Έχω φτάσει σε αδιέξοδο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 71
  1. #1

    Έχω φτάσει σε αδιέξοδο

    Καλημερα στο φόρουμ!! Θα ήθελα και γω με την σειρά μου να μοιραστώ το πρόβλημα που αντιμετωπίζω .Το θέμα μου είναι το εξής τα έχω με ένα παιδί σχεδόν 3,5 χρόνια εγώ 25 αυτος 30 το πρόβλημα είναι ότι νιώθω ανασφάλεια μέσα στην σχέση διότι όταν τα φτιάξαμε εγώ ήμουν δεσμευμένη τον γνώρισα λοιπόν τον ερωτεύτηκα και χώρισα είχε και αυτός μια μεγάλη σχέση και είχε χωρίσει κάποιους μήνες πριν τα φτιάξουμε.Το θέμα είναι ότι αυτός τον πρώτο ενάμιση χρόνο της σχέσης μας μιλούσε με την πρώην του φιλικά και συνστιονταν σε κοινες παρεες όπως μου είπε μέχρι που το έμαθα εγώ και ένιωσα παρά πολύ άσχημα που μου το έκρυψε και αρκετά άβολα με την κατάσταση αυτή ότι δηλαδή ακόμα κρατούσε επαφές μαζί της υποτίθεται το σεβαστήκε και έκοψε την επικοινωνία μαζί της για κάποια χρόνια. Μεχρι που φτάνουμε στο σήμερα και μου λέει τις προάλλες ότι στα γενέθλια της έστειλε χρόνια πολλά εγώ έγινα έξαλλη γιατί αισθάνθηκα να με γράφει και να μην έχει υπολογίσει όλα αυτά που μου είχε πει τότε ότι θα αλλάξει και θα κόψει επικοινωνία.Καβγαδισαμε λοιπόν και μου λέει ότι δεν θεωρεί κακό να κρατάει σχέσεις τυπικές και να λέει χρόνια πολλά σε έναν άνθρωπο που ήταν χρόνια μαζί απο την μια οι ευχές σίγουρα δεν είναι κάτι κακό αλλά εγώ αισθάνομαι άσχημα.Μου λέει δεν του αρέσει να αισθάνεται καταπιεσμένος αλλά από την άλλη μαγαπαει και δεν θέλει να τον αφήσω.Του είπα ότι αισθάνομαι ότι δεν είναι διατεθειμένος να κάνει καμία υποχώρηση για την σχέση μας και λέει ότι δεν θέλει να φτάσει στο σημείο να το μετανιώσει και να πει ότι σαν πολλές υποχώρησεις δεν έκανα και του γυρίσει μπούμερανγκ και ότι η υποχώρηση που έκανε είναι να κόψει την παρέα που έκαναν επειδή ήξερε ότι με πειράζει.Αυτα λοιπόν εγώ τώρα αισθάνομαι σκατα και πραγματικά δεν ξερω τι να κάνω .πως σας φαίνονται όλα αυτά είμαι τόσο παράλογη?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλημέρα!
    Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί εσύ να ζηλεύεις και γιατί αυτός να σου κρύβει την επικοινωνία με την πρώην αν έχουν φιλικές σχέσεις και δεν παίζει κάτι ερωτικό. Σου έχει δείξει ότι δεν είναι 100% μαζί σου και μπορεί να κοιτάει την άλλη ερωτικά ακόμα; Κι αν την κοιτάει ερωτικά και εκείνη ανταποκρίνεται, γιατί να είναι πρώην του και να μην είναι νυν και να κάθεται μαζί σου; Για να χωρίσανε κάποιος λόγος θα υπάρχει. Αν πάλι αισθάνεσαι ότι την γουστάρει κι εκείνη του ρίχνει άκυρο, το θέμα έτσι κι αλλιώς δεν είναι να μην έχει σχέσεις μαζί της, αλλά γιατί την γουστάρει εκείνη και τι πάει λάθος μεταξύ σας.

    Αν δεν παίζει κάτι ερωτικό ή απωθημένο και είσαι πολύ ανασφαλής και ζηλιάρα, μπορεί να στο έκρυβε ακριβώς για να μην του κάνεις σκηνή. Από την άλλη αν αυτός θέλει να την έχει στη ζωή του και δεν παίζει κάτι ερωτικό, δεν έχω καταλάβει εσύ τι ζόρι τραβάς. Δικαίωμά του είναι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by lindsay View Post
    Καλημερα στο φόρουμ!! Θα ήθελα και γω με την σειρά μου να μοιραστώ το πρόβλημα που αντιμετωπίζω .Το θέμα μου είναι το εξής τα έχω με ένα παιδί σχεδόν 3,5 χρόνια εγώ 25 αυτος 30 το πρόβλημα είναι ότι νιώθω ανασφάλεια μέσα στην σχέση διότι όταν τα φτιάξαμε εγώ ήμουν δεσμευμένη τον γνώρισα λοιπόν τον ερωτεύτηκα και χώρισα είχε και αυτός μια μεγάλη σχέση και είχε χωρίσει κάποιους μήνες πριν τα φτιάξουμε.Το θέμα είναι ότι αυτός τον πρώτο ενάμιση χρόνο της σχέσης μας μιλούσε με την πρώην του φιλικά και συνστιονταν σε κοινες παρεες όπως μου είπε μέχρι που το έμαθα εγώ και ένιωσα παρά πολύ άσχημα που μου το έκρυψε και αρκετά άβολα με την κατάσταση αυτή ότι δηλαδή ακόμα κρατούσε επαφές μαζί της υποτίθεται το σεβαστήκε και έκοψε την επικοινωνία μαζί της για κάποια χρόνια. Μεχρι που φτάνουμε στο σήμερα και μου λέει τις προάλλες ότι στα γενέθλια της έστειλε χρόνια πολλά εγώ έγινα έξαλλη γιατί αισθάνθηκα να με γράφει και να μην έχει υπολογίσει όλα αυτά που μου είχε πει τότε ότι θα αλλάξει και θα κόψει επικοινωνία.Καβγαδισαμε λοιπόν και μου λέει ότι δεν θεωρεί κακό να κρατάει σχέσεις τυπικές και να λέει χρόνια πολλά σε έναν άνθρωπο που ήταν χρόνια μαζί απο την μια οι ευχές σίγουρα δεν είναι κάτι κακό αλλά εγώ αισθάνομαι άσχημα.Μου λέει δεν του αρέσει να αισθάνεται καταπιεσμένος αλλά από την άλλη μαγαπαει και δεν θέλει να τον αφήσω.Του είπα ότι αισθάνομαι ότι δεν είναι διατεθειμένος να κάνει καμία υποχώρηση για την σχέση μας και λέει ότι δεν θέλει να φτάσει στο σημείο να το μετανιώσει και να πει ότι σαν πολλές υποχώρησεις δεν έκανα και του γυρίσει μπούμερανγκ και ότι η υποχώρηση που έκανε είναι να κόψει την παρέα που έκαναν επειδή ήξερε ότι με πειράζει.Αυτα λοιπόν εγώ τώρα αισθάνομαι σκατα και πραγματικά δεν ξερω τι να κάνω .πως σας φαίνονται όλα αυτά είμαι τόσο παράλογη?
    καλημερα.
    ενα "χρονια πολλα", οντως ειναι μια μινιμουμ επικοινωνια και αν δεν συμβαινει τιποτε αλλο, ουτε εγω το βρισκω κακο μετα απο μια μακροχρονια σχεση.
    ειναι λιγο περιεργο 2 ανθρωποι που ειχαν χρονια σχεση, αν δεν εχουν μαλωσει να μην λενε ενα χρονια πολλα στις γιορτες και βεβαια, αν δεν εχει μεσολαβησει κατι μεταξυ τους (καυγας), κανει μπαμ οτι ειναι "εντολη ανωθεν". μπορει να ντρεπεται ο ανθρωπος να λεει η πρωην του οτι του απαγορευεις τις ευχες στις γιορτες. ειναι λιγο ξεφτιλα, πως να το κανουμε..
    αλλο η παρεα και μαλιστα χωρις εσενα κι αλλο μια τυπικη ευχη στις γιορτες.
    εσυ τι ακριβως φοβασαι απο αυτες τις ευχες; μην φουντωσει το παλιο παθος;;
    αν ηθελαν να ειναι μαζι, θα ηταν. δεν θα περιμεναν να χωρισουν απο μακροχρονια σχεση μαλιστα, για να στελνουν ευχες...
    γιατι εισαι τοσο ανησυχη; ειναι καποιου ειδους απωθημενο γι αυτον η πρωην; μηπως τον χωρισε εκεινη κι αυτος δεν ηθελε; πως ακριβως χωρισαν;

  4. #4
    Miliva21
    Guest
    Επειδή ακούω να συμβαίνουν πολλά σε καταλαβαίνω......Δεν ξέρεις τι να πιστέψεις.... γιατι αυτός σου είπε ότι χώρισε με εκείνη αλλα σου απέκρυψε το γεγονός ότι έχουν επαφές και ότι έχουν βρεθεί και σε κοινή παρέα.....
    Οπότε λες γιατι να τον πιστέψω τώρα ότι είναι ένα απλό "Χρόνια πολλά"....;

    Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι.....μπορεί όντως να ήταν κάτι αθώο και να μην σημαίνει κάτι......Όμως αντίθετα μπορεί να πολύ εύκολα και να κρατάνε και πιο στενές επαφές μια στο τόσο έτσι για να θυμούνται τα παλιά....
    Δεν ξέρω όμως τι ισχύει για τη συγκεκριμένη περίπτωση

    Απλά αναρωτιέμαι.....Όταν κάποιος χωρίζει και προχωράει τη ζωή του...Γιατί έχει ανάγκη να κρατήσει επαφές με ανθρώπους και καταστάσεις που τελείωσαν οριστικά;;; Γιατί να μην κοιτάξει παρακάτω τη ζωή του και να θέλει να κρατάει το παρελθόν στο παρόν;
    Και δεν το λέω αυτό για την ευχή που της έστειλε αλλα για το γεγονός ότι συνεχιζόταν το μπιριμπιρι μεταξύ τους το διάστημα που υποτίθεται ότι είχε χωρίσει από εκείνη.....

    Εγώ δεν είμαι τόσο απόλυτη ότι καλά κάνει και κρατάει επαφές με πρώην και να μην σε νοιάζει....
    Ψαξτο αν μπορείς....απλά χαλαρά μην σου γίνει και εμμονή και στο τέλος δεν συμβαίνει τίποτα....

  5. #5
    Miliva21
    Guest
    Βέβαια με μια δεύτερη ανάγνωση που κάνω....αν έτρεχε κάτι μεταξύ τους ακόμα.... δεν νομίζω ότι ο σύντροφός σου θα σου έλεγε εύκολα ότι της έστειλε.....Και επδ έγινε και καβγάς γι αυτό το θέμα ίσως θεωρείσαι ότι πρέπει να σου πει ότι της ευχήθηκε για να μην κάνει κάτι πάλι "Στα κρυφά"

    Οπότε δεν ξέρω.....

    Εδώ παίζεται κομμάτι απιστίας.....σε όλες τις σχέσεις μπορεί ο σύντροφός μας κάποια στιγμή να μας έχει απατήσει χωρίς να το ξέρουμε....εδώ δεν μπορείς να το ξέρεις εσύ αν σε έχει απατήσει ποτέ.....λες να μπορούμε να μαντέψουμε εμείς;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Επειδή ακούω να συμβαίνουν πολλά σε καταλαβαίνω......Δεν ξέρεις τι να πιστέψεις.... γιατι αυτός σου είπε ότι χώρισε με εκείνη αλλα σου απέκρυψε το γεγονός ότι έχουν επαφές και ότι έχουν βρεθεί και σε κοινή παρέα.....
    Οπότε λες γιατι να τον πιστέψω τώρα ότι είναι ένα απλό "Χρόνια πολλά"....;

    Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι.....μπορεί όντως να ήταν κάτι αθώο και να μην σημαίνει κάτι......Όμως αντίθετα μπορεί να πολύ εύκολα και να κρατάνε και πιο στενές επαφές μια στο τόσο έτσι για να θυμούνται τα παλιά....
    Δεν ξέρω όμως τι ισχύει για τη συγκεκριμένη περίπτωση

    Απλά αναρωτιέμαι.....Όταν κάποιος χωρίζει και προχωράει τη ζωή του...Γιατί έχει ανάγκη να κρατήσει επαφές με ανθρώπους και καταστάσεις που τελείωσαν οριστικά;;; Γιατί να μην κοιτάξει παρακάτω τη ζωή του και να θέλει να κρατάει το παρελθόν στο παρόν;
    Και δεν το λέω αυτό για την ευχή που της έστειλε αλλα για το γεγονός ότι συνεχιζόταν το μπιριμπιρι μεταξύ τους το διάστημα που υποτίθεται ότι είχε χωρίσει από εκείνη.....

    Εγώ δεν είμαι τόσο απόλυτη ότι καλά κάνει και κρατάει επαφές με πρώην και να μην σε νοιάζει....
    Ψαξτο αν μπορείς....απλά χαλαρά μην σου γίνει και εμμονή και στο τέλος δεν συμβαίνει τίποτα....
    μπορει να εχουν πολυ καλη επικοινωνια και ανθρωπινη σχεση, αλλα να τους εχει τελειωσει το ερωτικο.
    αυτο τους κανει να χωρισουν, αλλα οχι και να κοψουν επικοινωνια και επαφες, ουτε να χασουν την εκτιμηση τους προς τον αλλον.
    ουτε βεβαια τους κανει ζευγαρι μια ομορφη και βαθια σχεση, εαν δεν υπαρχει και σεξουαλικο ενδιαφερον.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Εγώ βρίσκω υπερβολική αυτή την ανησυχία. Αν μάθαινες ότι κάτι κάνει κρυφά ενώ σε σένα το παίζει ότι έχει κόψει επαφές, εκεί να ανησυχούσες, αλλά τώρα γιατί;

    Όταν με έναν άνθρωπο μοιραζόμαστε κάποια χρόνια από την ζωή μας και δεν έχουν μεσολαβήσει ακραία άσχημα σκηνικά στον χωρισμό, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί απαγορεύεται να κρατάμε επαφές. Πώς γίνεται ένας άνθρωπος που πέρασε από την ζωή του να μην σε νοιάζει αν είναι καλά;

    Προσωπικά με κάποιους πρωην κρατάω μια πολύ καλή σχέση, όχι κολλητοί αλλά ειδικά τον έναν τον θεωρώ δικό μου άνθρωπο. Αν έρχοταν ξαφνικά ο νυν και μου λεγε να ξεκόψω θα το θεωρούσα προσπάθεια να με ελέγξει και ανασφάλεια δική του.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    127
    Ωραιο θέματακι. Όταν λες κάνουν παρέα, πόσο παρέα δηλαδή; συχνή; αν έχουν κοινή παρέα και βγαίνουν μια στο τόσο δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Και μένα θα με πείραζε αλλά εντάξει. Τώρα αν κάνουν παρέα οι 2τους εκεί είναι πολύ σκούρα τα πράγματα. Η αν μιλάνε συνέχεια. Καταρχάς εγώ δεν πιστεύω στη στενή φιλιά άντρα-γυναίκας. Μιλάω για κολλητούς έτσι.τουλάχιστον ο ένας από τους 2γουσταρει.υπαρχει και το φίλοι φίλοι, το καριοφυλι που λένε.. Συνοψίζοντας αν είναι κολλητοί, κάτι παίζει ενώ αν έχουν τυπική επικοινωνία όλα εντάξει. Η γνώμη μου πάντα.
    Χρόνος... Ο καλύτερος γιατρός κ εχθρός!

  9. #9
    Το ιδανικό θα ήταν ότι αφού μου είπε ότι θα ξεκόψει να το έκανε 100 τα εκατό τώρα το ένα χρόνια πολλά όντως δεν είναι τίποτα αλλά που σταματά αυτό ; Που ξερω ότι δεν θα γίνει και καλά Χριστούγεννα καλή χρονια και καταλήξει πάλι στην συχνή επικοινωνία; Εγώ γιατί να μην αισθάνομαι την ανάγκη να μιλήσω με τον προηγούμενο που τα είχα 6 χρόνια και συγκάτοικουσαμε;Δεν ξερω .Γενικα με ενοχλεί να έχει γυναίκες φίλες
    Τις προάλλες ας πούμε κάλεσε μια γνωστή του που είχαν βγει με παρέα 3 4 φορές ξαφνικά στα γενέθλια του από το πουθενά και μου είπε ότι θέλει να αρχίσει να κάνει παρέα μαζί της (όλοι μαζί ) επειδή την βρίσκει καλή και συμπαθητική κοπέλα.Εγω ήμουν μέσα στα μούτρα και σηκώθηκα και έφυγα από το πάρτι με κυνηγούσε και μου είπε ότι εγώ θέλει να είμαι η κοπέλα του αλλά δεν θέλει να κόψει την επαφή με αυτούς τους ανθρώπους ούτε να νιώθει καταπιεσμενος επιςης έκλαιγε και μου λέει δεν θέλω να νιώθεις άσχημα.Αλλα πως να νιώθω όταν βλέπω ξαφνικά μια άγνωστη όλο γέλιο και χαρα κοντά του;Δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την ανάγκη απλά για αυτές τις επαφές.Επισης τι πάει να πει δεν κάνω υποχωρήσεις;αυτό δεν εννοείται σε μια σχέση;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Συγγνώμη, αλλά εγώ βρίσκω την συμπεριφορά σου άκρως καταπιεστική και προσβλητική. Είναι σαν να του λες "Είσαι γαμίκουλας, την κάθε μια που γνωρίζεις θες να την πηδήξεις και δεν σου έχω καμία εμπιστοσύνη" . Το ότι έχεις σχέση δεν σημαίνει ότι θα τον μαντρώσεις κιόλας και θα του καθορίζεις όλη του την κοινωνική ζωή. Έλεος δηλαδή. Γιατί τόση ανασφάλεια;

  11. #11
    Το παραδοξο ειναι πως ενω εσυ ησουν σε σχεση πρωτα ψηθηκες με εκεινον και αντι να εχει ανασφαλεια πως θα το κανεις και σε εκεινον εχεις εσυ. Δεν σε κατακρινω αλλά θελω να ξεκινησω απο εκει. Προφανως και εισαι ερωτευμενη για να μη γουσταρεις καμια γυναικα κοντα του. Αν ειναι να στη κανει τη λαμογια θα γινει ετσι και αλλιως. Του αρεσει να μιλαει και να εχει επικοινωνια με γυναικες. Αν νιωθεις πως αυτο δε σε καθιστα μοναδικη και δεν σου ειναι πιστος δεν θα ηρεμησεις σε αυτη τη σχεση. Ασε τον με πραξεις να φαινεται κατα ποσο σε θελει στη ζωη του. Αν σε αφησει πχ αρρωστη για να παει να πιει καφε με τη ταδε πρωην φιλη ε τοτε τι να λεμε ;;; Δεν υπαρχουν στανταρ δεδομενα στις σχεσεις. Υπαρχει το ανακαλύπτω με ποιον ανθρωπο συναπτω σχεση. Ζηλευεις. Ρωτα τον εαυτο σου. Βαθια ομως... σου αξιζει αυτο ;;; σου λειπει κατι;;; δεν εισαι μια χαρα κοπελα;;; αν θελησεις δε θα βρεις καποιον αλλον;;; αν παιζει λιγο drama romance οκ. Παντως να κλαιει για να σου αποδειξει την αθωοτητα του κριμα. Ζηστε καλε τα μελια σας και ολα τα αλλα φαινονται συντομα ( π.χ τυχον απιστιες ) πιστεψε με. Παρε τα πανω σου και ζησε μαζι του στιγμες. Και αν τοσο πολυ δυσφορεις με ορισμενα δωσε του χωρο να τα πραξει και δες και εσυ πως θα εξελιχθεις πανω στο κεφαλαιο κτητικοτητα ζηλια.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by lindsay_ed View Post
    Το ιδανικό θα ήταν ότι αφού μου είπε ότι θα ξεκόψει να το έκανε 100 τα εκατό τώρα το ένα χρόνια πολλά όντως δεν είναι τίποτα αλλά που σταματά αυτό ; Που ξερω ότι δεν θα γίνει και καλά Χριστούγεννα καλή χρονια και καταλήξει πάλι στην συχνή επικοινωνία; Εγώ γιατί να μην αισθάνομαι την ανάγκη να μιλήσω με τον προηγούμενο που τα είχα 6 χρόνια και συγκάτοικουσαμε;Δεν ξερω .Γενικα με ενοχλεί να έχει γυναίκες φίλες
    Τις προάλλες ας πούμε κάλεσε μια γνωστή του που είχαν βγει με παρέα 3 4 φορές ξαφνικά στα γενέθλια του από το πουθενά και μου είπε ότι θέλει να αρχίσει να κάνει παρέα μαζί της (όλοι μαζί ) επειδή την βρίσκει καλή και συμπαθητική κοπέλα.Εγω ήμουν μέσα στα μούτρα και σηκώθηκα και έφυγα από το πάρτι με κυνηγούσε και μου είπε ότι εγώ θέλει να είμαι η κοπέλα του αλλά δεν θέλει να κόψει την επαφή με αυτούς τους ανθρώπους ούτε να νιώθει καταπιεσμενος επιςης έκλαιγε και μου λέει δεν θέλω να νιώθεις άσχημα.Αλλα πως να νιώθω όταν βλέπω ξαφνικά μια άγνωστη όλο γέλιο και χαρα κοντά του;Δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την ανάγκη απλά για αυτές τις επαφές.Επισης τι πάει να πει δεν κάνω υποχωρήσεις;αυτό δεν εννοείται σε μια σχέση;
    Εαν συνεχισεις ετσι ειναι θεμα χρονου να σε απατησει η να τον χασεις...
    ΤΕτοια καταπιεση , δεν θα την αντεξει.....ο καθε ανθρωπος κανει τις επιλογες του...το να του λες να μην κανει παρεα με γυναικες επειδη εσυ ζηλευεις το βρισκω απαραδεκτο...
    Εαν δεν θες να τον χασεις αλλαξε μυαλα οσο πιο γρηγορα μπορεις..
    Στα λέω εκ πειρας γιατι μου εχει τυχει να εχω κοπελα σαν και σαν και εσενα και να με καταπιεζει απο την ζηλεια της.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    127
    Εγώ πιστεύω η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Για μένα μην τον καταπιέζεις αλλά έχε το νου σου,γενικότερα. Αν δεν μπορείς να τον ακολουθήσεις τότε χώρισε αν είναι να χαλιέσαι συνέχεια. Σου είπα την γνώμη μου πιο πανω
    Χρόνος... Ο καλύτερος γιατρός κ εχθρός!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αν είσαι στην αρχή της σχέσης και μέχρι να τον γνωρίσεις καλά τον άλλο, μπορεί να έχεις κάποια ανασφάλεια. Αν είσαι 3 χρόνια μαζί και δεν του έχεις καμία εμπιστοσύνη, κάτι δεν πάει καλά είτε στην μεταξύ σας σχέση είτε με εσένα, δεν εξηγείται αλλιώς. Αν είναι να είμαστε μαζί με κάποιον και μονίμως να τον υποπτευόμαστε για ψεύτη ή για μοίχο, καλά κρασιά.

  15. #15
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!εχω ηρεμήσει αρκετά !Σίγουρα μπορεί ως ένα βαθμό να φαίνεται υπερβολικό όλο αυτό που λέω αλλά δεν είναι παράλογο να αισθάνομαι μια δυσφορία αν στα ξαφνικά το αγόρι μου αρχίσει να επικοινωνεί με μια άλλη κοπέλα έστω και φιλικά στα ξαφνικά και να προσπαθεί να την βάλει στην παρέα.Τι να πω πιστεύω με τον καιρό και όταν την γνωρίσω και αυτήν θα αισθάνομαι καλύτερα.Τωρα,όσον αφορά το θέμα με την πρώην από την στιγμή που ήξερε και του το έχω πει ότι με ενοχλεί και συμφώνησε ότι δεν θα έχει επικοινωνία θα μπορούσε να μην στείλει αλλά αυτός έστειλε από όσο λέει και δεν ήθελε να μην στείλει μόνο και μόνο επειδή ξέρει ότι εμένα με πειράζει.Προσωοικα αν ήξερα ότι κάτι τον ενοχλούσε πολύ δεν θα το έκανα όσο μικρό και γελοίο μου φαινόταν εμένα.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΠΑΤΩ!!
    By Tzina23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 04-09-2018, 13:37
  2. Βουλιμία: έχουμε φτάσει στο επίπεδο του εθισμού..
    By Vivianp in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 25
    Last Post: 11-02-2018, 00:13
  3. Μέχρι που μπορεί να φτάσει ένας οριακός;;;
    By MariaBalabanova in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 59
    Last Post: 04-03-2017, 17:07
  4. εχω φτασει στον πατο! δεν παει πιο κατω
    By mel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 27-06-2011, 07:54
  5. Ως που μπορεί να φτάσει η ανθρώπινη ψυχή;
    By Φιλότεχνος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 24-02-2010, 20:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •