Βρήκα τη έχω...ΕΡΓΟΦΟΒΙΑ... - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 77 of 77
  1. #76
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    [QUOTE=giorgos35;1085976]Γι'αυτό ακριβώς θέλω να ανοίξω μπουγάτσα καφέ...είναι δέσμευση δεν λέω όχι..απλά το βλέπω από άλλες οπτικές γωνίες...δεν θα έχω αφεντικό στο κεφάλι μου..
    Θα δουλεύω ήσυχα..άμα κουράζομαι θα κάθομαι..το πιο καλό από όλα θα δουλεύω δίχως άγχος...έπειτα είμαστε μεγάλη οικογένεια έχω άτομα να με βοηθάνε δεν θα είμαι μόνος μου..έχω τη γυναίκα μου τη νύφη μου.τον ανιψιό μου.το. Αδερφό μου...οπότε μπορώ να κάθομαι έστω μια μέρα την εβδομάδα..άσε που πάλι δεν θα κάτσω αλλά λέω. Άμα δω ότι κουραστικά πολύ μπορώ έστω μια μέρα να κάτσω..ας δουλέψω και μια φορά για το Γιώργο...μια ζωή για τους άλλους δουλεύω...έχω κάνει χατίρια ένα σωρό στα αφεντικά φτάνει...βαρέθηκα να είμαι ο φιλότιμος υπάλληλος (κοινώς μαλακας)γιατί κατά βάθος αυτό εννοούνε όταν λένε είναι φιλότιμος...
    Από 14 χρονών τους κάνω τα χατίρια δεν πάει άλλο..
    Δεν μπορώ να το ανεχτώ πια αισθάνομαι ότι μεγάλωσα αρκετά για να παίζω τον μαλακά..έχω μπουκωσει.. δεν θέλω να ξανά δουλέψω ως υπάλληλος άλλο πια..
    Τους σιχαθηκα όλους...το ψεύτικο ενδιαφέρον τους.ρην ψεύτικη αγάπη τους..το διπλω και τριπλο προσωπο τους..και από πίσω κοιτάνε να στην καρφώσουν για να γίνει όλη δουλειά τους...φυσικά μέχρι να σταματήσουν να σε έχουν ανάγκη...όταν σταματήσουν να σε έχουν ανάγκη σταματάει και το ενδιαφέρουν τους για εσένα..ούτε καλημέρα δεν σε λένε πια..να πάνε να γαμ...ουνε όλοι...[/QUO
    Γιωργο δικαιο εχεις φιλοτιμία τελος ημουν χαζη τοσα χρονια ολοι κοιταζουν τον εαυτο τους.

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    [QUOTE=Roulaki1;1086260]
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Γι'αυτό ακριβώς θέλω να ανοίξω μπουγάτσα καφέ...είναι δέσμευση δεν λέω όχι..απλά το βλέπω από άλλες οπτικές γωνίες...δεν θα έχω αφεντικό στο κεφάλι μου..
    Θα δουλεύω ήσυχα..άμα κουράζομαι θα κάθομαι..το πιο καλό από όλα θα δουλεύω δίχως άγχος...έπειτα είμαστε μεγάλη οικογένεια έχω άτομα να με βοηθάνε δεν θα είμαι μόνος μου..έχω τη γυναίκα μου τη νύφη μου.τον ανιψιό μου.το. Αδερφό μου...οπότε μπορώ να κάθομαι έστω μια μέρα την εβδομάδα..άσε που πάλι δεν θα κάτσω αλλά λέω. Άμα δω ότι κουραστικά πολύ μπορώ έστω μια μέρα να κάτσω..ας δουλέψω και μια φορά για το Γιώργο...μια ζωή για τους άλλους δουλεύω...έχω κάνει χατίρια ένα σωρό στα αφεντικά φτάνει...βαρέθηκα να είμαι ο φιλότιμος υπάλληλος (κοινώς μαλακας)γιατί κατά βάθος αυτό εννοούνε όταν λένε είναι φιλότιμος...
    Από 14 χρονών τους κάνω τα χατίρια δεν πάει άλλο..
    Δεν μπορώ να το ανεχτώ πια αισθάνομαι ότι μεγάλωσα αρκετά για να παίζω τον μαλακά..έχω μπουκωσει.. δεν θέλω να ξανά δουλέψω ως υπάλληλος άλλο πια..
    Τους σιχαθηκα όλους...το ψεύτικο ενδιαφέρον τους.ρην ψεύτικη αγάπη τους..το διπλω και τριπλο προσωπο τους..και από πίσω κοιτάνε να στην καρφώσουν για να γίνει όλη δουλειά τους...φυσικά μέχρι να σταματήσουν να σε έχουν ανάγκη...όταν σταματήσουν να σε έχουν ανάγκη σταματάει και το ενδιαφέρουν τους για εσένα..ούτε καλημέρα δεν σε λένε πια..να πάνε να γαμ...ουνε όλοι...[/QUO
    Γιωργο δικαιο εχεις φιλοτιμία τελος ημουν χαζη τοσα χρονια ολοι κοιταζουν τον εαυτο τους.
    Ναι όσο μπορείς μην δείχνεις τον εαυτό σου δηλαδή ότι είσαι φιλότιμη...και κυρίως μην δείχνεις ότι έχεις ανάγκη δεν πρόκειται να λυπηθούνε τότες είναι που θα κοιταξουνε να σε πατήσουν...ανάγκη έχει θα λένε θα κάτσει θέλει δεν θέλει...ξέρεις σε πόσους το έλεγα αυτό και δεν με άκουσαν και το μετάνιωσαν.
    Ο κολλητός μου έπαθε πολύ χονδρά ψυχολογική λόγω πιέσεις εργασίας τον έλεγα παράτα τον μαλακά σε εκμεταλλεύεται και σου φέρεται και απαίσια..δεν με άκουσε και τώρα το μετάνιωσε αλλά τώρα είναι αργά.
    Στον αδελφό μου το ίδιο..αυτός δεν έπαθε ψυχολογικά αλλά απέκτησε πολλα προβλήματα υγείας και τώρα λένε έπρεπε να σε ακούγαμε Τοτες..
    Στην τελευταία δουλειά που πήγα και έφυγα δεν έκατσα τους ετριψα στη μούρη τα ψέματα τους..
    Στην συνέντευξη μου είχαν πει ότι υπερωρίες πληρώνεται 3€ την ώρα συμφώνησα όταν έπιασα δουλειά ρώτησα τους συναδέλφους και έμαθα ελοτι δεν πληρώνονται οι υπερωρίες...εμ έχουν γνώση οι φύλακες..και τους έπιασα και τους λέω πληρώνονται η όχι λέω οι υπερωρίες..απαντήστε μου μπεσηδικα ..
    Και μου τα μασησανε....άρα λέω όντως δεν πληρωνεται υπερωρίες...ε ρε Γιώργο με λέει ο προϊστάμενος και που θα βρεις δουλειά να πληρώνουν υπερωρίες..σαν να με λέει όπου και να πας τα ίδια σκατα είναι..
    Και του λέω προκειμένου να δουλεύω τσάμπα καλύτερα να κάθομαι σπίτι ...αρκετά σας έχω κάνω μάγκες..
    Αλλά είστε λέω ψεύτες κρίμα γιατί είστε και νέα παιδιά..στην συνέντευξη μιλήσαμε τα είπαμε τελείως αντίθετα...και τώρα βλέπω απτή πρώτη μέρα τελείως αντίθετα απ'αυτά που μιλήσαμε..ευτηχως το έργο το έχω ξανά δει και υποπτεύθηκε απτη συμπεριφορά τους ότι κάτι δεν πηγενε καλά ...
    Απτή πρώτη μέρα πολύ με αγαπησανε.. ωχ λέω...κάτι δεν πάει καλά τόση αγάπη πια απτή πρώτη μέρα..
    Και μετά μου λένε κάνε καφέ πιες κάνε κάνα τσιγαρακι άραξε...ωχ λέω πάει ο μισθός του μηνός..ξέρεις αν ο εργοδότης κάνει κεράσματα να ξέρει ότι πάει ο μισθός στον έφαγε..το έχω δει άπειρες φορές αυτό το έργο..στην προκειμένη περίπτωση ήταν βέβαια όχι για το μισθό αλλά για της υπερωρίες. Ε το ίδιο είναι..
    Επαληθεύτηκα άλλη μια φορά .τα βροντηξα και έφυγα..

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. καλώς σας βρήκα !!!
    By GEDORE in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 3
    Last Post: 26-02-2019, 03:04
  2. ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!
    By stellou1989_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 05-04-2009, 20:17
  3. Καλώς σας βρήκα !!!
    By swan_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 14
    Last Post: 26-03-2009, 15:36
  4. Καλώς σας βρήκα
    By evdost in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 03-01-2009, 00:48
  5. Καλώς σας Βρήκα!!!
    By Lenaki_ed in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 3
    Last Post: 21-08-2008, 09:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •