Έχω φτάσει σε αδιέξοδο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 71
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ταυτίζομαι με την Ελισάβετ. Κι εγώ έτσι το βλέπω.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Και εγώ συμφωνώ με Σόνια και Ελισάβετ, ένας από τους πιο κοντινούς μου ανθρώπους είναι μια πρώην μου
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  3. #33
    george1520
    Guest
    Ίσως αυτό που σε έκανε να ανησυχήσεις ειναι το γεγονός ότι πρώτα εκαναν παρέα αφού χώρισαν και εσύ δεν το γνώριζες.. Μετά αφου υποσχέθηκε ότι δεν θα έχει επαφές αυτός έστειλε μήνυμα.. Εδώ εγώ μπορώ να σε καταλάβω γιατί σε ενόχλησε...

    Εγώ παιδιά είμαι της άποψης πως όταν τελειώνει μια σχέση, τελειώνει.. Ούτε φιλικές επαφές, ούτε τίποτα. Το αν τον νοιάζεσαι και θέλεις να είναι καλά δεν έχει να κάνει με την επικοινωνία.. Πόσο μάλλον όταν βρίσκεσαι σε μια σχέση και βλέπεις ότι ο άλλος δεν είναι σύμφωνος με αυτό προσπαθείς όσο μπορείς να μη προκαλείς..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Πέρα από τη γενική συζήτηση όμως, όταν είσαι ζευγάρι με κάποιον και πάνω σε ένα θέμα έχετε εντελώς αντίθετες απόψεις, με κάποιον τρόπο κάθεστε και βρίσκετε μία λειτουργικότητα και συμβιβάζεστε κάπου στη μέση. Αν έχετε μία καλή επικοινωνία και μετά από 3 χρόνια εμπιστοσύνη μεταξύ σας, κάπως θα το είχατε λύσει. Μπορεί αυτός να επέμενε να σου γνωρίσει την κοπέλα και να δεις με τα μάτια σου ότι δεν παίζει κάτι αντί να λέει ψέματα ή να στο ξέκοβε από την αρχή ότι δεν θα είχε κολλητηλίκια αλλά μία επικοινωνία θέλει να την έχει. Κι εσύ δεν θα έβαζες τελεσίγραφα αλλά θα συμφωνούσατε σε κάποια μέση λύση χωρίς να ψυχαναγκάζεις τον άλλο. Τώρα αν θεωρούνται ώριμα πράγματα και δείγμα υγειούς σχέσης να φέρνει ο άλλος μία κοπέλα καλεσμένη στη γιορτή του και εσύ να σηκώνεσαι να φεύγεις και να κρατάς μούτρα λες κι είσαι 12χρονο τι να πω... Μπορεί να έχει δώσει κι αυτός αφορμές ή να αισθάνεσαι ότι κάτι πάει λάθος, δεν ξέρω. Αλλά το θέμα είναι η μεταξύ σας σχέση, όχι τα γύρω γύρω. Αν δεν σου αρέσει ο τρόπος σκέψης ή η συμπεριφορά του άλλου ή δεν τον εμπιστεύεσαι (δίκαια ή άδικα) μετά από τόσο καιρό και τρώγεστε για βλακείες, τότε γιατί δεν χωρίζετε;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Μαλλον μπερδευουμε τον ορο φιλικές σχέσεις. Άλλο αν εκτιμάω κάποια πρώην, να την χαιρετήσω αν την δω κάπου να ανταλλάξουμε δύο κουβέντες και άλλο είναι φίλη μου και καλά και μιλάμε στο τηλ η πάμε για καφέδες. Όταν είσαι σε σχεση οι πρώην είναι πρώην, κάποιοι γνωστοί σου άνθρωποι. Οτιδήποτε παραπάνω κάτι κρύβεται που κάνουμε ότι δεν το βλέπουμε και θα ζημειώσει 100% την υπάρχουσα σχέση και των δύο, γιατί κάποιος θα νοιώθει κάτι διαφορετικό εκτός του φιλικού.
    Υπάρχουν βέβαια κάποιες περιπτώσεις που μπορεί να έχεις επαφές με τον άλλο χρόνια πριν κάνετε σχέση, αλλά και πάλι εφόσον χώρισατε κρατάς απλά μια τυπική επαφή.
    Αλίμονο δηλαδή να κάνω τώρα μια σχέση και να της πω ξέρεις η ταδε η ταδε και η ταδε είναι πρώην μου και φίλες μου, κάνουμε παρέα κτλ. Απλά κάτι δεν πάει καθόλου καλά με εμενα

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Πάλι διαφωνούμε εδώ. Δεν είναι απαραίτητο να κρύβεται κάτι και να νοιώθει κάτι εκτός του φιλικού ο ένας από τους δύο. Αλλά μάλλον κάνουμε κύκλους εντελώς στην κουβέντα...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Μαλλον μπερδευουμε τον ορο φιλικές σχέσεις. Άλλο αν εκτιμάω κάποια πρώην, να την χαιρετήσω αν την δω κάπου να ανταλλάξουμε δύο κουβέντες και άλλο είναι φίλη μου και καλά και μιλάμε στο τηλ η πάμε για καφέδες. Όταν είσαι σε σχεση οι πρώην είναι πρώην, κάποιοι γνωστοί σου άνθρωποι. Οτιδήποτε παραπάνω κάτι κρύβεται που κάνουμε ότι δεν το βλέπουμε και θα ζημειώσει 100% την υπάρχουσα σχέση και των δύο, γιατί κάποιος θα νοιώθει κάτι διαφορετικό εκτός του φιλικού.
    Υπάρχουν βέβαια κάποιες περιπτώσεις που μπορεί να έχεις επαφές με τον άλλο χρόνια πριν κάνετε σχέση, αλλά και πάλι εφόσον χώρισατε κρατάς απλά μια τυπική επαφή.
    Αλίμονο δηλαδή να κάνω τώρα μια σχέση και να της πω ξέρεις η ταδε η ταδε και η ταδε είναι πρώην μου και φίλες μου, κάνουμε παρέα κτλ. Απλά κάτι δεν πάει καθόλου καλά με εμενα
    Βρε Γιώργο έχω πρώην απο τα 22 μου σχεδόν μετά από σχέση 5-6 χρόνια και τώρα κοντεύω τα 40. Όοολα αυτά τα χρόνια με κάποια διαλείμματα όπως τον πρώτο καιρό μετά τον χωρισμό ή κάποια διαστήματα που χανόμασταν γιατί ήμασταν σε διαφορετικές πόλεις κτλ, τον υπόλοιπο καιρό κρατούσαμε επαφές. Δεν εννοώ ότι ήμασταν κολλητοί, αλλά θα μιλούσαμε πού και πού στο τηλ, μπορεί να βρισκόμασταν κ κάποιες φορές με κοινές παρέες και σε διαβεβαιώνω πως δεν κρύβεται τίποτα από πίσω. Εχω γνωρίσει επόμενες σχέσεις του , κάποιες εκ των οποίων συμπαθούσα και πολύ, έχει γνωρίσει κ εκείνος κάποιες σχέσεις δικές μου, όταν κάτι του συμβεί ξέρει πως μπορεί να σηκώσει το τηλ και να μιλήσουμε κι εγώ το ίδιο. Καμιά σχέση μου ποτέ δεν έθεσε θέμα για τον συγκεκριμένο γιατί θεωρώ πως είναι σαφής σε ΟΛΟΥΣ η σημερινή σχέση που έχουμε μεταξύ μας, εκτός από έναν ο οποίος είχε δικά του θέματα χοντρά κι έχω γράψει εδώ για την περίπτωση του.

    Την ίδια πάνω κάτω σχέση έχω σήμερα και με τις 3-4 μακροχρόνιες σχέσεις που είχα στο παρελθόν. Σου έφερα αυτόν ως παράδειγμα επειδή το θεωρώ χαρακτηριστικό του τι θέλω να πω.

    Στην περίπτωση του συντρόφου της θεματοθέτριας το μόνο που με ξενίζει είναι ότι αυτός συμφώνησε να κόψει επαφές με την πρωήν του επειδή του το ζήτησε η θεματοθέτρια.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Δεν είναι το θέμα αν θα πηδηχτουν η όχι. Όταν κρατάει κάποιος επαφή με πρώην του, είναι καμπανάκι πως να στο πω, προμηνύει άσχημες καταστάσεις. Μια γυναίκα μου έτυχε να παρουσιάσει αυτό χουι, και μάντεψε είχε διαταραχή οριακής. Εγώ τη γλίτωσα γιατί μόλις το άκουσα αυτό, αρχές ακόμη, κράτησα απόσταση. Όπου ακούστηκε κάτι παρόμοιο στον κύκλο γνωστών μου κατέληξε σε δράμα.
    Εξαιρούνται εννοείται χωρισμένοι με παιδιά, όπου επιβάλλεται κάποιου είδους σχέση.

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω αυτο που μαντευω ειναι οτι μπορει να νομιζεις οτι αν ηταν μονος του θα τον εκανες οτι ηθελες αλλα δε καταλαβες καλα με αυτο το τροπο δε θα τον αποκτησεις με το να τα εχεις με τη πρωιν του αλλα θα τον κανεις να σε μισισει και μετα δε θα σε θελει χειροτερα απο πριν

    δε μπορεις να απαγορευσεις σε καπιον να μιλα οπου θελει και δεν εισαι δεσμοφυλακας του αν δε το καταλαβαινεις τοτε το προβλημα το εχεις ΕΣΥ και οχι αυτος αν αυτο που σε ενδιαφερει ειναι να εξουσιαζεις καπιον και να τον χειριζεσε συνεχως τοτε να ψαξεις να βρεις ενα υποτακτικο που να στο εχει ξεκαθαρισει αυτο εξ αρχης οτι ετσι τη βρισκει οστε αυτο που συμβαινει να το κανει με τη θεληση του εσυ θες να εχεις το αρχιγιλικι οπως και αυτος και αυτος δε προκειται να υποχωρησει στην εξουσιαστικη σου εμονη αν και την εχει και ο ιδιος 2 αρχηγοι δε μπορουν να εχουν ερωτικη σχεση

    οι περισσοτεροι σε αυτο το φορουμ ειναι εμονικοι με τις διαταραχες ολα ειναι διαταραχες οτι και να κανουν το μονο που δεν εχω ακουσει ως τωρα ειναι ο θεος τι διαταραχες ειχε γιατι θα το ακουσω σε λιγο και αυτο αυτο πως σας ξεφυγε
    Last edited by αλεξανδρος_77; 29-12-2019 at 02:53.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Δεν είναι το θέμα αν θα πηδηχτουν η όχι. Όταν κρατάει κάποιος επαφή με πρώην του, είναι καμπανάκι πως να στο πω, προμηνύει άσχημες καταστάσεις. Μια γυναίκα μου έτυχε να παρουσιάσει αυτό χουι, και μάντεψε είχε διαταραχή οριακής. Εγώ τη γλίτωσα γιατί μόλις το άκουσα αυτό, αρχές ακόμη, κράτησα απόσταση. Όπου ακούστηκε κάτι παρόμοιο στον κύκλο γνωστών μου κατέληξε σε δράμα.
    Εξαιρούνται εννοείται χωρισμένοι με παιδιά, όπου επιβάλλεται κάποιου είδους σχέση.
    Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε???? ????????????

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Δεν είναι το θέμα αν θα πηδηχτουν η όχι. Όταν κρατάει κάποιος επαφή με πρώην του, είναι καμπανάκι πως να στο πω, προμηνύει άσχημες καταστάσεις. Μια γυναίκα μου έτυχε να παρουσιάσει αυτό χουι, και μάντεψε είχε διαταραχή οριακής. Εγώ τη γλίτωσα γιατί μόλις το άκουσα αυτό, αρχές ακόμη, κράτησα απόσταση. Όπου ακούστηκε κάτι παρόμοιο στον κύκλο γνωστών μου κατέληξε σε δράμα.
    Εξαιρούνται εννοείται χωρισμένοι με παιδιά, όπου επιβάλλεται κάποιου είδους σχέση.
    Τι εννοείς; Όσοι έχουμε επαφές με πρώην , είναι πιθανόν να έχουμε οριακή διαταραχή;!!!

    Εντάξει καταλαβαίνω το να διαφωνούμε, είναι θέμα οπτικής, αλλά όχι να βαφτίζουμε και διαταραγμένο ο, τι δεν μας μοιάζει.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Μαλλον μπερδευουμε τον ορο φιλικές σχέσεις. Άλλο αν εκτιμάω κάποια πρώην, να την χαιρετήσω αν την δω κάπου να ανταλλάξουμε δύο κουβέντες και άλλο είναι φίλη μου και καλά και μιλάμε στο τηλ η πάμε για καφέδες. Όταν είσαι σε σχεση οι πρώην είναι πρώην, κάποιοι γνωστοί σου άνθρωποι. Οτιδήποτε παραπάνω κάτι κρύβεται που κάνουμε ότι δεν το βλέπουμε και θα ζημειώσει 100% την υπάρχουσα σχέση και των δύο, γιατί κάποιος θα νοιώθει κάτι διαφορετικό εκτός του φιλικού.
    Υπάρχουν βέβαια κάποιες περιπτώσεις που μπορεί να έχεις επαφές με τον άλλο χρόνια πριν κάνετε σχέση, αλλά και πάλι εφόσον χώρισατε κρατάς απλά μια τυπική επαφή.
    Αλίμονο δηλαδή να κάνω τώρα μια σχέση και να της πω ξέρεις η ταδε η ταδε και η ταδε είναι πρώην μου και φίλες μου, κάνουμε παρέα κτλ. Απλά κάτι δεν πάει καθόλου καλά με εμενα
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Δεν είναι το θέμα αν θα πηδηχτουν η όχι. Όταν κρατάει κάποιος επαφή με πρώην του, είναι καμπανάκι πως να στο πω, προμηνύει άσχημες καταστάσεις. Μια γυναίκα μου έτυχε να παρουσιάσει αυτό χουι, και μάντεψε είχε διαταραχή οριακής. Εγώ τη γλίτωσα γιατί μόλις το άκουσα αυτό, αρχές ακόμη, κράτησα απόσταση. Όπου ακούστηκε κάτι παρόμοιο στον κύκλο γνωστών μου κατέληξε σε δράμα.
    Εξαιρούνται εννοείται χωρισμένοι με παιδιά, όπου επιβάλλεται κάποιου είδους σχέση.
    μηπως αυτη η πρωην σου, συνηθιζε και να πλενει τα δοντια της, οποτε οσοι πλενουμε τα δοντια μας, μπορει και να εχουμε διπολικη διαταραχη;
    συγνωμη, αλλα σε θεωρω εξυπνο και συγχρονο ανθρωπο.
    δεν μπορει να θεωρεις στατιστικη, και ενδειξη ασθενειας, αυτο που περιγραφεις...
    θεωρω οτι μαλλον η σχεση αυτη σε ταλαιπωρησε τοσο ασχημα, οπως ελεγες και σε παλιο θεμα, που φτανεις σε ακραια συμπερασματα απο την δυσφορια σου..,

    οσο για τις επαφες με πρωην, δεν καταλαβαινω πως εξαιρεις μονο τους παντρεμενους με παιδια. υπαρχουν ανθρωποι που εχουν ζησει μαζι 10 και 20 χρονια. ειναι κατι παραπανω κι απο συγγενεις, εστω και χωρις παιδια. δεν μιλαμε για σχεσεις 2 χρονων που σταματησαν απο παρεξηγησεις και κερατα. μιλαμε για σχεσεις με συνειδητη απομακρυνση. ουτε μιλαμε για κολλητιλικια.
    εδω μας λεει οτι ο φιλος της εβγαινε με κοινες παρεες και την πρωην και το εκοψε επειδη την ενοχλουσε! δεν βγαινουν για καφεδες, οπως λες.
    δλδ το να λεει ενα χρονια πολλα στις γιορτες, πιθανον απο το τηλεφωνο, ειναι κατι που πρεπει να απαγορευθει;

    εγω βεβαια, θα ειχα προβλημα με το να βγαινει με αυτην την κοινη παρεα χωρις να με καλεσει. εφοσον ειναι η νεα συυντροφος του, πρεπει να την παρουσιασει στην παρεα και η πρωην αν ενοχλειται ας μην παει. αλλα οχι να του απαγορευσει να συνυπαρχει στον χωρο με την πρωην. το προβλημα ειναι οτι απεκλεισε αυτην, οχι οτι ειδε την παρεα με την πρωην.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Εγώ ξέρω ότι για να δημιουργήσεις μια υγιή σχέση θέλει υπευθυνότητα και όχι παιδιαρισματα. Όταν κρατάς επαφές με πρώην από επιλογή δημιουργεί μόνο αρνητικά συναισθήματα και φέρνει προβλήματα, όπως πχ εδώ της φίλης. Με την πρώην κόβεις, εάν δεν μπορείς μείνε με την πρώην. Δεν φταίει σε τίποτε ο άλλος η η άλλη να κάθεται να μυρίζει τα νύχια του τι παίζει με την/τον πρώην. Εγώ προσωπικά δεν θα πάρω και ούτε θα το κάνω ποτέ, αν εσάς σας πει ο σύντροφός σας που τον θέλετε ότι έχει επαφές με μια δύο πρώην φιλικά και πείτε μπράβο τι κοινωνικός και καλός που είσαι, δε μου πέφτει λόγος, μαζί σας.

  14. #44
    Από την στιγμή που λες σε κάποιον που σε ενοχλεί κάτι και σου πουλάει παραμύθι μετά και σου λέει μεγάλα λόγια μετανοίας καλό είναι να το κάνει αλλιώς δουλευόμαστε μεταξύ μας .... εγώ προσωπικά το ξαναλέω στην θέση του δεν θα συνέχιζα να έχω επαφές και το λέω πραγματικά ότι μου έχει πει ότι τον ενοχλεί στην συμπεριφορά μου το έχω αλλάξει η σταματήσει και αυτό είναι το λογικό φαντάζομαι.Επισης,αυτό που έκανα και δεν είμαι ιδιαίτερα περιφανή είναι ότι έψαξα το κινητό του και εντελώς τυχαία είδα ότι όλες οι συνομιλίες με την πρώην έχουν διέγραφει.Εμενα αυτό δεν μου φαίνεται νορμαλ.Η απάντηση του ήταν αφού θα σε πείραζε το χρόνια πολλά μπορεί να έβλεπες το παραμικρό και να σε πείραζε η να σπαζόσουν .Κατι ακόμα που αισθάνομαι ότι με έχει κοροϊδέψει του είχα πει στην αρχή της σχέσης ότι κάποια στιγμή θέλω να παντρευτώ και να κάνω παιδιά (25 είμαι δεν βιάζομαι και αυτός 30) απλά θα ήθελα μια σοβαρή σχέση να έχει αυτήν την κατάληξη αυτός λέει ότι λογικά στο μέλλον θα θέλει και αυτος ( η κουβέντα έγινε πριν 3 χρόνια ).Ο κύριος λοιπόν σε μια συζήτηση πρόσφατα με την ξαδέρφη του που τον ρωτούσε αν θα παντρευτεί της έλεγε ¨Σιγά μην παντρευτώ ούτε καν ¨ και του λέει μα λες ότι εισια ερωτευμένος και τ πάτε καλά και η απάντηση του ήταν ¨ Αν ήταν να παντρευόμουν οποία έχω ερωτευτεί άστο ...¨ τον ρωτάει αν συγκατοικούμε λέει όχι ενώ ςχεδον κάθε μέρα κοιμόμαστε μαζί σπίτι μου η σπίτι του .Δεύτερο καμπανάκι που χτύπησε δεν ξερω δεν θέλω να χάνω τον καιρό μου άδικα με έναν άνθρωπο που δεν είναι σίγουρος και σκέφτομαι σοβαρά να τον χωρίσω όσο και να με στεναχωρεί .

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by lindsay_ed View Post
    Από την στιγμή που λες σε κάποιον που σε ενοχλεί κάτι και σου πουλάει παραμύθι μετά και σου λέει μεγάλα λόγια μετανοίας καλό είναι να το κάνει αλλιώς δουλευόμαστε μεταξύ μας .... εγώ προσωπικά το ξαναλέω στην θέση του δεν θα συνέχιζα να έχω επαφές και το λέω πραγματικά ότι μου έχει πει ότι τον ενοχλεί στην συμπεριφορά μου το έχω αλλάξει η σταματήσει και αυτό είναι το λογικό φαντάζομαι.Επισης,αυτό που έκανα και δεν είμαι ιδιαίτερα περιφανή είναι ότι έψαξα το κινητό του και εντελώς τυχαία είδα ότι όλες οι συνομιλίες με την πρώην έχουν διέγραφει.Εμενα αυτό δεν μου φαίνεται νορμαλ.Η απάντηση του ήταν αφού θα σε πείραζε το χρόνια πολλά μπορεί να έβλεπες το παραμικρό και να σε πείραζε η να σπαζόσουν .Κατι ακόμα που αισθάνομαι ότι με έχει κοροϊδέψει του είχα πει στην αρχή της σχέσης ότι κάποια στιγμή θέλω να παντρευτώ και να κάνω παιδιά (25 είμαι δεν βιάζομαι και αυτός 30) απλά θα ήθελα μια σοβαρή σχέση να έχει αυτήν την κατάληξη αυτός λέει ότι λογικά στο μέλλον θα θέλει και αυτος ( η κουβέντα έγινε πριν 3 χρόνια ).Ο κύριος λοιπόν σε μια συζήτηση πρόσφατα με την ξαδέρφη του που τον ρωτούσε αν θα παντρευτεί της έλεγε ¨Σιγά μην παντρευτώ ούτε καν ¨ και του λέει μα λες ότι εισια ερωτευμένος και τ πάτε καλά και η απάντηση του ήταν ¨ Αν ήταν να παντρευόμουν οποία έχω ερωτευτεί άστο ...¨ τον ρωτάει αν συγκατοικούμε λέει όχι ενώ ςχεδον κάθε μέρα κοιμόμαστε μαζί σπίτι μου η σπίτι του .Δεύτερο καμπανάκι που χτύπησε δεν ξερω δεν θέλω να χάνω τον καιρό μου άδικα με έναν άνθρωπο που δεν είναι σίγουρος και σκέφτομαι σοβαρά να τον χωρίσω όσο και να με στεναχωρεί .
    Μα εγώ γι αυτό γράφω ότι όταν ο άλλος έχει επαφές με πρώην, δεν είναι το θέμα μήπως σε απατήσει η όχι, είναι ότι θα βρεις μπροστά σου πολλά αντίστοιχα παιδιαρισματα, ανωριμότητες
    , ότι να ναι, ψέματα, υπεκφυγές, ανευθυνότητα και ανασφάλειες.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΠΑΤΩ!!
    By Tzina23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 04-09-2018, 12:37
  2. Βουλιμία: έχουμε φτάσει στο επίπεδο του εθισμού..
    By Vivianp in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 25
    Last Post: 10-02-2018, 23:13
  3. Μέχρι που μπορεί να φτάσει ένας οριακός;;;
    By MariaBalabanova in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 59
    Last Post: 04-03-2017, 16:07
  4. εχω φτασει στον πατο! δεν παει πιο κατω
    By mel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 27-06-2011, 06:54
  5. Ως που μπορεί να φτάσει η ανθρώπινη ψυχή;
    By Φιλότεχνος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 24-02-2010, 19:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •