Ολανζαπίνη διακοπή - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Ναι, για την ολανζαπίνη λέω.

  2. #17
    hlias1988
    Guest
    ποση δοση παιρνεις? ποσα mg?

  3. #18
    hlias1988
    Guest
    με εχει καταστρεψει αυτο το φαρμακο. με εκανε χοντρο. οι εξετασεις αιματος βγηκαν χαλια. λογω αυτου του φαρμακου. πηγα σε παθολογο παιρνω ενα σωρω βιταμηνες και συμπληρωματα διατροφης για να εξισοροπισω την κατασταση.... ποσο χαλια γαμωτο............
    ποιο εθιστικη ειναι η ολανζαπινη...αλλα δεν μπορω τελικα να την κοψω αποτομα . θελει σταδιακα. αυτο που μου δινει δυναμη και το λεω στον εαυτο μου ειναι οτι ειμαι στο κοψιμο αυτου του φαρμακου. απλα το παιρνω γιατι ειμαι βιολογικα εξαρτημενος με αυτο. τωρα ποσο διαστημα θα παρει να το κοψω με την συμβουλη γιατρου δεν ξερω...κανω υπομονη

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Βασικά γιατι την ξεκινησες; Πηγες προφανώς σε ένα ψυχίατρο γιατί κάτι ένιωθες. Τι ένιωθες και ήταν αυτό που σε οδήγησε σε ψυχίατρο; Και πότε έγινε αυτό;

  5. #20
    hlias1988
    Guest
    ουτε και εγω δεν ξερω φιλε... απλα δεν την παλευα και πηγα σε ψυχιατρο. μου εκανε καποιες ερωτησεις και εγω απαντουσα. ειχα πολλα νευρα και με τον φοβο να μην γινει κανενα κακο πηγα στο ψυχιατρο.

  6. #21
    hlias1988
    Guest
    με βοηθησε το φαρμακο δεν λεω. βλεποντας το παρελθον ετσι οπως ημουν και ειμαι . ειμαι καλυτερα τωρα..

  7. #22
    hlias1988
    Guest
    θελω να την κοψω πια. δεν παλευετε η ζωη με τα ψυχοφαρμακα. θελω να φυγω απο αυτα. να παρω την ζωη μου πισω...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Και απο τι σου ειπε πως επασχες; οταν λες δεν την παλευες τι εννοεις καο για ποσα χρονια την παιρνεις;

  9. #24
    hlias1988
    Guest
    το παιρνω 8 χρονια. ουτε ξερω απο τι πασχω. λαθος συγκιριες λαθοι πολλα και νιωθω οτι το παιρνω τσαμπα αυτο το φαρμακο.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    το παιρνω 8 χρονια. ουτε ξερω απο τι πασχω. λαθος συγκιριες λαθοι πολλα και νιωθω οτι το παιρνω τσαμπα αυτο το φαρμακο.
    Τη παιρνεις αρκετα χρονια. Ο ψυχιατρος τι λέει; Συμφωνεί μαζί σου;

  11. #26
    hlias1988
    Guest
    εχω αλλαξει 3 ψυχιατρους. ναι μωρε ο τριτος συμφωνει να το κοψουμε. ηδη το μειωσα κατα 5 mg. αλλα με ποιανει οργη γιατι η ζωη μου να ειναι ετσι θελω να φυγω απο αυτα..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ποση δοση παιρνεις? ποσα mg?
    Έπαιρνα 2,5mg.

  13. #28
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Έπαιρνα 2,5mg.
    ε καλα ρε φιλε αυτο δεν ειναι τιποτα. εγω επαιρνα 20 mg για 8 χρονια. γαμησετα. και τωρα το εκοψα στα 15 mg. κανει πολυ κακο στην υγεια αυτο το φαρμακο.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Ναι, έχει πολλές παρενέργειες. Κι εμένα μου χαλάει το συκώτι, ακόμα και σ’αυτή τη δόση. Το πρόβλημα είναι ότι το παίρνω για ναυτία. Δεν μπορώ να το κόψω με τίποτα, τα πιο αθώα αντιεμετικά φάρμακα δε με πιάνουν τόσο αποτελεσματικά. Χωρίς το Zyprexa δεν μπορώ να λειτουργήσω πια. Απόψε θα το ξαναπάρω, βαρέθηκα να ξυπνάω χάλια με τάση για εμετό από τα άγρια χαράματα.

  15. #30
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Ναι, έχει πολλές παρενέργειες. Κι εμένα μου χαλάει το συκώτι, ακόμα και σ’αυτή τη δόση. Το πρόβλημα είναι ότι το παίρνω για ναυτία. Δεν μπορώ να το κόψω με τίποτα, τα πιο αθώα αντιεμετικά φάρμακα δε με πιάνουν τόσο αποτελεσματικά. Χωρίς το Zyprexa δεν μπορώ να λειτουργήσω πια. Απόψε θα το ξαναπάρω, βαρέθηκα να ξυπνάω χάλια με τάση για εμετό από τα άγρια χαράματα.
    εκανα πληρεις εξετασεις αιματος. θα εδειχνε εαν ειχα θεμα στο συκωτη?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ολανζαπινη?
    By pokemongo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 21-03-2020, 15:27
  2. Ερωτηση lapenza ολανζαπινη
    By Darcy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 17-03-2019, 02:12
  3. Επιστροφή στην ολανζαπίνη
    By Mary93 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2018, 13:23
  4. Fredilan(ολανζαπίνη) και τρομερές λιγουρες
    By schism in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 6
    Last Post: 07-04-2018, 00:36
  5. Strattera+zyprexa(ολανζαπινη)
    By valleron2009 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 1
    Last Post: 08-07-2012, 23:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •