Δεν είμαι καλα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 230
  1. #31
    Antonis8
    Guest
    Προληπτικα μου το είπε. Μια αλλεργικη αντίδραση μπορει να είναι επικίνδυνη,καλύτερα να έχεις το κεφάλι σου ησυχο.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Το θεωρώ κάπως αντιεπαγγελματικο.Το σκιαγραφικό είναι πολύ χρήσιμο στις μαγνητικές.Εμενα είπε οπωσδήποτε
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Προληπτικα μου το είπε. Μια αλλεργικη αντίδραση μπορει να είναι επικίνδυνη,καλύτερα να έχεις το κεφάλι σου ησυχο.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Δεν μου απαντάει κανείς σε αυτό που ρωτάω. Το να νιώθεις διαφορετικά τους παλμούς στις καρωτίδες και τους παλμούς στην καρδιά, δεν είναι κολπική μαρμαρυγή; Σας φαίνεται λογικό να μου πουν ότι είναι άγχος επειδή έτυχε να βγει μετά από μία ώρα φυσιολογικό το καρδιογράφημα, εφόσον είχε σταματήσει η μαρμαρυγή;
    Όχι δεν νομίζω πως είναι κολπική μαρμαρυγή αυτό , η κολπική μαρμαρυγή κάνει ακανόνιστους χτύπους άλλα ντι άλλων και αυτό φαίνεται από όπου και να πιάσεις τους παλμούς το ίδιο. Μάλιστα στην κολπική μαρμαρυγή οι παλμοί στους κόλπους είναι σε φάση 400-600 / min αδύνατο να τους μετρήσεις με το χέρι. Αυτοί οι υπερβολικοί παλμοί κάνουν και τις κοιλίες να χτυπάνε αρρυθμα και αυτό φαίνεται πχ αν έχεις οξυμετρο θα δείχνει ότι ναναι bpm που θα αλλάζει συνέχεια
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  4. #34
    Antonis8
    Guest
    Γινεται να χτυπαει τόσο γρήγορα η καρδια; όχι, εμένα δεν ήταν τόσο,ήταν γύρω στους 140, μετά επεσαν στους 110,90κλπ. Δεν αισθανομουν πονο,μονο ένα πλακωμα. Δεν ξέρω. Μόλις γύρισαν απο το νοσοκομείο,πήρα μισό ζαναξ,κοιμηθηκα. Τώρα αισθανομαι παλι πόνο αριστερά στο εντερο. Ελπιζω να μην κάνω καμια αιμορραγία γιατί στο τέλος θα το παθω το εμφραγμα. Πανικοβληθηκα πολυ όταν είδα το αιμα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    μη γιγαντοποιεις καταστάσεις Αντώνη.Θες με το ζόρι να έχεις κάτι;δεν έκανες κολονοσκοπηση;τι θες παραπάνω δε μπορώ να καταλάβω
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Γινεται να χτυπαει τόσο γρήγορα η καρδια; όχι, εμένα δεν ήταν τόσο,ήταν γύρω στους 140, μετά επεσαν στους 110,90κλπ. Δεν αισθανομουν πονο,μονο ένα πλακωμα. Δεν ξέρω. Μόλις γύρισαν απο το νοσοκομείο,πήρα μισό ζαναξ,κοιμηθηκα. Τώρα αισθανομαι παλι πόνο αριστερά στο εντερο. Ελπιζω να μην κάνω καμια αιμορραγία γιατί στο τέλος θα το παθω το εμφραγμα. Πανικοβληθηκα πολυ όταν είδα το αιμα.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    119
    Βρε Αντώνη... Όλοι εδώ μέσα προσπαθούμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον βλέποντας κάποια πράγματα που όταν βιώνουμε την κρίση άγχους δεν μπορουμε... Το περιστατικό που είπες για το αίμα, αν υπήρχε πρόβλημα θα φαινόταν στην κολονοσκοπηση.. αίμα και είναι σοβαρό, όταν υπάρχει κακοήθεια στο έντερο κλπ ή κάποιος πολύποδας.. εφόσων είσαι εντάξει από αυτά, ίσως είναι κάποια αιμμοραιδα... από που αλλού μπορείς να εχεις αιμμοραγια? Μη φοβασαι... Ηρέμησε κάνε υπομονή μέχρι αύριο.... Σίγουρα έχεις κάποια προβλήματα υγείας που δεν θα κρίνω εγώ το γιατί κλπ, αλλά τουλάχιστον κάποια πράγματα που μπορώ να πω στα λέω... Η κολπική που λες δεν είναι τόσο απλή.. μη θυμωνεις, όλοι εδώ μέσα υποφέρουμε με άγχος φόβους κλπ και προσπαθούμε να ηρεμήσουμε ..

  7. #37
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    μη γιγαντοποιεις καταστάσεις Αντώνη.Θες με το ζόρι να έχεις κάτι;δεν έκανες κολονοσκοπηση;τι θες παραπάνω δε μπορώ να καταλάβω
    Καλή μου θέλω να σταματησω να έχω βλεννη και ενοχλήσεις και πονο. Το ότι δεν βρεθηκε παθογενεια,δεν σημαίνει ότι δεν υπαρχει λειτουργικη παθηση. Αιμα πριν την κολονοσκοπηση δεν είχα. Επίσης θέλω να μην έχω ορθοστατικη ταχυπαλμια και κανενας γιατρός δεν με βοηθαει. Αν με βοήθησε η κορτιζονη μηπως έχω κάτι που γιατρευεται με την κορτιζονη; Γιατί οσον την επαιρνα ήμουν σουπερ και δεν ανέβαιναν οι παλμοι μου.

  8. #38
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by giannis78 View Post
    Βρε Αντώνη... Όλοι εδώ μέσα προσπαθούμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον βλέποντας κάποια πράγματα που όταν βιώνουμε την κρίση άγχους δεν μπορουμε... Το περιστατικό που είπες για το αίμα, αν υπήρχε πρόβλημα θα φαινόταν στην κολονοσκοπηση.. αίμα και είναι σοβαρό, όταν υπάρχει κακοήθεια στο έντερο κλπ ή κάποιος πολύποδας.. εφόσων είσαι εντάξει από αυτά, ίσως είναι κάποια αιμμοραιδα... από που αλλού μπορείς να εχεις αιμμοραγια? Μη φοβασαι... Ηρέμησε κάνε υπομονή μέχρι αύριο.... Σίγουρα έχεις κάποια προβλήματα υγείας που δεν θα κρίνω εγώ το γιατί κλπ, αλλά τουλάχιστον κάποια πράγματα που μπορώ να πω στα λέω... Η κολπική που λες δεν είναι τόσο απλή.. μη θυμωνεις, όλοι εδώ μέσα υποφέρουμε με άγχος φόβους κλπ και προσπαθούμε να ηρεμήσουμε ..
    Δεν είναι ότι θυμωνω απλα έχω κουραστεί απο αυτήν την αντιμετωπιση απο τους γιατρούς. Κ ένας γιατρός που με βλεπει τακτικά είπε ότι εφόσον το αιμα ήταν στο χαρτί μάλλον μπορεί να είναι καποιος ερεθισμος στην αρχή του εντερου και ότι αν ήταν μαύρα τα κοπρανα θα σήμαινε ότι έχω μεγάλη αιμορραγία απο καπου άλλου. Αλλά πώς ξέρω ότι δεν έχω μεγάλη αιμορραγία ή ότι δεν θα κάνω ξαφνικά μεγάλη αιμορραγία; Υπαρχει περίπτωση να είναι απο άλλου και όχι απο το εντερο; Αλλά τότε θα ήταν τόσο κόκκινο και πάνω στο χαρτι; Δεν ξέρω. Εχω κουραστεί. Δεν είμαι εγώ ο γιατρος. Με βλεπουν τόσοι γιατροί και κανείς δεν μπορει να μου δώσει λύσεις και όλο κάτι προκυπτει και κανείς δεν ασχολείται μεχρι να ταβλιαστω και να τα ρίξουν όλα στο άγχος και στα "ψυχολογικα προβληματα". Είχε ψυχολογικα ππροβλήματα το παληκαρι, και οι γιατροι θα βγουν λάδι. Εχω κουραστεί να τους κηνυγαω για να ασχοληθούν με την ορθοστατικη. Στο εξωτερικό υπαρχουν ειδικές κλινικές και όταν έχεις ορθοστατικη ταχυκαρδία εξεταζεσαι για συγκεκριμενες παθησεις και αυτκανοσα που την προκαλουν. Δεν μπορω να έχω αυτή την ποιοτητα ζωής επείδη οι γιατροί είναι μαλακές.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    119
    Αντώνη. Αιμμοραγια ξαφνικά δεν κάνει κανείς.. ισχύει αυτό που είπε ο γιατρός ότι το αίμα έρχεται από ασήμαντο λόγο. Η εξέταση σου πεντακάθαρη. Ο πόνος που έρχεται και φεύγει αριστερά είναι μάλλον από έυερεθιστο έντερο. Σίγουρα το άγχος μας ταλαιπωρεί όλους εδώ με διάφορα συμπτώματα που μας τρομάζουν... Δεν πρέπει να ανησυχείς... Αν σε τρομάζει η ιδέα της μεγάλης αιμορραγίας απλά θα σου πω, μια μεγάλη εσωτερική αιμμοραγια που θα προκύψει από κάποιο χτύπημα κλπ γιατί συνήθως από τέτοια γίνεται, σε λίγη ώρα έχει βαριά κατάληξη. Οπότε ξέχασε το ... Μην αγχώνεσαι, πάρε ίσως ένα ηρεμιστικό πιες ένα χαμομήλι άκου λίγη μουσική ...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    αν έχεις αίμα Μετά την κολονοσκοπηση μπορεί απλά να σε τραυμάτισε.Φοβασαι πάντα άνευ λόγου.Επισης αν είχες κάποια παθογένεια στο έντερο εννοείται θα είχε φανεί με την κολον.
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Καλή μου θέλω να σταματησω να έχω βλεννη και ενοχλήσεις και πονο. Το ότι δεν βρεθηκε παθογενεια,δεν σημαίνει ότι δεν υπαρχει λειτουργικη παθηση. Αιμα πριν την κολονοσκοπηση δεν είχα. Επίσης θέλω να μην έχω ορθοστατικη ταχυπαλμια και κανενας γιατρός δεν με βοηθαει. Αν με βοήθησε η κορτιζονη μηπως έχω κάτι που γιατρευεται με την κορτιζονη; Γιατί οσον την επαιρνα ήμουν σουπερ και δεν ανέβαιναν οι παλμοι μου.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #41
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by giannis78 View Post
    Αντώνη. Αιμμοραγια ξαφνικά δεν κάνει κανείς.. ισχύει αυτό που είπε ο γιατρός ότι το αίμα έρχεται από ασήμαντο λόγο. Η εξέταση σου πεντακάθαρη. Ο πόνος που έρχεται και φεύγει αριστερά είναι μάλλον από έυερεθιστο έντερο. Σίγουρα το άγχος μας ταλαιπωρεί όλους εδώ με διάφορα συμπτώματα που μας τρομάζουν... Δεν πρέπει να ανησυχείς... Αν σε τρομάζει η ιδέα της μεγάλης αιμορραγίας απλά θα σου πω, μια μεγάλη εσωτερική αιμμοραγια που θα προκύψει από κάποιο χτύπημα κλπ γιατί συνήθως από τέτοια γίνεται, σε λίγη ώρα έχει βαριά κατάληξη. Οπότε ξέχασε το ... Μην αγχώνεσαι, πάρε ίσως ένα ηρεμιστικό πιες ένα χαμομήλι άκου λίγη μουσική ...
    Πήρα μισό ζάναξ το πρωί, ήπια τώρα ένα χαμομήλι με μέλι, αν χρειαστεί θα πάρω το άλλο μισό ζάναξ πριν τον ύπνο. Προς το παρόν είμαι ήρεμος, αλλά φοβάμαι ότ θα πάθω κάτι ξαφνικά. Ή ότι αν ξαναδώ αίμα θα ξαναπάθω κρίση πανικού ή ό,τι ήταν αυτό με την καρδιά.

  12. #42
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    αν έχεις αίμα Μετά την κολονοσκοπηση μπορεί απλά να σε τραυμάτισε.Φοβασαι πάντα άνευ λόγου.Επισης αν είχες κάποια παθογένεια στο έντερο εννοείται θα είχε φανεί με την κολον.


    Αν με τραυμάτισε δεν είναι επικίνδυνο;

    Αυτό λέω, το ότι δεν έχω παθογένεια, δεν σημαίνει ότι δεν έχω κάποια άλλη πάθηση, πχ παράσιτα που επιμένουν, κάποια ήπια φλεγμονή κλπ κλπ. Μου έγραψε ήδη ο γιατρός μια καλλιέργεια κοπράνων για να το ψάξουμε και να δούμε για την βλέννη. Περιμένω αύριο και κάτι άλλες αιματολογικες και θα μου γράψουν και κάτι άλλες για αυτοάνοσα. Αλλά δεν ξέρω. Εγώ πονάω. Πονάω στην αρχή του εντέρου ψηλά και κάποιες φορές με πιάνει προς το κάτω σουβλιά ή και πόνος για μερικά λεπτά, χαμηλά στην πλάτη αριστερά και μπροστά στην κοιλιά. Μήπως πάθω περιτονίτιδα;

  13. #43
    Antonis8
    Guest
    Και η πίεση μου, ενώ άλλες μέρες είναι σχετικά οκ, πχ 105 η μεγάλη 70 η μικρή, σήμερα ακόμα και όταν είμαι όρθιος, είναι 94 με 64. Και αυτό σημάδι αιμορραγίας μπορεί να είναι.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    αν είχες περιτονίτιδα δε θα έγραφες τώρα εδώ πίστεψε με.Επισης αν είχες παράσιτα θα φαινοντουσαν στη κολονοσκοπηση.
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Και η πίεση μου, ενώ άλλες μέρες είναι σχετικά οκ, πχ 105 η μεγάλη 70 η μικρή, σήμερα ακόμα και όταν είμαι όρθιος, είναι 94 με 64. Και αυτό σημάδι αιμορραγίας μπορεί να είναι.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #45
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    αν είχες περιτονίτιδα δε θα έγραφες τώρα εδώ πίστεψε με.Επισης αν είχες παράσιτα θα φαινοντουσαν στη κολονοσκοπηση.


    Eίχα δει τον Σεπτέμβρη ένα σκουλίκι, δεν επιβεβαιώθηκε στις καλλιέργειες αλλά ο γιατρός είπε αφού το είδα να πάρω κανονικά την αγωγή. Την πήρα. Τώρα μου είπε να ξανακάνω αποπαρασίτωση για δυο μήνες ανά δύο εβδομάδες γιατί μπορεί να έχουν μείνει αυγά που δεν φαίνονται και να εκκολαφθούν νέα. Επίσης μπορεί να έχω καμιά αμοιβάδα, δεν νομίζω ότι φαίνονται στην κολονοσκόπηση αυτά.

    Μια κοπέλα από το χωριό, είχα πάει στα επείγοντα με πόνο αριστερά, της είπαν ότι είναι εντάξει, δεν ξέρω τι εξετάσεις της έκαναν και μετά από ένα δίωρο την έπιασε δυνατός πόνος και πέθανε, δεν την πρόλαβαν. Δεν ξέρω τι ήταν, αν ήταν καρδιά ή αν είχε κάποιο άλλο πρόβλημα, αλλά ήταν 34 μόνο και ορίστε.

Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι αρκετα καλος ειμαι η μηπως δεν βλεπω αρκετα καλα
    By ImLost in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-08-2014, 14:56
  2. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 14:12
  3. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 23:29
  4. Replies: 26
    Last Post: 13-05-2011, 12:41
  5. ειμαι η τζενη και ειμαι καλα
    By τζενη_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 21
    Last Post: 13-04-2008, 17:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •