αρα ειναι ολα βιολογια η υπαρχει και κατι ανωτερο απο εμας? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    αμπελοφιλοσοφιες φιλε που παει; μαλλον εσυ λες αμπελοφιλοσοφιες. δν ξερεις τι σ γινεται κ ουτε θα μαθεις ποτε

    Για να το λες εσυ , ο παντογνωστης , κατι ξερεις .......................

  2. #32
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    ρε σεις οσοι πιστευετε στο θεο για εξηγηστε μ αυτο. αφου εφτιαξε τον αδαμ κ την ευα μονο ως ανθρωπους πως εγινε ο κοσμος εκαναν παιδια μεταξυ τους κ μετα τα παιδια τους πως αναπαραχθηκαν; με ποιους πηγαν; μεταξυ τους ασε που ηταν και αγορια και δεν γινοταν αυτο τοτε πως εγινε ο κοσμος; μπορειτε να βαλετε λιγο νιονιο να σκεφτει στο κεφαλι σας. επισης τα ζωα γτ να υποφερουν χωρις να εφτιαξαν σε τιποτα ενω θα επρεπε να περνανε τςλεια γ να δει ο ανθρωπος ποση αγαπη υπαρχει στα ζωα απο το θεο ενω αντι αυτου τρωνε το ενα το αλλο. ΖΩΝΤΑΝΑΑΑΑΑ η φυση διδασκει μισος κ καμια αγαπη δν υπαρχει μονο σε μερικα ζωα τα αλλα ειναι αγρια κ κατασπαραζονται κανει διακρισεις ο θεος; η απλα ολα αυτα ηταν μια επιλογη της εξελιξης οπως ειστε κ εσεις π ο ενας πιστευει στονα αλλχ κ ο αλλος στο θεο;επισης κατι που ξεχασα αφου ο θεος εδωσε τα ζωα για να τα τρωμε γτ τους εδωσε το αισθητηριο του πονου; επισης αν ειναι παντοδυναμος γτ στον κατακλυσμο του νωε δν εσωζε τους καλους ανθρωπους αλλα τους πηρε ολους το ποταμι και τα ζωα το ιδιο αλλα για αυτον δν αξιζει η ζωη τα σκοτωνει κ παμε για αλλα; ολα απ την αρχη. αν ηθελε ο θεος θα ειχε αναστασησει καποιος κ σημερα αλλα δν το χει κανει ποτε ποτε ποτε. κανενας ανθρωπςο δν εβγαλε ποδια να ξαναπερπατησει ουτε χερια φτι; χτηκαν ξανα. ποσα ακομα θελετε να πιστευψετε οτι αυτα ειναι κατασκευασματα τ εγκεφαλου των. παλαιων ανθρωπων π. εζησαν στη γη;; να σημειωσω οι χωρες με τους πιο πολλους αθεους ειναι οι πιο υγιεις κ ανεπτυγμενοι κ οι χωρες με τους πιο πολλους πιστους πχ αφρικη ειναι μεσα στην φτωχεια κ πινουν νερο απο βρωμονερα.λυπαμαι π δν καταλαβαινετε. αυτα π σας λεω δν θα σας τα ξαναπει κανεις ανοιξτε τα αυτια σας κ σκεφτειτε χωρις φοβο τιμωριας. η τιμωρια ερχεται απο αυτα π σκεφτομαστε. σας λυπαμαι πραγματικα γτ ζειτε σ ενα ψεμμα. δν ειμαι αθεη ειμαι αθρησκη πιστευω οτι υπαρχει κατι ανωτερο το συμπαν κ ενεργειες π τις παραγουμε εμεις κ τις καθοριζουμε αλλα οχι ο θεος πχ χριστος κ τετοια. επισης εχετε δει αλλη γυναικα σημερα να μενει εγγυος χωρις σεξ; εχετε δει κανενα ποταμι να ανοιγει στη μεση οπως τοτε να πεφτοΥΝ ΑΚΡΙΔΕΣ ΑΠΟ τον ουρανο κ αλλα πραγματα οχι γτ ηταν αποκυηματα φαντασιας.ολα αυτα. τα θαυματα γινονται γτ μπορουμε να αυτοθεραπευομαστε υπο καποιες συνθηκες πολλοι το μαρτυρησαν οτι εγιναν καλα ως εκ θαυματος δν πιστευαν πουθενα ουτε παρακαλεσαν κανενα απλα το πιστεψαν. το σωμα μας. εχει πολλες δυνατοτητες
    και εγω φοβαμαι αυτη τη στιγμη π λεω την αληθεια οχι γτ θα με τιμωρησει ο θεος αλλα το ιδιο μ το μυαλο π μ λεει να μην τα πω κ αισθανομαι ασχημα π ανοιγω τα ματια σε αλλους αυτο φοβουνται ολοι το πως ειναι κατασκευασμενοι κ τα ριχνουν οτι ταχα ο θεος θα με τιμωρησει οι ενεργειες τιμωρουν καλες κ κακες. ειναι δυσκολο να το εξηγησβ.νομιζω οτι αυτα ειναι πρεπει να λεγονται μαλλον ιδεοληψιες αυτες μας κανουν να πιστευουμε στο θεο. γτ δν μπροουμε να κανουμε αυτο που θελουμε αλλα κατι μας παει κοντρα πχ αμα κανω αυτο θα συμβει αυτο. κ δν δεχομαστε οτι δν μπορουμε να κανουμε κατι επδ ετσι ειναι η φυση. τελειωσα το μαθημα.ακομα κ παλια δν ελεγε ο θεος γ ψυχικα ασθνεις ΠΟΤΕ μονο για δαιμονισμενους τωρα π προχωρησε η επιστημη αρχισανε κ λενε κ γ αυτους απο κει να καταλαβετε ουτε ειχε προβλεψει τις ψυχιατρικες ασθενειες η τους μουρλους/τρελους να το πω κ ετσι.
    Θα σου πω ενα θαυμα που μου εκανε ο Αγιος Νεκταριος Αιγινης...
    Οταν ημουν Β' Γυμνασιου, με ειχε παει η μανα μου στο μοναστηρι του Αγίου Νεκταρίου στην Αίγινα, πηγαμε στο κελι που ειναι ο ταφος του κι εβαλα το αυτι μου πανω στον τάφο του. Τοτε ακουγα επαναλαμβανομενους ηχους σαν να χτυπαει καποιος μια πορτα. Οταν εβγαλα το αυτι μου απ' τον ταφο του, το ακουγα ακομα και ΔΕΝ σταματησε!!! Καποια στιγμη εβαλα στο μετωπο μου λαδι απ' το καντηλι του κι εκανα το σχημα του Σταυρού και ΤΌΤΕ σταματησα να το ακούω! Αντε τωρα να μου πεις οτι δεν υπαρχει Θεος...

  3. #33
    YokoChoco
    Guest
    Θα χαρακτήριζα τον εαυτό μου Χριστιανό Ορθόδοξο, υπάρχουν όμως εύλογα ερωτήματα:

    -Μίλησε το φίδι στην Εύα;

    -Μίλησε ο γαιδαρος του Βαλαάμ;

    -Έριξε ο Ιεχωβαχ φωτιά εξ ουρανού και έκαψε του Ναδάβ και Αβδιού επειδή άναψαν το θυσιαστήριο με αλλότρια φλόγα;

    -Ακινητοποιήθηκε ο Ήλιος και δεν έδυε για ώρες επειδή έδωσε εντολή ο Ιησούς του Ναυή;

    Να συνεχίσω;....

  4. #34
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Θα χαρακτήριζα τον εαυτό μου Χριστιανό Ορθόδοξο, υπάρχουν όμως εύλογα ερωτήματα:

    -Μίλησε το φίδι στην Εύα;

    -Μίλησε ο γαιδαρος του Βαλαάμ;

    -Έριξε ο Ιεχωβαχ φωτιά εξ ουρανού και έκαψε του Ναδάβ και Αβδιού επειδή άναψαν το θυσιαστήριο με αλλότρια φλόγα;

    -Ακινητοποιήθηκε ο Ήλιος και δεν έδυε για ώρες επειδή έδωσε εντολή ο Ιησούς του Ναυή;

    Να συνεχίσω;....
    Οχι να μη συνεχισεις

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Mental-horizons.com - Ένα site από εμάς για εμάς
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 28-07-2018, 23:10
  2. παρεξήγηση ή υπάρχει κάτι περισσότερο;
    By summerbird in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 21-11-2017, 15:58
  3. ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΠΑΡΙΣΤΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ Ή ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ
    By Kassi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 96
    Last Post: 08-07-2012, 05:08
  4. Replies: 107
    Last Post: 16-06-2011, 20:48
  5. Βοηθεια για εμασ τουσ νεουσ... κατι ενδιαφερον....:)
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 02-03-2007, 13:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •