Δεν είμαι καλα - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 14 of 16 FirstFirst ... 41213141516 LastLast
Results 196 to 210 of 230
  1. #196
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    21
    Φίλη Αθήνα καλησπέρα και χρονια πολλά, πήρα το θάρρος να σου γράψω γιατί μου απάντησες στο θέμα μου και σε ευχαριστώ πολύ!!!.
    Τις προηγούμενες μέρες όλα ήταν τέλεια, κανένα σύμπτωμα κανένας πόνος, πολύ ωραία Χριστούγεννα με πολύ ξεκούραση!!!
    Το χθεσινό βράδυ μου όμως ήταν πάλι χάλια, αϋπνίες πόνος στην πλάτη και φόβος πως θα πάθω κάτι...
    Σήμερα είμαι στο γραφείο και ο πόνος παραμένει στην αριστερή πλευρά μου, το αριστερό μου πόδι πάλι πονάει και το άγχος για κάτι κακό τεράστιο....
    Το απόγευμα θα κάνω πάλι γυμναστική και θα πάω για περπάτημα μήπως και μου περάσει...
    Αυτή η κατάσταση είναι εφιάλτης!!!!
    Έχω κουραστεί πραγματικά, περνάνε οι μέρες και είναι περίοδοι που δεν ευχαριστιέμαι την καθημερινότητα ούτε με την οικογένεια μου...
    ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ!!!!!

  2. #197
    Αντώνη, έχεις κάνει ανοσολογικές εξετάσεις αίματος;

  3. #198
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Chronic Derealization Dis View Post
    Αντώνη, έχεις κάνει ανοσολογικές εξετάσεις αίματος;


    Νομιζω πως οχι. Τι βλεπεις με αυτες; Για αυτοανοσα; Ο γιατρός που με βλεπει τώρα είχε ζητήσει καποιες και μου είχε πει αν δει κάτι σε πρωτη φάση,θα με πάραπεμψει για να κάνω και τις υπόλοιπες σε άλλο γιατρό πιό ειδικο,αλλά δεν μου ξαναεκανε κουβέντα εκτοτε,θέλει απλα να κάνω ένα τεστ για φυματίωση για καποιο λόγο,ενώ δεν έχω καθόλου βηχα. Θα τον ρωτησω ξανα. Εγώ υποψιαζομαι μαστοκυτωση που σχετίζεται και με την ορθοστατικη και όλα τα αλλά που έχω με έντερο και στομαχι.

  4. #199
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    25
    Αντωνη σκεφτηκες οτι τα καψιματα και οι πονοι γενικα μπορουν να οφειλονται σε ερεθισμο του πνευμονογαστρικου νευρου λογω ΓΟΠ? Εγω για παραδειγμα οταν φαω κατι που δεν συμφωνει με το στομαχι μου επειτα απο μερικες ωρες νοιωθω πονο σχεδον σε ολο τον κορμο, στον λαιμο και πισω στη πλατη, σαν να παθαινω καρδιακο. Αν ρευτω (χοχο) ή πιω κατι μου περναει, αλλα ειναι ασχημη αισθηση πραγματικα.. Και ειμαι και αγχωδης ΚΑΙ με νοσοφοβια οποτε καταλαβαινεις... Α! Και καλη χρονια σε ολους και ολες!

  5. #200
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    21
    Καλή χρονιά σε όλους με υγεία!!!
    Μετά το πέρασμα των γιορτών σήμερα άρχισε πάλι η κατάσταση να ξεφεύγει....
    Ατονία και ενοχλήσεις στην καρδιά, μικρό ζαλάδες και το άγχος να παθαίνω κάτι τεράστιο...
    Μια περίεργη ξυνηλα έρχεται και φεύγει, σημάδια εμφράγματος...;;;;
    Δεν μπορεί να συμβαίνει αυτό μετά από τόσες εξετάσεις μέσα σε ένα μισή χρόνο!!!!!
    Τι να πω, ντρέπομαι πλέον τον γιατρό μου και αυτή κατάσταση με έχει κουράσει!!!!!!
    Και σαν να μην φτάνουν αυτά έχω και ένα περίεργο τσίμπημα στην αριστερή πλευρά της λεκάνης που χτυπάει και φεύγει.....
    Πραγματικό τρελοκομείο αλλά με τεράστιο άγχος αμφιβολίας για το αν είμαι καλά!!!!
    Δεν αντέχω άλλο!!!

  6. #201
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    21
    Κατάσταση εκτός ελέγχου!!! Έδω και δυο χρονια έχω ξοδέψει λεφτά σε γιατρούς σε σημείο να ντρέπομαι να ξαναπάω...
    Ο γιατρός μου σήμερα μου είπε πάρε ηρεμιστικό και αν συνεχίσει μιλάμε...
    Πόνος στο αριστερό χέρι και στην αριστερή πλευρά του στήθους πάνω από την καρδιά, έρχεται φεύγει.....
    Έφυγα από το γραφείο προφασιζόμενος αδιαθεσία....
    Κάνω γυμναστική και δεν έχω θέμα, τρέχω και πάλι μια χαρά.....
    Έχω κάνει μέχρι και αναίμακτη στεφανιογραφία πριν 1.5 χρόνο και ήταν καθαρή!!!
    Τεστ κοπώσεως και υπερήχους πόδια και καρδιά!!!!
    Όλα καθαρά, πως τώρα μπορώ να έχω αυτά τα συμπτώματα παρακαλώ κάποιος ας με βοηθήσει...!!!! Δεν την παλεύω άλλο!!!!!! Θα τρελαθώ!!!!!!

  7. #202
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    ποσο χρονων εισαι αυτα ειναι τα φυσιολογικα στα 35 κ πανω εσυ ποσο εισαι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #203
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    21
    46 ετών, είχα συμπτώματα πολλά χρονια αλλά μια εμφανιζοντουσαν και μια όχι....
    Πριν δυο χρονια έχασα τον πατέρα μου από καρδιά, ήταν πολύ αγγειακός....μέσα σε ένα χρόνο έφυγε...

  9. #204
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by Tsitli13 View Post
    Κατάσταση εκτός ελέγχου!!! Έδω και δυο χρονια έχω ξοδέψει λεφτά σε γιατρούς σε σημείο να ντρέπομαι να ξαναπάω...
    Ο γιατρός μου σήμερα μου είπε πάρε ηρεμιστικό και αν συνεχίσει μιλάμε...
    Πόνος στο αριστερό χέρι και στην αριστερή πλευρά του στήθους πάνω από την καρδιά, έρχεται φεύγει.....
    Έφυγα από το γραφείο προφασιζόμενος αδιαθεσία....
    Κάνω γυμναστική και δεν έχω θέμα, τρέχω και πάλι μια χαρά.....
    Έχω κάνει μέχρι και αναίμακτη στεφανιογραφία πριν 1.5 χρόνο και ήταν καθαρή!!!
    Τεστ κοπώσεως και υπερήχους πόδια και καρδιά!!!!
    Όλα καθαρά, πως τώρα μπορώ να έχω αυτά τα συμπτώματα παρακαλώ κάποιος ας με βοηθήσει...!!!! Δεν την παλεύω άλλο!!!!!! Θα τρελαθώ!!!!!!
    Γεια σου tsitli. Εφοσον ολες οι εξετασεις ειναι καλες μην αγχωνεσαι προσπαθησε να ηρεμησεις και να μην το σκεφτεσαι. Να πω και κατι που μπορει να φανει χαζο μηπως κοιμασαι απο την αριστερη πλευρα και ζοριζεις το χερι σου? και ποσο καιρο εχεις αυτα τα συμπτωματα?

  10. #205
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    21
    Τα συμπτώματα τα έχω χρονια, έρχονται και φεύγουν, είναι περίοδοι που δεν έχω τίποτα και είναι φορές όπως τώρα που είμαι χάλια....
    Τώρα έχω πάλι ξυπνήσει γιατί πονάει το αριστερό χέρι μου εσωτερικά και έχω μια ανησυχία....
    Εχω συμπτώματα με πόνους στα πόδια κυρίως το αριστερό και ουτο καθεξής...
    Με βολεύει να κοιμάμαι από την αριστερή πλευρά αλλά όχι συνέχεια.....
    Υπάρχουν φάσεις όπως πριν λίγες μέρες που δεν είχα τίποτα να είμαι γραφείο 11 ώρες, μετά γυμναστική και το βράδυ με την σύζυγο να ρίχνουμε και ένα σεξ..... και όλα μια χαρά...!!!!!!
    Τι να πω, δεν έχω πλέον υπομονή!!!!!! Έχω κουραστεί!!!!!

  11. #206
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    21
    Άλλη μια βδομάδα χάους και πανικού....ζαλάδες και πόνος αριστερά..!!!!!
    Μια εβδομάδα χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα και τώρα πάλι χάλια!!!!
    Έλεος με αυτή την κατάσταση, δεν μπορώ να το καταλάβω!!!
    Γίνεται να έχεις πρόβλημα υγείας και αυτό μια να έρχεται και μια μα φεύγει;;;!!!!!
    Θέλω να φύγω μακριά από τα πάντα!!!!! Έχω τρελαθεί, δεν ξέρω που θα βγάλει!!!! ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ!!!!!!!

  12. #207
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    137
    Quote Originally Posted by Tsitli13 View Post
    Άλλη μια βδομάδα χάους και πανικού....ζαλάδες και πόνος αριστερά..!!!!!
    Μια εβδομάδα χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα και τώρα πάλι χάλια!!!!
    Έλεος με αυτή την κατάσταση, δεν μπορώ να το καταλάβω!!!
    Γίνεται να έχεις πρόβλημα υγείας και αυτό μια να έρχεται και μια μα φεύγει;;;!!!!!
    Θέλω να φύγω μακριά από τα πάντα!!!!! Έχω τρελαθεί, δεν ξέρω που θα βγάλει!!!! ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ!!!!!!!
    Αφου εκανες ct στεφανιογραφια αρνητικη, κόπωση αρνητική κτλ, θα ήταν αξιοσημείωτο στα ιατρικά περιοδικά να εχεις ισχαιμία τοσο κρυφή!
    Ο πονος στην μασχάλη και στο ανω χέρι μπορεί να είναι άλλα πράγματα απο ρευματικά, τενοντας κα. Πηγενε σε κανα καλο ιδιώτη παθολόγο να σε καθοδηγήσει.

  13. #208
    Banned
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    9
    Aντώνη απλά είσαι μεγαλόκαρδος και γενναιόδωρος. Μην αγχώνεσαι για 1 χιλιοστό!

  14. #209
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    21
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, έχω πάει σε παθολόγο ιδιώτη και έχω κάνει πριν περίπου τρεις μήνες υπερήχους άνω κάτω κοιλιάς, νεφρά, συκώτι, καρωτίδες, τα πάντα.....
    Του ανέφερα και το θέμα πονοκεφάλων και για τος ζαλάδες....
    Όλοι μου λένε πως είναι θέμα άγχους...
    Εχθές το απόγευμα έκανα γυμναστική και δεν είχα θέμα, ίσα ίσα ήμουν καλύτερα..... το βράδυ έντονο σεξ με την σύζυγο και μια χαρά...
    Σήμερα το πρωί στο γραφείο αισθάνομαι χάλια...
    Ένας περίεργος πόνος περίεργος και μια ενόχληση αριστερά και δεξιά λίγο πάνω από την λεκάνη που μου προκαλεί έντονη δυσφορία.....
    Συμπτώματα που αν τα είχε ένας απλός άνθρωπος το λιγότερο που θα έκανε θα ήταν να πήγαινε στο νοσοκομείο πανικόβλητος....
    Δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να μου προκαλεί όλα αυτά τα συμπτώματα.........

  15. #210
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Tsitli13 View Post
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, έχω πάει σε παθολόγο ιδιώτη και έχω κάνει πριν περίπου τρεις μήνες υπερήχους άνω κάτω κοιλιάς, νεφρά, συκώτι, καρωτίδες, τα πάντα.....
    Του ανέφερα και το θέμα πονοκεφάλων και για τος ζαλάδες....
    Όλοι μου λένε πως είναι θέμα άγχους...
    Εχθές το απόγευμα έκανα γυμναστική και δεν είχα θέμα, ίσα ίσα ήμουν καλύτερα..... το βράδυ έντονο σεξ με την σύζυγο και μια χαρά...
    Σήμερα το πρωί στο γραφείο αισθάνομαι χάλια...
    Ένας περίεργος πόνος περίεργος και μια ενόχληση αριστερά και δεξιά λίγο πάνω από την λεκάνη που μου προκαλεί έντονη δυσφορία.....
    Συμπτώματα που αν τα είχε ένας απλός άνθρωπος το λιγότερο που θα έκανε θα ήταν να πήγαινε στο νοσοκομείο πανικόβλητος....
    Δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να μου προκαλεί όλα αυτά τα συμπτώματα.........
    Ρε φιλε και εγω εχω θεματα με την υγεια μου και υποψιες οτι κατι δεν παει καλα...

Page 14 of 16 FirstFirst ... 41213141516 LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι αρκετα καλος ειμαι η μηπως δεν βλεπω αρκετα καλα
    By ImLost in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-08-2014, 13:56
  2. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 13:12
  3. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 22:29
  4. Replies: 26
    Last Post: 13-05-2011, 11:41
  5. ειμαι η τζενη και ειμαι καλα
    By τζενη_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 21
    Last Post: 13-04-2008, 16:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •