Φυτρωνουν μπουγατσες; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Γιατί δεν δοκιμάζεις να μαγειρεύεις εσύ στο σπίτι; Χρόνο έχεις. Έτσι και κάτι που σου αρέσει θα φιάχνεις και πιο υγιεινά θα τρως αν θες.
    To εκανα παλια. Δεν τρωνε αυτα που φτιαχνω και γκρινιαζουν οτι ξοδευω λεφτα αν αγοραζω τροφιμα για μενα. Ερχεται και η μανα μου στην κουζινα οταν μαγειρευω και αρχιζει το μπουρ μπουρ μπουρ και μου ερχεται να της πεταξω οτι βρω στο κεφαλι.

  2. #17
    Ορέστη, άρχισε να μαθαίνεις να μαγειρεύεις και να ψωνίζεις εσύ τα υλικά για το μαγείρεμα. Η μαγειρική είναι πολύ ωραία τέχνη.
    Επίσης, να πηγαίνεις εσύ στο φούρνο το πρωί να παίρνεις ό,τι θέλεις. Ο άνθρωπος που δεν θέλει να του κάνουν "κουμάντο" οι άλλοι αναλαμβάνει τις υποχρεώσεις του και αυτοεξυπηρετείται, τουλάχιστον.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    To πρόβλημά σου Ορέστη είναι ότι έχεις παραδοθεί από κάθε προσπάθεια να βάλεις όρια στους άλλους αλλά και να πειθαρχήσεις τον εαυτό σου λίγο ώστε να κάνε πράγματα και να βάλει αυτά τα όρια στους άλλους. Τι δικαιολογίες είναι τώρα αυτές, κοτζάμ μαντράχαλος; Αν δεν τα τρώνε πρόβλημά τους, φιάξε μόνο για εσένα. Αν έρχεται η μάνα σου στην κουζίνα βγάλ'την έξω. Απλά είναι τα πράγματα, εμείς οι άνθρωποι τα κάνουμε πολύπλοκα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Δεν εχω αυτοπειθαρχια, εχετε δικιο. Σημερα ας πουμε κοιμηθηκα και εχασα το ραντεβου με τον γιατρο.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Λεει η μανα μου παω σουπερ, θες τιποτα; Λεω αραβικες πιτες και καπνιστο σολωμο. Αγορασε σοκολατα, μελομακαρονα και τσουρεκι.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κι εσύ τι της είπες;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Κι εσύ τι της είπες;
    Της λεω την προηγουμενη φορα δεν ορκιστηκες να σου κοπουν τα χερια αν ξαναπαρεις γλυκα; Αυτα τι ειναι; Τα εβαλα ολα σε μια σακουλα και θα τα χαρισω στους αστεγους.

  8. #23
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Λεει η μανα μου παω σουπερ, θες τιποτα; Λεω αραβικες πιτες και καπνιστο σολωμο. Αγορασε σοκολατα, μελομακαρονα και τσουρεκι.
    Ορέστη έχεις δικό σου εισόδημα;

  9. #24
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Της λεω την προηγουμενη φορα δεν ορκιστηκες να σου κοπουν τα χερια αν ξαναπαρεις γλυκα; Αυτα τι ειναι; Τα εβαλα ολα σε μια σακουλα και θα τα χαρισω στους αστεγους.
    Ρε Ορέστη αν δεν θες να φας.. Δεν θα φας.. Ακόμη και να είναι γεμάτα τα συρτάρια με γλυκά. Θες να σε θεωρούν και να σου φερονται σαν ενήλικα αλλά εσύ φέρεσαι σαν παιδάκι.. Όταν αποφασίσεις να ενηλικιωθείς τότε θα έχεις και την αντιμετώπιση που θες.
    Last edited by george1520; 29-12-2019 at 16:22.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ρε Ορέστη αν δεν θες να φας.. Δεν θα φας.. Ακόμη και να είναι γεμάτα τα συρτάρια με γλυκά. Θες να σε θεωρούν και να σου φερονται σαν ενήλικα αλλά εσύ φέρεσαι σαν παιδάκι.. Όταν αποφασίσεις να ενηλικιωθείς τότε θα έχεις και την αντιμετώπιση που θες.
    Δεν ισχυει αγαπητε μου αυτο. Ολοι οι διατροφολογοι λενε αν θες να αδυνατισεις δεν πρεπει στο σπιτι σου να εχεις ανθυγιεινα τροφιμα. Δεν ειναι χαζοι. Μαλιστα αυτο το κολπο εμενα μου το κανουν απο το 15. Πηρε τηλεφωνο ο πατερας μου εναν συναδελφο του που ηταν κι εκεινος πολυ πετυχημενος σαν πατερας, και τον ρωτησε τι να κανει για να παχυνω. Και εκεινος τον συμβουλευσε να αγοραζουν καθε μερα γλυκα, σουβλακια, να τα βλεπω συνεχεια μπροστα μου. Οπερ και εγενετω. Απο 70 κιλα εφτασα σε λιγα χρονια τα 100.Βεβαια εσυ πιστευεις οτι ξερεις καλυτερα.

  11. #26
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Δεν ισχυει αγαπητε μου αυτο. Ολοι οι διατροφολογοι λενε αν θες να αδυνατισεις δεν πρεπει στο σπιτι σου να εχεις ανθυγιεινα τροφιμα. Δεν ειναι χαζοι. Μαλιστα αυτο το κολπο εμενα μου το κανουν απο το 15. Πηρε τηλεφωνο ο πατερας μου εναν συναδελφο του που ηταν κι εκεινος πολυ πετυχημενος σαν πατερας, και τον ρωτησε τι να κανει για να παχυνω. Και εκεινος τον συμβουλευσε να αγοραζουν καθε μερα γλυκα, σουβλακια, να τα βλεπω συνεχεια μπροστα μου. Οπερ και εγενετω. Απο 70 κιλα εφτασα σε λιγα χρονια τα 100.Βεβαια εσυ πιστευεις οτι ξερεις καλυτερα.
    Δεν σου λέω ότι ξέρω καλύτερα... Απλά βλέπω την γενική συμπεριφορά που έχεις.. Αυτό σχολιάζω..
    Θα ήθελες να φύγεις να μείνεις μόνος σου; Το έχεις σκεφτεί;

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Εχω προβληματα υγειας που μου κοβουν καθε κινητρο. Ξεκιναω κατι και μολις σκεφτομαι οτι θα εχω αυτο το προβλημα για παντα, λεω τι νοημα εχει το οτιδηποτε.

  13. #28
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Εχω προβληματα υγειας που μου κοβουν καθε κινητρο. Ξεκιναω κατι και μολις σκεφτομαι οτι θα εχω αυτο το προβλημα για παντα, λεω τι νοημα εχει το οτιδηποτε.
    Ξέρεις όμως πως αν εχεις δικό σου εισόδημα θα φύγεις από το σπίτι και κάποια στιγμη δεν θα σε αγγίζει η συμπεριφορά των άλλων; Και θα σταματήσεις να είσαι το παιδί της μαμάς σου αλλά ο Ορέστης.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Σημερα η μανα μου αντι αλλου φαγητου εφτιαξε μηλοπιτα. Σου λεει θα ντραπεις να την πεταξεις, θα αναγκαστεις να την φας.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Εφαγα κι επαθα διαρροια. Καλα να παθω.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •