στα λογια μυαλο δεν εχετε να κρινετε χωρισ αυτα βαλτο να δουλεψει το ρημαδι
    Τώρα το πιστευεται στα λόγια ... οι γυναίκες που ξεφεύγουν στο ελάχιστο από τα πρότυπα όπου και να πάνε ακούνε λόγια ...και κάπου αυτό ... σε κάνει να θες να το αλλάξεις για να μην ακούς ..και να νοιώθεις καλά με τον εαυτό σου ..
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Το από τρεις εβδομάδες κ μέσα στο μια εβδομάδα αποφασίστηκε σήμερα στο νοσοκομείο...πφ ..
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ενταξει χελωνιτσα οτι θελεισ καταλαβα κι εγω χοντροσ ειμαι αλλα σε φαση ογκωδησ δηλαδη για να καταλαβεισ ειμαι απλα διπλασιοσ απο τουσ υπολοιπουσ μπορει κ τριπλασιοσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by turtle View Post
    Τώρα το πιστευεται στα λόγια ... οι γυναίκες που ξεφεύγουν στο ελάχιστο από τα πρότυπα όπου και να πάνε ακούνε λόγια ...και κάπου αυτό ... σε κάνει να θες να το αλλάξεις για να μην ακούς ..και να νοιώθεις καλά με τον εαυτό σου ..
    Δηλαδή τα πρότυπα είναι να είσαι σκελετός και σαν παιδί από την Μπιάφρα; Κι αν κάποιος σου κάνει σχόλιο τώρα "πως έγινε έτσι αυτή, αηδία, σαν πτώμα είναι" ξαφνικά θα αρχίσεις να τρως για να μην ξανακούσεις τέτοιο σχόλιο;

    Πρέπει να αλλάξεις τον εαυτό σου, αλλά όχι με βάση ότι μαλακία λέει ο καθένας, αλλά ακριβώς να τον αλλάξεις ώστε να μην σε επηρεάζει ότι μαλακία λέει ο καθένας! Να έχεις στόχο να είσαι υγιής και να έχεις αυτοπεποίθηση και ενδιαφέροντα στην ζωή σου, όχι να πορεύεσαι απλά με το πως φαίνεσαι εξωτερικά ή με το τι λέει ο κόσμος!

    Σε παρακολουθεί κάποιος ψυχολόγος; Αν όχι, τρέξε αμέσως! Άλλα είναι τα θέματά σου, όχι η εμφάνισή σου!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Μπραβο σονια σωστο ποστ κι εγω αυτο ηθελα να πω οι αλλοι παντα θα λενε το θεμα ειναι εσυ τι θεσ εγω σου ειπα ειμαι διπλασιοσ απο τουσ υπολοιπουσ επιλογη μου ειναι εκανα γυμναστικη μικροσ και τρωω ειναι επιλογη μου βασικα δεν ηθελα τοσο πολυ αλλα μου ξεφυγε βασικα αν με δεισ ποτε θα καταλαβεισ οτι εισαι πολυ αδυνατη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αυτα που τρως θα ειναι ανοστα οπως και το γιουρτι μου φαινετε ντιπ ανοστο

    γιατι δε τρως κατι πιο νοστιμο πχ παγωτο καραμελα

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    GREECE
    Posts
    62
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    αυτα που τρως θα ειναι ανοστα οπως και το γιουρτι μου φαινετε ντιπ ανοστο

    γιατι δε τρως κατι πιο νοστιμο πχ παγωτο καραμελα
    Βρε αγαπη σου λεει 1.58 και θελει να γινει 40kg....Τι παγωτο καραμελα????? Γιαουρτι και παλι γιαουρτι σου λεει!.... Η Σονια εκανε την καλυτερη τοποθετηση..... κι η Χελωνιτσα ειναι ηδη νοσοκομειο..... Ας ευχηθουμε περαστικα, καλη αναρρωση, κι ας ακουσει πιο σοβαρα τα σχολια οτι "απ τα κοκκαλα βγαλμενη..." ουτε θηλυκό, ουτε sexy ουτε κατι το ιδιαιτερο θα ειναι μονο και μονο για να χωραει στο extra small...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Ευχαριστώ Σόνια ..
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Έτσι είναι Nadi ..:)
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    ...oh Αννούλα ...εγώ δεν έφτασα στο σημείο να λιποθυμάω ..το αποκορύφωμα ήταν όταν βγήκα εκτός για φαγητό ...και χτύπησα κόκκινα για εβδομάδα ..όπου μου έφταιγαν όλοι όσοι μου προσέφεραν φαγητό ..άρχισα να μετράω μανιωδός θερμιδες ..και τρεφόμουν με 200 gr κολοκύθια βραστα τη μέρα 34 θερμίδες ..μετά από εκείνη την έξοδο .. για να μην ξαναπάρω ..μέχρι που μου ήρθε η ζάλη και η σκοτοδείνη που περιγράφεις ...τώρα ακολουθώ διαιτολόγιο με το ζόρυ ..
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. τσα!!!!!!!ηρθα!!!!!!
    By helena73 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 5
    Last Post: 30-04-2011, 00:16
  2. ηρθα και εγω
    By mady_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 3
    Last Post: 27-10-2010, 18:01
  3. Καλως ήρθα!
    By volter_1024 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 05-09-2009, 18:11
  4. ΗΡΘΑ ΚΙ ΕΓΩ!!!
    By Flo in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 31
    Last Post: 15-04-2009, 04:21
  5. Ηρθα και εγω....
    By Mariposa in forum Παχυσαρκία
    Replies: 20
    Last Post: 11-03-2009, 03:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •