Δεν είμαι καλα - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 16 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 181 to 195 of 230
  1. #181
    Antonis8
    Guest
    Ναι,όταν είχα έντονο πρόβλημα ειναι το μονο που με βοηθησε. Είχα δοκιμάσει ό,τι κυκλοφορούσε απο φυτικά,μελατονινες, αυτά που διαφημιζουν, βαλεριανα,τσάι,ήχους ωκεανού και δεν ξέρω κι εγώ τι αλλο. Αλλά υπηρξαν μέρες που ούτε με ζαναξ είχα κοιμηθεί,ίσως γιατί δεν είχα πάρει επαρκη δόση.

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Το ζολοφτ το είχα πάρει μόνο για τρεις μέρες και το εκοψα κι εγώ λόγω ζαλης που μου προκαλουσε. Εσύ πόσο καιρό το δοκιμασες; Για ιδψ έχω διαβάσει κι εγώ θετικες κριτικές,αλλά φοβαμαι μηπως μου φέρει περισσοτερες κρισεις πανικου.
    Aντωνη εγω πηρα ζολοφτ για 21 μερες ,μου εφερε ημικρανια εντονη και δεν αντεξα παραπανω. Το ratice που παιρνω τωρα δεν μου εκανε παρενεργειες αλλά δεν έχω δει και κάτι θετικό ακόμα. Κάθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. Δυο φιλες μου ειδαν μεγαλη βελτιωση με το ζολοφτ και σε θεματα καταθλιψης

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Χθες δεν μπορουσα να φαω, μάλλον μου έχει κανει λαρυγγίτιδα η ΓΟΠ. Πήρα χαναξ,ηρεμησα τυπου να μην σκέφτομαι ότι θα πεθάνω αμεσα,αλλά το συμπτωμα το σωματικό ήταν ακόμα εκεί,απλως άλλαξε η αντίληψη μου για το συμπτωμα,δλδ δεν το πήρα ως κάτι που θα με σκοτώσει αμεσα. Πήρα και κάτι αντιοξινα και με βοήθησαν να φαω κανονικά τουλάχιστον. Φοβαμαι πάρα πολύ μηπως κάνω περιτονιτιδα ή μηπως τελικά όλα αυτά είναι λόγω καρδιας. Ο καρδιολογος μου είναι διακοπες,μου ειπε να μην ασχολουμαι και ότι σίγουρα δεν είναι καρδια. Τον παθολογο μου θα τον δω αύριο για τον λεμφαδενα που φουσκωσε πάλι και έχω να κάνω ακόμα μια καλλιεργεια κοπρανων που μου είπε ο γαστρεντερολογος για το λεπτο εντερο και μια εξέταση αιματος.
    Τι εξεταση θα κανεις για το λεπτο εντερο;

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Προχθες νομιζα ότι μου επεσε το ζαχαρο γιατί είχα τάση λιποθυμιας και μόλις εφαγα κάτι γλυκό ενιωσα καλύτερα. Την επομενη πηγα στο γιατρό,το πρωι είχα φάει ένα τοστ και ένα τσαι,μου μέτρησε το ζαχαρο και ήταν στα 95. Είναι φυσιολογικό; Θα κάνω και την καμπύλη,αλλά φοβαμαι μηπως μου δώσουν κανένα σκευασμα που θα μου κανει αλλεργία παλι.
    Σκετη γλυκοζη σου δινουν.

  5. #185
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by Athina10 View Post
    Γει σου tsitli,
    Είσαι αγχώδης σας άνθρωπος γενικά? Παρατηρείς όλα αυτά τα συμπτώματα μήπως έρχονται σε περιόδους στρες, πίεσης ή στεναχωριας?
    Γιατί όπως λες έχεις κάνει εξονυχιστικά κάθε καρδιολογικη εξέταση με καλά αποτελέσματα, οπότε αν είχες κάτι σοβαρό θα φαινόταν σε κάποια έστω από αυτές...
    Έχεις επισκεφτεί ποτέ κάποιον ειδικό, πχ ψυχολογο για να το συζητήσεις?
    Athina καλησπέρα
    Είμαι αγχώδης τύπος, αυτές οι κρίσεις δεν έχουν συγκεκριμένο χρονικό διάστημα εμφάνισης, μου έρχονται στο άσχετο, ξαφνικά σταματάν και είμαι σε φάση τέλεια!!!! Δεν έχω το παραμικρό για μέρες και ξαφνικά μια μέρα, ένα βράδυ στο άσχετο αρχίζει, πόνος στην καρδιά, άγχος να μην είμαι μακριά από το σπίτι ή την πόλη μου, ζαλάδες πόνοι, Αστα να πάνε!!!!!
    Δεν έχω πάει σε ειδικό, ακόμα και η γυναίκα μου επιμένει να χαλαρώσω και να μην σκέφτομαι βλακείες.....
    Δεν μπορώ μα μιλήσω πλέον ούτε στην ίδια και το παίζω μπροστά της πως όλα είναι καλά!!!!!
    Θα ξαναπάω στον γιατρό μου μετά τις γιορτες και ότι γίνει.....

  6. #186
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Ναι,όταν είχα έντονο πρόβλημα ειναι το μονο που με βοηθησε. Είχα δοκιμάσει ό,τι κυκλοφορούσε απο φυτικά,μελατονινες, αυτά που διαφημιζουν, βαλεριανα,τσάι,ήχους ωκεανού και δεν ξέρω κι εγώ τι αλλο. Αλλά υπηρξαν μέρες που ούτε με ζαναξ είχα κοιμηθεί,ίσως γιατί δεν είχα πάρει επαρκη δόση.
    Και εγώ έχω δοκιμάσει ότι φυτικό υπάρχει και δεν με έχει πιάσει τίποτα. Μου προτείνε η ψυχολόγος να πάρω κατι σε υπνωτικό αλλά είπα να το προσπαθήσω και άλλο χωρίς. Αλλά βλέπω ότι δεν πάει άλλο

  7. #187
    george1520
    Guest
    Παλιά είχα θέμα κι εγώ με τον ύπνο.. Αργούσα να κοιμηθώ. Έβαζα μουσική και άκουγα. Μια δοκιμή ίσως βοηθήσει. Πχ παολα.

  8. #188
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Παλιά είχα θέμα κι εγώ με τον ύπνο.. Αργούσα να κοιμηθώ. Έβαζα μουσική και άκουγα. Μια δοκιμή ίσως βοηθήσει. Πχ παολα.
    Χάχα παολα; ναι ότι πρέπει για να κοιμηθώ εγώ. Γιατί είναι γνωστό ότι η παολα ειναι για ύπνο

  9. #189
    george1520
    Guest
    Εμένα πάντως με νανουριζει. Άκουσα πως θα το βάλουν στα βρεφικά παιχνίδια για να κοιμίζει τα παιδιά. Θα φύγει η συνηθισμένη μελωδία και θα βάλουν παολα.

  10. #190
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Εμένα πάντως με νανουριζει. Άκουσα πως θα το βάλουν στα βρεφικά παιχνίδια για να κοιμίζει τα παιδιά. Θα φύγει η συνηθισμένη μελωδία και θα βάλουν παολα.
    Όπως την βρίσκει κανείς. Ξέρεις εγώ δεν κρίνω

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Εγω χτες ειχα παλι μετα απι καιρο ταχυπαλμια μολις ξαπλωνα. Μολις σηκωνομουν καθιστος, ρευομουν και σταματαγε η ταχυπαλμια. Αναγκαστηκα να κοιμηθω καθιστος πολλες ωρες Ειναι φανερο οτι οφειλεται σε ΓΟΠ. Αλλα οι γιατροι λενε οχι, ειναι αγχος. Η ταχυπαλμια προκαλειται απο αγχος. Ειναι λες και εχουν παπαγαλισει πεντε πραγματα και τα επαναλαμβανουν.

  12. #192
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Εγω χτες ειχα παλι μετα απι καιρο ταχυπαλμια μολις ξαπλωνα. Μολις σηκωνομουν καθιστος, ρευομουν και σταματαγε η ταχυπαλμια. Αναγκαστηκα να κοιμηθω καθιστος πολλες ωρες Ειναι φανερο οτι οφειλεται σε ΓΟΠ. Αλλα οι γιατροι λενε οχι, ειναι αγχος. Η ταχυπαλμια προκαλειται απο αγχος. Ειναι λες και εχουν παπαγαλισει πεντε πραγματα και τα επαναλαμβανουν.
    Εχω το ίδιο,απλα όχι με ταχύπαλμια σε καθιστη θεση. Απλως μόλις σηκωνομαι σταματαω να νιώθω το βάρος. Υποψιαστηκα μηπως είναι στηθαγχη , αλλά ο γιατρός λέει ότι ίσως σε καθιστη θέση πιεζω το στομάχι μου για αυτο νιώθω το βάρος.

    Για το στομάχι δεν παιρνεις κάτι; Κανένα αντιοξινο βοηθάει αν έχεις δυσπεψια.

  13. #193
    Antonis8
    Guest
    Εγώ δεν ειμαι καθόλου καλά σήμερα. Γύρισα δέκα βήματα πισω, ταχυπαλμια πολυ εντονη όταν στεκομαι, στο περπατημα πηγα παλι 150 οπως παλια. Δεν ξέρω αν είναι λόγω της κορτιζονης.

    Οι πονοι στο αριστερό χερι συνεχιζουν,σουβλιες στο λαιμο και στο σαγονι. Μου λένε δεν είναι καρδιά, αλλά τι είναι; Δεν είχα ποτε παρομοιους πονους. Φοβαμαι μηπως είναι προειδοποιητικα εμφραγματος.

  14. #194
    george1520
    Guest
    Αντώνη νομίζω είναι καιρός να σταματήσεις να ασχολησε τόσο πολύ με το σώμα σου. Δεν σου κάνει καλό. Δεν το βλέπεις ρε φίλε; Κάνε κάτι να βγεις από αυτό το τρυπακι που μπήκες γιατί θα τρελαθείς. Δεν κουράστηκες;

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Εχω το ίδιο,απλα όχι με ταχύπαλμια σε καθιστη θεση. Απλως μόλις σηκωνομαι σταματαω να νιώθω το βάρος. Υποψιαστηκα μηπως είναι στηθαγχη , αλλά ο γιατρός λέει ότι ίσως σε καθιστη θέση πιεζω το στομάχι μου για αυτο νιώθω το βάρος.

    Για το στομάχι δεν παιρνεις κάτι; Κανένα αντιοξινο βοηθάει αν έχεις δυσπεψια.
    Τα μααλοξ δε με βοηθανε. Το οπραζιουμ το φοβαμαι γιατι μου χειροτερευει για λιγες ωρες το σφυριγμα στα αυτια. Εχω ξεφυγει και με τη διατροφη... Αν ετρωγα σωστα δε θα ειχα προβλημα.

Page 13 of 16 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι αρκετα καλος ειμαι η μηπως δεν βλεπω αρκετα καλα
    By ImLost in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-08-2014, 14:56
  2. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 14:12
  3. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 23:29
  4. Replies: 26
    Last Post: 13-05-2011, 12:41
  5. ειμαι η τζενη και ειμαι καλα
    By τζενη_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 21
    Last Post: 13-04-2008, 17:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •