Δεν είμαι καλα - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 230
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Tι αγωγή παίρνεις εσύ;
    Γεια σου Αντώνη! Παίρνω αντικαταθλιπτικο και τωρα στην αρχη και ελαχιστη δόση xanax

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αιμορροΐδες μπορείς να πάθεις και σε 5 λεπτα.. Το αν εσύ θες σονι και καλά να έχεις κάτι είναι άλλη κουβέντα.. Μπαίνεις σε ένα φόρουμ περιμένεις να ακούσεις γνώμες και αν αυτά που ακούς δεν είναι αυτά που θες αντιδράς. Θες να σου πει κάποιος ότι δεν είσαι καλά; Οκ σου λέω εγώ δεν είσαι καλά, θα πεθάνεις. Πήγαινε ξάπλωσε στο κρεβάτι και περίμενε να πεθάνεις... Ή θα συνέλθεις και να προσπαθήσεις να βγεις από όλο αυτό ή μείνε εκεί να κλαις την μοίρα σου. Όταν περνάμε αυτή την φάση της ζωής μας, το σώμα νιώθει τα πάντα.. Πόνος στο στήθος, αδυναμία, πονοκέφαλο.. Τα πάντα. Ή θα ψάξεις την αιτία που έχεις όλα αυτά.. Γιατί προφανώς το μυαλό προσπαθεί να σου αποσπάσει την προσοχή με "απλά θέματα" ή μείνε εκεί να ασχολησε 24ωρες το 24ωρο με το σωμα σου. Αντί να προσπαθήσεις να οδηγήσεις το μυαλό σου το αφήνεις να σε κάνει ότι γουστάρει. Και στο λέει κάποιος που τα έζησε.. Και όσο για τις κρίσεις πανικού. Δεν είναι πάντα οι ίδιες.. Εγώ μια φορά είχα ταχυπαλμια, άλλη δυσπνοια, άλλη δνε μπορούσα να αθρωσω λέξη. Πάντα γίνεται κάτι, πέφτω. Εχω Ψυχοσωματικα, έχω άγχος.. Εχω τις ίδιες βλακειες που έχουμε όλοι μας..αλλα πεισμωνω. Σταμάτα να φοβάσαι. Και αντιμετώπισε το πρόβλημα σου. Και το πρόβλημα σου φίλε μου δεν είναι το σώμα σου. Αλλα η ψυχή σου.
    Τι ωραία που τα είπες ρε συ George θα το κρατήσω να το διαβάζω οταν με πιάνουν κ μένα οι βλακειες είναι όλη η αλήθεια πραγματικά!

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Ναι είναι φυσιολογικό υπάρχει μια απόσταση μέχρι να φτάσει ο παλμός από την καρδιά στην καρωτίδα κ γενικά σε όλα τα σημεία του σώματος. Δεν είναι κολπική μαρμαρυγη θα φαινόταν στο καεδιογραφημα ακόμα κι αν είχε τελειώσει

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Ρε Αντώνη για ένα εξάνθημα παίρνεις το. Εκαβ;; ; πάρε εκεί ένα αντισταμινικο και Τελειωνε. Στο τέλος θα παίρνεις και για έναν πονοκέφαλο. Ξεκόλλα και μην απασχολείς το Εκαβ για βλακειες μπορεί να γίνει τπτ σοβατο κάνα τροχαίο κάνα έμφραγμα κανα εγκεφαλικό κάποιος να κινδύνευει άσχημα κ εσύ να τους απασχολείς με βλακειες. Το εκαβ το καλούμε για σοβαρά θέματα.

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Τώρα λέει μπουρδες και ο καρδιολογος; Ακους πρωτη φορά να κανει κάποιος αλλεργική αντιδραση; Εχω υποβαθρο αλλεργιων και έκανα αλλεργική αντίδραση στο καθαρτικό της κολονοσκοπησης. Ο καρδιολογος μου είπε αν χρειαστεί να παρω το σκιαγραφικο,να παρω για πεντε μέρες πριν κορτιζονη και αντισταμινικο, δεν προλαβα όμως να τα παρω.
    Το σκιαγραφικο μπορεί να κάνει μεγάλες ζημιές όχι μόνο αλλεργίες. Γνωστή μου έπαθε αλλεργικό σοκ και μια άλλη έχασε την όσφρηση της τελείως. Καλά δε φοβάστε να κάνετε συνέχεια μαγνητικές και να παίρνετε τόση ακτινοβολία;

  6. #156
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αιμορροΐδες μπορείς να πάθεις και σε 5 λεπτα.. Το αν εσύ θες σονι και καλά να έχεις κάτι είναι άλλη κουβέντα.. Μπαίνεις σε ένα φόρουμ περιμένεις να ακούσεις γνώμες και αν αυτά που ακούς δεν είναι αυτά που θες αντιδράς. Θες να σου πει κάποιος ότι δεν είσαι καλά; Οκ σου λέω εγώ δεν είσαι καλά, θα πεθάνεις. Πήγαινε ξάπλωσε στο κρεβάτι και περίμενε να πεθάνεις... Ή θα συνέλθεις και να προσπαθήσεις να βγεις από όλο αυτό ή μείνε εκεί να κλαις την μοίρα σου. Όταν περνάμε αυτή την φάση της ζωής μας, το σώμα νιώθει τα πάντα.. Πόνος στο στήθος, αδυναμία, πονοκέφαλο.. Τα πάντα. Ή θα ψάξεις την αιτία που έχεις όλα αυτά.. Γιατί προφανώς το μυαλό προσπαθεί να σου αποσπάσει την προσοχή με "απλά θέματα" ή μείνε εκεί να ασχολησε 24ωρες το 24ωρο με το σωμα σου. Αντί να προσπαθήσεις να οδηγήσεις το μυαλό σου το αφήνεις να σε κάνει ότι γουστάρει. Και στο λέει κάποιος που τα έζησε.. Και όσο για τις κρίσεις πανικού. Δεν είναι πάντα οι ίδιες.. Εγώ μια φορά είχα ταχυπαλμια, άλλη δυσπνοια, άλλη δνε μπορούσα να αθρωσω λέξη. Πάντα γίνεται κάτι, πέφτω. Εχω Ψυχοσωματικα, έχω άγχος.. Εχω τις ίδιες βλακειες που έχουμε όλοι μας..αλλα πεισμωνω. Σταμάτα να φοβάσαι. Και αντιμετώπισε το πρόβλημα σου. Και το πρόβλημα σου φίλε μου δεν είναι το σώμα σου. Αλλα η ψυχή σου.
    Μπράβο Γιώργο. Πολύ σωστός. Νομίζω μας κάλυψες όλους. Και προς τον Αντώνη, αλλα και προς εμας τους ίδιους. Πρέπει ο καθένας να το σκεφτεί για τον εαυτό του.

  7. #157
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Τι ωραία που τα είπες ρε συ George θα το κρατήσω να το διαβάζω οταν με πιάνουν κ μένα οι βλακειες είναι όλη η αλήθεια πραγματικά!
    Quote Originally Posted by Kostas_27 View Post
    Μπράβο Γιώργο. Πολύ σωστός. Νομίζω μας κάλυψες όλους. Και προς τον Αντώνη, αλλα και προς εμας τους ίδιους. Πρέπει ο καθένας να το σκεφτεί για τον εαυτό του.
    Καλημέρα.. Ειναι η αλήθεια ολων αυτών που περασαν, περνάνε κατάθλιψη.. Για αρκετό καιρό έκλεινα τα μάτια μου και δεν έβλεπα τίποτα άλλο πέρα από αυτό που νιώθει το σώμα μου. Ώσπου μια μέρα είπα οκ, έχω κατάθλιψη. Τότε άρχισα να "διαβάζω" το σώμα μου. Γιατί όλα αυτά είναι μηνύματα που μας δίνει η ψυχή μας. Ή που θα πάρεις τον έλεγχο του μυαλου σου ή το αφήνεις να σε βασανίζει με τα προβλήματα που σου δημιουργεί.

  8. #158
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Καλημέρα.. Ειναι η αλήθεια ολων αυτών που περασαν, περνάνε κατάθλιψη.. Για αρκετό καιρό έκλεινα τα μάτια μου και δεν έβλεπα τίποτα άλλο πέρα από αυτό που νιώθει το σώμα μου. Ώσπου μια μέρα είπα οκ, έχω κατάθλιψη. Τότε άρχισα να "διαβάζω" το σώμα μου. Γιατί όλα αυτά είναι μηνύματα που μας δίνει η ψυχή μας. Ή που θα πάρεις τον έλεγχο του μυαλου σου ή το αφήνεις να σε βασανίζει με τα προβλήματα που σου δημιουργεί.
    Γιώργο, εσυ συμβουλεύτηκες καποιον ειδικό? Ψυχολόγο? Ψυχίατρο?

  9. #159
    george1520
    Guest
    Κάνω ψυχοθεραπεία σχεδόν 2 χρόνια

  10. #160
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Κάνω ψυχοθεραπεία σχεδόν 2 χρόνια
    Γιώργο, αν επιτρέπεται, εσυ απευθύνθηκες σε ψυχολόγο - ψυχοθεραπευτή? Ψυχίατρο - ψυχοθεραπευτη?Μετα από πόσο καιρό ειδες εστω μια μικρή βελτίωση? Ξέρω βεβαια πως απο περίπτωση σε περίπτωση διαφέρουν πολλά

  11. #161
    george1520
    Guest
    Ψυχολόγο - Ψυχοθεραπευτη.. Τον πρώτο διάστημα έγινα χειρότερα από ότι ήμουν. Ίσως επειδή σκαλιζα το παρελθόν; Δεν ξερω.. Ξέρω ότι τον πρώτο χρόνο ήμουν τις 6 μέρες χάλια και την 1 καλά. Και εκείνη την μέρα έλεγα Μα σίγουρα είμαι καλά; Τεράστια διαφορα είδα στο τέλος του καλοκαιριού (φέτος). Δεν είμαι πάντα καλά. Τις περισσότερες μέρες είμαι. Να ξέρεις ότι εγώ έχω μεγάλα θέματα να λύσω και σοβαρά.. Οπότε θέλω αρκετη δουλειά και χρόνο.

  12. #162
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    23
    Υπομονή και θέληση Γιωργο.
    Ακομα και το forum βοηθάει. Εγω απ όταν το βρηκα, σαφώς δεν έγινα καλα, αλλα ειδα ενα φως. μερικους ανθρώπους να μιλήσω, να ρωτήσω. Να με καταλάβουν. Διοτι, φυσικά καλοι οι δικοι μας άνθρωποι, αλλα αν δεν το εχεις περάσει, δεν το καταλαβαίνεις. Δεν ειναι ενα απλό αγχος

  13. #163
    george1520
    Guest
    Εγώ στο φόρουμ είδα ότι όλα αυτά που πέρασα και περνάω.. Τα ζουν κι άλλοι και πήρα ανάσα. Λέω οκ.. Χαζομάρες του μυαλου είναι.. Το ζουν κι άλλοι. Πείσμα και θα πάμε μπροστά. Εγώ είμαι παράδειγμα για αυτούς που βρίσκονται στο αρχικό στάδιο και άλλοι είναι παράδειγμα για μένα γιατί τα κατάφεραν. Αν δεν αποδεχτείς αυτό που ζεις. Που δεν έχει καμία λογική.. Δεν θα το νικήσεις ποτέ.

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Aντωνη κοιτα κατι δημιουργικο που θα σου ταιριαζε

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Quantified_self

  15. #165
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    21
    Καλημέρα σε όλους, βλέπω πως πραγματικά υπάρχει κόσμος στην ίδια κατάσταση με μένα και το εννοώ. Είμαι 45 ετών και από το 1995 βιώνω ένα θέμα το οποίο τα τελευταία 2 χρόνια έχει γίνει αβάσταχτο...
    Όταν ήμουν φοιτητής εκείνη την περίοδο άρχισα να έχω θέματα καρδιολογικά, πόνος στην πλάτη αριστερά, στην καρδιά, πετάρισμα της καρδιάς πολλές φορές και αϋπνίες με άγχος πως παθαίνω κάτι....
    Δεν μίλησα, δεν πήγα σε γιατρούς ποτέ
    Το θέμα εμφανιζόταν και εξαφανιζόταν για μεγάλα διαστήματα...
    Σε όλα αυτά τα χρόνια, παντρεύτηκα, έκανα οικογένεια, φυσικά τελείωσα σχολή και στρατό και πλέον είμαι και επαγγελματικά πολύ καλά!!!
    Πριν δυο χρόνια περίπου έχασα τον πατέρα μου σε ηλικία 68 ετών, λίγο πριν φύγει και για περίπου ένα χρόνο που ήταν άρρωστος τα συμπτώματα έγιναν πιο έντονα, πόνος στο στήθος, ταχυπαλμίες, ζαλάδες έντονες, πονοκεφάλους Τρομερούς και όλα τα συμπτώματα καρδιολογικών προβλημάτων...
    Ο πατέρας μου έφυγε από καρδιά, με προβλήματα στα πόδια και με γνωμάτευση πολύ αγγειακός..!!
    Στην δουλειά τα τελευταία χρόνια είχα σοβαρά θέματα από ανθρώπους που θέλουν να σε βγάλουν από την μέση λόγο ανόδου μου στην ιεραρχία, ταυτόχρονα είχα τον πατέρα μου άρρωστο και για κάποια περίοδο θέματα μα την γυναίκα μου στο σπίτι.....ποσο να αντέξεις...!!!
    Σήμερα οκά έχουν όλα αλλάξει προς το καλύτερο αλλά τα θέματα καρδιάς έχουν γίνει εφιαλτικά δυσκολότερα
    Έχω πάει σε γιατρούς πλέον και έχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις. Καρδιογραφιματα αμέτρητα, υπέρηχους καρδιάς, αιματολογικές, τεστ κοπώσεων δυο φορές, υπερήχους άνω κάτω κοιλιάς, υπερήχους καρωτίδες, τρία τριπλεξ στα πόδια και επίσης έφτασα σε σημείο να κάνω και στεφανιογράφημα αναίμακτο!!!!!
    Όλα καθαρά!!!!
    Είμαι δέκα μέρες σε άθλια κατάσταση και δέκα μέρες σαν να μην τρέχει τίποτα!!!!
    Κάνω γυμναστική 4-5 φορές την εβδομάδα τους 2 τελευταίους μήνες, ποδήλατο τα τελευταία 3 χρόνια!!!!!!
    Πριν 2 χρονια πήγαινα γυμναστήριο συστηματικά για 3 χρόνια!!!!
    Αυτές τις μέρες παιρναω το δύσκολο σημείο με όλα τα προβλήματα.....πόνους στο στήθος, αϋπνίες, πόνοι στα πόδια, ζαλάδες και πονοκεφάλους λες και θα πάθω εγκεφαλικό!!!
    Έχω κουραστεί και δεν την παλεύω άλλο, δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Οι γιατροί μου πλέον με κοιτάνε περίεργα.....έχω αρχίσει και ντρέπομαι να κλείσω ραντεβού....
    Είμαι σε απόγνωση....

Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι αρκετα καλος ειμαι η μηπως δεν βλεπω αρκετα καλα
    By ImLost in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-08-2014, 13:56
  2. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 13:12
  3. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 22:29
  4. Replies: 26
    Last Post: 13-05-2011, 11:41
  5. ειμαι η τζενη και ειμαι καλα
    By τζενη_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 21
    Last Post: 13-04-2008, 16:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •