Δεν είμαι καλα - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 16 FirstFirst ... 513141516 LastLast
Results 211 to 225 of 230
  1. #211
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    21
    Έχεις πάει σε γιατρό; Έχεις κάνει εξετάσεις;;
    Το τρελό είναι να έχεις συμπτώματα και όλοι οι γιατροί να σου λένε πως δεν έχεις τίποτα....!!!!!!
    Εκεί τι κανεις;;;!!!!!

  2. #212
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Tsitli13 View Post
    Έχεις πάει σε γιατρό; Έχεις κάνει εξετάσεις;;
    Το τρελό είναι να έχεις συμπτώματα και όλοι οι γιατροί να σου λένε πως δεν έχεις τίποτα....!!!!!!
    Εκεί τι κανεις;;;!!!!!
    με την περιπτωση σου θεωρω οτι ειναι ψυχολογικο...
    εκανα εξετασεις πληρης.. μονο τριγλικεριδια βγηκαν ψηλα απο το φαρμακο που παιρνω.. μου εδωσε ο παθολογος συμπληρωματα διατροφης...
    τι να πω τι αλλο να κανω..

  3. #213
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    21
    Μακάρι αλλά δεν παιρναει!!!! Είναι μέρες και εβδομάδες που όλα καλά, δεν έχω το παραμικρό και είναι μέρες όπως αυτή η εβδομάδα που δεν υπάρχει σωτηρία, νομίζεις πως είσαι στο χείλος του γκρεμού...πόνοι, δυσφορία, ζαλάδες.....τι να πω.....
    Περιμένω να περάσει λίγο ο καιρός για να κλείσω ραντεβού σε κανέναν γιατρό να κάνω μια γενική αιματολογική εξέταση.........δεν παλεύεται ρε φίλε.....!!!!

  4. #214
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    21
    Άλλη μια μέρα σήμερα χάλια, ενώ το πρωί ξεκίνησε καλά, εδώ και μια ώρα είμαι για εντατική.....
    Πόνος στο αριστερό χέρι και την αίσθηση πως θα πάθω κάτι.....εξάντληση και δυσφορία.....
    Τρελοκομείο!!!!!!

  5. #215
    hlias1988
    Guest
    δεν πειραζει φιλε μου και εγω μια απο τα ιδια περναω...
    τωρα φοβαμε μην εχω καρκινο του παχεος εντερου... μπαινω στο νετ και διαβαζω συνεχεια...

  6. #216
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    21
    Άλλο ένα βράδυ αϋπνίας, το Σάββατο μου ήταν τέλειο, ούτε το παραμικρό σύμπτωμα!!!! Φοβερή μέρα ηρεμίας και φυσιολογικής κατάστασης!!!!!!!
    Ξημερώματα Κυριακής το χάος.... από τις 6 παρα το πρωί, πόνοι στα πόδια, δεξιά στα πλευρά σουβλιεσ και πονοσ στο αριστερό χέρι εσωτερικά λίγο πάνω από τον αγκώνα....
    Τώρα που σας γράφω η κομαρες στα πόδια και αυτό το συναίσθημα αδιανόητης αίσθησης πόνων στο στήθος είναι σε κορύφωση.....θα σηκωθώ γιατί έτσι κάπως συνέρχομαι....
    Υπάρχει περίπτωση να έχω θέμα με τις φλέβες ή αρτηρίες και να μου χτυπάει σε καρδιολογικό; Πόνους δηλαδή όπως σε κατάσταση Καρδιολογικού προβλήματος;;;
    Έλεος πια!!!!!!!

  7. #217
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    21
    Καλησπέρα σε όλους, μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορεί να είναι ένας πόνος στα δεξιά πλευρά;; Έρχεται και φεύγει, κάποιες φορές μετά τον πόνο αυτό έχω ατονία και ζαλάδες.
    Ευχαριστώ για την απάντηση σας!!!

  8. #218
    Antonis8
    Guest
    Σε ψυχίατρο έχεις παει;


    Τα συμπτωματα που περιγραφεις είναι ατυπα και αλλάζουν κάθε μέρα απο όσο ππαρατήρησ. Πονος στα δεξιά θα μπορουσε να είναι κάτι τόσο σοβαρό οσο καρκίνος μέχρι μυοσκελετικο, τι ρωτας δηλαδή τι θα μπορουσε να ειναι; Οι εξετάσεις σου έχουν δείξει καποια ένδειξη για να κατευθύνουν το γιατρό σου;

  9. #219
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    21
    Φίλε μου καλησπέρα, έχω πάει σε πολλούς γιατρούς και έχω κάνει επαναληπτικές εξετάσεις περισσότερες από μια φορά τον χρόνο στα τελευταία δύο χρονια, αυτές τις μέρες θα πάω πάλι για αιματολογικές για να δω τι συμβαίνει με τις ζαλάδες που έχω, σκέψου πως ο γιατρός μου σήμερα μου λέει πως δεν μπορεί να μου γράψει πολλές εξετάσεις διότι ήδη έχω κάνει πολλές σε λιγότερο από ένα χρόνο.....ας κάνω αυτές που μου έδωσε και βλέπουμε.....
    Ευχαριστώ για την απάντηση σου!!!!

  10. #220
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    21
    Παράνοια μετά από μέρες χαλάρωσης....αύριο παίρνω τις αιματολογικές για να δω που βρισκόμαστε και την Παρασκευή πάλι στον γιατρό για εξέταση....
    Σήμερα πάλι μια από τα ίδια, κόλαση.....

  11. #221
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    21
    Αιματολογικές τέλειες, εξετάσεις στον γιατρό μια χαρά με υπέρηχο συκώτι, νεφρά και πνευμονια, όλα τέλεια.
    Τελική γνωμάτευση, ινομιαλγια, αν το γράφω και σωστά...
    Γνωρίζετε κάτι;;;
    Ευχαριστώ

  12. #222
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Quote Originally Posted by Tsitli13 View Post
    Αιματολογικές τέλειες, εξετάσεις στον γιατρό μια χαρά με υπέρηχο συκώτι, νεφρά και πνευμονια, όλα τέλεια.
    Τελική γνωμάτευση, ινομιαλγια, αν το γράφω και σωστά...
    Γνωρίζετε κάτι;;;
    Ευχαριστώ
    Καλησπερα,λενε (οι γιατροι)οτι η διαγνωση της ινομυαλγιας βασιζεται στο οτι εαν ασκησουν πιεση σε καποια συγκεκριμενα σημεια του σωματος,18 αν θυμαμαι καλα,και προκληθει πονος στα περισσοτερα απο αυτα,τοτε μπορει να γινει η διαγνωση.Εαν βεβαια οι εξετασεις ειναι καλες.Ειναι καποια σημεια στον αυχενα,στους ωμους στη μεση,γονατα ,χερια κλπ.σε πιεσε εκει ο γιατρος;

  13. #223
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    21
    Οι πόνοι στα σημεία που είχα ήταν όλοι αυτοί της ινομυαλγιας
    Έχοντας καθαρές και όλες τος εξετάσεις και μετά από ψηλάφηση σε σημεία που πονούσα, ο γιατρός κατέληξε σε αυτό το συμπέρασμα
    Τος τελευταίες δέκα μέρες το δουλεύω με τον εαυτό μου και φαίνεται πως έχω αποτέλεσμα....θα δούμε
    Ο γιατρός μου Είπε πως θέλει πολύ δουλειά ψυχολογικά και δεν έχω πάρει ακόμα κάποια αγωγή....είδωμεν...

  14. #224
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,097
    Καλησπέρα. Είχα κι εγώ πόνους (μυοσκελετικους) που ο ψυχοθεραπευτής μου από κάποιο σημείο και μετά τους απέδιδε στην ινομυαλγία. Μέχρι που βρήκα βιβλίο για τη διαταραχή πόνου - ινομυαλγία ήμουν δύσπιστος. Όπως σου είπε κι ο γιατρός σου η ινομυαλγία σχετίζεται με τη ψυχολογία σου και είναι δύσκολο να διαγνωσθεί (εξ αποκλεισμού άλλων προβλημάτων και με την εξέταση που ανέφερες). Εύχομαι να πάνε όλα καλά

  15. #225
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    21
    Μετά από πολύ καιρό πάλι εδώ....
    Μετά από μια εγχείρηση αφαιρέσεως δεξί ορχη λόγο σεμινωματος, τέλος καλό όλα καλά!!!!
    Σήμερα όμως, αλλά εδώ και μέρες οι πονοκέφαλοι επέστρεψαν και τα φτερουγίσματα της καρδιάς μαζί με εφίδρωση παρών.....
    Έχω κλείσει μαγνητική Εγκεφάλου 26/8....
    Άντε να δούμε....
    Εντωμεταξύ ο πρεγχειριντηκος έλεγχο ήταν μια χαρά, όλα καλά....
    Τι να πω....ινομυαλγια στο έπακρο.....

Page 15 of 16 FirstFirst ... 513141516 LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι αρκετα καλος ειμαι η μηπως δεν βλεπω αρκετα καλα
    By ImLost in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-08-2014, 13:56
  2. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 13:12
  3. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 22:29
  4. Replies: 26
    Last Post: 13-05-2011, 11:41
  5. ειμαι η τζενη και ειμαι καλα
    By τζενη_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 21
    Last Post: 13-04-2008, 16:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •