Μυστηριώδης ασθένεια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44
  1. #16
    Mrgilleas
    Guest
    Οσοι μιλανε με τον Ακις1 ειδοποιηστε τον για την ειδηση ειτε σε προσωπικο μυνημα σε περιπτωση που δεν δει την απαντηση

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    Οσοι μιλανε με τον Ακις1 ειδοποιηστε τον για την ειδηση ειτε σε προσωπικο μυνημα σε περιπτωση που δεν δει την απαντηση
    Απ’οτι ξερω φιλε δεν ατμιζει έλαιο κάνναβης. Με ατμοποιητη κανει ανθούς κανονικά. Και το έλαιο το βάζεις κάτω απο τη γλώσσα. Ψάξε λιγο να δεις. Πουλάνε ανθούς cbd και υπάρχει ατμοππιητης που τον ζεσταίνεις με τον αναπτήρα και απλά το ρουφάς.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Απ’οτι ξερω φιλε δεν ατμιζει έλαιο κάνναβης. Με ατμοποιητη κανει ανθούς κανονικά. Και το έλαιο το βάζεις κάτω απο τη γλώσσα. Ψάξε λιγο να δεις. Πουλάνε ανθούς cbd και υπάρχει ατμοππιητης που τον ζεσταίνεις με τον αναπτήρα και απλά το ρουφάς.
    ακριβως..... αλλα πριν μηνες ατμιζα ελαιο cbd... αλλα χωρις την βιταμινη Ε που ειχαν τα υγρα στην Αμερικη......

    υπαρχει και αυτος ο ατμοποιητης που λες αλλα υπαρχουν και ηλεκτρονικα vaporizer..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    ακριβως..... αλλα πριν μηνες ατμιζα ελαιο cbd... αλλα χωρις την βιταμινη Ε που ειχαν τα υγρα στην Αμερικη......

    υπαρχει και αυτος ο ατμοποιητης που λες αλλα υπαρχουν και ηλεκτρονικα vaporizer..
    Ξερω τα volcano που ειναι σε σακούλες αλλα και τα μικρά. Εγω ξερω οτι κυκλοφορούν υγρά για ηλεκτρονικά τσιγάρα που απλά έχουν την γεύση της κάνναβης χωρίς δραση!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Ξερω τα volcano που ειναι σε σακούλες αλλα και τα μικρά. Εγω ξερω οτι κυκλοφορούν υγρά για ηλεκτρονικά τσιγάρα που απλά έχουν την γεύση της κάνναβης χωρίς δραση!
    καλό θα είναι να μην αγοράσει κανένας ακόμα και αυτά τα νόμιμα προϊόντα με CBD που είναι για χρήση ηλεκτρονικού τσιγάρου... μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση... ίσως αυτό που ατμιζα που το είχα πάρει πρην μήνες απο κατάστημα με προϊόντα CBD να είχε την βιταμίνη E και γι'αυτό να μου ανέβασε το CRP θα δείξει τώρα στης επόμενες εξετάσεις τη συμβενει... πάντως δεν νομίζω να είναι τυχαίο οτι εξαφανίστηκε απο την Ελλάδα το συγκεκριμένο υγρό ο καταστηματάρχης ειπε δεν θα κυκλοφορήσει ξανά στην Ελλάδα... παρόλαυτα στην Αμερική υπάρχει ακόμα και είναι μελατονίνη με CBD και τερπένια τουλάχιστον αυτό αναφέρεται στην ετικέτα πίσω στο μπουκαλάκι..... εγώ που το ατμιζα αυτο κάνα μήνα είχα την εντύπωση ότι είναι απο τα πιο δυνατo CBD... είχε ακόμα πιο έντονη δράση απο τα ανθοί το έψαξα λιγο παραπάνω και είδα οτι υπάρχουν και αλλα βρώσιμα προϊόντα μελατονίνης με CBD και είναι αποτελεσματικά λένε για την αϋπνία... αυτά είναι ασφαλές διότι τα πουλάνε σε αρκετά φαρμακεία και είναι σε μορφή spray...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Μη χαλατε ρε πνευμονια σας με μαλακιες.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Μη χαλατε ρε πνευμονια σας με μαλακιες.
    ετσι μου ειχε πει και ενας που εκανε 1 πακετο τσιγαρα την ημερα....... χαχαχα

    μεχρι που του εβαλα μυαλο και αρχισε το ηλεκτρονικο τσιγαρο...!!!!! και του αλλαξε η ζωη...!!!

    αρα τι ειναι μαλακιά? να καπνιζεις η να ατμιζεις?

    ξερω ξερω... θα μου πεις και τα 2........

    αλλα επιδει εγω ατμιζω εδω και 6 χρονια θα σου πω οτι μονο καλο ειδα........ εκοψα την νικοτινη και πλεον κανω μηδενικη.....!!!

    το ατμισμα εκτος απο ενα εργαλειο για διακοπη του καπνισματος...! ειναι και χομπυ...!!!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    ετσι μου ειχε πει και ενας που εκανε 1 πακετο τσιγαρα την ημερα....... χαχαχα

    μεχρι που του εβαλα μυαλο και αρχισε το ηλεκτρονικο τσιγαρο...!!!!! και του αλλαξε η ζωη...!!!

    αρα τι ειναι μαλακιά? να καπνιζεις η να ατμιζεις?

    ξερω ξερω... θα μου πεις και τα 2........

    αλλα επιδει εγω ατμιζω εδω και 6 χρονια θα σου πω οτι μονο καλο ειδα........ εκοψα την νικοτινη και πλεον κανω μηδενικη.....!!!

    το ατμισμα εκτος απο ενα εργαλειο για διακοπη του καπνισματος...! ειναι και χομπυ...!!!!
    ωραιο χομπυ, να σας παιρνουν τα λεφτα

  9. #24
    Antonis8
    Guest
    Και το καπνισμα και το ατμισμα είναι επιβλαβη για την υγεια.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Καλύτερα ατμισμα παρά κάπνισμα λένε οι μέχρι τώρα μελέτες
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    η νικοτίνη βλάπτει την καρδιά. Οι πνεύμονες παθαίνουν βλάβη από την διαδικασία εισπνοής καπνού, ατμού, ή χόρτου, ναργιλέ κλπ. Οτιδήποτε τελοσπάντων δεν είναι φυσιολογική εισπνοή/εκπνοή και μπαίνει στον πνεύμονα. Το πόση νικοτίνη ή πίσσα/κατράμ, ατμόι μπορεί να περιέχει αυτό που καπνίζεις.ατμίζεις, είναι δευτερεύον. Μου το είχε πει μια φίλη μου που πέθανε από ΧΑΠ.

  12. #27
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Καλύτερα ατμισμα παρά κάπνισμα λένε οι μέχρι τώρα μελέτες
    Ο σκοπος είναι να αντικατασταθει το καπνισμα απο το ατμισμα με σκοπο να κόψει καποιος το καπνισμα και στη συνέχεια να κόψει και το ατμισμα. Υπαρχει μεγάλη παρανοηση απο το ευρύ κοινό οσον αφορά το ατμισμα. Δεν είναι χωρίς κινδυνους. Οπως αναφέρει ο Νικολας,βλαπτει εξίσου τους πνεύμονες.
    Επίσης δεν υπαρχουν ακόμα αρκετές μελέτες και οπως βλεπουμε υπαρχει εξελισσομενο κύμα ραγδαιων θανάτων με αιτία το ατμισμα. Απο το τσιγάρο ξέρεις ότι θα παθεις καρκίνο, ότι αυξάνει τον κίνδυνο καρδιαγγειακων παθησεων κλπ κλπ. Απο το ατμισμα,εκτός απο τις μακροχρονιες συνεπειες στους πνεύμονες , οι θάνατοι ήταν ξαφνικοι.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Δεν διαφωνώ πουθενά με όλα αυτά. Αυτό που έγραψα όμως προς το παρόν ισχύει, οι μελέτες δείχνουν αρκετά μικρότερη ζημιά από το ατμισμα σε σύγκριση με το κάπνισμα.
    Όσο για το κύμα θανάτων (47) στις ΗΠΑ η συντριπτική πλειοψηφία ατμιζε υγρά με thc και μάλιστα αμφιβόλου προελεύσεως. Όποιος θέλει να δει υπάρχουν αρκετά στοιχεία στη Wikipedia περί αυτού.
    Το ζήτημα είναι πως κανείς δεν ξέρει ακόμη η μακροχρόνια χρήση τι επιπτώσεις θα έχει. Θα χρειαστούν άλλα 10 χρόνια χρήσης για να βγουν τα πρώτα συμπεράσματα
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    ωραιο χομπυ, να σας παιρνουν τα λεφτα
    σιγα........ φτιαχνω τα παντα μονος μου... υγρα,αντιστασης κλπ....

    αντε 20 ευρω να δωσο μια στο τοσο

    με τα τσιγαρα πιο πολλα λευτα χαλαει καποιος......

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    η νικοτίνη βλάπτει την καρδιά. Οι πνεύμονες παθαίνουν βλάβη από την διαδικασία εισπνοής καπνού, ατμού, ή χόρτου, ναργιλέ κλπ. Οτιδήποτε τελοσπάντων δεν είναι φυσιολογική εισπνοή/εκπνοή και μπαίνει στον πνεύμονα. Το πόση νικοτίνη ή πίσσα/κατράμ, ατμόι μπορεί να περιέχει αυτό που καπνίζεις.ατμίζεις, είναι δευτερεύον. Μου το είχε πει μια φίλη μου που πέθανε από ΧΑΠ.
    H νικοτινη ειναι το πιο ασφαλες....... ο καπνος ειναι το προβλημα......

    το ατμισμα δεν εχει καμια επιπτωση στην καρδια και στους πνευμονες εχουνε γινει πολλες μελετες πανω σε αυτο το θεμα....

    http://www.e-cardio.gr/default.aspx?pageid=735

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν υπαρχει ασθενεια
    By makis_dr in forum Σχιζοσυναισθηματική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 01-12-2019, 07:27
  2. ασθενεια...
    By αλεξανδρος_77 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 2
    Last Post: 25-04-2017, 01:07
  3. Ζώντας με την ασθένεια
    By Deleted240217a in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 15-11-2014, 20:25
  4. χιουμορ και ασθενεια
    By Macgyver in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 17
    Last Post: 28-09-2013, 22:03
  5. Το πένθος σαν ασθένεια
    By meta_ in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 6
    Last Post: 08-05-2005, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •