Παράξενο τρέμουλο στα χέρια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    438
    Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω πως ακριβώς ήταν το τρεμουλο γιατί αντιμετωπίζω το ίδιο όταν μιλάω στο τηλ. Τρέμει ξαφνικά το χέρι
    Επίσης θα θελα να μάθω πως είστε μετά από τόσο καιρό
    Ευχαριστω[/QUOTE]
    Έχουν περάσει σχεδόν 17 χρόνια που παρατήρησα πως τρέμουν τα χέρια ( περισσότερο το αριστερό). Στην εποχή μου τα κινητά ήταν μικρά και ελαφριά , με πανάκριβη χρέωση σε ομιλία και sms και κάναμε μόνο αναπάντητη κλήση . Εγώ δεν μπορούσα να κρατήσω σταθερό ένα βιβλίο ούτε μια φωτοτυπία διαβάζοντας για πανελλήνιες εξετάσεις. Όταν τεντώνω το χέρι, όταν το σκέφτομαι οτι θα συμβεί , αν σηκώσω βάρος, τρέμει περισσότερο, και γενικά όσο περισσότερο άγχος ή νεύρα έχω το χέρι τρέμει περισσότερο. Η στάση που κρατάς το κινητό βοηθάει για να τρέμει το χέρι και δυναμώνει όταν το δεν είναι ευχάριστη η συζήτηση!
    Δεν πήγα σε γιατρό και δεν έκανα καμία εξέταση για να δω που οφείλεται γιατί δεν υπάρχει καμία μόνιμη θεραπεία, απο την εμπειρία το αποδίδω στο άγχος, νεύρα, κούραση και αυθυποβολή πως θα συμβεί.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω πως ακριβώς ήταν το τρεμουλο γιατί αντιμετωπίζω το ίδιο όταν μιλάω στο τηλ. Τρέμει ξαφνικά το χέρι
    Επίσης θα θελα να μάθω πως είστε μετά από τόσο καιρό
    Ευχαριστω
    Έχουν περάσει σχεδόν 17 χρόνια που παρατήρησα πως τρέμουν τα χέρια ( περισσότερο το αριστερό). Στην εποχή μου τα κινητά ήταν μικρά και ελαφριά , με πανάκριβη χρέωση σε ομιλία και sms και κάναμε μόνο αναπάντητη κλήση . Εγώ δεν μπορούσα να κρατήσω σταθερό ένα βιβλίο ούτε μια φωτοτυπία διαβάζοντας για πανελλήνιες εξετάσεις. Όταν τεντώνω το χέρι, όταν το σκέφτομαι οτι θα συμβεί , αν σηκώσω βάρος, τρέμει περισσότερο, και γενικά όσο περισσότερο άγχος ή νεύρα έχω το χέρι τρέμει περισσότερο. Η στάση που κρατάς το κινητό βοηθάει για να τρέμει το χέρι και δυναμώνει όταν το δεν είναι ευχάριστη η συζήτηση!
    Δεν πήγα σε γιατρό και δεν έκανα καμία εξέταση για να δω που οφείλεται γιατί δεν υπάρχει καμία μόνιμη θεραπεία, απο την εμπειρία το αποδίδω στο άγχος, νεύρα, κούραση και αυθυποβολή πως θα συμβεί.[/QUOTE]

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    9
    Εμενα δεν έτρεμαν ποτε .αυτό μου συμβαίνει τον τελευταίο χρόνο κ κυρίως στο ένα χέρι.πλεον το παθαίνω κ σε άλλες φάσεις ποτε όμως όταν είναι τεντωμένο.
    Επίσης όταν χαμογελαω ψεύτικα τρεμει το κατω χειλος μου.εχω πάει σε ένα καρο νευρολογους όμως δεν βλέπουν κάτι..ούτε νεανικο παρκινσ ούτε ιδιοπαθη τρόμο.δεν το χω πάντα όμως στεναχωριεμαι γιατί δεν ξέρω που οφείλεται κ με φέρνει σε αμηχανία.
    Είμαι οκ από ηλεκτρολύτες κ δεν παίρνω ούτε χαπια για να το αποδώσω εκεί...
    Ο χρόνος θα δείξει μαλλον

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. παράξενο
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 08-05-2016, 16:06
  2. Παραξενο μουδιασμα
    By venom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 18-06-2015, 13:59
  3. ενα συμπτωμα παραξενο
    By chesire in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 16-08-2013, 00:02
  4. τρεμουλο στα χερια
    By fabulous in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 19-03-2012, 11:24
  5. Ένα παράξενο πράγμα
    By Molostroi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 18-11-2011, 12:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •