Δεν είμαι καλα - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 16 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 230
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Είσαι σίγουρος ότι ήταν σκουλίκι;;;
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Eίχα δει τον Σεπτέμβρη ένα σκουλίκι, δεν επιβεβαιώθηκε στις καλλιέργειες αλλά ο γιατρός είπε αφού το είδα να πάρω κανονικά την αγωγή. Την πήρα. Τώρα μου είπε να ξανακάνω αποπαρασίτωση για δυο μήνες ανά δύο εβδομάδες γιατί μπορεί να έχουν μείνει αυγά που δεν φαίνονται και να εκκολαφθούν νέα. Επίσης μπορεί να έχω καμιά αμοιβάδα, δεν νομίζω ότι φαίνονται στην κολονοσκόπηση αυτά.

    Μια κοπέλα από το χωριό, είχα πάει στα επείγοντα με πόνο αριστερά, της είπαν ότι είναι εντάξει, δεν ξέρω τι εξετάσεις της έκαναν και μετά από ένα δίωρο την έπιασε δυνατός πόνος και πέθανε, δεν την πρόλαβαν. Δεν ξέρω τι ήταν, αν ήταν καρδιά ή αν είχε κάποιο άλλο πρόβλημα, αλλά ήταν 34 μόνο και ορίστε.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    119
    αν σε ειχε τραυματισει, θα το εβλεπες την επομενη μεθεπομενη ημερα.... μα η κολονοσκοπηση θα εδειχνε αν υπαρχει προβλημα... οσο για τον πονο που λες... 10 χρονια ταλαιπωρουμαι απο ευερεθιστο λογω γχους, μου εχει δωσει 5-6 διαφορετικα συμπτωματα και πλεον εμαθα με αυτο...

  3. #48
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Είσαι σίγουρος ότι ήταν σκουλίκι;;;
    Ναι, το είχα δει να κουνιέται. Και είχα και όλα τα συμπτώματα τότε, πχ κνησμό στον πρωκτό, αλλά δεν είχα κάνει την σύνδεση, ήταν ζέστες, θεώρησα ότι μπορεί να είναι ερεθισμός λόγω ιδρώτα κλπ. Μπορεί να έχω γεμίσει παράσιτα παντού, διάβαζα μία περίπτωση σκουλικιού ταινίας που είχε πάει στα κόκκαλα και στον εγκέφαλο.

  4. #49
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by giannis78 View Post
    αν σε ειχε τραυματισει, θα το εβλεπες την επομενη μεθεπομενη ημερα.... μα η κολονοσκοπηση θα εδειχνε αν υπαρχει προβλημα... οσο για τον πονο που λες... 10 χρονια ταλαιπωρουμαι απο ευερεθιστο λογω γχους, μου εχει δωσει 5-6 διαφορετικα συμπτωματα και πλεον εμαθα με αυτο...
    Ναι, αυτό το σκέφτηκα κι εγώ για τον τραυματισμό. Τότε τι είναι αυτό το αίμα. Δεν ξέρω, τι να πω. Και ήταν σε συνδυασμό με την δύσπνοια όλο αυτό, πανικοβλήθηκα. Το λεπτό έντερο στην κολονοσκόπηση δεν το βλέπουν ε; Ίσως έχω κάτι εκεί; Επίσης νομίζω ότι δεν πήραν κομμάτι του εντέρου για βιοψία. Δεν θα έπρεπε; Και αυτό που μου έγραψε είναι ένα σπασμολυτικό για το έντερο και μου είπε να το παίρνω όταν έχω συμπτώματα. Τι εννοεί δεν μπορώ να το ξέρω. Σε τι θα με βοηθήσει στη βλέννη το σπασμολυτικό;

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Από το λίγο που έψαξα φαίνονται και στη κολονοσκοπηση τα σκουλίκια
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Ναι, αυτό το σκέφτηκα κι εγώ για τον τραυματισμό. Τότε τι είναι αυτό το αίμα. Δεν ξέρω, τι να πω. Και ήταν σε συνδυασμό με την δύσπνοια όλο αυτό, πανικοβλήθηκα. Το λεπτό έντερο στην κολονοσκόπηση δεν το βλέπουν ε; Ίσως έχω κάτι εκεί; Επίσης νομίζω ότι δεν πήραν κομμάτι του εντέρου για βιοψία. Δεν θα έπρεπε; Και αυτό που μου έγραψε είναι ένα σπασμολυτικό για το έντερο και μου είπε να το παίρνω όταν έχω συμπτώματα. Τι εννοεί δεν μπορώ να το ξέρω. Σε τι θα με βοηθήσει στη βλέννη το σπασμολυτικό;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #51
    Antonis8
    Guest
    Μίλησα τώρα με τον γαστρεντερολόγο, με πήρε τηλ πίσω, μου λέει να μην ασχοληθώ και ότι ειναι από το κάτω μέρος του εντέρου λογικά. Μου λέει αν είδες μία γραμμή αίμα, δεν είναι τίποτα. Του λέω ήταν στάμπα, μου λέει δεν είναι τίποτα. Και το ξανάπαθα πριν δυο μέρες. Τι να πω. Πονάω και στο κέντρο του στήθους πάλι. Να είναι παλινδρόμηση πάλι; Πήρα κανονικά το φάρμακο το πρωί.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    119
    βιοψια παιρνουν μονο αν βρεθει καποιος πολυποδας κλπ... εσενα δεν υπηρχε κατι να τον ανησυχησει οποτε ολα καλα... παει αυτο.... μπορει να εχεις καποια ραγαδα ή αιμορραιδα και να σου κανει αυτη την ελαχιστη αιμορραγια...παει και αυτο... το σπασμολυτικο θα σε βοηθησει να μη πονας στη κοιλια λογω ευερεθιστου εντερου που εχεις, γι αυτο και ο πονος αριστερα που αυριο μπορει να παει δεξια κλπ... οκ τωρα φιλε Αντωνη?? στο κεντρο του στηθους ποναω κι εγω, μερες.. ειναι απο το αγχος.... παρε ενα ηρεμιστικο κλπ

  8. #53
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Από το λίγο που έψαξα φαίνονται και στη κολονοσκοπηση τα σκουλίκια


    Όταν είναι σε στάδιο επώασης φαίνονται; Τα αυγά δηλαδή. Δεν ξέρω, σε κάθε περίπτωση θα κάνω αυτό που είπε ο γιατρός, το vermox μου έδωσε, έστω και προληπτικά δεν θα μου κάνει κάτι μια αποπαρασίτωση. Αν και συνήθως μου ανακατεύει το στομάχι αυτό το φάρμακο, δεν θα το πάρω μέχρι να τελειώσω με τις υπόλοιπες εξετάσεις και αν ξεκαθαρίσει το τοπίο.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Και είσαι τόσο άτυχος δλδ που έχεις απλά αυγά και όχι σκουλικια;και αυτό να συνέβαινε όμως δε θα ειχε συμπτώματα.δε καταλαβαίνεις ότι αυτά που λες δεν βγάζουν λογική;Κάνε μια καλλιέργεια κοπράνων και μη κάνεις τσάμπα θεραπείες για πραγματα που δεν εχεις
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Όταν είναι σε στάδιο επώασης φαίνονται; Τα αυγά δηλαδή. Δεν ξέρω, σε κάθε περίπτωση θα κάνω αυτό που είπε ο γιατρός, το vermox μου έδωσε, έστω και προληπτικά δεν θα μου κάνει κάτι μια αποπαρασίτωση. Αν και συνήθως μου ανακατεύει το στομάχι αυτό το φάρμακο, δεν θα το πάρω μέχρι να τελειώσω με τις υπόλοιπες εξετάσεις και αν ξεκαθαρίσει το τοπίο.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #55
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by giannis78 View Post
    βιοψια παιρνουν μονο αν βρεθει καποιος πολυποδας κλπ... εσενα δεν υπηρχε κατι να τον ανησυχησει οποτε ολα καλα... παει αυτο.... μπορει να εχεις καποια ραγαδα ή αιμορραιδα και να σου κανει αυτη την ελαχιστη αιμορραγια...παει και αυτο... το σπασμολυτικο θα σε βοηθησει να μη πονας στη κοιλια λογω ευερεθιστου εντερου που εχεις, γι αυτο και ο πονος αριστερα που αυριο μπορει να παει δεξια κλπ... οκ τωρα φιλε Αντωνη??


    Με πιάνει μια σουβλιά/κάψιμο/πόνος από τη μέσα μεριά του στήθους, αριστερά, όχι ακριβώς κέντρο εκεί που είναι ο οισοφάγος, αριστερά στην καρδιά.

  11. #56
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Και είσαι τόσο άτυχος δλδ που έχεις απλά αυγά και όχι σκουλικια;και αυτό να συνέβαινε όμως δε θα ειχε συμπτώματα.δε καταλαβαίνεις ότι αυτά που λες δεν βγάζουν λογική;Κάνε μια καλλιέργεια κοπράνων και μη κάνεις τσάμπα θεραπείες για πραγματα που δεν εχεις

    Ό,τι να 'ναι. Σου εξηγώ ότι είδα το σκουλήκι. Έκανα την αγωγή, αλλά επειδή μου ανακάτευε το στομάχι δεν πήρα όλες τις δόσεις και είχε σταματήσει και η φαγούρα οπότε λέω ξεμπέρδεψα. Το είπα στο γιατρό μετά την κολονοσκόπηση και μου λέει θα την ξανακάνεις για δυο μήνες γιατί μπορεί να έχεις ακόμα. Οι καλλιέργειες δεν επιβεβαιώνουν πάντα τα παράσιτα, αυτά μου το έχουν πει τρεις γαστρεντερολόγοι. Αλλά όπως και να 'χει, θα κάνω, μου την έχει γράψει, μες στη βδομάδα θα δώσω δείγμα και θα δείξει.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    συγγνώμη αλλά δε λαμβάνω σοβαρά τα λεγόμενά σου.Η φαντασία σου είναι τεράστια.μπορει να ήταν κάποια βλέννη να κουνιόταν στο νερό και συ να λες ήταν σκουλίκι.Δε δίνω καθόλου σημασία σε ότι ΕΣΥ Είδες κυρίως γιατί είσαι φαντασιόπληκτος.Απο τη στιγμή που δε φαίνονται κάτι στις εξετάσεις σου εγώ μενω εκεί.συνεχισε εσύ τις αηδιες,να κάνεις τη μια θεραπεία μετά την άλλη να μη σου μεινει ούτε συκώτι ούτε νεφρό.
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Ό,τι να 'ναι. Σου εξηγώ ότι είδα το σκουλήκι. Έκανα την αγωγή, αλλά επειδή μου ανακάτευε το στομάχι δεν πήρα όλες τις δόσεις και είχε σταματήσει και η φαγούρα οπότε λέω ξεμπέρδεψα. Το είπα στο γιατρό μετά την κολονοσκόπηση και μου λέει θα την ξανακάνεις για δυο μήνες γιατί μπορεί να έχεις ακόμα. Οι καλλιέργειες δεν επιβεβαιώνουν πάντα τα παράσιτα, αυτά μου το έχουν πει τρεις γαστρεντερολόγοι. Αλλά όπως και να 'χει, θα κάνω, μου την έχει γράψει, μες στη βδομάδα θα δώσω δείγμα και θα δείξει.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #58
    Antonis8
    Guest
    Δεν θα ασχοληθώ περαιτέρω μαζί σου και την αγενέστατη αυθάδεια σου. Απλώς να σε πληροφορήσω ότι προτρέπεις να μην λάβω φαρμακευτική αγωγή που μου συνταγογράφησε ο γιατρός μου και αυτό αντίκειται στους κανονισμούς και εκτός των άλλων είναι επικίνδυνο γιατί δεν είσαι γιατρός. Κάτι παραπάνω ξέρει ο γιατρός. Και δεν με έχει δει μόνο ένας για το θέμα των παρασίτων, με είδαν 2 καρδιολόγοι (ναι, πήγα για το συγκεκριμένο θέμα), τρεις γαστρεντερολόγοι και ένας παθολόγος και όλοι μου είπαν να πάρω την αγωγή όπως και να 'χει, ακόμα κι αν δεν έχω πια παράσιτα. Δε με ενδιαφέρουν οι χαρακτηρισμοί σου, ξέρω πολύ καλά τι είδα, δεν το ήξερα να σου φέρω φωτογραφία των κενώσεων μου για να πειστείς. Καταντάς αηδία πια.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    119
    μια χαρα σπασμο κανει ο οισοφαγος λογω αγχους και μας φοβιζει...

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Το ποιος καταντάει αηδία άστο να το κρίνουν τα μέλη.Προφανως και δε θα δώσω σημασία σε κάποιον που κάνει μόνος του διαγνώσεις.Βρε δε ΠΑ να πάρεις και αγωγή για το aids? Χέστηκα.Αν εσύ δε καταλαβαίνεις ότι έχεις πρόβλημα δε θα ανοίξω το κεφάλι σου να στα βάλω μέσα.Αγενης γίνομαι γιατί κουραζεις.
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Δεν θα ασχοληθώ περαιτέρω μαζί σου και την αγενέστατη αυθάδεια σου. Απλώς να σε πληροφορήσω ότι προτρέπεις να μην λάβω φαρμακευτική αγωγή που μου συνταγογράφησε ο γιατρός μου και αυτό αντίκειται στους κανονισμούς και εκτός των άλλων είναι επικίνδυνο γιατί δεν είσαι γιατρός. Κάτι παραπάνω ξέρει ο γιατρός. Και δεν με έχει δει μόνο ένας για το θέμα των παρασίτων, με είδαν 2 καρδιολόγοι, τρεις γαστρεντερολόγοι και ένας παθολόγος και όλοι μου είπαν να πάρω την αγωγή όπως και να 'χει. Δε με ενδιαφέρουν οι χαρακτηρισμοί σου, ξέρω πολύ καλά τι είδα, δεν το ήξερα να σου φέρω φωτογραφία των κενώσεων μου για να πειστείς. Καταντάς αηδία πια.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 4 of 16 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι αρκετα καλος ειμαι η μηπως δεν βλεπω αρκετα καλα
    By ImLost in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-08-2014, 13:56
  2. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 13:12
  3. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 22:29
  4. Replies: 26
    Last Post: 13-05-2011, 11:41
  5. ειμαι η τζενη και ειμαι καλα
    By τζενη_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 21
    Last Post: 13-04-2008, 16:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •