Συνεχεις υποτροπες καταθλιψης.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    18

    Συνεχεις υποτροπες καταθλιψης.

    Υπαρχει καποιος με ιδιο θεμα?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    18

    Συνεχεις υποτροπες καταθλιψης που μου εχουν κανει τι ζωη κολαση

    Quote Originally Posted by Bellouko View Post
    Υπαρχει καποιος με ιδιο θεμα?
    παρνω φαρμακα αλλα συνεχεια υποτροπιαζω

  3. #3
    Εξαρταται. Τι ειδους χαπια παιρνεις. Σε ποιες δοσολογιες βρισκεσαι εαν παραλληλα πινεις αλκοολ ή καπνιζεις κατι ή αν εγινε αρκετα ανθεκτικος ο οργανισμος σου. Αλλά για ποσα χρονια μιλαμε ; 20 ετη για παραδειγμα;
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    18
    , ξεκινησε στην εφηβεια με ιδεοληψιες.αυτο που μου συμβαινει οτι η κσταθλιψη μου φερνει ιδψ.εχω φτασει 42 με διαφορες διακυμανσεις και τα τελευταια χρονια με εντονα φαινομενα κατσθλιψης και ιδψ.ειχα ενα χρονο που τα κατεφερα να ειμαι καλα.τωρα πεφτω παλι με καταθλιψη μονο.φαρμακα τα τελευταια χρονια effexor 4 το 150 και entact δυο των 20 στα πολυ χαλια μου.τωρα ενα χρονο με4 seroxat και εφτασα στα δυο.αυτα πανω κατω

  5. #5
    Διχως να ειμαι ειδικος εχω διαβασει πως σε καποιες επιμενουσες ιδψ δινουν ελαχιστη δοσολογια αντιψυχωτικου. Επισης σε μια ανθεκτικη χρονια καταθλιψη δινουν εναν σταθεροποιητη διαθεσης. Δεν ειναι κατι που ρισκαρει ευκολα ο καθε ψυχιατρος. Γεγονος. Οταν φτασεις τα 50 ποσταρισματα εαν θες μπορω να σου στειλω ποιος με παρακολουθει ή που το διαβασα. Εκτος απο αυτα τα συμπτωματα ομως δοκιμασες ποτέ παραλληλα κουβεντα με ειδικο ή αλλαγες τροπου ζωης ; δλδ καλως ή κακως αυτα συνδυαζονται σε μια παθηση. Εκτος απο τα φαρμακα μας παλευουμε τοσο πολυ να αλλαξουμε και τροπο αντιληψης οσων μας φερνουν πισω.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    18
    Επειδη πρωτη φορα χρησιμοποιω το φορουμ,γιατι πρεπει να φτασω το 50 ποσταρισματα?ενα δευτερο το μνμ μου το βλεπουν ολα τα μελη?προσπαθω ν αθλουμαι να τρωω σωστα.ομως παρολο την προσεγμενη ζωη δυστυχως τοσα φαρμακα με παχυναν ανοιγοντας την ορεξη και δεν με αφηνουν να αδυνατισω ευκολα.εσυ απο που εισαι?ευχαριστω!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    18
    Δεν με βοηθαει και κουραστηκα να αναλωνομαι στους ψυχολογους.βαρεθηκα να λεω τα ιδια και τα ιδια.και νομιζω οτι οι περισσοτεροι λυπαμαι που το λεω δεν ξερουν τι τους γινεται.λιγο δυσκολο να βρεις καποιον καλα καταρτισμενο.

  8. #8
    Το φορουμ ειναι δημοσιο για αναγνωση σε οποιονδηποτε. Δινοντας 50 απαντησεις ή σχολια ή προβληματισμους και σε αλλα θεματα μπορεις να στειλεις προσωπικο μηνυμα το οποιο ειναι ιδιωτικο. Επισης μπορεις να περιηγηθεις στην ενοτητα αποκλειστικα για ιδψ ή καταθλιψη και να διαβασεις παλαιοτερα νηματα απο ανθρωπους μελη με εξισου πολλους προβληματισμους. Εμενα με βοηθησε σε ενα ποσοστο καλο η ψυχοδυναμικη ψυχοθεραπεια αλλά δεν υπεφερα αποκλειστικά απο ιδψ. Ειχα πολλα μαζι. Αν θελεις κανε περιηγηση πιστευω πως θα βρεις απαντησεις απο μελη που θα ταυτιστεις.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    18
    Σε ευχαριστω.εσυ απο που εισαι?εχεις βγαλει ακρη με το προβλημα που αντιμετωπιζεις?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Και εγω κανω υποτροπες συνεχεια απο την εφηβεια μου. Ειχα και ιδεοληψιες αρκετα εντονες οταν ημουν βαρια. Του στυλ σταματουσα στο δρομο γτ δεν τις αντεχα στο κεφαλι μου. Ξεκινησα σταθεροποιητη γτ τα αντικαταθλιπτικα με βοηθησαν με το αγχος αλλα δεν προλαμβανουν τις υποτροπες

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ποιο σταθεροποιητη πηρες; το πηρες μονο του η με συνδιασμο με αντικαταθλιπτικο ; και τι παρενεργειες ειχες; θελω να μαθω γτ θελει ο γιατρος μου να με δοκιμασει με σταθεροποιητη..
    Quote Originally Posted by Mary93 View Post
    Και εγω κανω υποτροπες συνεχεια απο την εφηβεια μου. Ειχα και ιδεοληψιες αρκετα εντονες οταν ημουν βαρια. Του στυλ σταματουσα στο δρομο γτ δεν τις αντεχα στο κεφαλι μου. Ξεκινησα σταθεροποιητη γτ τα αντικαταθλιπτικα με βοηθησαν με το αγχος αλλα δεν προλαμβανουν τις υποτροπες

Similar Threads

  1. Συνεχείς ιδεοληψιες
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 02-06-2016, 13:58
  2. συνεχεις σπασμοι
    By Unbreakable in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 04-07-2015, 23:26
  3. Γιατί παθαινετε υποτροπές?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 28-03-2014, 15:03
  4. Χωρίς υποτροπές
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 57
    Last Post: 06-07-2013, 16:59
  5. Συχνές υποτροπές.
    By genehunter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 10-11-2011, 01:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •