Αν αυτοκτονησω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70
  1. #1
    Nefeli28
    Guest

    Αν αυτοκτονησω

    Δεν θα ηρεμήσω; Δεν θα ησυχάσω μια και καλή;
    Αφού τίποτα άλλο δεν δείχνει να με πιάνει και να λειτουργεί δεν έχω άλλη επιλογή.
    Κοιτάω τα παιδιά μου και λυπαμαι που θα μείνουν χωρίς μάνα, αλλά ούτε αυτί μπορεί να με σταματήσει.
    Σκέφτομαι να πάρω όλα τα χάπια που έχω μαζί. Αλλά δεν ξέρω αν θα κάνουν δουλειά. Μπορεί να μην με ξεκάνουν και μετά να μπλέξω με νοσοκομεία.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    50
    μήνυμα τροποποιημένο από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 10-12-2019 at 17:04.

  3. #3
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Δεν θα ηρεμήσω; Δεν θα ησυχάσω μια και καλή;
    Αφού τίποτα άλλο δεν δείχνει να με πιάνει και να λειτουργεί δεν έχω άλλη επιλογή.
    Κοιτάω τα παιδιά μου και λυπαμαι που θα μείνουν χωρίς μάνα, αλλά ούτε αυτί μπορεί να με σταματήσει.
    Σκέφτομαι να πάρω όλα τα χάπια που έχω μαζί. Αλλά δεν ξέρω αν θα κάνουν δουλειά. Μπορεί να μην με ξεκάνουν και μετά να μπλέξω με νοσοκομεία.
    Να σου πω μόνο οτι μια συνηθισμένη παρενέργεια μιας τέτοιας δηλητηρίασης είναι να καταστραφούν τα νεφρά και να χρειάζεσαι αιμοκάθαρση για όλη σου τη ζωή.
    Αφού είσαι μάνα παιδιών έχεις την υποχρέωση να είσαι κοντά τους, άσχετα από το πώς αισθάνεσαι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Νεφελη πρεπει να το παλεψεις , εισαι νεος ανθρωπος! Ποσο καιρο παιρνεις αγωγη? Κι εγω μανουλα είμαι :)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Δεν θα ηρεμήσω; Δεν θα ησυχάσω μια και καλή;
    Αφού τίποτα άλλο δεν δείχνει να με πιάνει και να λειτουργεί δεν έχω άλλη επιλογή.
    Κοιτάω τα παιδιά μου και λυπαμαι που θα μείνουν χωρίς μάνα, αλλά ούτε αυτί μπορεί να με σταματήσει.
    Σκέφτομαι να πάρω όλα τα χάπια που έχω μαζί. Αλλά δεν ξέρω αν θα κάνουν δουλειά. Μπορεί να μην με ξεκάνουν και μετά να μπλέξω με νοσοκομεία.
    Θα σου πω κάτι από τη δική μου εμπειρία πριν από μερικά χρόνια... Πήρα δυο κουτιά χάπια (δεν λέω ποια για ευνόητους λόγους, θα πω μόνο ότι ρίχνουν την πίεση και σκέφτηκα να τη ρίξω όσο πάει για να πεθάνω) κι έπεσα να ξαπλώσω και περίμενα πότε θα έρθει η ώρα... Αλλά με πείραξαν κι ήθελα να κάνω εμετό οπότε σηκώθηκα, ζαλίστηκα κι έπεσα κάτω, οι γονείς μου άκουσαν τον γδούπο και με πήγαν στο νοσοκομείο για πλύση στομάχου... Δεν είναι καθόλου εύκολο να πεθάνεις, εγώ υπέφερα για ώρες, αν δεν έπεφτα να με ακούσουν ίσως να είχα πεθάνει αλλά είναι πολύ βασανιστικό οπότε μην το δοκιμάσεις, βασανίζεσαι και σωματικά και ψυχικά...
    Επίσης μην αφήσεις τα παιδιά σου ορφανά, σε χρειάζονται, κάνε κουράγιο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #6
    george1520
    Guest
    Νεφέλη αλήθεια τώρα; έζησες τόσα πράγματα... Και έρχεσαι να πεις ότι σκέφτεσαι αυτό; καταλαβαίνω ότι κουράστηκες.. Ότι δεν μπορείς άλλο. Ότι πνιγεσαι. Αλλά ένας άνθρωπος που επιβίωσε σε τέτοιες συνθήκες, έχει παιδιά να μιλάει έτσι; Εγώ θα ήμουν περήφανος. Γιατί έγινες κάτι που οι γονείς σου δεν ήταν άξιοι να δουν. Αλλά ποιος τους χεζει; σρυ κιόλας.. Έγινες αυτό που δεν ήταν άξιοι να γίνουν. Έγινες ΑΝΘΡΩΠΟΣ... Έγινες ΜΑΝΑ. Οκ, να λυγίζεις, οκ να πονάς. Οκ να θες χρόνο.. Αλλά θα επιστρέφεις δυνατή. Πάντα.. Δεν θα αφήσεις τίποτα να σε νικήσει γιατί αξίζεις. Όχι επειδή σε ξέρω. Αλλά ξέρω τι νιώθεις. Ξερω πως σε κάνανε να νιώσεις..
    Ειμαι εδώ για ότι θες. Μπορείς να μου στείλεις μήνυμα να συζητήσουμε για τα πάντα. Αλλά να σκέφτεσαι μάλακ... Ούτε για πλάκα!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    καταλαβαίνω ότι μπορεί να έχεις κουραστεί με τις εμμονές σου αλλά σκέψου τα παιδιά σου.πανω από όλα είσαι μάνα...Δεν είναι άδικο να τη πληρώσουν αυτα;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #8
    Nefeli28
    Guest
    Έχω κουραστεί παρα πολύ. Δεν αντέχω να ζω έτσι. Δεν είναι ζωή αυτή. Με την εμμονή της αρρώστιας από τον Φεβρουάριο. Κοντεύει να κλείσει χρόνος κι εγώ είμαι έτσι. Παίρνω μια χούφτα φάρμακα. Τι σκατα τίποτα δεν κάνουν; Έκανα 5 χρόνια ψυχοθεραπεία. Τίποτα δεν έγινε. Μόνο χειροτέρεψα. Έχω ζήσει ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΖΩΗ ΣΤΟ ΦΟΒΟ από τότε που με θυμάμαι μικρό παιδακι.
    Τα παιδιά .....ναι γι αυτά τα παιδιά έκανα τόσο καιρό υπομονή αλλά είμαι άνθρωπος και λυγίζω. Δεν αντέχω άλλο να ζω έτσι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Καταλαβαίνω τον πόνο σου και καταλαβαίνω απόλυτα το πόσο μπορείς να έχεις κουραστει.Κανε μου όμως τη χάρη να πας σε έναν άλλο γιατρό.και αν ήδη έχεις αλλάξει ψυχίατρο μην απελπιζεσαι.θα βρεις ένα γιατρό που θα σε βοηθήσει θα δεις
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Έχω κουραστεί παρα πολύ. Δεν αντέχω να ζω έτσι. Δεν είναι ζωή αυτή. Με την εμμονή της αρρώστιας από τον Φεβρουάριο. Κοντεύει να κλείσει χρόνος κι εγώ είμαι έτσι. Παίρνω μια χούφτα φάρμακα. Τι σκατα τίποτα δεν κάνουν; Έκανα 5 χρόνια ψυχοθεραπεία. Τίποτα δεν έγινε. Μόνο χειροτέρεψα. Έχω ζήσει ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΖΩΗ ΣΤΟ ΦΟΒΟ από τότε που με θυμάμαι μικρό παιδακι.
    Τα παιδιά .....ναι γι αυτά τα παιδιά έκανα τόσο καιρό υπομονή αλλά είμαι άνθρωπος και λυγίζω. Δεν αντέχω άλλο να ζω έτσι.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #10
    Nefeli28
    Guest
    Αυτή τη βδομάδα θα πάω σε καινούριο ψυχίατρο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Αν δε δεις προκοπή θες να σε στείλω στον δικό μου;
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Αυτή τη βδομάδα θα πάω σε καινούριο ψυχίατρο.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  12. #12
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Αν δε δεις προκοπή θες να σε στείλω στον δικό μου;
    Ναι..είναι Αθήνα;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Nefeli εγώ τον σχετικά λίγο καιρό που είμαι εδώ μέσα, δεν σε ακούω πάντα τόσο χάλια. Σε έχω δει να γράφεις πολύ πιο ψύχραιμα και συγκροτημένα και γιατί όχι, ακόμα και πιο αισιόδοξα! Δεν ξέρω και δεν σου λέω ότι θα τα ξεπεράσεις 100% τα θέματά σου, σίγουρα πάντως θα έρθουν και πολύ καλύτερες μέρες και θα αισθάνεσαι πάρα πολύ καλύτερα από όσο αισθάνεσαι αυτή τη στιγμή.

    Πάτα πιο πολύ στα πόδια σου και πίστεψε σε εσένα και κοίτα να πάρεις επιτέλους και αποφάσεις για τον γάμο σου, όταν η καθημερινότητά σου είναι τόσο τραβάτε με κι ας κλαίω, είναι λογικό να μην ορθοποδήσεις ποτέ ψυχολογικά. Συγγνώμη που παίρνω θέση σε κάτι τόσο προσωπικό, αλλά θεωρώ ότι πολλά πράγματα ξεκινάνε από εκεί. Βρες έναν καινούριο ψυχίατρο να είναι και ψυχοθεραπευτής και θα σε βοηθήσει πολύ, θα δεις.

    Να μας γράφεις εδώ πως πάει, κουράγιο και υπομονή, σε λίγο καιρό μπορεί να μπαίνεις και να γελάς με αυτά που γράφεις τώρα. Η αυτοκτονία δεν είναι ποτέ λύση σε τίποτα να το ξέρεις!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Πειραιά είναι κοντά σε μένα.σε πηγαίνω και εγώ αν θες.
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Ναι..είναι Αθήνα;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #15
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Πειραιά είναι κοντά σε μένα.σε πηγαίνω και εγώ αν θες.
    Οκ. Θα σου πω. Σε ευχαριστώ πολύ

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να αυτοκτονήσω
    By Χάλια Μαύρα in forum Αυτοτραυματισμός (Non-Suicidal Self Injury-NSSI)
    Replies: 60
    Last Post: 19-12-2020, 09:53
  2. Να αυτοκτονήσω;
    By kyrg in forum Αυτοτραυματισμός (Non-Suicidal Self Injury-NSSI)
    Replies: 10
    Last Post: 29-10-2017, 19:05
  3. Θέλω να αυτοκτονήσω!
    By δελφίνι in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 71
    Last Post: 14-04-2017, 21:31
  4. Θέλω να αυτοκτονήσω.
    By Petitefille in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 179
    Last Post: 26-11-2016, 09:58
  5. θελω να αυτοκτονησω
    By klants in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 21-07-2013, 13:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •