αρα ειναι ολα βιολογια η υπαρχει και κατι ανωτερο απο εμας? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    https://www.google.com/search?q=αφρι...iJqSsGle5lPVM:

    πηγαινε εδω κ ριξε μια ματια τι γινεται εξω απο το σπιτι σου κ την ασφαλεια τ κ του θεουλη π σε προστατευει αυτα δν εχουν θεο να τα προστατευσει μακαρι να σουν κ εσυ στη θεση τους εγωισταρε δλδ αυτα τα παιδια δν προσευχηθηκαν; επιασαν οι δικες σ προσευχες που εισαι αμαρτωλος κ για ασημαντα θεματα κ οχι οι δικες τους π ειναι αγγελοι και για το σοβαροτατο θεμα της πεινας; ευχομαι να μη σ συμβει γτ τοτε θα παψεις να πιστευεις τοσο φανατικα στο θεουλη σ τον καλο. π εξαιτιας του σαπιζουν παιδια π δν ειχαν την τυχη να γεννηθουν ελλαδα.
    εισαι απο τους ανθρωπους π υπαρχουν κ καλα εγω να μαι καλα κ οι αλλοι τπτ παω κ υποστηριζεις τις αποψεις π οπως ειπες δν ξερεις τπτ γτ δν εισαι κ ιερεας στοιχημα οτι δν νοιαζεσαι γ το διπλανο σ κ δν εχεις βοηθησει κανεναν εγω αν κ αθρησκη εχω βοηθησει αρκετους ανθρωπους απο το υστερημα μ γτ η ηθικη δν προερχεται απο τη θρησκεια. οσοι μεγαλωσαν χωρις θεο ειναι οι πιο σωστοι ανθρωποι να τα ακουει κ ο μαικ σταμ αυτα π ειστε τα ιδια σκατα.
    Last edited by joanna22; 04-12-2019 at 20:45.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    μου θυμιζεις οταν ημουν μικρη κ ελεγα ο θεουληε με βιηθησε κ εγραψα καλα στο τεστ γτ ειμαι καλο κοριτσι ενω αυτην οχι γελοια πραγματα!!μερικοι ανθρωποι εχουν πολυ μικρο iq τελικα. ευτυχως οσο παει κ λιγοτεροι πιστευουν τις μπουρδες κ π μ πες να ρωτησω τουε μοναχους ποιους αυτους π βιαζουν μικρα παιδια; η κλεβουν την εκκλησια π φτιαχνουν εκκλησιες αλλα ολοι οι αστεγοι ειναι απεξω η νομιζεις οτι ξερουν κατι παραπανω αυτοι; ενας απο το αγιο ορος ειπε οτι οποιοε σκοτωσει πουστη ακριβως ετσι θα παει παραδεισο. αυτοι ειναι οι ιερεις σου;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Λοιπόν επειδή λες ότι μου πάνε όλα καλά για αυτό και είμαι υπέρ του Θεού. Έχω συνεχή ιδψ, ενοχλήσεις σχεδόν όλη τη μέρα σε διάφορα μέρη του σώματος, πολύ αυστηρούς γονείς, μικρός είχα διάφορα οικογενειακά, με κοροιδεύανε οι άλλοι επί πολλά χρονια, έχω κοινωνική φοβία και δε νιώθω άνετα όπου πάω έξω και βλέπω όλους τους άλλους της γενιάς μου να καλοπερνάνε διαχρονικά και τα προβλήματά τους να είναι "δε βγήκα σήμερα", "δεν έχω γκόμενα" ή "δε μου πήραν αμάξι οι γονείς μου στα 18 αλλά του άλλου του πήραν". Θα μπορούσα να έχω λοιπόν τη δική σου στάση και να βρίζω το Θεό. Δε σε κρίνω, μπορεί να έχεις χειρότερα θέματα, απλά το αναφέρω. Τώρα όσον αφορά τους ιερείς που λες, στους Ορθόδοξους αυτοί που βιάζουν μικρά παιδιά είναι αμελητέο ποσοστό. Και φαίνεται ότι δεν έχεις ασχοληθεί, αν είχες για χρόνια όπως λες θα είχες γνωρίσει και αρκετούς που δεν έχουν κάνει ποτέ σεξ και η ζωή τους όλη είναι να βοηθάνε τους άλλους. Τώρα, όσον αφορά το μικρό iq που λες ότι έχω, ξέρω άριστα αγγλικά, γαλλικά, τουρκικά, γερμανικά, μαθαίνω κινέζικα, έχω πάρει μάστερ με άριστα σε βρετανικό πανεπιστήμιο από τα 30 πρώτα της Βρετανίας (όποτε θες συναντιόμαστε να σου δείξω τα πτυχία) και με είχε δεχτεί το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας για διδακτορικό αλλά επειδή είχε δίδακτρα οι γονείς μου μου είπαν να πιάσω δουλειά καλύτερα. Αλλά και χαμηλό iq να είχα δε λέει κάτι, ο Χριστός προσκάλεσε αγράμματους και ψαράδες για μαθητές! Και ναι, έχω βοηθήσει αρκετά οικονομικά άλλους αν και έχω μεγάλο απλήρωτο δάνειο για ένα μικρό σπίτι που έχω στο Κέντρο.
    Όσον αφορά τα πεινασμένα παιδιά στην Αφρική, σου είχα στείλει πμ για αυτό αν θυμάσαι και τότε είχες πει ότι σε έπεισα να το σκεφτείς καλύτερα. Καταρχάς να πω ότι υπάρχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ Χριστιανοί ιεραπόστολοι (όλων των δογμάτων) που βοηθάνε κάποια από αυτά τα παιδιά με κίνδυνο της ζωής τους. Οι άλλες θρησκείες λάμπουν δια της απουσίας τους από το πλευρό αυτών των παιδιών. Επίσης, υπάρχει αρκετός πλούτος στον κόσμο για να φάνε και αυτά τα παιδιά αλλά οι πλούσιες αθεολίμπεραλ χώρες και οι δισεκατομμυριούχοι τους ενδιαφέρονται για το δικαίωμα κάποιων γυναικών στην έκτρωση και των γκέι ζευγαριών στην υιοθεσία αλλά δεν κάνουν τίποτα για αυτά τα παιδιά. Ο Θεός φταίει για αυτό? Αλλά ό,τι και να πω δε θα πειστείς οπότε εύχομαι απλά να βελτιωθεί η ψυχική σου υγεία για να μην είσαι τόσο οργισμένη με το Θεό.
    Και τα παιδιά που πεθαίνουν από πείνα έχουν ξεχωριστή θέση στον παράδεισο, και να σου πω ότι ακόμα και να πεινάσω θα πιστεύω στο Θεό!
    Ayuverda να σε ρωτήσω, είσαι κατά των θρησκειών αλλά υπέρ της εξάσκησης της αγιουβέρδας? Καταλαβαίνεις την αντίφαση?

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    για να σου απαντησω δν επαψα να πιστευω στο θεο επδ δν περναγα καλα απο μικρη δν περναγα καλα. μεχρι τα 20μου συναντησα ανθρωπους κ ΣΚΕΦΤΗΚΑ πραγματα που σε ρωταω και δεν απαντας ακομα πχ αφου μονο ο αδαμ κ η ευα ηταν στον κοσμο. πως εγιναν οι ανθρωποι εκαναν σεξ μεταξυ τουε κ μετα τι; τα αδερφια μεταξυ τους; απαντα η μηπως δν ξερεις κ δν σ αφορα απλα εισαι του ρητου πιστευε κ μη ερευνα!? αν επιμενεις ακομα στη σταση σ μπραβο δν μ κανει εντυπωση οτι πολλοι δυστυχισμενοι πιστευουν ακομα στο θεο γτ ψαχνουν στηριγμα κ κυριως αυτοι το κανουν αλλα με μια διαφορα αυτοι π βαθια μεσα τους εχουν ελπιδα ακομα αυτοι που τα χουν χασει ολα οταν λεω ολα δν λεω να κοιμασαι στο δρομο κτλ αλλα μεσα σου να ζεις φρικη καθε μερα που δν μπορεις να αντεξεις τοτε σταματας να πιστευεις. κ συμφωνησα τοτε γτ λεω ναι ισως τα βιηθανε κ ξερεις κατι εχω θειο παπα για να ξερεις και επδ εχω ακομα καταλοιπα ψυχαναγκασμων μιλαω σε ιερεις κ με εναν π ειναι στην αφρικη κ εκτελει ιεραποστολικο εργο ο οποιος μ λεει απλα πραγματα κ τπτ παραπανω αλλα κ στο γιουτιουμπ σε εναν γεροντα ο οποιος ρωτησα ολες αυτες τις ερωτησεις κ ουδεμια απαντηση πηρα. λυπαμαι γτ κ γω σαν εσενα πιστευα φαναταικα μεχρι τα εικοσι κ θεωρουσα αδιανοητο να μην υπαρχει θεος. πλεον ειμαι βεβαια. κ ζεις σε ενα ψεμα!!!! κ οσα πτυχια κ να χεις ανοιχτομυαλος πρεπει να εισαι. πηγαινε αφρικη κ ζησε πως χουν αυτοι κ πως ζεις εσυ κ ελα να μ ξαναπεις αν ο θεος βρισκεις οτι ειναι δικαιος. η θρησκεια σ ειναι μαζοχιστικη αφου πιστευεις τοσο στο θεο γτ δν πας να κλιστεις σε μοναστηρι ρε φιλε; να σωσεις την ψυχη σ; γτ δν προσευχεσαι καθε μερα γτ δν δινεις το σπιτι σ σ εναν αστεγο οπως ελεγε ο χριστος κανεις τπτ απο οσα ειπε ο χριστος η απλα πουλας μουρη. ξερω καλα τη φαρα σας ημουν κ γω φανατικη χριστιανη αλλα καπου καταλαβαινα οτι κατι εμπαζε κ περασαν χρονια για να το καταλαβω κ να φτασω στην αλήθεια. οτι ο θεος βασανιζει παιδακια στην αφρικη γ να πανε στον παραδεισο κ εσενα γτ δν σε βασανιζει γ να πας στον παραδεισο. η μηπως οσοι δν υποφερουν απο ασιτια δν θα μπουν στον παραδεισο τοσο καλος ειναι ο θεος σ; σε λυπαμαι γ τις σπουδες σ αλλα τετοιοι κομπλεξικοι επικεντρωνονται στις σπουδες κ γω τετοια ειμαι κ μενα μ καναν μπουλινγκ κ γ αυτο στρεδομουν στο θεο κ κοιταγα μονο εγω να προοδευωζηλευα τους αλλους κ ενιωθα διαφορετικη κ στηριζομουν στη θρησκεια γ να αντεξω κ γενικα τους εβλεπα ολους αμαρτωλους κ τους εκρινα. πλεον ειμαι αθρησκη και δν ζηλευω ειμαι πιο κοινωνικη πιο καλη κ δν κριτικαρω ανθρωπους οπως οι χριστιανοι αυτος εκαμε αυτο θα παει κολαση οι προσφυγες πρεπει να καταστραφουν κ οι τουρκοι οπως λεει ο θεος π αγαπαει τα παιδια του στις προφητειες του λεει οτι θα τους σκοτωσει ολους καλους κακους γτ ειναι καταραμενοι αμα ειχα μπραστα μ τετοιο θεο θα τον εφτυνα στη μουρη δεν θα λατρευα ποτε ενα θεο που διδασκει αγαπη κ ολη η γη ειναι γεματη δυστυχια εκτος απο μερικους τυχερους παρολα αυτα καλους ανθρωπους ντεοπη σας οσοι το κανετς. λυπαμαι και τα πτυχια σ. εισαι ενα μιζερο ατομο μεσα στη δυστυχια π προσπαθει να βρει νοημα μεσα απο ενα θεο εναν θεο ομως ανυπαρκτο.δεν ηταν η ψυχικη μ υγεια π με εκανε να σταματησω να πιστευω οσο ημουν καλα ειχα λογο να πιστευω σε ενα ψεμα ΕΝΑ ΨΕΜΜΑ. γτ ελεγα τι με νοιαζει εγω την παλευω τι με νοιαζει τι κανουν οι αλλοι μαλλον θα ταν κακοι γ αυτο τα παθαινουξε εγω ειμαι καλη. τετοιος εισαι κ εσυ. πρεπει να φτασεις στο εσχατο σημειο να χασεις οτι αγαπας για να σκεφτεις αν ο θεος σ ειναι δικαιος κ αν ακομα θα πιστευεις πραγμα π δν στο ευχομαι αλλα αμα γινοταν θα εβριζες πολυ το θεο σου.
    κ οτι ξερεις γλωσσες ο θεος δν εδωσε δεκαρα υπαρχουν αθεοι π κανουν παπαδες κ οχι απλα ξενες γλωσσες ο στιβεν χοκιν ητνα ενας απο αυτους με τεραστιο μυαλο αλλα κ αλλες ιδιοφυιες αθεοι π ξερω. απλα ετσι γεννηθηκες με εφεση σε γλωσσες.
    Last edited by joanna22; 04-12-2019 at 23:56.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Ρε συ, ο καθένας έχει τις απόψεις του, εσύ έχεις τα επιχειρήματά σου και εγώ τα βιώματά μου και ο ένας δεν μπορεί να πείσει τον άλλον οπότε ας το λήξουμε εδώ. Πάντως σου είπα, και να μην έχω να φάω θα είμαι ένθεος. Σε μοναστήρι δεν πάω γιατί δε μπορώ να κάθομαι να προσεύχομαι όλη νύχτα. Προσεύχομαι καθημερινά, αλλά όχι τόσο πολύ ώστε να πάω σε μοναστήρι.
    Θα το ξαναπώ, όχι για τίποτα άλλο, αλλά γιατί όταν μιλούσαμε μέσω πμ μου είχες πει εσύ ότι σε είχα πείσει. Ο Θεός επιτρέπει τη φτώχεια κάποιων (παιδιών στην Αφρική εν προκειμένω) για να φανεί ποιοι ενδιαφέρονται για τους άλλους, ποιοι βοηθούν τους άλλους και ποιοι είναι μόνο για την πάρτη τους. Πολλοί άνθρωποι της εκκλησίας λοιπόν που ξέρω βοηθάνε τους άλλους, φροντίζουν αρρώστους κλπ. Ο Χόκινγκ ναι ήταν ιδιοφυία άθεος αλλά ήταν λογικό με τόσο σοβαρή ασθένεια που είχε να έχει παράπονο από το Θεό, για αυτό και έγινε άθεος άλλωστε.

  6. #21
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Ayuverda να σε ρωτήσω, είσαι κατά των θρησκειών αλλά υπέρ της εξάσκησης της αγιουβέρδας? Καταλαβαίνεις την αντίφαση?
    Η γνώση της Αγιουρβέδα έχει τις ρίζες της στα Vedas, τα ιερά κείμενα της Ινδίας από τα οποία έχουν προελθει πολλές πνευματικές φιλοσοφίες και θρησκείες. Αυτές περιλαμβάνουν τον Ινδουισμό, τον Βουδισμό, τον Ζαϊνισμό, τη Γιόγκα και άλλους. ... Η Αγιουρβέδα δεν είναι θρησκεία, όπως και η γιόγκα δεν είναι θρησκεία
    ΥΓ δεν θα χαρακτήριζα τον εαυτό μου άθεο αλλά αγνωστικιστη
    Πιθανόν να υπάρχει κάτι ανώτερο από εμάς αλλα σίγουρα δεν είναι ο κάθε θεός που μας έχουν κάνει πλύση η εκάστοτε θρησκεία του καθενός
    Last edited by ayurveda13; 05-12-2019 at 14:08.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    σας μιλαει ενα μυαλο αριστο στα μαθηματικα π εχω περασει κ διακριθει σε μαθηματικους διαγωνισμους
    Με ποιον κλάδο μαθηματικών ασχολείσαι;

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    δεν σπουδαζω ειχα παρει μερες σε διαγωνισμους σπουδαζω αλλο αντικειμενο
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Με ποιον κλάδο μαθηματικών ασχολείσαι;

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    συμφωνω και εγω δν ειμαι αθεη ειμαι αθρησκη και αγνωστικιστρια!! και συγχαρητήρια που ξερεις τοσα πραγματα για τις θρησκειες εχεις μελετησει κ τις εχεις απορριψει. ευγε
    Quote Originally Posted by ayurveda13 View Post
    Η γνώση της Αγιουρβέδα έχει τις ρίζες της στα Vedas, τα ιερά κείμενα της Ινδίας από τα οποία έχουν προελθει πολλές πνευματικές φιλοσοφίες και θρησκείες. Αυτές περιλαμβάνουν τον Ινδουισμό, τον Βουδισμό, τον Ζαϊνισμό, τη Γιόγκα και άλλους. ... Η Αγιουρβέδα δεν είναι θρησκεία, όπως και η γιόγκα δεν είναι θρησκεία
    ΥΓ δεν θα χαρακτήριζα τον εαυτό μου άθεο αλλά αγνωστικιστη
    Πιθανόν να υπάρχει κάτι ανώτερο από εμάς αλλα σίγουρα δεν είναι ο κάθε θεός που μας έχουν κάνει πλύση η εκάστοτε θρησκεία του καθενός

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    δεν σπουδαζω ειχα παρει μερες σε διαγωνισμους σπουδαζω αλλο αντικειμενο
    Α, κρίμα. Πώς έτσι όμως με τα μαθηματικά; Απλά σου άρεσαν ή υπήρξε κάποιος άλλος λόγος/κίνητρο;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    αμπελοφιλοσοφιες ......

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    σπουδαζω πολυτεχνειο κ περασα κ απο ιατρικη.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    ειχα κλιση κ επαιρνα μερος στους σχολικους διαγωνισμους θαλης κ εφτασα μεχρι το δευτερο επιπεδο συνηθως ειναι δυσκολο να περασεις ακομα και στο πρωτο επιπεδο αυτο ειναι ολο. γτ ρωτας;
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Α, κρίμα. Πώς έτσι όμως με τα μαθηματικά; Απλά σου άρεσαν ή υπήρξε κάποιος άλλος λόγος/κίνητρο;

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    αμπελοφιλοσοφιες ......
    αμπελοφιλοσοφιες φιλε που παει; μαλλον εσυ λες αμπελοφιλοσοφιες. δν ξερεις τι σ γινεται κ ουτε θα μαθεις ποτε

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    γτ ρωτας;
    Δεν εμφανίζονται συχνά σε φόρουμ άνθρωποι με κλίση στα μαθηματικά. Για την ακρίβεια είσαι η πρώτη περίπτωση που βλέπω.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Mental-horizons.com - Ένα site από εμάς για εμάς
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 28-07-2018, 23:10
  2. παρεξήγηση ή υπάρχει κάτι περισσότερο;
    By summerbird in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 21-11-2017, 15:58
  3. ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΠΑΡΙΣΤΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ Ή ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ
    By Kassi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 96
    Last Post: 08-07-2012, 05:08
  4. Replies: 107
    Last Post: 16-06-2011, 20:48
  5. Βοηθεια για εμασ τουσ νεουσ... κατι ενδιαφερον....:)
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 02-03-2007, 13:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •