Φυτρωνουν μπουγατσες;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666

    Φυτρωνουν μπουγατσες;

    Ο αδερφος μου καθε μερα αγοραζει μπουγατσα ( ή αλλα γλυκα) και μου ανακοινωνει ανα μια ωρα σαν πουλι κουκος οτι "εχει και μπουγατσα" μεχρι να τη φαω. Αν την πεταξω αρχιζει να φωναζει και να πεταει πραγματα στην κουζινα.

    Οι μπουγατσες, θα ηθελα να ρωτησω, φυτρωνουν μονες τους; Μηπως βρεχει μπουγατσες ή εμφανιζονται μονες τους σαν φυσικο φαινομενο;

    Αν οχι, τοτε ο αδερφος μου αποφασιζει μονος του, χωρις να του το ζητησω, οτι πρεπει να φαω μπουγατσα. Την αγοραζει και με πιεζει να την φαω.

    Κατα τη γνωμη σας, ειναι φυσιολογικο ενας ανθρωπος γυρω στα 50 να αποφασιζει μονος του τι πρεπει να φαει ενας αλλος ανθρωπος γυρω στα 40;

    Εννοειται οτι εχουμε γινει κωλος απειρες φορες τα τελευταια 25 χρονια που γινεται αυτη η δουλεια γιατι απο εναν ανθρωπο φυσιολογικου βαρους με αναγκασαν να γινω 100 κιλα με μια κοιλια σαν 14 μηνων εγκυος.

    Οποτε αυτα τα χρονια εχω καταφερει να χασω λιγα κιλα ο αδερφος μου αρχιζει να μουτρωνει, να κατηφιαζει, και να μου λεει με υφος πανικοβλητο σαν να βρισκομαι στα προθυρα της αδενοπαθειας: "Αδυνατισες πολυ! Αδυνατισες πολυ!" (το λεπτοτερο που εχω φτασει ειναι 85 κιλα, δλδ 15 κιλα πανω απ το φυσιολογικο)

    Η εμμονη του ειναι τετοια που μπορει ακομα και οταν κοιμαμαι να ερθει απο πανω μου και να μου λεει οτι πρεπει να φαω κατι. Θυμαμαι μια φορα του ελεγα "κοιμαμαι ανθρωπε μου" και δεν εφευγε μεχρι που σκεπασα το κεφαλι μου με την κουβερτα.

    Σημειωτεον ο αδερφος μου ηταν παντα λεπτος και ειχε περασει βουλιμια γυρω στα 25 του (προκληση εμετου κλπ).

    Οταν ρωταω τη μανα μου γιατι τα κανει ο αδερφος μου αυτα, μου απανταει γιατι με αγαπαει παρα πολυ και ειναι ενας αγιος, ενω αγοραζει κι εκεινη διαφορα γλυκα και μου λεει να τα τρωω.

    Η δικια μου γνωμη ειναι οτι αν ο αδερφος μου ηταν υγιης ψυχικα θα εκανε παιδια και θα ασχολουνταν να ταιζει αυτα και οχι να παχαινει εμενα με μπουγατσες. Ποια πιστευετε μπορει να ειναι η ψυχιατρικη παθηση του και πως θα μπορουσα να τον φερω σε επαφη με εναν ψυχιατρο;

    Εννοειται οτι πιστευει οτι ο τρελος ειμαι εγω που θελω να αδυνατισω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν καταλαβα καν το θρεντ ...........

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν καταλαβα καν το θρεντ ...........
    Την πιέζει να φάει με το ζόρι μπουγάτσα κατάλαβα εγώ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Την πιέζει να φάει με το ζόρι μπουγάτσα κατάλαβα εγώ
    Αααααα , μαλιστα , μαλιστα ......θενκς ....με το ζορι ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αααααα , μαλιστα , μαλιστα ......θενκς ....με το ζορι ?
    Αυτο που εγραψα. Μου λενε εχει και μπουγατσα, εχει και το ενα, εχει και το αλλο, μεχρι να τα φαω. Τωρα αν βαριεστε να το διαβασετε δεν ειστε υποχρεωμενοι να σχολιαζετε.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Αυτο που εγραψα. Μου λενε εχει και μπουγατσα, εχει και το ενα, εχει και το αλλο, μεχρι να τα φαω. Τωρα αν βαριεστε να το διαβασετε δεν ειστε υποχρεωμενοι να σχολιαζετε.

    Δεν σχολιασα κακεντρεχως , απλα μου φανηκε περιεργο ...... και ο τιτλος μονο του θρεντ , σε προβληματιζει .... ..παρα τις εξηγησεις σου , ας τις πουμε ετσι , παλι μου φαινεται περιεργη ιστορια ....
    δλδ. αν μου λεγαν φαε , φαε , θαπρεπε να υπακουσω ? που μου το λεγαν μικρος , αλλα εγω ειχα τον δικο μου χαβά ....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν σχολιασα κακεντρεχως , απλα μου φανηκε περιεργο ...... και ο τιτλος μονο του θρεντ , σε προβληματιζει .... ..παρα τις εξηγησεις σου , ας τις πουμε ετσι , παλι μου φαινεται περιεργη ιστορια ....
    δλδ. αν μου λεγαν φαε , φαε , θαπρεπε να υπακουσω ? που μου το λεγαν μικρος , αλλα εγω ειχα τον δικο μου χαβά ....
    Ετσι μου δημιουργησαν διατροφικη διαταραχη και τρωω ψυχαναγκαστικα. Προφανως και σου ακουγεται περιεργο γιατι δεν ειναι φυσιολογικη κατασταση.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ετσι μου δημιουργησαν διατροφικη διαταραχη και τρωω ψυχαναγκαστικα. Προφανως και σου ακουγεται περιεργο γιατι δεν ειναι φυσιολογικη κατασταση.
    Οντως , μου φαινεται επιεικως περιεργο , δεν το απαξιω το θεμα , αλλα δεν παυει να μου φαινεται περιεργο ...................

  9. #9
    george1520
    Guest
    Όταν δεν θες να φας κάτι. Απλά δεν θα το φας. . Μπορείς να πεις όχι και ας χτυπιέται στους τοίχους..

    Μένετε μαζί;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όταν δεν θες να φας κάτι. Απλά δεν θα το φας. . Μπορείς να πεις όχι και ας χτυπιέται στους τοίχους..

    Μένετε μαζί;
    Εχω και το δικο μου σπιτι , που δεν απεχει πολυ απο των γονεων , οποτε ερχομαι και στους γονεις , που ειναι πλεον αρκετα μεγαλοι , αλλα κοτσονατοι !!!! αλλα τετοια σκερτσα δεν θα ανεχομουν ........
    εδω στους γονεις εχει καποιο φαγητο παντα , αλλα τιποτα σπεσιαλ , αν θες τρως , αν οχι , δεν τρως εδω .....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όταν δεν θες να φας κάτι. Απλά δεν θα το φας. . Μπορείς να πεις όχι και ας χτυπιέται στους τοίχους..

    Μένετε μαζί;
    Η πιο ευκολη λυση ειναι να φαω μια μπουκια και να πεταξω το υπολοιπο. Ουρλθαζει μετα η μανα μου "πετας το φαι! Βρηκα στα σκουπιδια σοκολατες, τυροπιτες...". Της απανταω για εμανα δεν τα πηρατε; Δικα μου δεν ηταν; Ο, τι ηθελα τα εκανα.

    Βεβαια εχουν βρει και το αλλο κολπο, αγοραζουν βαζα μερεντα, μαρμελαδα, και λενε οτι τα παιρνουν για να βρισκονται.

  12. #12
    george1520
    Guest
    Τρως ότι θες. Όσο θες. Οπότε θες.. Όση ώρα θες.. Οι άνθρωποι μας κάνουν όσα τους επιτρέπουμε να μας κάνουν. Αν δεν θέσεις όρια τότε δεν...

    Δεν θα ήταν πιο καλά να είχες τον δικό σου χώρο? Ησυχία...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τρως ότι θες. Όσο θες. Οπότε θες.. Όση ώρα θες.. Οι άνθρωποι μας κάνουν όσα τους επιτρέπουμε να μας κάνουν. Αν δεν θέσεις όρια τότε δεν...

    Δεν θα ήταν πιο καλά να είχες τον δικό σου χώρο? Ησυχία...
    Δε μπορω να βρω δουλεια. Ωραια θα ηταν. Θα καλουσα και κοπελες.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Σημερα ο αδερφος μου δεν εκατσε πολυ σπιτι. Εφερε ψωμι, μελομακαρονα και ενα γαλακτομπουρεκο για εμενα οπως ειπε. Δηλαδη ο ανθρωπος περπαταγε στο δρομο και αποφασισε οτι ο αδερφος του επρεπε σημερα να φαει γαλακτομπουρεκο. Αυτο εσας σας φαινεται λογικο;


    Δυστυχως εφαγα τα μελομακαρονα και το μισο γαλακτομπουρεκο πριν συνειδητοποιησω οτι αλλη μια μερα απο το τελευταιο τεταρτο του αιωνα που με ξεκινησαν ειδικη διατροφη, τρωω οτι θελουν να με ταισουν οι αλλοι.

    Η μανα μου εψησε και κατι βρωμοκρεατα με μικρα κοκαλακια. Παραλιγο να σπασω 2 δοντια και εφυγε ενα μικρο κομματακι απο ενα και το εκανε μυτερο. Την ιδια συνηθεια ειχε η μανα μου το 98, εψηνε μπριζολες με σπασμενα κοκαλακια, χωρις να τις πλυνει να φυγουν, και μου ειχε χαλασει ενα σωρο δοντια που μου εγδερναν τη γλωσσα. Μαλιστα οταν με εβλεπε να πλενω το κρεας για να το καθαρισω στεκοταν απο πισω μου και ελεγε επαναλαμβανομενα οτι δεν εχει κοκαλακια μεχρι να σταματησω. Μετα απο 20 χρονια θυμηθηκε το παλιο της συστημα. Να τους εχει ολους ο Θεος καλα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Γιατί δεν δοκιμάζεις να μαγειρεύεις εσύ στο σπίτι; Χρόνο έχεις. Έτσι και κάτι που σου αρέσει θα φιάχνεις και πιο υγιεινά θα τρως αν θες.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •