Έλλειψη οργασμού
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236

    Έλλειψη οργασμού

    Καλημέρα,
    Νομιζω ο τίτλος τα λεει όλα..Είμαι 23 και δεν έχω ρθει ποτε σε οργασμό. Αναρωτιέμαι μήπως δεν παει κατι καλά με μενα. Γιατί να συμβαίνει αυτό; Ό μονος τρόπος που εχω νιώσει κάτι πιο έντονο που μαλλον ήταν οργασμός, ήταν καποιες φορες μόνη μου στο μπανιο αποκλειστικά με την πίεση του νερού. Κατα τη διαρκεια του σεξ ποτε. Και πλέον ανησυχω, γιατί μετα απο μια σχέση που είχα , δοκίμασα με άλλα 3 αγόρια. Και πάλι τίποτα. Μαλιστα ο ένας μου αρεσε παρα πολυ, είχα ενθουσιαστει, αλλα σε οργασμο δεν είχα φτάσει. Και ανησυχώ όχι μονο για την δικη μου ικανοποιηση, αλλα γιατί είναι πολύ αμήχανο. Βλέπω τον αλλον να παραξενεύεται, να προσπαθεί να με κανει να τελειώσω και ειναι λες και σκεφτεται "μα καλα γιατί δεν αντιδραει αυτη;" Νιωθω πως ο,τι και να κανει κάποιος, εμενα μου ειναι απλα αδυνατο να τελειωσω ετσι. Εχω σκεφτεί μέχρι και να πάω σε ειδικό για το θέμα, αλλα εν τελει πάντα το αφηνω, σκεφτομαι οτι ισως είμαι μικρη για κάτι τέτοιο και ντρέπομαι.

  2. #2
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Καλημέρα,
    Νομιζω ο τίτλος τα λεει όλα..Είμαι 23 και δεν έχω ρθει ποτε σε οργασμό. Αναρωτιέμαι μήπως δεν παει κατι καλά με μενα. Γιατί να συμβαίνει αυτό; Ό μονος τρόπος που εχω νιώσει κάτι πιο έντονο που μαλλον ήταν οργασμός, ήταν καποιες φορες μόνη μου στο μπανιο αποκλειστικά με την πίεση του νερού. Κατα τη διαρκεια του σεξ ποτε. Και πλέον ανησυχω, γιατί μετα απο μια σχέση που είχα , δοκίμασα με άλλα 3 αγόρια. Και πάλι τίποτα. Μαλιστα ο ένας μου αρεσε παρα πολυ, είχα ενθουσιαστει, αλλα σε οργασμο δεν είχα φτάσει. Και ανησυχώ όχι μονο για την δικη μου ικανοποιηση, αλλα γιατί είναι πολύ αμήχανο. Βλέπω τον αλλον να παραξενεύεται, να προσπαθεί να με κανει να τελειώσω και ειναι λες και σκεφτεται "μα καλα γιατί δεν αντιδραει αυτη;" Νιωθω πως ο,τι και να κανει κάποιος, εμενα μου ειναι απλα αδυνατο να τελειωσω ετσι. Εχω σκεφτεί μέχρι και να πάω σε ειδικό για το θέμα, αλλα εν τελει πάντα το αφηνω, σκεφτομαι οτι ισως είμαι μικρη για κάτι τέτοιο και ντρέπομαι.
    Το σεξ σαν πραξη σε ικανοποιεί?γιατί αν εισαι Οκ εσύ με αυτό για πιο λόγο σε αγχώνει? Κάποια στιγμή θα βρεις τα κουμπια του σωματος σου και θα έρθεις σε οργασμο πιστεύω. Μόνο με την σεξουαλικη πράξη προσπαθείς να έρθεις σε οργασμό?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Βασικά μόνη σου δεν τα καταφέρνεις να τελειώσεις? Ευχαρίστηση νιώθεις έστω? Εγκεφαλικά υπάρχουν φαντασιώσεις/σκέψεις που σε εξιταρουν ερωτικά?.
    Κάποια στιγμή τα είχα με μια κοπέλα που δεν έφτανε σε οργασμό με τίποτα. Θεωρούσε, και είχε δίκιο μάλλον, ότι επειδή ανατράφηκε σε πολύ συντηρητική οικογένεια με αυστηρούς καθωσπρέπει γονείς , είχε πολλά κόμπλεξ. Ε με τα πολλά κάποια στιγμή έφτασε όχι σε έναν αλλά σε 3εις οργασμους την ίδια φορά. Και από τότε χαλάρωσε με την όλη φάση και το απολάμβανε καλύτερα. Ήταν τότε αν δε με απατά μνήμη μου 24ων.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Στον κόσμο μου
    Posts
    6
    Νομίζω πως δεν υπάρχει συνταγή εκτός από το να χαλαρώσεις να το απολαύσεις χωρίς να σκεφτείς αν έχεις οργασμό.επισης βοηθάει να δείχνεις στον άλλον τι σου αρέσει τι θέλεις ίσως έτσι έρθει ο οργασμός .πχ αυτό που σου προκαλεί το νερό την πίεση μπορεί να στην προκαλέσει κ η γλώσσα ας πούμε .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Το σεξ σαν πραξη σε ικανοποιεί?γιατί αν εισαι Οκ εσύ με αυτό για πιο λόγο σε αγχώνει? Κάποια στιγμή θα βρεις τα κουμπια του σωματος σου και θα έρθεις σε οργασμο πιστεύω. Μόνο με την σεξουαλικη πράξη προσπαθείς να έρθεις σε οργασμό?
    Ναι με ικανοποιει. Αλλα οκ οχι με καθε ατομο το ιδιο πολύ..Με αγχωνει και για το λόγο που ειπα, οτι προκαλείται μια αμηχανια οταν εγω δεν τελειωνω. Καπως νιωθω σαν ξυλαγκουρο :p
    Και αυτά τα κουμπια ποια μπορει να ειναι τελος πάντων?? Δεν τα βλεπω στον ορίζοντα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Βασικά μόνη σου δεν τα καταφέρνεις να τελειώσεις? Ευχαρίστηση νιώθεις έστω? Εγκεφαλικά υπάρχουν φαντασιώσεις/σκέψεις που σε εξιταρουν ερωτικά?.
    Κάποια στιγμή τα είχα με μια κοπέλα που δεν έφτανε σε οργασμό με τίποτα. Θεωρούσε, και είχε δίκιο μάλλον, ότι επειδή ανατράφηκε σε πολύ συντηρητική οικογένεια με αυστηρούς καθωσπρέπει γονείς , είχε πολλά κόμπλεξ. Ε με τα πολλά κάποια στιγμή έφτασε όχι σε έναν αλλά σε 3εις οργασμους την ίδια φορά. Και από τότε χαλάρωσε με την όλη φάση και το απολάμβανε καλύτερα. Ήταν τότε αν δε με απατά μνήμη μου 24ων.
    Μονη μοναχα με τον τρόπο που ανεφερα στο ντουζ.. Εγκεφαλικα ναι , φανταζομαι κάποιες φορες πράγματα .
    Τι να πω, με μενα δεν ξερω τι μπορει να φταίει. Δεν ειναι συντηρητικη η οικογένεια μου ή κατι τετοιο.. Πάντως αφου ακουω οτι υπάρχει κοπελα σαν και εμενα που επρεπε να φτάσει 24 για να το βιωσει..Κατι ειναι κι αυτο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Γενικά χαλαρή είμαι θεωρω. Η νευρικότητα με πιάνει οταν βλέπω τον αλλον να παραξενεύεται που εγώ δεν τελειώνω. Σαν να του φαινεται περίεργο. Απλώς δε νιωθω την αναγκη να καθοδηγησω καπως συγκεκριμενα. Δηλαδη νιωθω πως ό,τι και να κανει ο αλλος εγώ δεν προκειται να φτασω σε αυτό το σημειο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Να σε ρωτησω, προκαρτακτικα κανεις με τα αγορια?
    Επισης ποση ωρα κραταει το σεξ?

    Παιζουν πολλα ρολο, μπορει να χρειαζεσαι περισσοτερο χρονο, παντως προσπαθησε να μην αγχωνεσαι.
    Επισης δεν ειναι κακο την ωρα που κανει σεξ να χρησιμοποιεις και το δαχτυλο σου στο επιμαχο σημειο, ισως σε βοηθησει να ερθεις σε οργασμο.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    η αν χροισημοπειοισεις κάποιο ερωτικό βοήθημα να δεις αν σε βοηθήσει κάπως

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Καλημέρα,
    Νομιζω ο τίτλος τα λεει όλα..Είμαι 23 και δεν έχω ρθει ποτε σε οργασμό. Αναρωτιέμαι μήπως δεν παει κατι καλά με μενα. Γιατί να συμβαίνει αυτό; Ό μονος τρόπος που εχω νιώσει κάτι πιο έντονο που μαλλον ήταν οργασμός, ήταν καποιες φορες μόνη μου στο μπανιο αποκλειστικά με την πίεση του νερού. Κατα τη διαρκεια του σεξ ποτε. Και πλέον ανησυχω, γιατί μετα απο μια σχέση που είχα , δοκίμασα με άλλα 3 αγόρια. Και πάλι τίποτα.
    Μπορεί να υπάρχει κάποια ιδιομορφία στο νευρικό σύστημά σου. Πού ακριβώς και τι δεν μπορώ να ξέρω. Αν σε προβληματίζει τόσο πολύ, μπορείς να μιλήσεις με ένα γιατρό.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    4
    Ελπίζω να το νιώσεις κάποτε ήμουν στην ίδια φάση έχω πάει 40 και ακόμα τίποτα έχω πάει σε γιατρό αλλά όλοι μου έλεγαν ότι εγώ πρέπει να ψαχτω με το σώμα μου. Ψάξε ψάξε δεν έχω βίωση ούτε μια φορά τι θα πει οργασμός το έχω πάρει απόφαση και συνεχίζω χωρίς αυτών

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Σε αυτες τις περιπτωσεις ισως ειναι σκοπιμη η χρηση ενος βοηθηματος με δονησεις υψηλης συχνοτητας οπως το hitachi magic wand.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Καλημέρα,
    Νομιζω ο τίτλος τα λεει όλα..Είμαι 23 και δεν έχω ρθει ποτε σε οργασμό. Αναρωτιέμαι μήπως δεν παει κατι καλά με μενα. Γιατί να συμβαίνει αυτό; Ό μονος τρόπος που εχω νιώσει κάτι πιο έντονο που μαλλον ήταν οργασμός, ήταν καποιες φορες μόνη μου στο μπανιο αποκλειστικά με την πίεση του νερού. Κατα τη διαρκεια του σεξ ποτε. Και πλέον ανησυχω, γιατί μετα απο μια σχέση που είχα , δοκίμασα με άλλα 3 αγόρια. Και πάλι τίποτα. Μαλιστα ο ένας μου αρεσε παρα πολυ, είχα ενθουσιαστει, αλλα σε οργασμο δεν είχα φτάσει. Και ανησυχώ όχι μονο για την δικη μου ικανοποιηση, αλλα γιατί είναι πολύ αμήχανο. Βλέπω τον αλλον να παραξενεύεται, να προσπαθεί να με κανει να τελειώσω και ειναι λες και σκεφτεται "μα καλα γιατί δεν αντιδραει αυτη;" Νιωθω πως ο,τι και να κανει κάποιος, εμενα μου ειναι απλα αδυνατο να τελειωσω ετσι. Εχω σκεφτεί μέχρι και να πάω σε ειδικό για το θέμα, αλλα εν τελει πάντα το αφηνω, σκεφτομαι οτι ισως είμαι μικρη για κάτι τέτοιο και ντρέπομαι.
    καλησπερα κι χρονια πολλα!! παιρνω το θαρρος να σου απαντησω λογο του οτι ειναι κριμας! και σιναμα πολυ απογοητευτικο νεα κοριτσια σαν εσενα να χαλιεστε, να φτανετε στο σημιο να δημιουργηθει μεσα σας ψυχολογικο προβλημα οπου επειτα θα γινει γολγοθας κι ολα αυτα απο μια μικρη βλακεια! συγνωμη που στο λεω!! αλλα ειναι πολυ απλο!! Πηγαινε σε εναν γιατρο κοπελα μου!! μην ντρεπεσαι!!! ειναι κριμας να χανεις αγαπες απο μιαδσλειτουργια η απο κατις που ειναι αγνοια!! διοτις απο την στιγμη που εχεις οργασμοστομπανιο οπως λες το προβλημα σου ειναι πανευκολο!!
    Απο προσωπικη εμπειρια στο λεω,, οχι σε εμενα μονον αλλα κι απο τη συντροφο μου κοντευαμαι να σπασουμε για κατις τετοιο νομιζα οτι δεν γουσταρει μαζι μου κι τελικα ο λογος ηταν πολυ γελειος!! ,
    Εισαι μικρη αλλα στο θεμα αυτο δεν εισαι καθολου μικρη!! απεναντιας μπορω να πω το αντιθετο. Σου ευχομαι γρηγορα να βρεις την λυση - δεν μπορω να σου γραψω εδω μεσα πυθανες αιτειες διοτις υπαρχον και μερικοι παραμονευων τσοντακιδες ,κι δεν θελω να γελειοποιησω ενα τοσο σοβαρο θεμα για εσας τις γυναικες αμεσα κι για εμας τους ανδρες σας εμεσα!

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    4
    Γειά σου Ορέστη μόλις το παράγγειλα ήσουν τόσο σίγουρος που με έπεισες άμεσος μόλις το παραλάβω θα σου ξανά απαντήσω για τις αποδόσεις του ελπίζω να δω φως.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by Sty View Post
    Γειά σου Ορέστη μόλις το παράγγειλα ήσουν τόσο σίγουρος που με έπεισες άμεσος μόλις το παραλάβω θα σου ξανά απαντήσω για τις αποδόσεις του ελπίζω να δω φως.
    Ελπίζω να πείρες το original γιατί υπάρχουν πολλές απομιμήσεις

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ελλειψη Φεριτινης..
    By Papaki7 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 10-07-2018, 15:41
  2. απομυθοποιηση του γυναικειου οργασμου?
    By 66psy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 48
    Last Post: 21-10-2014, 19:35
  3. Έλλειψη ύπνου...
    By Κύκνος in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 37
    Last Post: 24-04-2012, 06:33
  4. Έλλειψη συναισθημάτων...
    By rayne in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 04-11-2011, 12:50
  5. έλλειψη αυτοελέγχου
    By void in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 115
    Last Post: 30-06-2011, 15:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •