Αν αυτοκτονησω - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 70
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Πέρα από το κομμάτι του γιατρού όμως οντως υπάρχει πιθανότητα να μη πεθάνεις και μετά να έχεις σοβαρά προβλήματα πχ με νεφρα ή σηκώτι.Εχω σκεφτεί καθε μέθοδο αυτοκτονίας αλλά έχεις πάντα ρίσκο να ζήσεις μια ζωή σαν σακατης
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Οκ. Θα σου πω. Σε ευχαριστώ πολύ
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #17
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Πέρα από το κομμάτι του γιατρού όμως οντως υπάρχει πιθανότητα να μη πεθάνεις και μετά να έχεις σοβαρά προβλήματα πχ με νεφρα ή σηκώτι.Εχω σκεφτεί καθε μέθοδο αυτοκτονίας αλλά έχεις πάντα ρίσκο να ζήσεις μια ζωή σαν σακατης
    Ναι ισχύει αυτό που λες και τα έχω σκεφτεί πολλές φορές.
    Πολλές μεθόδους....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    καλημερα νεφελη.
    θυμαμαι οτι μας εχεις περιγραψει πολυ αναλυτικα την περιεργη σχεση με τον πρωην "ψυχοθεραπευτη" σου.
    δεν ξερω αν εννοεις αυτον με την "ψυχοθεραπεια". ο ανθρωπος αυτος ηταν ολοφανερα ακαταλληλος για θεραπεια.
    μηπως παραλληλα με τον ψυχιατρο που θα πας, πρεπει να ξεκινησεις αληθινη ψυχοθεραπεια με αληθινο ψυχοθεραπευτη;

  4. #19
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα νεφελη.
    θυμαμαι οτι μας εχεις περιγραψει πολυ αναλυτικα την περιεργη σχεση με τον πρωην "ψυχοθεραπευτη" σου.
    δεν ξερω αν εννοεις αυτον με την "ψυχοθεραπεια". ο ανθρωπος αυτος ηταν ολοφανερα ακαταλληλος για θεραπεια.
    μηπως παραλληλα με τον ψυχιατρο που θα πας, πρεπει να ξεκινησεις αληθινη ψυχοθεραπεια με αληθινο ψυχοθεραπευτη;
    Καλημερα Remedy!
    Έκανα και με άλλο ψυχολογο ψυχοθεραπεία μετά από εκείνον τον άχρηστο. Δεν είδα όμως προκοπη. Μέχρι ένα σημείο και σε κάποια πράγματα πολύ συγκεκριμένα βοήθησε. Αλλά στο κομμάτι της διαταραχής μου και των εμμονών μου δυστυχώς επιδεινώθηκα.
    Γι’αυτο τώρα αποφάσισα να δω ψυχίατρο/ ψυχοθεραπευτή μαζί.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Καλημερα Remedy!
    Έκανα και με άλλο ψυχολογο ψυχοθεραπεία μετά από εκείνον τον άχρηστο. Δεν είδα όμως προκοπη. Μέχρι ένα σημείο και σε κάποια πράγματα πολύ συγκεκριμένα βοήθησε. Αλλά στο κομμάτι της διαταραχής μου και των εμμονών μου δυστυχώς επιδεινώθηκα.
    Γι’αυτο τώρα αποφάσισα να δω ψυχίατρο/ ψυχοθεραπευτή μαζί.
    δεν θελω να στη χαλασω αλλα ολοι οι ψυχιατροι π λενε κ ψυχοθεραπευτες στην ουσια δεν ειναι. πηγα σε δυο τετοιους κ ειχαν κ οι δυο την ειλικρινεια να μ πουν δν κανουμς ψυχοθεραπεια. ποιο πολυ ειναι οτι εχοτν παρακολουθησει κανενα σεμιναριαρακι. ο δςυτερος κορυφαιος γιατρος π παω επισης ψυχοθεραπευτης μ ειπε ξεκαθαρα πρεπει να βρεις καλη ψυχολογο ομως ΚΑΛΗ γτ δυσκολα θα βοηθηθεις τοσο δυσκολο περιστατικο κ δν εχω να σ συστησω καμια ολοκληρη πατρα μεχρι π βρηκε μια μεσω ενος φιλου τ γιατρου π να μπορει να με αναλαβει και πηγαινω κ πραγματικα καμια σχεση με αλλες π ειχα παει η κοπελα ειναι αστερι δν πιστευα οτι θα βρω μια τοσο καλη κ δν ειναι καν ψυχολογος ειναι κοινωνικη λειτουργος αλλα εχει παρακολουθησει κ ειδικευτει σε γνωσιακη. οποτε σου συστηνω να επιλεξειε με προσοχη να βρεις εναν καλο. γιατρο π να σ συστσησει μια. πραγματικα καλη. εμενα να φανταστειε αρχικα με. εστειλε στην αθηνα στον παπακωστα προεδρος γνωσιακης στην αμερικη. αλλα επδ. ηταν μακρυα κ δν μπορεσα να ξαναπαω κ προσωπικα δν μ αρεσε δν ξαναπηγα. ομως παω μια χαρα εδω.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Έχω κουραστεί παρα πολύ. Δεν αντέχω να ζω έτσι. Δεν είναι ζωή αυτή. Με την εμμονή της αρρώστιας από τον Φεβρουάριο. Κοντεύει να κλείσει χρόνος κι εγώ είμαι έτσι. Παίρνω μια χούφτα φάρμακα. Τι σκατα τίποτα δεν κάνουν; Έκανα 5 χρόνια ψυχοθεραπεία. Τίποτα δεν έγινε. Μόνο χειροτέρεψα. Έχω ζήσει ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΖΩΗ ΣΤΟ ΦΟΒΟ από τότε που με θυμάμαι μικρό παιδακι.
    Τα παιδιά .....ναι γι αυτά τα παιδιά έκανα τόσο καιρό υπομονή αλλά είμαι άνθρωπος και λυγίζω. Δεν αντέχω άλλο να ζω έτσι.
    στην ιδια φαση ειμαι και εγω νεφελη σε καταλαβαινω. σκεψου οτι δν υπαρχει περιπτωση να κολλησεις ευκολα αιντς τα παιδια σου ειναι σπανιο κ οι πιθανοτητες δν λενε ψεμματα. ακομα κ εσυ η ιδια ειναι απιστευτα ακατορθωτο το καταλαβαινεις;;;; αλλα ακομα κ αν κολλησεις δν μεταδιδεται σε κανενα κ υπαρχιυν πλεον φαρμακα οποτε μην απελπιζεσαι. ενας γιατρος φιλησε μια σθενη του με. aids παλια για αν αποδειξει οτι το αιντς δν μεταδιδεται με υγρα κ φιλια τα γνωριζεις ολα αυτα που σου λεωςδυνειδητοποιειε οτι ο κινδυνος ειναι ελαχιστος; πιο πιθανον ειναι να πεσει ελικοπτερο σπιτι σου παρα αυτο.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Έχω κουραστεί παρα πολύ. Δεν αντέχω να ζω έτσι. Δεν είναι ζωή αυτή. Με την εμμονή της αρρώστιας από τον Φεβρουάριο. Κοντεύει να κλείσει χρόνος κι εγώ είμαι έτσι. Παίρνω μια χούφτα φάρμακα. Τι σκατα τίποτα δεν κάνουν; Έκανα 5 χρόνια ψυχοθεραπεία. Τίποτα δεν έγινε. Μόνο χειροτέρεψα. Έχω ζήσει ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΖΩΗ ΣΤΟ ΦΟΒΟ από τότε που με θυμάμαι μικρό παιδακι.
    Τα παιδιά .....ναι γι αυτά τα παιδιά έκανα τόσο καιρό υπομονή αλλά είμαι άνθρωπος και λυγίζω. Δεν αντέχω άλλο να ζω έτσι.
    νεφελη κ σε μενα δν κανουν τπτ τα χαπια. σε μερικους δν πιανουν ειναι να βρεις καποιο να σ κατσει αλλα να παρεις κ πιο ανεβασμενη δοση εγω ειμαι πολυ πανω απο τη μεγιστη για ιδψ ισως δν εχεις σωστο γιατρο οι δοσριε σου πρεπει να ναι μεγαλες αλλιως δν θα δεις αποτελεσμα μ χες πει παιρνεις, 200mg dumyrox εγω παιρνω 450mg το dumyrox ειναι ειδικο γ ιψδ κ τωρα θα παρω κ συνδυασμο φαρμακων. επισηε εχω ακουσει οτι το λιθιο εδιωξε σ ενα παιδι τις ιδεοληψιες. ειχα παρει κ γω παλια γ λιγο κ οντως ενιωσα πιο καθαρη γ λιγο μετα επεστρεψαν οι σχεψεις αλλα ειμαι πιο βαρυ περιστατικο. εχω κ γω να σ προτεινω εναν γιατρο αλλα δν ξερω ποσο αντεχεις οικονομικα πηγαινα παλια οταν ειχα λεφτα.να φανταστεις ημουν γ ενα χρονο σ ενα γιατρο π μ δινε ουτε το κισο απο τις προτεινομενες δοσεις γ ιψδ κ φαινοταν καλος κ ειχε περασει κ απο χαρβαντ τυχαια πηγα νοσοκομειο κ μ. παν οτι αυτες οι δοσεις ειναι σνα να μην παιρνεις τπτ κ μετα κ σ ε γιατρο κ. μ πε ακριβως το ιδιο κ παλιοτερα στον καθηγητη ψυχιατρικης π σ λεω μ χε δοσει λαντοζ 40mg πανω απο τη μεγιστη δοση δλδ θελει πολυ πραμα για να γινει δουλεια. μην απελπιζεσαι κ γω το παλευω αν κ εχω φτασει στα ορια μ κ φαντασου εχω κλειστει 7χρονια σπιτι εχω χασει τομε αυτο μ. δν δουλευεω δν μπορω να τελειωσω σπουδες κειμαι 27 νεοτατη εχασα ολα μ τα νιατα αν αυτο σε παρηγορει. κουραγιο θα το ξεπερασεις πρεπει να κανεις κε κ θέση κ παρεμποδιση στο αντικειμενο.

  8. #23
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    νεφελη κ σε μενα δν κανουν τπτ τα χαπια. σε μερικους δν πιανουν ειναι να βρεις καποιο να σ κατσει αλλα να παρεις κ πιο ανεβασμενη δοση εγω ειμαι πολυ πανω απο τη μεγιστη για ιδψ ισως δν εχεις σωστο γιατρο οι δοσριε σου πρεπει να ναι μεγαλες αλλιως δν θα δεις αποτελεσμα μ χες πει παιρνεις, 200mg dumyrox εγω παιρνω 450mg το dumyrox ειναι ειδικο γ ιψδ κ τωρα θα παρω κ συνδυασμο φαρμακων. επισηε εχω ακουσει οτι το λιθιο εδιωξε σ ενα παιδι τις ιδεοληψιες. ειχα παρει κ γω παλια γ λιγο κ οντως ενιωσα πιο καθαρη γ λιγο μετα επεστρεψαν οι σχεψεις αλλα ειμαι πιο βαρυ περιστατικο. εχω κ γω να σ προτεινω εναν γιατρο αλλα δν ξερω ποσο αντεχεις οικονομικα πηγαινα παλια οταν ειχα λεφτα.να φανταστεις ημουν γ ενα χρονο σ ενα γιατρο π μ δινε ουτε το κισο απο τις προτεινομενες δοσεις γ ιψδ κ φαινοταν καλος κ ειχε περασει κ απο χαρβαντ τυχαια πηγα νοσοκομειο κ μ. παν οτι αυτες οι δοσεις ειναι σνα να μην παιρνεις τπτ κ μετα κ σ ε γιατρο κ. μ πε ακριβως το ιδιο κ παλιοτερα στον καθηγητη ψυχιατρικης π σ λεω μ χε δοσει λαντοζ 40mg πανω απο τη μεγιστη δοση δλδ θελει πολυ πραμα για να γινει δουλεια. μην απελπιζεσαι κ γω το παλευω αν κ εχω φτασει στα ορια μ κ φαντασου εχω κλειστει 7χρονια σπιτι εχω χασει τομε αυτο μ. δν δουλευεω δν μπορω να τελειωσω σπουδες κειμαι 27 νεοτατη εχασα ολα μ τα νιατα αν αυτο σε παρηγορει. κουραγιο θα το ξεπερασεις πρεπει να κανεις κε κ θέση κ παρεμποδιση στο αντικειμενο.
    Η παρεμπόδιση στην περίπτωση μου είναι να μην πάω για εξετάσεις πάλι;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Ναι αυτή είναι. Νεφέλη στείλε μου μήνυμα

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    οχι θα προτεινα κατι πιο δραστικο να πηγαινεις σε τσεκ ποιντ συνεχεια κ να βλεπεις τις βελονες

  11. #26
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    οχι θα προτεινα κατι πιο δραστικο να πηγαινεις σε τσεκ ποιντ συνεχεια κ να βλεπεις τις βελονες
    Κι όχι να κάνω την εξέταση;

  12. #27
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Δεν θα ηρεμήσω; Δεν θα ησυχάσω μια και καλή;
    Αφού τίποτα άλλο δεν δείχνει να με πιάνει και να λειτουργεί δεν έχω άλλη επιλογή.
    Κοιτάω τα παιδιά μου και λυπαμαι που θα μείνουν χωρίς μάνα, αλλά ούτε αυτί μπορεί να με σταματήσει.
    Σκέφτομαι να πάρω όλα τα χάπια που έχω μαζί. Αλλά δεν ξέρω αν θα κάνουν δουλειά. Μπορεί να μην με ξεκάνουν και μετά να μπλέξω με νοσοκομεία.
    Μην αυτοκτονησεις είναι το μεγαλύτερο ΑΜΆΡΤΗΜΑ μην στρεψου ουσιαστικά κοντα στο ΘΕΟ και ολα θα πάνε καλα

  13. #28
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Μην αυτοκτονησεις είναι το μεγαλύτερο ΑΜΆΡΤΗΜΑ μην στρεψου ουσιαστικά κοντα στο ΘΕΟ και ολα θα πάνε καλα
    Κι αυτό το προσπαθώ....

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Nefeli , πως είσαι κορίτσι μου σήμερα; Λίγο καλύτερα;

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Δεν θα ηρεμήσω; Δεν θα ησυχάσω μια και καλή;
    Αφού τίποτα άλλο δεν δείχνει να με πιάνει και να λειτουργεί δεν έχω άλλη επιλογή.
    Κοιτάω τα παιδιά μου και λυπαμαι που θα μείνουν χωρίς μάνα, αλλά ούτε αυτί μπορεί να με σταματήσει.
    Σκέφτομαι να πάρω όλα τα χάπια που έχω μαζί. Αλλά δεν ξέρω αν θα κάνουν δουλειά. Μπορεί να μην με ξεκάνουν και μετά να μπλέξω με νοσοκομεία.
    Νεφέλη μου πως σε καταλαβαίνω κορίτσι μου.Εχω σκεφτεί κι εγώ διάφορους τρόπους αλλά ένα κοντινό μου πρόσωπο έκοψε τις φλέβες του και τελικά επέζησε (ευτυχώς γιατί ο λόγος ήταν γελοίος ).με τα χάπια μπορεί να παθεις ζημια και να ναι χειρότερα τα πράγματα. Εγώ ξέρω τι θα κάνω αν επιβεβαιωθεί αυτό που φοβάμαι αλλά δε σου λέω γιατί δε θέλω το κρίμα στα λαιμό μου.μάζεψε όση δύναμη σου έχει μείνει για να βγάζεις μια μια τη μέρα...

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να αυτοκτονήσω
    By Χάλια Μαύρα in forum Αυτοτραυματισμός (Non-Suicidal Self Injury-NSSI)
    Replies: 60
    Last Post: 19-12-2020, 10:53
  2. Να αυτοκτονήσω;
    By kyrg in forum Αυτοτραυματισμός (Non-Suicidal Self Injury-NSSI)
    Replies: 10
    Last Post: 29-10-2017, 20:05
  3. Θέλω να αυτοκτονήσω!
    By δελφίνι in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 71
    Last Post: 14-04-2017, 22:31
  4. Θέλω να αυτοκτονήσω.
    By Petitefille in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 179
    Last Post: 26-11-2016, 10:58
  5. θελω να αυτοκτονησω
    By klants in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 21-07-2013, 14:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •