Απλα ηθελα να μιλησω καπου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Quote Originally Posted by Παναγιωτης28 View Post
    Καλησπερα. Απλα ηθελα να τα βγαλω απο μεσα μου. Οπως εβλεπα τα threads συνειδητοποιησα οτι ολοι ειμαστε τοσο αγχωμενοι μας ελεγχει το μυαλο μας και οι σκεψεις μας και ανησυχουμε για το παραμικρο. Και ολο αυτο ειναι τοσο αδικο. Ειναι τοσο αδικο που δεν ζουμε με παθος,που δεν απολαμβανουμε τη ζωη, που νιωθουμε πως διαφερουμε απο τους υπολοιπους. Οι περισσοτεροι εχουμε καταφυγει στα φαρμακα τα οποια πραγματικα δεν ξερω κατα ποσο τα χρειαζομαστε και απο τη στιγμη που ξυπναμε μας βασανιζουν τα ιδια προβληματα. Ειναι αδικο αλλα και η ζωη ειναι αδικη αυτο ειναι σιγουρο. Προσωπικα νιωθω οτι εχω παραιτηθει. Παρολο που ειμαι χαλια απλα το αποδεχομαι. Δεν παραπονιεμαι ουτε τιποτα. Ο μονος λογος που θελω να ζω ειναι για τα αγαπημενα μου προσωπα. Με ποναει οσο τιποτα αλλο να τους βλεπω χαλια για εμενα. Παρολαυτα ολοι εχουμε εγωισμο μεσα μας γιαυτο και καθε βραδυ που πεφτω να κοιμηθω ευχομαι απλα να χαθω. Να μην ξανα ανοιξω τα ματια μου απλα να σταματησω να υπαρχω. Δεν προκειται να κανω κακο στον εαυτο μου ειμαι πολυ δειλος για κατι τετοιο. Ειμαι 20 χρονων δεν εχω ζησει τιποτα ακομα και χανω την καλυτερη μου ηλικια για το αγχος, την καταθλιψη(οχι κλινικη). Ολα ειναι παιχνιδια του μυαλου μοθ και πανω απο ολα φταιω εγω που επιτρεπω στον εαυτο μου να ειμαι σε αυτη τηβ κατασταση. Με σκοτωνει οσο τιποτα αλλο. Ολοι περναμε δυσκολιες, αλλοι μικροτερες,αλλοι μεγαλυτερες. Πραγματικα ξαπλωσε στο κρεβατι σου κανε μια αναδρομη στο παρελθον και σκεψου πως σκατα εφτασες εδω που εισαι τωρα. Σιγουρα θα υπηρχε μια εποχη που θα ησουν τελεια. Θα ησουν σε ενα καλο περιβαλλον η τουλαχιστον θα ησουν καλυτερα απκ οτι τωρα. Δεν ξερω αν θα γινω καλυτερα πραγματικα δεν εχω καμια ελπιδα. Αλλα ξερω οτι η μαγκια ειναι να ξεπερασεις το προβλημα και τοτε θα λες παλεψα και βγηκα απτα σκατα. Θα τα θυμασε και θα ειναι μονο μια αναμνηση,ισως και καλη γιατι βγηκες πιο δυνατος. Μπραβο σε ολους σας που υποστηριζετε ο ενας τον αλλο παρολο που εχετε καο εσεις τα προβληματα σας. Και αυτο ειναι μαγκια για μενα. Συγγνωμη που κουρασα απλα ενιωθα πολυ φορτισμενος και δεν ειχα πουθενα να ξεσπασω. Πραγματικα ευχομαι μεσα αππ την καρδια μου τα καλυτερα σε ολους σας και οποιο προβλημα και αν εχετε να το ξεπερασετε, που θα παει, τα πραγματα θα βελτιωθουν καποια στιγμη!
    Η κατάθλιψη σε ποια φάση της ζωής σου σε βρήκε?Θέλω να πω υπαρχει λόγος που την έπαθες,συνεβη κάτι άσχημο που σε στοιχειώνει ακόμα και τώρα;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    206
    Quote Originally Posted by Παναγιωτης28 View Post
    Risperdal μου εδωσε για το αγχος και ειδε προδιαθεση μαλλον για διπολικη διαταραχη (πασχει ο πατερας μου) και θα φοβηθηκε. Τωρα τι να πω και εγω, ακολουθω τις συμβουλες του γιατρου. Στη συγκεκριμενη φαση δηλαδη ειμαι συνεπης στην ψυχοθεραπεια.
    Υπομονή φιλαράκο... θέλει χρόνο.
    Ότι θες και για κουβέντα πάντως στείλε!

  3. #18
    Φίλε Παναγιώτη σε καταλαβαίνω απόλυτα... Ειδικά στο σημείο που λες ότι αναπολείς τις καλές στιγμές του παρελθόντος οταν ήσουν οκ, ταυτίζομαι μαζί σου.. Κι εγώ νοσταλγώ κάποιες όμορφες στιγμές όταν δεν υπέφερα από ιδεοληψίες

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Έχω ανάγκη να μιλήσω κάπου...
    By Κύκνος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 29
    Last Post: 12-05-2018, 15:27
  2. Ηθελα απλα να το πω καπου γιατι βασανιζομαι
    By aifel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 22-05-2015, 20:24
  3. καπου να μιλήσω ....
    By pantzos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 22-03-2013, 10:51
  4. απλά κάπου ήθελα να το πω ξανά..χρειάζομαι την στηριξή σας. . !
    By Φελίσιτι in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 130
    Last Post: 17-12-2011, 21:17
  5. Θελω καπου να μιλησω
    By reggaeM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 08-07-2010, 02:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •