ηρεμιστικο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657

    ηρεμιστικο

    ρε παιδια υπαρχει καποιο ηρεμιστικο που να σε πιανει. αμεσως και να πεφτεις ταβλα; παιρνω κλονοτριλ αλλα μονο. στα 4μγ με. ηρεμει. καπως. κ μαζεμενα ολα μαζι. αλλα υπαρχει. περιπτωση να αναπτυξω ανοχη αν τα παιρνω συνεχεια. σιγουρα

    ειμαι σε φαση που με ταλαιπωρουν καποιες φορες οι ιδεοληψιες πχ ειμαι κουρασμενη κ δν μπορω απλα να πεσω να κοιμηθω πρεπει αν σηκωνομαι συνεχεια να ξαναπλενω τα δοντια μ να παταω με συγκεκριμενο τροπο τα πλακακια να ακουμπαω αντικειμενα να κλεινω κ να ανοιγω τα φωτα να τα βγαζω απο τη πριζα κ να τα ξαναβαζω μεχρι να μαι οκ. κ απλα θα ηθελα ενα μαγικο χαπι να πεσω ξερη γτ δν την παλευω εκτος απο κουραστικο ειναι κ. ψυχοφθορο γτ ξερεις οτι αμα δν το κανεις την σωστη στιγμη με το σωστο τροπο κ χωρις να σ ρθει αλλη σκεψη θα πρεπει να τα επαναλαβειε παλι απο την αρχη κ ολα αυτα τραβαω κ δν ειναι οτι τα επαναλαμβανριε απο τηνα ρχη κ τελος αμα. γινει μαλακια πρεπει να σκεφτεις τι εκανες πριν κ ισως ξανακανω τα ιδια π εκανα κ πριν κ μετα παλι αυτα.
    Last edited by joanna22; 04-12-2019 at 15:26.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    αυτα με τον γιατρο σου......

    δεν μπορεις να ρωτας κατι τετοιο μεσα σε ενα φορουμ....

    φυσικα και θα κανεις ανοχη και εθισμο και το clonotril δεν κοβεται καθολου ευκολα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    ρε παιδια υπαρχει καποιο ηρεμιστικο που να σε πιανει. αμεσως και να πεφτεις ταβλα; παιρνω κλονοτριλ αλλα μονο. στα 4μγ με. ηρεμει. καπως. κ μαζεμενα ολα μαζι. αλλα υπαρχει. περιπτωση να αναπτυξω ανοχη αν τα παιρνω συνεχεια. σιγουρα
    εχει δικιο ο ακις.....για πολυ αμεσα χρησειμοποιουν σε ενεσιμη μορφη ηρεμιστικα αλλα αυτο γινεται στις κλινικες.....τωρα,ειναι αλλα πιο πιανουν πιο γρηγορα πχ ταβορ και αλλα πιο αργα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    θενξ θανο ρωταω κ το γιατρο μ εννοειται απλα επδ ειναι λιγο αντιθετος ακομα κ στα κλονοτριλ πανω απο 2μγ δν βοηθαει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    μίλα με το ιατρό σου. Και όχι, δεν είναι απαραίτητο να κάνεις ανοχή. Η μητέρα μου έπαιρνε επί 30 χρόνια το lexotanil των 3mg και δεν χρειάστηκε ποτέ να καταφύγει σε κάτι πιο ισχυρό. Πού και πού μάλλον από κάποια έκτακτη τρόμαζε και την έπιανε ταχυπαλμία. Τότε μόνο "χτυπαγε" και ένα Inderal.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    ειμαι σε φαση που με ταλαιπωρουν καποιες φορες οι ιδεοληψιες πχ ειμαι κουρασμενη κ δν μπορω απλα να πεσω να κοιμηθω πρεπει αν σηκωνομαι συνεχεια να ξαναπλενω τα δοντια μ να παταω με συγκεκριμενο τροπο τα πλακακια να ακουμπαω αντικειμενα να κλεινω κ να ανοιγω τα φωτα να τα βγαζω απο τη πριζα κ να τα ξαναβαζω μεχρι να μαι οκ. κ απλα θα ηθελα ενα μαγικο χαπι να πεσω ξερη γτ δν την παλευω εκτος απο κουραστικο ειναι κ. ψυχοφθορο γτ ξερεις οτι αμα δν το κανεις την σωστη στιγμη με το σωστο τροπο κ χωρις να σ ρθει αλλη σκεψη θα πρεπει να τα επαναλαβειε παλι απο την αρχη κ ολα αυτα τραβαω κ δν ειναι οτι τα επαναλαμβανριε απο τηνα ρχη κ τελος αμα. γινει μαλακια πρεπει να σκεφτεις τι εκανες πριν κ ισως ξανακανω τα ιδια π εκανα κ πριν κ μετα παλι αυτα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Δεν γνωρίζω τί διάγνωση σου έχουν βγάλει. Το ότι έχεις επίγνωση του προβλήματος και ψάχνεις να βρεις λύση, είναι κάτι πολύ καλό. Από αυτά που περιγράφεις, χωρίς να είμαι ιατρός, μου "μυρίζει" ΙΨΔ οπότε μίλα με το ιατρό σου ή πάρε μια δεύτερη γνώμη μήπως το clonotril δεν είναι η κατάλληλη λύση αλλά χρειάζεσαι έναν αναστολέα επαναπρόσληψης σεροτονίνης τύπου entact, seroxat κλπ. Το να πάρεις ένα ισχυρό υπνωτικό και να πέσεις μπαμ σε χειμερία νάρκη για 10 ώρες δεν ξέρω αν θα λύσει το πρόβλημα.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    εχω παει σε απειρους γιατρους εδω και 7χρονια δν μιλαω πρωτη φορα με γιατρους

Similar Threads

  1. Ηρεμιστικό για άγχος
    By Nikos156 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 14-06-2018, 00:48
  2. Valmane σαν ήπιο ηρεμιστικό
    By The_Mechanic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 18-04-2013, 15:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •