Ας με καθησυχάσει κάποιος!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    36

    Ας με καθησυχάσει κάποιος!!

    Διάβασα πριν λίγο για έναν ξένο ηθοποιό 35 ετων,ο οποίος κατά την διάρκεια κάποιων γυρισμάτων πέθανε από καρδιά χωρίς λόγο... ε τι ήταν να το διαβάσω;Τα έχω παίξει και φοβάμαι ότι θα πάθω κρισαρα!Εχω και μια έντονη εξάντληση τους τελευταίους μήνες,σε συνδυασμό με ζαλαδες και ταχυκαρδίες και νομίζω πως θα πάθω κι εγώ το ίδιο...βέβαια με έχει δει καρδιολόγος πριν 5 μήνες και 2 μήνες και είπαν και οι δυο πως είμαι μια χαρά,Και οι άλλες μου εξετάσεις καλες είναι.Δεν ξέρω γιατί φρικαρω τόσο,αλλά αυτός είναι ο μεγαλύτερος φόβος μου!!

  2. #2
    george1520
    Guest
    Αν το δεις λίγο ρεαλιστικά.. Δεν υπάρχει λόγος να το φοβάσαι τόσο. Δεν βασανίστηκε.

    Αφού βλέπεις ότι επηρεαζεσαι με τις άσχημες ειδήσεις προσπάθησε να τις αποφεύγεις.. Η κούραση και η εξάντληση μπορεί να είναι από χίλιους δύο λόγους. Ειδικά όταν είμαστε ψυχικά κουρασμένοι, μας βγαίνει στο σώμα μας.. Η ψυχολογία σου πως είναι;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Maria26 View Post
    Διάβασα πριν λίγο για έναν ξένο ηθοποιό 35 ετων,ο οποίος κατά την διάρκεια κάποιων γυρισμάτων πέθανε από καρδιά χωρίς λόγο... ε τι ήταν να το διαβάσω;Τα έχω παίξει και φοβάμαι ότι θα πάθω κρισαρα!Εχω και μια έντονη εξάντληση τους τελευταίους μήνες,σε συνδυασμό με ζαλαδες και ταχυκαρδίες και νομίζω πως θα πάθω κι εγώ το ίδιο...βέβαια με έχει δει καρδιολόγος πριν 5 μήνες και 2 μήνες και είπαν και οι δυο πως είμαι μια χαρά,Και οι άλλες μου εξετάσεις καλες είναι.Δεν ξέρω γιατί φρικαρω τόσο,αλλά αυτός είναι ο μεγαλύτερος φόβος μου!!
    κανείς δεν πεθαίνει χωρίς λόγο, ο φουκαράς ο 35χρονος προφανώς είχε κάποιο λόγο και πέθανε.
    Αφού οι γιατροί σου είπαν πριν 5 μήνες και πριν 2 μήνες οτι δεν έχεις τίποτα, δεν θα έχεις τίποτα ούτε σε 5 μήνες. Το τί απασχολεί το μυαλό σου πρέπει να κοιτάξεις και πώς να το αντιμετωπίσεις. Η καρδιά σου είναι μια χαρά.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Κάνω ακριβώς το ίδιο πράγμα μήνες τώρα ....μήνες ολόκληρους...ψάχνω στο ίντερνετ πράγματα και όταν πέφτω σε κάτι τέτοια τα σκέφτομαι όλο το βράδυ...χαλάω τον ύπνο μου ,με πιάνουν μουδιάσματα,ταχυκαρδίες...β άλε φρένο!Ούτε κατά διάνοια μην κοιτάς τέτοια πράγματα,δεν σε βοηθανε απολύτως πουθενά!Άκου μουσική ,διάβασε ένα βιβλίο,κάνε κάτι άλλο...μετά από τόσους μήνες εγώ σήμερα κατάφερα να νιώσω λίγο πιο ανθρώπινα που δεν είχα όλη μέρα κινητό στα χέρια μου και δεν έψαχνα αηδιες...Δεν έχεις κάτι...απασχολησου με κάτι άλλο...τι σου αρέσει να κάνεις;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    εγω ενα πραγμα καταλαβα τοσα χρονια που εχω η μαλλον ειχα ανχος γιατι πλεον σπανια θα εχω......... οτι οσο το ψαχνουμε τοσο χειροτερα ειμαστε....... και στο τελος θα αρωστησουμε στα αληθεια........ εγω περα απο το ανχος εχω σοβαρα προβληματα υγειας μου βρεθηκαν παρα πολλα νεκρα κυταρα... LDH και αυξημενα ενζυμα στο ηπαρ.......παρολαυτα δεν με νιαζει.......... δεν θα κατσω να ψαχνω τι εχω............ οτι και να εχω θα το παλεψω.........

  6. #6
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    εγω ενα πραγμα καταλαβα τοσα χρονια που εχω η μαλλον ειχα ανχος γιατι πλεον σπανια θα εχω......... οτι οσο το ψαχνουμε τοσο χειροτερα ειμαστε....... και στο τελος θα αρωστησουμε στα αληθεια........ εγω περα απο το ανχος εχω σοβαρα προβληματα υγειας μου βρεθηκαν παρα πολλα νεκρα κυταρα... LDH και αυξημενα ενζυμα στο ηπαρ.......παρολαυτα δεν με νιαζει.......... δεν θα κατσω να ψαχνω τι εχω............ οτι και να εχω θα το παλεψω.........
    Έτσι φίλε μου... Σου εύχομαι να βλέπεις πάντα την ζωή έτσι αισιόδοξα και να πάνε όλα καλά!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Είμαστε 7μιση ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ άνθρωποι στον πλανήτη και ακούς για μία-δυο εξαιρετικά σπάνιες περιπτώσεις την ημέρα. Εγώ άντε να σου πω ότι κάθε μέρα πεθαίνουν νεαροί από καρδιά και μερικές εκατοντάδες που δεν τις μαθαίνεις. Το νούμερο είναι στατιστικά γελοίο, απειροελάχιστο. Και σε αυτό το απειροελάχιστο νούμερο υπάρχουν συννοσηρότητες, χρήση ναρκωτικών ή αναβολικών και το κυριότερο, ελαχιστότατοι έχουν ελέγξει την υγεία τους πρόσφατα ή κάποτε. Καταλαβαίνεις ότι η ανησυχία σου είναι αστεία αν την δεις αντικειμενικά. Το θέμα είναι, ότι κι αν σου πούμε εδώ, μπορείς να τα δεις αντικειμενικά και ψύχραιμα τα πράγματα;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Ένας άνθρωπος πεθαίνει κάθε 6 δευτερόλεπτα εξαιτίας του καπνίσματος........

    φοβαστε για την καρδια σας αλλα το τσιγαρο... τσιγαρο εεε??????

    οτι να ναι.......

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    Ένας άνθρωπος πεθαίνει κάθε 6 δευτερόλεπτα εξαιτίας του καπνίσματος........

    φοβαστε για την καρδια σας αλλα το τσιγαρο... τσιγαρο εεε??????

    οτι να ναι.......
    Μα δεν είπε ότι καπνίζει η κοπέλα..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Gia66 View Post
    Μα δεν είπε ότι καπνίζει η κοπέλα..
    οκ και? γενικα το λεω...!!! γιατι πολλα ατομα με ανχος καπνιζουν....

Similar Threads

  1. Μπορεί κάποιος να μου πεί τι απο όλα έχω?
    By Konstantinoss in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 23-11-2018, 16:33
  2. ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΔΙΚΟΣ;
    By man 40 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 28-01-2013, 23:44
  3. ας μου πει καποιος..
    By dwra_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 4
    Last Post: 17-11-2009, 01:03
  4. καποιος να μου απαντησει...please!
    By boulimia in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 7
    Last Post: 14-08-2009, 13:57
  5. ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ
    By Nora in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 17-03-2009, 18:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •