Μερικές φορές νιώθω ότι είμαι πάρα πολύ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    1

    Μερικές φορές νιώθω ότι είμαι πάρα πολύ

    Γι 'αυτό, για να είμαι ειλικρινής, εγώ (18f) είμαι λίγο περίεργο. Μου είπαν ότι είμαι γοητευτικός εξαιτίας αυτού, αλλά μερικές φορές αισθάνομαι τόσο ανασφαλής. Μπορώ να είμαι πολύ. Το μυαλό μου είναι πέρα ​​από το μέρος και το ήμισυ του χρόνου που λέω είναι εκτός θέματος ή δεν έχει νόημα, αλλά δεν μπορώ να το βοηθήσω. Απλώς βγαίνει. Έχω τόσα πολλά ενδιαφέροντα και μου αρέσει να μιλάω για πράγματα, είτε πρόκειται για ταινία, φύση, θεωρίες, ζώα, πολιτική, βιντεοπαιχνίδια, οτιδήποτε άλλο. Λατρεύω τη συζήτηση. Και μερικές φορές έχω πραγματικά συνδεθεί με ένα συγκεκριμένο πρόσωπο (μερικές φορές ρομαντικά, μερικές φορές πλατωνικά) και θέλω απλά να προσελκύσω την προσοχή τους και να μιλήσω απλά μαζί τους και να περνούν το χρόνο μαζί τους όλο το χρόνο. Μερικές φορές, όμως, για να αποφύγω τη δουλειά μου, θα σταματήσω τα πάντα. Θα δώσω μία διατυπωμένη απάντηση και θα αφήσω τη συζήτηση μόνο επειδή φοβάμαι ότι είμαι ενοχλητικός ή προσκολλημένος. Δεν μπορώ πάντα να εκτιμήσω πώς αισθάνεται κάποιος για μένα και είμαι τόσο φοβισμένος που οδηγεί τους ανθρώπους μακριά λόγω της προσωπικότητάς μου.

  2. #2
    Εσυ, 18f ; ποια διαγνωση σου εδωσαν ; Που ειναι το αρνητικο στο να εχεις πολλα ενδιαφεροντα;; οτι δε προλαβαινουν οι αλλοι να σε παρακολουθησουν στις μεταβασεις αλληλουχιες συνδεεομενων σκεψεων ;; Σε προβληματιζει περισσότερο το αλλο ακρο που αφορα το σταδιο εγκαταλειψης οσων δε σου προκαλουν ενδιαφέρον πια;; εκτος απο Ψυχιατρο εχεις δοκιμασει ποτέ συμβουλευτική ;
    Η Υπερβολη. Συνηθως την οριζουν οι αλλοι με βασει καποια κριτηρια. Αρα για αυτο φανταζομαι βασιζεται η δικη σου στο DSM. Εβγαλαν και 5ο παντως.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Similar Threads

  1. Έχω κουραστεί πάρα πολύ
    By Fadasma in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 01-05-2017, 19:24
  2. Μερικές φορές...
    By mariafil in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 22-11-2013, 22:38
  3. Μερικες φορες βαριεμαι τους ανθρωπους
    By ΝεοΞεκινημα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 05-11-2012, 17:12
  4. Μερικες φορες....
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 20
    Last Post: 24-09-2012, 08:32
  5. ξεχναω παρα πολυ
    By filipk in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 30-08-2010, 17:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •