Αχγος αλλαγης δουλειας? - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 72 of 72
  1. #61
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Εχεις προτασεις?

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Εχεις προτασεις?
    Συμβουλεψου τον πνευματικό σου....αν δεν έχεις πνευματικό να αποκτήσεις...βρες έναν καλό πνευματικό.
    Ότι είναι αδύνατον για τον άνθρωπο είναι δυνατό για το θεό...αυτό κατάλαβα αυτό λέω..οποίος πιστεύει πιστεύει ...

  3. #63
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Συμβουλεψου τον πνευματικό σου....αν δεν έχεις πνευματικό να αποκτήσεις...βρες έναν καλό πνευματικό.
    Ότι είναι αδύνατον για τον άνθρωπο είναι δυνατό για το θεό...αυτό κατάλαβα αυτό λέω..οποίος πιστεύει πιστεύει ...
    Μπραβο σου που εχεις πνευματικο γαληνευει η ψυχη. Αν ηταν σαν την Αμερικη με παραβαν θα πηγαινα τωρα οταν θα τους δω ουτε το πιο απλο δεν θα μπορεσω να πω απο σεβασμο ντροπη δεν ξερω. Παντως ειναι ενα μεγαλο θεμα αυτο.....

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Μπραβο σου που εχεις πνευματικο γαληνευει η ψυχη. Αν ηταν σαν την Αμερικη με παραβαν θα πηγαινα τωρα οταν θα τους δω ουτε το πιο απλο δεν θα μπορεσω να πω απο σεβασμο ντροπη δεν ξερω. Παντως ειναι ενα μεγαλο θεμα αυτο.....
    Μην ντρέπεσαι έχουν λούσει πολλά χειρότερα ν είσαι σίγουρη...έπειτα εγώ δεν μίλησα για εξομολόγηση...εγώ μίλησα για πνευματικό...ρωτησε τον..γιατί έχω τόσο άγχος με την δουλειά γιατί έχω φοβίες???μια ευχή να σε διαβάσει...δεν χάνεις κάτι..

  5. #65
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Μην ντρέπεσαι έχουν λούσει πολλά χειρότερα ν είσαι σίγουρη...έπειτα εγώ δεν μίλησα για εξομολόγηση...εγώ μίλησα για πνευματικό...ρωτησε τον..γιατί έχω τόσο άγχος με την δουλειά γιατί έχω φοβίες???μια ευχή να σε διαβάσει...δεν χάνεις κάτι..
    Πρεπει να τα πουμε ολα αλλιως δε πιανεται νομιζω κι ολας δεν ειμαι σιγουρη

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Πρεπει να τα πουμε ολα αλλιως δε πιανεται νομιζω κι ολας δεν ειμαι σιγουρη
    Εννοείται ότι θα τα πεις όλα..αλλιώς γιατί πας??
    Στο ψυχολόγο σου δεν τα λες όλα??τα λες..αλλιώς πως θα ξέρει ο γιατρός πως να σε βοηθήσει??
    Παράδειγμα...αν σου πονάει το χέρι σου δεν θα πας σε ορθοπαιδικό να τους πεις ότι πονάει το χέρι σου??
    Θα του πεις να ήρθα επίσκεψη έτσι για σε δω??
    Έτσι είναι και αυτό...πάτερ γιατί φοβάμαι να πάω να δουλέψω τη μου συμβαίνει???για κάποιο λόγο αγχώνομαι..οκ μπορεί να σου πει όντως πάνε σε γιατρό μπορεί να σου πει δεν είναι δουλειά δικιά μου...μπορεί όμως να σου πει ότι υπάρχει κάποια προσευχή γι'αυτό και να σε διάβαση λίγο λίγο να βοηθήθεις...δεν ξέρεις καμιά φορά..δεν χάνεις κάτι...εμένα αυτή είναι η γνώμη μου.υωρα αν θέλεις με ακούς αν δεν θέλεις εσύ ξέρεις φυσικά δικαίωμα σου ...αλήθεια πόσο χρόνον είσαι...??μπορεί να με είπες αλλά τώρα το ξέχασα..

  7. #67
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Εννοείται ότι θα τα πεις όλα..αλλιώς γιατί πας??
    Στο ψυχολόγο σου δεν τα λες όλα??τα λες..αλλιώς πως θα ξέρει ο γιατρός πως να σε βοηθήσει??
    Παράδειγμα...αν σου πονάει το χέρι σου δεν θα πας σε ορθοπαιδικό να τους πεις ότι πονάει το χέρι σου??
    Θα του πεις να ήρθα επίσκεψη έτσι για σε δω??
    Έτσι είναι και αυτό...πάτερ γιατί φοβάμαι να πάω να δουλέψω τη μου συμβαίνει???για κάποιο λόγο αγχώνομαι..οκ μπορεί να σου πει όντως πάνε σε γιατρό μπορεί να σου πει δεν είναι δουλειά δικιά μου...μπορεί όμως να σου πει ότι υπάρχει κάποια προσευχή γι'αυτό και να σε διάβαση λίγο λίγο να βοηθήθεις...δεν ξέρεις καμιά φορά..δεν χάνεις κάτι...εμένα αυτή είναι η γνώμη μου.υωρα αν θέλεις με ακούς αν δεν θέλεις εσύ ξέρεις φυσικά δικαίωμα σου ...αλήθεια πόσο χρόνον είσαι...??μπορεί να με είπες αλλά τώρα το ξέχασα..
    Ναι να τα πουμε ολα το ειπα γιατι εσυ ειπες να μιλησω για το αγχος μου. Ευτυχως που ξεχασες την ηλικια μου

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    425
    Μου λεει σημερα στη δουλεια που ειμαι,μια υπαλληλος το πρωι,πως φαινεται οτι δεν σου αρεσει η δουλεια που κανεις... Προφανως βγαινει στο προσωπο μου μια μιζερια,απογοητευση,βαρεμα ρα,θλιψη και αυτο το βλεπουν οι αλλοι γυρω μου και τους κανει εντυπωση,ειναι αυτο που ειπωθηκε πιο πανω σε ενα μνμ,αν βρεις κατι εστω και λιγοτερα λεφτα που θα σε αγχωνει λιγοτερο και θα μπορεις να τα βγαλεις περα,σηκω φυγε,κερδισμενος θα βγεις στο ψυχολογικο κομματι.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Ναι να τα πουμε ολα το ειπα γιατι εσυ ειπες να μιλησω για το αγχος μου. Ευτυχως που ξεχασες την ηλικια μου
    Ναι βρε κούνα μην μπερδεύεσαι...εγώ είπα μιλά για το άγχος σου και τους φόβους σου...εστίασε σε αυτό το κομμάτι..και εσύ είπες πρέπει αν τα πω όλα....τα λέμε όλα στην εξομολόγηση...εγώ σου είπα βρες έναν πνευματικό και ζήτα του μια γνώμη πάνω σε αυτό...δηλαδή γιατί αγχώνομαι τόσο??γιατί έχω φόβο??
    Αυτοί ξέρουν προσευχές και για φόβους και για το άγχος..μήπως και βοηθήθεις...
    Γιατί βρε η ηλικία τι σε πειράζει??
    Να σου πω σε έχω για νέο κορίτσι....

  10. #70
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Ναι βρε κούνα μην μπερδεύεσαι...εγώ είπα μιλά για το άγχος σου και τους φόβους σου...εστίασε σε αυτό το κομμάτι..και εσύ είπες πρέπει αν τα πω όλα....τα λέμε όλα στην εξομολόγηση...εγώ σου είπα βρες έναν πνευματικό και ζήτα του μια γνώμη πάνω σε αυτό...δηλαδή γιατί αγχώνομαι τόσο??γιατί έχω φόβο??
    Αυτοί ξέρουν προσευχές και για φόβους και για το άγχος..μήπως και βοηθήθεις...
    Γιατί βρε η ηλικία τι σε πειράζει??
    Να σου πω σε έχω για νέο κορίτσι....
    Καλημερα με την ηλικια εχασες .... καταρχην καταλαβες ποια ειμαι? αλλαξα το ονομα αν ναι μην πεις χαχα

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Καλημερα με την ηλικια εχασες .... καταρχην καταλαβες ποια ειμαι? αλλαξα το ονομα αν ναι μην πεις χαχα
    Δεν κατάλαβα ποια είσαι...εδώ στο φόρουμ μιλάμε με πολύ κόσμο..και έπειτα έλειψα και καιρό εγώ...

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    425
    Εγω εχω φοβο οτι ενω δεν μου αρεσει το τωρινο εργασιακο περιβαλλον,και ενω ψαχνομαι για αλλα πραγματα,μηπως βρεθω σε μια κατασταση που η επομενη δουλεια ειναι χειροτερη απο εδω που βρισκομαι και το μετανιωσω που εφυγα,αλλη μια προσωπικη ανασφαλεια δηλαδη.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Κοινωνικο αχγος?
    By Alex100 in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 9
    Last Post: 27-09-2019, 10:18
  2. περί δουλειάς και φιλίας
    By mariafil in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 31-10-2013, 13:23
  3. ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΛΛΑΓΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ
    By anagennisi2010 in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 19
    Last Post: 16-11-2010, 11:53
  4. Replies: 41
    Last Post: 12-04-2010, 22:42
  5. ΑΧΓΟΣ ΑΥΧΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
    By ΜΑΡΙΛΟΥ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 42
    Last Post: 20-01-2010, 03:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •